בשבח והודאה לה' סיימתי את הסרט על בית המקדש השני

eliezer1

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
מועדים לשמחה.

קצת מידע על הסרט
הסרט עוסק במבנה המקדש בעזרותיו ולשכותיו וכן במקצת עבודות הכהנים (בעיקר על גבי המזבח)
הסרט מלווה בקריינות עברית ואורכו 28 דקות. הוא מתחיל מהשערים החיצוניים של הר הבית ונכנס במעגלים אל השערים הפנימיים נכנס לעזרת הנשים עזרת ישראל עזרת כהנים רחבת המזבח האולם ההיכל ומסיים בקדש הקדשים.

מידול מבנה המקדש הטקסטורה נעשו ע"י אליעזר בן חמו, ובהשתתפות אשר שטרן וחיים יפרח. האנימציה האנושית נעשתה על ידי אליעזר בן חמו.

תנועת מצלמות, ועריכה דיגיטלית ואפקטים (אפטר אפקט) ע"י גל אדרי.
קריינות ר' שלמה פרץ

המודל והסרט נבנו ב 3D-MAX ורונדר במנוע הVRAY זמן הפקתו הוא שנה וחדשיים. (ללא המידול שהחל הרבה שנים לפני כן) הרנדר בוצע ע"י 5 מחשבי I7 והרנדר לקח כשלושה וחצי חודשים
מצ"ב קבוצת תמונות ראשונה מתוך הסרט.

קבצים מצורפים

• גג ההיכל והאולם.jpg
    KB 786 · צפיות: 70
  • הגג מעל הסטווים.jpg
    KB 646.7 · צפיות: 45
  • הדלקת הנרות.jpg
    KB 527.5 · צפיות: 41
  • ההיכל.jpg
    KB 765.5 · צפיות: 43
  • הטבעות.jpg
    KB 615.8 · צפיות: 34
  • הכיור והמוכני.jpg
    KB 500.8 · צפיות: 42
  • הכיתוב על אבני הסורג.jpg
    KB 738 · צפיות: 47
  • הכניסה משערי חולדה.jpg
    KB 500.1 · צפיות: 44
  • המזבח.jpg
    KB 500.5 · צפיות: 47
  • המקדש מראה כללי.jpg
    KB 535.5 · צפיות: 51

יניב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
נראה לי שיש לי סחרחורת....
וואוו!! פשוט מדהים!!!!

nothing

משתמש פעיל
הבן שלי שלמד השנה מסכתות תמיד ומידות התפעל מאוד, ומיד התחיל לחשב את נכונות הציורים על פי הדעות השונות...

eliezer1

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י nothing;1245258:
הבן שלי שלמד השנה מסכתות תמיד ומידות התפעל מאוד, ומיד התחיל לחשב את נכונות הציורים על פי הדעות השונות...

אם הייתי בונה את המודל לפי כל השיטות לא הייתי יוצא מזה. קרוב לוודאי שיהיו לו הערות לפי "שיטות" אחרות.
בכל מקרה את הסרט ליוו שני תלמידי חכמים שכיוונו אותי כל הזמן לנסות עד כמה שאפשר למצוא את דרך המלך. והדבר היה קשה מאוד.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מעורר השתאות.

אולי תעלה לנו חלק מהסרט?

eliezer1

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ip6;1245267:
עבודה מדהימה, מעניין לראות את הסרט כולו.

הסרט הוקרן כמה פעמים בפני קבוצות נסיון בשביל לבדוק את התגובות. והתגובות היו אכן טובות.

בכל מקרה הרב ליכטנשטיין מחסידות גור והרב אטיאס אמורים להחזיק את הסרט הזה ולצאת איתו בתכנית מלווה בהרצאה בנושא לפני הצפיה בסרט או אחריו בתקופת בין הזמנים הקרובה.

אנחנו שוקלים לעשות טריילר \ באנר לצרכי פירסום בכל מיני אתרים ואם נבצע אותו אז אעלה אותו גם כאן.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ההדמיות נראות מעולה

שאלה קטנונית

בתמונת מבט על, אתה סגור על כיוון השמש שם?
ז"א נראה לי שזה לא היגיוני הכיוון הזה
(אולי איבדתי קצת את הצפון שם...)

eliezer1

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
איני יודע על איזו תמונה אתה מדבר אם אתה מדבר על תמונת המבט הכללי של המקדש אז כיוון השמש שם הוא במערב.
בהצבת תאורות לא התייחסנו ברצינות לכיווני השמש האמיתיים למרות שבמקרה זה השמש היא במיקום נכון. אבל בכללית הצבתי את השמש בפוזיציה הכי נוחה להארת הנושא המדובר. למשל במזבח בגלל שער ניקנור הנמצא ממזרחו והחומות הסוגרות עליו משני צדדיו וכן מבנה האולם וההיכל המאפיל עליו נאלצתי לשים את השמש כמעט בפוזיציית על בכדי להאיר את המיקום כמו שצריך.
כמובן שהיתה את האופציה להשאיר את השמש במקומה ולהוסיף עוד תאורה שתאיר לי את האזור המבוקש אבל אם הייתי עושה זאת זמני הרנדר היו קופצים לרמה שבעוד שנה לא הייתי מסיים את הסרט.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
בתמנות ההיכל - יש בעיה בהשתקפות של הרצפה על דופן הזהב.
נראה מיניאטורי.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
וואו מדהים!

קצת הציק לי עומק השדה הרדוד שאינו הגיוני, זה היה הגיוני אך ורק במיניאטורות בצילום מאקרו.

eliezer1

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חיוך;1245393:
בתמנות ההיכל - יש בעיה בהשתקפות של הרצפה על דופן הזהב.
נראה מיניאטורי.

מה הבעיה עם "המציאות" ? זו ההשתקפות האמיתית המגיעה מהזהב של המזבח.

eliezer1

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י park;1245411:
וואו מדהים!

קצת הציק לי עומק השדה הרדוד שאינו הגיוני, זה היה הגיוני אך ורק במיניאטורות בצילום מאקרו.

תאמין לי שזה יפסיק להציק לך כשתראה את הסרט.
אל תשכח שאתה צופה בתמונה בודדת מתוך רצף תמונות בתנועה.....המטרה העיקרית של עומק השדה בסרט הזה היא להדגיש את האובייקט \ הנושא עליו מדבר הקריין ולטשטש את כל הרקע בכדי שהצופה ימוקד ויפנים את המידע הרב הזורם אליו מתוך הסרט.
זהו סרט לימודי לכל דבר ועניין. וכל תיכנונו ויצירתו כוונו לכך בלבד.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י park;1245411:
וואו מדהים!

לא לגמרי מדוייק
בצילום בעדשות T&S אפשר לקבל תוצאות כאלו

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י eliezer1;1245446:
מה הבעיה עם "המציאות" ? זו ההשתקפות האמיתית המגיעה מהזהב של המזבח.

זה לא אמור להיות הפוך קצת, השתקפות לא אמורה להמשיך את הקו הקיים אלא לשבור אותו ולהציגו במהופך, לא כן?

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני בטוח שבזרימת סרט זה נראה מדהים!

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
מדהים ומרתק.

MV25

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אבל גם אני רוצה לראות!
הדרת נשים...
אולי תעשי את זה את בהקרנות לנשים
כל אחת רוצה להתחבר

eliezer1

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
בעניין ההקרנות לנשים

נכתב ע"י MV25;1248479:
אבל גם אני רוצה לראות!
הדרת נשים...
אולי תעשי את זה את בהקרנות לנשים
כל אחת רוצה להתחבר

עם כל הכבוד אני לא בטוח שנשים יתחברו לזה - המדובר בסרט לימודי עיוני לכל דבר ועניין.
ותאמיני לי שכאחד שסרט כזה בבעלותו הייתי שמח (מבחינה כלכלית) אם היה מתאים גם לנשים אבל לא כל כך נראה לי.
בכל מקרה הוא יוקרן בע"ה דרך תרבות תורנית של הערים בארץ וכן "ביום שכולו תורה" (המכונה יום העצמאות) ואם אכן תהיה התעניינות כזו אצל נשים תהיה גם הקרנה כזו המיועדת לנשים.
בזמן הקרוב ישוחרר כעין טריילר והוא יועלה באתר שלי http://bethabehira.com/ במקום בסרט הנוכחי הקיים בו.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
איפה זה יוקרן "ביום שכולו תורה" בבני ברק? אני חייב לראות את זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה