בקשה בקשת עזרה מבעלי עסקים

אחד משלנו

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בקשת עזרה מבעלי עסקים!!

בעל עסק יקר אני לא יודע האם בתחילת דרכך התמודדת עם בעיות וקשיים מול לקוחות אבל גם אם התמודדת וגם אם לא מסתמא שמעת סיפורים על אנשים שכן התמודדו, בעל עסק שמתמודד מול איזה אתגר של לקוח שלא שילם/מתעלם /וכו' או שלא סוכם מראש וכו' ולא חסר דוגמאות, אומר לעצמו הלוואי והייתי יכול להתייעץ עם בעלי עסקים איך להתמודד מול האתגר הזה או שכן התייעצת ועזרו לך בס"ד
ועל כן פונה אני אליך מעל גבי במה חשובה זו אתר פרוג היקר ומבקש ממך אולי תואיל בטובך לשתף מה היה האתגר שאתה התמודדת אתו ומה עשית בשביל זה ומה הייתה התוצאה
אין ספק שהכל זה ס"ד
אבל צריך לעשות השתדלות ולכן נשמח שתשתף את כולם מניסיונך העשיר בהשתדלות שבה אתה בחרת
ואולי זה יעזור לעוד בעלי עסקים שמתמודדים עם אותה בעיה או עם בעיה דומה להתמודד נכון

איזה עצות מעשיות אתה מציע לעסקים חדשים בתחילת דרכם או אפילו לעסקים קיימים בשביל לייעל, וגם בשביל למנוע בעיות ולהתמודד איתם נכון במצב בו יש כבר בעיות ולדעת להתמודד עם קשיים/בעיות בצורה נכונה וכו'

אני פותח את האשכול הזה מכיוון שנחשפתי לאחרונה לכל מיני אנשים שפתחו עסקים והתמודדו עם קשיים דומים

@הכלבויניק מקווה שזה בסדר פתיחת האשכול הזה?

הבהרה: אשכול זה נועד עבור שיתוף התמודדות ועצות מעשיות עבור בעלי עסקים. נא ונא לא לכתוב דברים אשר יביאו לחסימת אשכול זה

בהצלחה רבה לכולנו

בברכה

הגברת המושלמת

משתמש צעיר
תחזוק עסק עצמאי הוא אחד האתגרים הגדולים בחיים, ויש הרבה התמודדיות שבעלי עסקים נתקלים בהם.
כדאי מאד לפרט באיזה סוג עסק מדובר, האם מדובר בעסק שנותן שרות, מכירת מוצרים וכו'.
בכל אופן, יש את הבעיה המרכזית של ניצול- אנשים מנסים לנצל כגון: כדי לקבל שרות של מעבר למקובל ולמה שמגיע להם כמו שרות בשעה שנוחה להם בזמן שהעסק לא פעיל.
כמו"כ, יש כמובן תמיד את האנשים שלא מעוניינים לשלם ומנסים לסחוט בכח הנחה ומבקשים שיורידו להם תמיד במחיר.
בעל עסק צריך לעמוד על עקרונותיו ומנסיון רב, אנשים מכבדים ומקבלים, ואין צורך להתקפל לאנשים. רק צריך כמובן להדגיש עד כמה המוצר\ השרות יעיל ויקל עליהם בחיים וכו' כי בסוף אנשים אוהבים לשלם והם רוצים להרגיש בטוחים בידיים של עסק יציב ולדעת שקיבלו את התמורה השווה למחיר ששילמו.
מה שכן, הרעיון הוא לנעול כמה שיותר אנשים בעסק ולפעמים הנחה קטנה אפילו של 10 או 20 אחוז ינעל אותם וישכנע אותם לחזור ולרכוש אצלכם (כמובן שלא במחיר הפסד) וצריך לעשות את זה בצורה חכמה (כמו מבצע וכו') ולא בקלות שלא ירגישו שעל כל התלבטות בקניה יקבלו הנחה.

מכון באר שלמה

הוצאה לאור שונה. מאוד.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
בעל עסק יקר אני לא יודע האם בתחילת דרכך התמודדת עם בעיות וקשיים מול לקוחות אבל גם אם התמודדת וגם אם לא מסתמא שמעת סיפורים על אנשים שכן התמודדו, בעל עסק שמתמודד מול איזה אתגר של לקוח שלא שילם/מתעלם /וכו' או שלא סוכם מראש וכו' ולא חסר דוגמאות, אומר לעצמו הלוואי והייתי יכול להתייעץ עם בעלי עסקים איך להתמודד מול האתגר הזה או שכן התייעצת ועזרו לך בס"ד
ועל כן פונה אני אליך מעל גבי במה חשובה זו אתר פרוג היקר ומבקש ממך אולי תואיל בטובך לשתף מה היה האתגר שאתה התמודדת אתו ומה עשית בשביל זה ומה הייתה התוצאה
אין ספק שהכל זה ס"ד
אבל צריך לעשות השתדלות ולכן נשמח שתשתף את כולם מניסיונך העשיר בהשתדלות שבה אתה בחרת
ואולי זה יעזור לעוד בעלי עסקים שמתמודדים עם אותה בעיה או עם בעיה דומה להתמודד נכון
@אחד משלנו אתה חבר פורום עורכים תורניים, איני יודע אם הפנייה שלך היא בהקשר לעריכה תורנית, אך בתחילת הדרך כעורך תורני, וכיום בניהול מכון הוצאה לאור של מכון הוצאה לאור של ספרי קודש נתקלתי המון פעמים בלקוחות שמתעלמים, לא עונים, לא מגיבים וכו'.

בדר"כ לא מדובר בלקוחות שלא נהנו מהעבודה או טוענים שהיא הייתה גרועה, אלא באחד משניים (ובדר"כ שניהם):
א. לקוחות שלא מעריכים מספיק את העבודה, מבחינתם ישבת כמה זמן ותקתקת במחשב, הם לא מסוגלים להבין שעריכה היא עבודה מורכבת הדורשת חשיבה מעמיקה. כמו"כ הם לא מסוגלים להבין את השעות הרבות שהקדשת, ואת הוויתורים על דברים אחרים שוויתרת בשביל להשקיע בעריכה.
ב. לקוחות שנתקעו בלי כסף, לא תכננו שיגמר מהר כ"כ, חשבו שישיגו תרומה ולא השיגו, היה להם נזק כלכלי אחר, וכו'.

אחד הקשיים הגדולים הם, שזה לא סתם בן אדם שהזמין משהו ולא שילם (שזה גנב ממוצע), זה יהודי שהוציא ספר תורני, ובשביל להוציא אותו גונב. 'אין זה מברך אלא מנעץ'. (גנב לפחות לא מברך על גנבותיו...).

אם כי אני יכול להרגיע אותך במשהו אחד, רובם לא 'לא משלמים', רובם משלמים באיחור (לא שח"ו זה מותר).
בדרך כלל תוך שנה - שנתיים (כן, אני יודע שזה המון זמן, גם אני הייתי צריך את הכסף דחוף, אני מברך אותך שאצלך זה יהיה יותר מהר) כולם משלמים, רובם בלי תזכורת נוספת ומעטם צריכים תזכורת.

איזה עצות מעשיות אתה מציע לעסקים חדשים בתחילת דרכם או אפילו לעסקים קיימים בשביל לייעל, וגם בשביל למנוע בעיות ולהתמודד איתם נכון במצב בו יש כבר בעיות ולדעת להתמודד עם קשיים/בעיות בצורה נכונה וכו'
יש מה עצות פרקטיות, שאולי יוכלו לעזור לך.
א. חוזה יציב ומסודר, אין עבודה לפני תחילת חוזה, גם בלקוח קרוב מאוד, בן משפחה או ידיד, בטח אחד שרק נשמע בטלפון אדם אמין. זה לא נעים, אכן, אך זה הארובה ההלכתית והמשפטית היחידה לכסף על העבודה שלך!
ב. לקחת מקדמה של 10-20%, בדר"כ מי שלוקח מקדמה יותר מחויב להשלים את יתרת הסכום. (ואם ח"ו לא, לפחות המקדמה נשארת אצלך).
ג. בעריכה תורנית: מקובל להגיד לא לשלוח קבצים לפני קבלת תשלום, אבל זה יכול לשרוף לקוחות. עדיף לשלוח קבצי תמונה של כל החומר להתרשמות הלקוח וכו', קבצי וורד נשלחים רק לאחר פריעת כל התשלום. (זה לא עוזר ב 100%, כי לפעמים אין ללקוח כסף אז הוא לא מוציא וזהו, אך לפחות יש לך פחות תחושה קשה).
עוד שני עצות קצת קשות:
ד. ביטחון עצמי, הכסף על העבודה שלך מגיע לך, העבודה שלך שווה את זה, ואין שום בעיה לדרוש את המגיע לך ביושר. (בין אם זה סכום כסף, ובין אם זה הזמן בו הכסף צריך להיכנס)!!!
ה. לא כל לקוח שלא שילם מיד בגמר העבודה, הוא לקוח בעייתי מהקטגוריה של הלקוחות שלא משלמים, לא נעים, בטח כשצריך את הכסף מיד, אבל לא תמיד שווה לסווג אותו ככה ולהפסיד אותו. (בין אם ע"י הטרדה/ להתקשר ממספר פלא' שהוא לא מכיר וכו', זה שורף ב 100%, וכן גם אם בלב סיווגת אותו ככה שרפת אותו!). לקוח שלוקח לו עד שבועיים לשלם זה נורמלי ובסדר. (ח"ו שהלקוחות יקראו את זה, כי זה באמת לא נורמלי ובסדר, אך אין מה לעשות זה מנהג העולם).

@אחד משלנו מקווה שהועלתי לך במשהו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה