עזרה ברונכיוליטיס בגיל חמישה חודשים

מימונית

משתמש פעיל
מה זה לא מפנה לצילום ?
תתעקשו או שתפנו למיון
בלי להפחיד אבל זה נשמע גרוע
שנה שעברה רופא סירב לי כי לא שמע והכל נקי -כהגדרתו
בסוף בילנו ליל שבת בטרם ובצילום זה היה מאד ברור שזה דלקת ראות והתחיל מיד טיפול תרופתי

יהודית ר.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הוא מסרב בתוקף לאינהלציה,
מתנגד ומעיף את הראש לכל הכיוונים, כך שהתרופה לא נשאפת בכלל...

פליקסוטייד זה סטרואידים,
קיבל כבר 4 מנות אבל לא רואה הטבה משמעותית.

תודה לכולם,
אפנה שוב לרופא.
(כבר הייתי 3 פעמים השבוע בקופ"ח, הזוי שצריך להתחנן לטיפול על סמך תחושת בטן...
אחד הרופאים פטר אותי באמירה שמאד בריא להשתעל ולמה אני לחוצה... אמרתי לו שהילד משתעל בצורה קיצונית, ברמה שמתעורר מהשיעול בלילה, אז התגובה היתה: לא נורא, שישן ביום :mad:)
קודם כל תסבירי לו אפילו שהוא תינוק שאינלציה חייבים
תתפסי אותו בעדינות ואל תותרי לו על זה
דבר שני: פלקסוטייד זה כמו בודיקורט ולכן אם נתת כבר משאף אז זה במקום לשים בודיקורט באינלציה
ד"א אסור לתת יותר משתי לחיצות פלקסוטייד ב12 שעות
דבר שלישי: הכמות סטרוידים שיש בפלקסוטייד היא מיזערית
שימוש של כמה חודשים בפלקסוטייד הוא כמו כדור אחד של בטניזול
דבר רביעי: בריאות התינוק חשוב יותר מכל ולכן אם הרופא מזלזל יש ללכת לרופא אחר או לבית חולים במקרה חירום

מציינת שוב שקוצר נשימה זהו מצב חירום רפואי

ושוב לגבי אינלציה
יש דרכים להתמודד אם סירוב של תינוק לטיפול באינלציה [למשל להוריד את המסיכה ולהחזיק רק את הצינור מול האף והפה של התינוק]
הטיפול במצב כזה קריטי
כל מה שכתבתי נכתב מתוך ניסיון

נערך לאחרונה ב:

אסתיס

משתמש מקצוען
אני הצלחתי רק בשינה.
מפעילים את האינהלציה ועדיין לא מקרבים לפני התינוק, מחכים ש"יתרגל" לרעש וישן טוב, ואז לאט לאט מקרבים לפנים. עובד מצוין!

מהדמיה להוויה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני קוראת את התיאורים וזה אחד לאחד מה שיש לבת שלי בת 8 חודשים
היא עם חום כמעט שבוע ועצבנית
הרופאים איבחנו ברונכיט והייתה עם אנהלציה
היום עשינו צילום ריאות וראו שיש דלקת
מקווה שעכשיו יהיה טוב יותר...:rolleyes:

ישראלים

משתמש מקצוען
אגב האם ברונכוליטיס זה חייב להיות על רגע וירוס. כי לפני 10 שנים לבן שלי היה בגיל שבועעים שלוש. ולא הפנו אותי לא למיון ולא מדדו אפילו סיטואציה. לא ממש זוכרת אם הוא היה חיוני וכו. אבל לא תמיד מפנים למיון

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אגב האם ברונכוליטיס זה חייב להיות על רגע וירוס. כי לפני 10 שנים לבן שלי היה בגיל שבועעים שלוש. ולא הפנו אותי לא למיון ולא מדדו אפילו סיטואציה. לא ממש זוכרת אם הוא היה חיוני וכו. אבל לא תמיד מפנים למיון
ברונכיוליטוס זה וירוס אבל זה לא תמיד מחייב בי"ח. תלוי איך הילד עובר את זה.

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תודה לכל המגיבים, וסליחה שאני לא מלייקת כרגע.
אתמול המצב היה נראה במגמת שיפור, אבל בלילה החום עלה ולא ירד למרות האקמול, השיעולים התגברו והיה נראה לי שהוא ממש עם קוצר נשימה (נשימות שטוחות ומהירות, גניחות בלתי פוסקות). יצאתי למעייני הישועה באמצע הלילה, סחבו אותנו עד הבוקר אבל תכלס ללא טיפול רציני. אפילו לא לקחו בדיקות דם, שלא לדבר על צילום ריאות. רק משאף ונטולין, שאותו כבר יש לי בבית... ושחרור בטענה שהילד נראה טוב.
כרגע מודדת לו שוב חום, הוא עם 39.4 לפחות (הוציא את המדחום באמצע המדידה), משתעל עד חנק, נושם בכבדות ממש, ונראה לי שהשפתיים חסרות צבע. לאיזה בית חולים כדאי להתפנות? יש מקום שבו יתייחסו אלי קצת יותר ברצינות?

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
תודה לכל המגיבים, וסליחה שאני לא מלייקת כרגע.
אתמול המצב היה נראה במגמת שיפור, אבל בלילה החום עלה ולא ירד למרות האקמול, השיעולים התגברו והיה נראה לי שהוא ממש עם קוצר נשימה (נשימות שטוחות ומהירות, גניחות בלתי פוסקות). יצאתי למעייני הישועה באמצע הלילה, סחבו אותנו עד הבוקר אבל תכלס ללא טיפול רציני. אפילו לא לקחו בדיקות דם, שלא לדבר על צילום ריאות. רק משאף ונטולין, שאותו כבר יש לי בבית... ושחרור בטענה שהילד נראה טוב.
כרגע מודדת לו שוב חום, הוא עם 39.4 לפחות (הוציא את המדחום באמצע המדידה), משתעל עד חנק, נושם בכבדות ממש, ונראה לי שהשפתיים חסרות צבע. לאיזה בית חולים כדאי להתפנות? יש מקום שבו יתייחסו אלי קצת יותר ברצינות?
אם השפתיים שלו חסרות צבע, תזמיני לו אמבולנס. זה סימן של חוסר חמצן.
איך היתה הסטורציה שלו במיון?

נערך לאחרונה ב:

רפ

משתמש סופר מקצוען
במצב כמו שאת מתארת כל בית חולים יתייחס אלייך ברצינות, בפרט שזה באמצע היום (בד"כ בלילה המצב יותר גרוע ובבוקר משתפר).

bnoya

משתמש מקצוען
@חישוקים מה איתו?? ואל תשחקו עם זה, תתעקשו!!!
מנסיון קשה וכואב עם תינוק קטן, אמרו לי בבית חולים שעד גיל חצי שנה אנהלציה במקרים האלו פשוט לא עוזרת וחבל על הזמן והמאמץ. כמו שאמרו פה להתעקש על מדידת סיטורציה!! לא לוותר!!!
אנחנו רבנו עם רופא עד שהסכים לבדוק סיטורציה ואז גילינו שיש לו 82 והטיסו אותנו למיון שם הוא קיבל חמצן והיה מאושפז שבוע.
וכמו שכתבו פה גם אני ממליצה מאוד על שערי צדק

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
תודה לכולם!
ב"ה הסיטורציה היתה בסדר כל הזמן, נמדדה מיד כשהגענו למיון (אתמול בלילה) וגם היום והתוצאה היתה תקינה לגמרי.
הילד גם אכל ותפקד יחסית בסדר תחת השפעת נורופן, כך שב"ה לא הגענו למצב שדרש אשפוז.
אבל כן היה מתיש להתחנן וכמעט להזיל דמעות כדי לזכות בבדיקה קצת יותר מעמיקה, בזמן שהילד קודח, משתעל ונושם גרוע כל כך הרבה זמן.
בסוף רופאה אכפתית בקופה נתנה הפניה לצילום חזה, ויצאנו לטרם. מסתבר שלמרות הסטיגמה השלילית (שלי לפחות) על רמת המקצועיות שלהם- היחס היה הרבה יותר מכבד וקשוב לעומת המיון. עשו צילום, והראות נמצאו ב"ה נקיות, אבל בספירת דם נראו מדדי דלקת וקיבלנו אנטיביוטיקה. מקווה שאי"ה היא תשפיע כמו שצריך ונגמור עם הסיפור הזה בקרוב.
שוב תודה על השיתופים והעצות, רק בריאות איתנה לכולם!

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מכשיר אדים חמים מעולה לנשימה מנסיון
ממליצה גם
אינלציה הרבה יותר טוב ויעיל ממשאף
לדעת הרופאי ראות זה לא נכון!
משאף יותר יעיל כי זה יותר מרוכז והילד בורח פחות ומקבל יותר
תודה לכולם!
ב"ה הסיטורציה היתה בסדר כל הזמן, נמדדה מיד כשהגענו למיון (אתמול בלילה) וגם היום והתוצאה היתה תקינה לגמרי.
הילד גם אכל ותפקד יחסית בסדר תחת השפעת נורופן, כך שב"ה לא הגענו למצב שדרש אשפוז.
אבל כן היה מתיש להתחנן וכמעט להזיל דמעות כדי לזכות בבדיקה קצת יותר מעמיקה, בזמן שהילד קודח, משתעל ונושם גרוע כל כך הרבה זמן.
בסוף רופאה אכפתית בקופה נתנה הפניה לצילום חזה, ויצאנו לטרם. מסתבר שלמרות הסטיגמה השלילית (שלי לפחות) על רמת המקצועיות שלהם- היחס היה הרבה יותר מכבד וקשוב לעומת המיון. עשו צילום, והראות נמצאו ב"ה נקיות, אבל בספירת דם נראו מדדי דלקת וקיבלנו אנטיביוטיקה. מקווה שאי"ה היא תשפיע כמו שצריך ונגמור עם הסיפור הזה בקרוב.
שוב תודה על השיתופים והעצות, רק בריאות איתנה לכולם!
מניסיון מר עם ילדה עם רקע נשימתי שהשתחררה אתמול מהביח על רקע ברונכוליטיס ודלקת ראות...
אם את רואה שהילד מחמיר נשימתית תמדדו לו סיטורציה אם סיטורציה גבולית 90-93 בעירות אז תשאלו רופא עם להמשיך לעקוב אם סיטורציה תקינה מעל 93 לא רואה סיבה לחשוש ולבדוק כל דקה... אם רואים החמרה כמובן לבדוק שוב אם הילד לא אוכל צריך לחשוש מהתיבשות
יש עכשיו הרבה וירוסים שמסתובבים שיכולים להסתבך (RSV, אדנווירוס ועוד...) מחלקות הילדים מלאות בהם...
כל עוד הילד נראה בסדר אין ענין לדעת איזה וירוס זה....
אם את רואה שהוא לא משתפר מספיק עם אנטיביוטיקה אז תפני שוב לרופא ותבקשי סטרואידים סיסטמי (פליקסוטייד זה לא סיסטמי זה מקומי ומשפיע פחות במקרים מסובכים) כמו שציינו לפני כנראה יתנו לך בטנזול...

חוץ מזה במקרים כאלו אין מה לעשות חוץ מלהתפלל שלא יהיה החמרה ויגיעו לאשפוז

אמבטיות חמות ואוויר צח יכול לעזור תפתחו חלונות בבית למרות שנראה שלילד קר עדיך להיות עם חלונות פתוחים ו10 שמיכות מאשר לסגור חלון....

ומקווה שכל זה היה מיותר כי כבר ראיתם שיפור....

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מניסיון מר עם ילדה עם רקע נשימתי שהשתחררה אתמול מהביח על רקע ברונכוליטיס ודלקת ראות...
אם את רואה שהילד מחמיר נשימתית תמדדו לו סיטורציה אם סיטורציה גבולית 90-93 בעירות אז תשאלו רופא עם להמשיך לעקוב אם סיטורציה תקינה מעל 93 לא רואה סיבה לחשוש ולבדוק כל דקה... אם רואים החמרה כמובן לבדוק שוב אם הילד לא אוכל צריך לחשוש מהתיבשות
יש עכשיו הרבה וירוסים שמסתובבים שיכולים להסתבך (RSV, אדנווירוס ועוד...) מחלקות הילדים מלאות בהם...
כל עוד הילד נראה בסדר אין ענין לדעת איזה וירוס זה....
אם את רואה שהוא לא משתפר מספיק עם אנטיביוטיקה אז תפני שוב לרופא ותבקשי סטרואידים סיסטמי (פליקסוטייד זה לא סיסטמי זה מקומי ומשפיע פחות במקרים מסובכים) כמו שציינו לפני כנראה יתנו לך בטנזול...

חוץ מזה במקרים כאלו אין מה לעשות חוץ מלהתפלל שלא יהיה החמרה ויגיעו לאשפוז

אמבטיות חמות ואוויר צח יכול לעזור תפתחו חלונות בבית למרות שנראה שלילד קר עדיך להיות עם חלונות פתוחים ו10 שמיכות מאשר לסגור חלון....

ומקווה שכל זה היה מיותר כי כבר ראיתם שיפור....
תודה על הטיפים!
הסיטורציה ב"ה היתה באזור 98 בכל המדידות.
ואכן מדובר ב-RSV שהתיישב על דרכי הנשימה העליונות.
תודה לה' יש שיפור ניכר עם אנטיביוטיקה+ אינהלציות 3 פעמים ביום (ראיתי תוצאה טובה יותר עם אינהלציה לעומת המשאף, אם כי את צודקת שהרופאים ממליצים יותר על משאפים).
מדי פעם יש התקף שיעולים וקוצר נשימה, ואז מה שמקל קצת זה לעמוד עם הילד ליד חלון פתוח ולקוות לטוב...

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
(ראיתי תוצאה טובה יותר עם אינהלציה לעומת המשאף, אם כי את צודקת שהרופאים ממליצים יותר על משאפים).
הרופאים ממליצים יותר על משאפים כיון שהפעולה מהירה יותר, החומר מרוכז יותר, ומתפזר יותר טוב, אבל ישנם מקרים בהם עדיין ישנה עדיפות למכשיר אנהלציה, כגון בתינוקות קטנים או במקרים של קוצר נשימה חמור שאינם יכולים לשאוף כמו שצריך את החומר [אפי' שבהרבה מקרים הספייסר מאד עוזר] וכן כשצריך ריכוז גבוה של תרופה, כך שתמיד כדאי להתיעץ עם הרופא, אבל במקרה שהמליץ על אינהלציה לשאול מדוע.
מדי פעם יש התקף שיעולים וקוצר נשימה, ואז מה שמקל קצת זה לעמוד עם הילד ליד חלון פתוח ולקוות לטוב...
או מקפיא....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה