בשביל בחור שמתחיל ללמוד אורגן- מה כדאי?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם זה למתחיל עדיף ללכת על ימהה כי יש לה צלילים מאד ממכרים גם לדגם הזה. לעומת קורג שהוא טיפלה יותר מקצועי אבל הסאונד שלו לא יודע מה טוב בדגם הזה

לוי קליין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מאמין שהpsr970 מקביל לpa700 והpsr975 מקביל לpa1000
ב970 יש אופציה להרמוניות ועוד גם לשירה, שאת זה אין בPA700, ורק בPA1000, ה975 זה גירסא מחודשת ל970, לדעתי ה975 שהיא הגירסה המחודשת של ה970, היא המקבילה לPA700, וה975 שהיא הגירסא המחודשת של ה970 היא המקבילה לPA1000

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ב970 יש אופציה להרמוניות ועוד גם לשירה, שאת זה אין בPA700, ורק בPA1000, ה975 זה גירסא מחודשת ל970, לדעתי ה975 שהיא הגירסה המחודשת של ה970, היא המקבילה לPA700, וה975 שהיא הגירסא המחודשת של ה970 היא המקבילה לPA1000
האם ההבדלים בין 970 ל975 משמעותיים?
למשל בין 950 ל970 [לי היה 750 ואח"כ 770] הייתה התקדמות ענקית ברמת איכות הסאונד והצלילים[LIVE], וכן בפונקציות חדשות משמעותיות[LIVE CONTROL, שילוב דגימות תוף קצב מקבצי שמע וכן DRUM SETUP ועוד.] האם גם כאן זה כך?

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני הייתי ממליץ לכל בעל חוש מוזיקאלי להתחיל עם קורג pa600 כיף לעבוד איתו בדוק!!!

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני הייתי ממליץ לכל בעל חוש מוזיקאלי להתחיל עם קורג pa600 כיף לעבוד איתו בדוק!!!
למתחיל???
לא חבל להשקיע על זה?
ואם לא ילך לו?
אני גם עם ה PA600 ונהנית מאוד אבל לא נראה לי שזה כדאי למתחיל

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני מנגן על זה מסוכות בס''ה ואני ממליץ בחום...
חוש לא מספיק!
יש לי חוש מוזיקלי, מנגנת על כמה כלים, והתלהבתי מסקסופון קניתי, שילמתי יקר אבל לא הצלחתי לנגן
(כשאני מנגנת כל אורגנית, גיטרה, קצת על כינור וחליל ועוד כמה..)
אני הייתי ממליצה לקנות בהתחלה משהו פשוט וזול (אפשר להשיג ביד 2 הרבה סוגים..)
ואחרי שרואים שמתחברים לכלי אז לקנות משהו מקצועי.
אבל מותר לך לחלוק עליי....

moshe@צםדיק

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
(וינדוס או מק זה עניין של חיבור וטאצ')
שילך אותו הבחור לחנות מוסיקה שיש בה ימאהה או קורג או רולנד או מה שלא יהיה ויראה בעצמו ויחליט לאיזה קלידים הוא מתחבר מבחינת תפעול ומערכת הפעלה אפילו שלא תקנה שם הרי הסיגנון תוכנה בימאהה/קורג זה בערך אותו דבר ביקרים ובזולים אמנם הימאהה יותר מגיעים עשויים. דעתי האישית שכשמתלמדים בנגינה חשוב ביותר השליטה שלך בתוכנה של הכלי=שליטה בכלי (זה גורם מס' 1 שהנגינה תשמע כמו שאתה רוצה) בהצלחה.

שמואל ק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
האם ההבדלים בין 970 ל975 משמעותיים?
למשל בין 950 ל970 [לי היה 750 ואח"כ 770] הייתה התקדמות ענקית ברמת איכות הסאונד והצלילים[LIVE], וכן בפונקציות חדשות משמעותיות[LIVE CONTROL, שילוב דגימות תוף קצב מקבצי שמע וכן DRUM SETUP ועוד.] האם גם כאן זה כך?
לא משמעותי כל כך

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
דרך אגב אני ג''כ מנגן על כמה כלים לא כ''כ טוב (לפחות לטעמם של אלו שלא מבינים שכל נגן כלי התחיל בלשגע את כל הסביבה).
בכל אופן אני מנגן בעיקר על קלרינט ואורגן (מירוני משהו...;))
קניתי קלרינט לפני שידעתי להרכיב אותו (ודרך אגב החלק שמתחת לחבית נשבר לי - אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי בזה) וקניתי אורגן לפני לימוד תיאוריה עליו, היום אני מנגן די טוב בשניהם (גם בכינור קצת)
יש שיאמרו: מזל שאי אפשר לקנות רכב לפני תיאוריה...:cool:

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למתחיל???
לא חבל להשקיע על זה?
ואם לא ילך לו?
אני גם עם ה PA600 ונהנית מאוד אבל לא נראה לי שזה כדאי למתחיל
מי שאומר את זה אני ממליץ לו לשמוע כלים אחרים כמו ימהה 770 או קורג 700 או רולנד EA7 שהם נקראים המגבילים של קורג ברמה הזו. כדי להבין מה זה סאונד נורמלי ונעים באוזן.
[בלי שום קשר לוויכוח ימהה או קורג שזה בעיקר בקורג סדרת PA3 או 4 מול טיירוס או גנוס אבל בסידרה המוגדרת חצי מקצועית קורג ברמה מאוד נמוכה לפחות בסדרה 600 900]
יש לכלי הזה סאונד מזעזע!!!!! צורמני ולא נקי בכלל!!! מבחינתי המבחן אם אפשר להגיע לסאונד של דיסק מעובד. [ולא רק להרקדה בבר מצוה...] והכלי הזה רחוק מזה!!!!

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא משמעותי כל כך
יש לי עכשיו S975 והיה לי בעבר S770 ההבדל הגדול והמשמעותי זה בסאונד ששודרג לרמה גבוהה מאוד!!
כמו כן הרמקולים שלו הרבה יותר חזקים אפשר להגביה את המקצב המון והרמקולים נשמעים יפה ועמוק מה שב770 אותם מקצבים שהעברתי מכאן לכאן ושם הייתה איזה תחושה שהמקצבים גדולים על הרמקולים והם כורעים תחת הנטל.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מי שאומר את זה אני ממליץ לו לשמוע כלים אחרים כמו ימהה 770 או קורג 700 או רולנד EA7 שהם נקראים המגבילים של קורג ברמה הזו. כדי להבין מה זה סאונד נורמלי ונעים באוזן.
[בלי שום קשר לוויכוח ימהה או קורג שזה בעיקר בקורג סדרת PA3 או 4 מול טיירוס או גנוס אבל בסידרה המוגדרת חצי מקצועית קורג ברמה מאוד נמוכה לפחות בסדרה 600 900]
יש לכלי הזה סאונד מזעזע!!!!! צורמני ולא נקי בכלל!!! מבחינתי המבחן אם אפשר להגיע לסאונד של דיסק מעובד. [ולא רק להרקדה בבר מצוה...] והכלי הזה רחוק מזה!!!!
יש לי PA 600 ואני מסכים עם כל מילה הסאונד שלו לעומת הימהה זוועה למרות שיכולות העריכה שלו הרבה יותר טובות

Shalom

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
יש לי PA 600 ואני מסכים עם כל מילה הסאונד שלו לעומת הימהה זוועה למרות שיכולות העריכה שלו הרבה יותר טובות
ולי יש PA700 וגם אני מסכים עם כל מילה... ההבדלים בין ה700 ל600 הם עצומים!
אני עדיין חושב שלימהה יש סאונד יפה מאוד,(בלי להיכנס לדיון מה יותר טוב...),
אבל קניתי קורג כי השגתי דגימות ומקצבים ולימהה הרבה יותר קשה להשיג ולהכניס...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה