עזרה בת 3 שבועות, צורחתת הבו עצות! -דחוף-

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אין דבר כזה לינוק יותר מידי.
בהחלט שיש.
חשוב מאוד להניק לא יותר מכל שעתיים וחצי,
אחרת תינוק יכול להתפתל מכאבי בטן.
(וכל מי שאמרתי לה את זה וניסתה - זה מאוד עזר
להרגיע את התינוק)
הדבר הראשון זה לסדר את הארוחות!

לילה אחד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכון שבגדול הנקה זה לא רק אוכל, והנקה על פי דרישה וכו. אבל תינוק שיונק כל עשר דקות (ולא מדברת על הימים הראשונים אחרי הלידה), כדאי לכאורה לבדוק אם יש מספיק חלב, ולא להרגיע את עצמינו שהוא רק רוצה נחמה/רוגע/מה שזה לא יהיה

רינה דיצה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תינוק לא אמור לאכול כל הזמן.
תינוקות בהחלט יכולים לאכול מסודר
ואם את יודעת שהוא אכל מספיק לפני שעתיים
הוא לא אמור להצטרך שוב לאוכל!
תינוק אמור לאכול כל שלוש, שלוש וחצי שעות.
אלא אם כן את יודעת שהוא לא אכל טוב
והוא אמור להיות רעב.
אגב, זה הרגל מאוד טוב,
ילדים שאכלו מסודר בתור תינוקות
אוכלים גם בהמשך מסודר
ואין צורך להוסיף כמה זה חשוב. (גם למבוגרים...)
בהחלט יש תינוקות שאוכלים כל שעה וחצי או כל שעתיים.
היו לי תינוקות כאלו וגם כשניסיתי לשאוב ולהביא מבקבוקים אחרי 60 או 80 הם הפסיקו ולא היה על מה לדבר ואחרי שעה וחצי או שעתים רצו שוב.
שאלתי בטיפת חלב מה לעשות אם זה אמרו לי זה הילד וזה מה שהוא רוצה ואי אפשר להכריח אותו, (ואם כן אני יפסיד מזה)

מה שבטוח

משתמש פעיל
בהחלט שיש.
חשוב מאוד להניק לא יותר מכל שעתיים וחצי,
אחרת תינוק יכול להתפתל מכאבי בטן.
(וכל מי שאמרתי לה את זה וניסתה - זה מאוד עזר
להרגיע את התינוק)
הדבר הראשון זה לסדר את הארוחות!
"...מה הדד הזה אפילו תינוק יונק הימנו כל היום כולו אינו מזיקו..." (ספרי על במדבר יא ח)
הנקה היא לא רק אוכל. וכדאי ללמוד את הנושא היטב לפני שמצטטים כאן (ואני פונה לכל מי שכתבה) כל מיני כללים והוראות בהנקה שהאמהות שלנו נוהגות לצטט או אפילו האחות בטיפת חלב...

כן יש נורמה של בערך שלוש שעות בין ארוחה לארוחה, וכשילד רוצה לינוק צפוף יש כאן איתות שיש לו חסר עמוק יותר של אוכל,מגע, ביטחון או משהו אחר שההנקה נותנת לו וכדאי לבדוק.
אבל וודאי וודאי לא למנוע!!
וכדי לדעת אם יש לתינוק מספיק חלב הכלל הוא פשוט-
אוכל, מתנתק מעצמו ורגוע. (וכמובן עליה במשקל, וטיטולים רטובים)

DBA AUTOMATIONS

תנו לפתרונות שלנו לעבוד בשבילכם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש לי 4 בנות וכולן נולדו עם רפלוקס נורא!! הן היו כמו שאת אומרת, בכו כל הזמן, לא אכלו הרבה, לא ישנו ולא ישנתי... האמת שלא מצאתי פתרון אחד, הרופאים נתנו לי כל מיני תרופות אבל זה לא ריפא ממש. אני יכולה לתת לי כמה טיפים שלמדתי וזה עוזר המון!!
קודם כל מאאד חשוב אחרי ההנקה לקחת את התינוק עליך, לא בשכיבה ולחכות שתעשה כמה גרפסים. כן, יכול להיות שתוציא 10 פעמים אויר! ואולי אחרי שעתיים שהיא אכלה בוכה ואת חושבת שזה רעב ובאמת לוקחת אותה ומוציאה אויר כי זה מה שהפריע לה.
היה לי תינוקת שאכלה אולי 5 דקות כל שעה, לא היה אפשרות לתת לה מסודר. תלוי כל תינוק אבל זה מאד חשוב לא להניק אותו כל הזמן אלא לראות קודם כך אם זה לא אויר או דבר אחר שמפריע לה.
דבר שני, להרים את העגלה או לשים משהו מתחת ללול שהראש תהיה יותר גבוה משאר הגוף. זה מסוכן שתהיה בהשכבה מלאה, אפילו שהיא מאד קטנה. אני מיד כשנולדו הרמתי קצת את העגלה. הרופאה אמרה לי.
-להחליף טיטול לפני ההנקה ולא אחרי!!
-בגלל כל הנושא הזה, אני אף פעם לא נתתי להן בקבוק לפני השינה, גם כשהיו יותר גדולות. כשהתחילו עם האוכל, חיכיתי כמו שעתיים עד ששלחתי אותן לישון.
בקיצור הלוואי שתצליחי, אני כל הזמן חשבתי שכבר יעבור הזמן וכל פעם יהיה יותר טוב... עם התינוקת הראשונה השתגעתי וכל הזמן חיפשתי פתרון שממש יעלם כל הבעיה ויהיה תינוק רגוע אבל אח''כ למדתי לחיות עם זה וזהו!!
יש ימים שהם יותר גרועים (הרבה פעמים תלוי באוכל שלנו, וגם אם הם מצוננים נעשה יותר גרוע)
בהצלחה רבה!

DBA AUTOMATIONS

תנו לפתרונות שלנו לעבוד בשבילכם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
התינוקת הסכימה?
רק אצלי הם לא מוכנים לחכות לגרפס בין צד לצד אפילו?

כי זה תלוי כל תינוק. מכירה נשים שאמרו לי שהתינוק שלהם אף פעם לא עשו גרפסים!
עם הרפלוקס מוציאים הרבה אויר..

ט.ש.

משתמש פעיל
תינוקת בת 3 וחצי שבועות, יונקת, בוכה המון באמצע האוכל, אחרי האוכל, בקושי ישנה משו ביממה, עסוקה בלהתפתל. אנחנו עושים כל מה שעוזרר לגזים, בלי שיפור מטורף, היינו אצל רופא, נתן תרופה לריפלוקס לנסות לשבועיים, אך ההכנה שלה בבית המרקחת לוקחת כיומיים.
בינתיים, מה לעשות?
היא אומללה וגם אנחנו, בקושי שירותים וכוס מים...

[לוקחת מוצץ, לפעמים עוזר, לפעמים לא, מוציאה אויר באמצע האוכל, אחרי האוכל...
גרפווטר ניסינו, היא מוציאה מהפה לא מוכנה לבלוע! סימיקול, יש מחסור בכל הארץ לא הצלחנו למצוא ובכלל לא ברור שמה שהיא סובלת ממנו זה גזים]...
אגב,
מי שמכיר טרמפולינות עם רטט, האם זה מסוכן לשים ככה את התינוק ליותר מכמה דקות? מפחיד אותי הרטט הזה בגיל כזה פיצי אבל מזה היא די נרגעת או על הידיים של אמא לשעותתת...

נשמח לעצות!
בלתק
תנסו לבדוק עם מטפלת בשלושת הממדים מה מציק לה.
אולי היא רגישה למגע הבגד? לתפרים?
אולי מזון כלושהו שאת אוכלת?
סליחה על השאלה- היא 'תופסת' טוב? כי זה הרבה פעמים יוצר גזים.

אמא לשניים:)

משתמש צעיר
תינוקת בת 3 וחצי שבועות, יונקת, בוכה המון באמצע האוכל, אחרי האוכל, בקושי ישנה משו ביממה, עסוקה בלהתפתל. אנחנו עושים כל מה שעוזרר לגזים, בלי שיפור מטורף, היינו אצל רופא, נתן תרופה לריפלוקס לנסות לשבועיים, אך ההכנה שלה בבית המרקחת לוקחת כיומיים.
בינתיים, מה לעשות?

גרפווטר ניסינו, היא מוציאה מהפה לא מוכנה לבלוע! סימיקול, יש מחסור בכל הארץ לא הצלחנו למצוא ובכלל לא ברור שמה שהיא סובלת ממנו זה גזים]...
אגב,
מי שמכיר טרמפולינות עם רטט, האם זה מסוכן לשים ככה את התינוק ליותר מכמה דקות? מפחיד אותי הרטט הזה בגיל כזה פיצי אבל מזה היא די נרגעת או על הידיים של אמא לשעותתת...

נשמח לעצות!
לא קראתי את כל מה שיעצו פה עד כה

אבל היה לי את זה גם,
תינוק שבמשך כל החל"ד רק צרח ורצה ידים (לא היה רעב בודאות)
כשהייתי יוצאת החוצה הוא היה נרגע בעגלה ונרדם וכשחוזרת הביתה מיד מתעורר
לבסוף אחרי סדרת בדיקות דם גילו שיש לו סוג של מונו - משהו שיש להרבה תינוקות בגיל הזה (כך הרופא אמר) ולא צריך לפחד רק לעקוב ולראות שזה עובר
אחד מהתסמינים היה שהוא לא עלה במשקל אלא ירד אע"פ שאכל הרבה ולא היה נראה שהוא רעב לעוד
ובאמת אחרי שעבר קיבלנו בנ"א חדש
אחד מהחל"דים הזכורים פחות לטובה :)

שוקו ציפס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בלתק
בדקתם שאין לכם פטריה? שואלת מניסיון
עוד דבר, האם את מגבילה את זמני ארוחות? (להפסיק לגרפסים זה לא כ"כ חשוב...)
האם אין לשון קשורה?

שיהיה לך המון ס"ד, קוראים לזה מכת בכורות

chamutal

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בינתיים, מה לעשות?

אגב,

נשמח לעצות!
דברי איתי אנסה לעזור לך .. יש לה כנראה לשון קשורה לפי מה שאת מתארת באיזה שהיא רמה
לא כל הרופאים יודעים לאבחן את זה צריך רופאים ממוחים בזה
לצערי יש לי נסיו רב בנושא
0545640752

chamutal

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יכול להיות שזה לשוןן קשורה ויכול להיות אוסטרואופט מה שכתוב כאן בהודעות קודמות יעזור

אילו

משתמש מקצוען
כן יש נורמה של בערך שלוש שעות בין ארוחה לארוחה, וכשילד רוצה לינוק צפוף יש כאן איתות שיש לו חסר עמוק יותר של אוכל,מגע, ביטחון או משהו אחר שההנקה נותנת לו וכדאי לבדוק.
שימי לב אל מהות הדיון.
הדיון אינו על ילד שרוצה לאכול צפוף.
אלא על ילד שצורח המון.
ובכזו מציאות- ברור שלא תמיד מהות הצרחות הינה רעב בעלמא.
יתכן מאוד והדבר מעיד על כאבי בטן/ גרפס תקוע/ רפלוקס פנימי וכל שאר האפשרויות שנידונו פה.
לכן לפני שהאמא רצה להאכיל את הילד כל 10 דק'- חשוב לוודא שלא מדובר במשהו שתקוע לו והוא מנסה לשחרר
כי במצב כזה- האוכל רק יעמיס עליו עוד יותר.

אוראורית

משתמש מקצוען
אהה ובגדים רחבים ולא הדוקים ולא דרך הראש בכלל...
[מה שמשאיר את רוב היפים שלה בצד.....]
חחח...
לכאורה באמת אין קשר בין ריפלוקס לעניין הרגישות יתר,
אבל נתקלתי בזה גם אני, אמנם לא אצל הילדים שלי, אבל אחיין שלי היה בדיוק ככה...
מרגע שהוא נולד כל דבר הציק לו, ואני זוכרת שהינו צוחקים שהנשמה שלו ממש התבאסה לרדת לעולם
בדיעבד גילו שיש לו ריפלוקס, בלי קשר או עם קשר,
כל דבר הציק לו- שקילחו אותו( דבר שמרגיע את רוב התינוקות ) שהחליפו לו, שהלבישו אותו, .. ובאמת בגדים מסוימים שאחותי פשוט זנחה בצד כי לא היה לו נוח!!! ( הדבר היחיד שהרגיע אותו היה נסיעות, ואז אחותי פשוט עשתה הקשה למנשא ומאז זה היה הבית הרשמי שלו- ולאם ולילד שלום )
לכל ילד יש את האופי שלו, ואני מאמינה שזה ניכר מגיל קטן, עובדה שעד היום הוא באמת ילד יותר רגיש...
מכל הבחינות...
לא נוח לו כל דבר, לא מסתדר עם כל בגד. וגם בפן הרגשי הוא באמת יותר רגיש מאחרים.
מי שמכיר אותו היום יכול לחשוב שהוא מפונק, אבל אנחנו שראינו את זה מגיל אפס מבינים שזה לא נכון , כי אם ככה הוא מפונק מהרגע הראשון שנולד...( כבר ביום הראשון ללידה באו עם העריסה לחדר אוכל וחיפשו את אחותי כאילו קרה אסון.. " התינוק שלך לא מפסיק לצרוח " ....)
אז כל ילד והתיקון שלו, ( והתיקון של ההורים שלו )
וכל אחד עם מה שצריך לעבור...

ורק להתפלל שיהיה לנו את הכוח והסבלנות והשמחה !!

צינוירט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לי היה בדיוק ככה ילד צרחן בסוף הלכתי לכירופרקת איתמר ברים הוא גילה שיש לו צוואר תפוס .
הוא שחרר לו והוא פשוט נולד מחדש פלאים

(:keep smiling

משתמש פעיל
דברי איתי אנסה לעזור לך .. יש לה כנראה לשון קשורה לפי מה שאת מתארת באיזה שהיא רמה
לא כל הרופאים יודעים לאבחן את זה צריך רופאים ממוחים בזה
לצערי יש לי נסיו רב בנושא
0545640752
אם ראו אותה 2 רופאי ילדים בקופה וגם רופאים בבית חולים, וכולם אמרו שאין לה לשון קשורה,
יש עדין סיכוי כזה?
כי היא אוכלת ועולה הרבה במשקל...

משתמש פעיל
חחח...
לכאורה באמת אין קשר בין ריפלוקס לעניין הרגישות יתר,
אבל נתקלתי בזה גם אני, אמנם לא אצל הילדים שלי, אבל אחיין שלי היה בדיוק ככה...
מרגע שהוא נולד כל דבר הציק לו, ואני זוכרת שהינו צוחקים שהנשמה שלו ממש התבאסה לרדת לעולם
בדיעבד גילו שיש לו ריפלוקס, בלי קשר או עם קשר,
כל דבר הציק לו- שקילחו אותו( דבר שמרגיע את רוב התינוקות ) שהחליפו לו, שהלבישו אותו, .. ובאמת בגדים מסוימים שאחותי פשוט זנחה בצד כי לא היה לו נוח!!! ( הדבר היחיד שהרגיע אותו היה נסיעות, ואז אחותי פשוט עשתה הקשה למנשא ומאז זה היה הבית הרשמי שלו- ולאם ולילד שלום )
לכל ילד יש את האופי שלו, ואני מאמינה שזה ניכר מגיל קטן, עובדה שעד היום הוא באמת ילד יותר רגיש...
מכל הבחינות...
לא נוח לו כל דבר, לא מסתדר עם כל בגד. וגם בפן הרגשי הוא באמת יותר רגיש מאחרים.
מי שמכיר אותו היום יכול לחשוב שהוא מפונק, אבל אנחנו שראינו את זה מגיל אפס מבינים שזה לא נכון , כי אם ככה הוא מפונק מהרגע הראשון שנולד...( כבר ביום הראשון ללידה באו עם העריסה לחדר אוכל וחיפשו את אחותי כאילו קרה אסון.. " התינוק שלך לא מפסיק לצרוח " ....)
אז כל ילד והתיקון שלו, ( והתיקון של ההורים שלו )
וכל אחד עם מה שצריך לעבור...

ורק להתפלל שיהיה לנו את הכוח והסבלנות והשמחה !!
תודה,
באמת נסיעות מרגיעות אותה ממש...
והיא באמת רגישה ותחושתית....
אבל זה כבר כמו אמא שלה,
כנראה שהרפלוקס מגביר את זה פשוט...

משתמש פעיל
מתפללת עליכם שתמצאו פתרון, הלוואי שתעדכני בטוב.
זוכרת את עצמי בסרט הזה, עובדת עצות גם כאמא מנוסה.
וכמה שההתמודדות הזו משמחת היא גם מאתגרת ומתסכלת.
באמת אמרה האוסטאופתית שיש לה רפלוקס קשה+מלאא גזים, שחררה לה קצת והתחלנו לתת לה אומפרזול,
יש שיפור חלקי....
בעז''ה מקווים לטוב יותר!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אם ראו אותה 2 רופאי ילדים בקופה וגם רופאים בבית חולים, וכולם אמרו שאין לה לשון קשורה,
יש עדין סיכוי כזה?
כי היא אוכלת ועולה הרבה במשקל...
יש סיכוי כזה. אבל זה לא נשמע מתאים לתיאור שלך, לא של ההתפתלות ולא של העליה במשקל.

באמת אמרה האוסטאופתית שיש לה רפלוקס קשה+מלאא גזים, שחררה לה קצת והתחלנו לתת לה אומפרזול,
יש שיפור חלקי....
בעז''ה מקווים לטוב יותר!
בעז"ה!! האומפרזול עוזר מאוד מאוד, אחרי כמה ימים קיבלנו ילדה חדשה!
ואם זה עוזר אבל לא מספיק, יש תרופות מקבילות שאפשר לנסות אם יועילו יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה