ברור חוק שקשור לגג משותף.

• פותח הנושא mig
  • פורסם בתאריך

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
כל מי שיכול לעזור לי תבוא עליו ברכה.

האם מותר להניח מחסן נייד (כתר וכד') על גג משותף?

אני גרה בקומה אחרונה בבנין משותף כאשר אחד השכנים מעורער בנפשו (לא משהו מפחיד רק מטריד... שתומ"צ רק שהוא בטוח שהוא נזיר וכד'...) חלק מסעיפיו זה בקיאות מדהימה בכל החוקים שקיימים ושאינם. לפני שאני עושה כזה דבר אני רוצה לדעת אם יש פתח להיתר כזה דבר.

(הוא שלח מכתב לאחד השכנים מטעם מבקר המדינה על שהשאיר פח צבע על הגג, אבל מצד שני אולי זה מטעמי הזנחה והשלכת אשפה במקום ציבורי...)

כך שמי יודע תהיה עזרתו גדולה מאד, בהגיע מים עד נפש שכל הבית מתחיל להפוך למחסן...

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איני יודע מה החוק, רק קחי בחשבון שגם אם החוק איתך, יתכן שאת מתחילה עם מישהו שלא תגמרי איתו... בלי קשר אם זה חוקי או לא.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אם יש בסיס חוקי אפשר להסתדר איכשהו,
הוא לא רשע דווקא,
הוא רק שומר על החוק ושומר על ירושלים וארץ ישראל יפה.

(ולכן מנע בכל תוקף משכנים להוציא/ להרחיב מרפסת, משום שזה יכער את הבנין ויקלקל את א"י וי"ם...)

מאירי5

משתמש רשום
מבחינה הלכתית, ככל שידוע לי שטח הגג שייך לכל השכנים, עם עדיפות קלה לשוכני הקומה הרביעית.
זה אומר שכל שכן יכול להתנגד לשימוש פרטי בשטח הגג, אלא אם כן מדובר בהרחבת הדירה מחמת צפיפות דיור, ואז אם השכן המתנגד הוא דייר בקומות התחתונות ואין סיכוי סביר שיבנה גם הוא לעצמו חדר על מנת להתגורר שם בעצמו (לא יח"ד להשכרה), אז הצדק עם הדייר הגר בקומה העליונה.
לגבי מחסן כתר, כנראה שמותר לך, אם הוא מתנגד תגידי לו שישים גם.
בהצלחה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בלי קשר, על מחסן של כתר צריך לשלם לעירייה, זה נחשב כמבנה.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;413132:
בלי קשר, על מחסן של כתר צריך לשלם לעירייה, זה נחשב כמבנה.

נסתדר עם העוד 2 מ"ר בארנונה... (לא לזלזל אזור א' י-ם!)

אני פשוט רוצה להקדים רפואה למכה,
אם יהיה לי פתח חוקי לא תהיה לו סיבה ממשית לומר לי לפרק.

יוד

משתמש רשום
למעשה אין הבדל אם זה מחסן כתר או מחסן גבס או אפי' מבלוקים, אם זה מבנה קבוע דינו כקבוע לכל שאר הדינים, ואכן חייבו את בן משפחתי ארנונה ע"ז! לגבי שימוש בגג משותף, אין כאן המקום להאריך שרק רב ופוסק אמור להכריע ולא חוק של המדינה (של גיהנום) וזה לא קשור אם השכן מתיר או לא. יש דיני בר מצרא (דין למי שגובל הכי קרוב לשטח) ועוד אלף ואחד פיסקאות הלכתיות בנושא, בפרט בימים אלו בהם אנו מבטלים מכל-וכל כל חוק שהוא, לאחר שהבג"צ הוכיח כי החוק זז לפי ראות עיני השופט, מה שאין כן בתורה הקדושה אשר לא תהא מוחלפת, אזי רק מורה הוראה אמור לפסוק לך ולשכן לגבי השאלה.
מה שברור הוא שהרבנים מנוסים מאוד גם בחוקים אלו ובכל הלכות השכנים, מה לעשות זה בא המון לידי שימוש... ואין חכם כבעל הנסיון....

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י יוד;413552:
אין כאן המקום להאריך שרק רב ופוסק אמור להכריע ולא חוק של המדינה

מבחינתי ודאי,

נכתב ע"י יוד;413552:
רק מורה הוראה אמור לפסוק לך ולשכן לגבי השאלה.
..

מדובר באזור מעורב, חילוני/ דתי/ חרדי...
לא כל מה שמקובל עלי מקובל גם על שכני
אני לא רוצה להתעסק עם רשויות המדינה, (בפרט לא בזמן שמזלינו חלש...)
וע"כ רציתי לברר קודם לעשיה...

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
יד רוחצת יד.
יש לו אישור לדוד שמש?

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לא יותר פשוט להסביר לשכן את הצורך ולשאול אותו אם זה יפריע לו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה