דרוש מידע בקשה לשמירת הריון תוך כדי עבודה

איטה צ

משתמש חדש
שלום,
רציתי לשאול אם יש מישהי שהגישה פעם תביעה לקבלת שמירת הריון עוד לפני שיצאה לשמירה בפועל?
השאלה נובעת מכך שלא ברור אם יאשרו את התביעה ואין לי אפשרות לא לעבוד ולא לקבל שום משכורת (אין לי ימי מחלה וחופשה בכלל...)
תודה מראש!

מטופטפת

משתמש מקצוען
אין דבר כזה.
ניתן להגיש בקשה לשמירת הריון רק לאחר 30 יום בהם שהיית בחופשת מחלה.
זה אכן הימור כלכלי שבמידה ולא יאושר השמירה,הפסדת את החודש הזה.

חגיתי

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול
אם אני מקבלת ימי מחלה ונמצאת 30 יום בחופשת מחלה ומגישה בקשה לשמירת הריון ולא מאשרים, אז אני יכולה לבקש את הימי מחלה מהמקום עבודה במידה ויש לי ימי מחלה?

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
שלום,
רציתי לשאול אם יש מישהי שהגישה פעם תביעה לקבלת שמירת הריון עוד לפני שיצאה לשמירה בפועל?
השאלה נובעת מכך שלא ברור אם יאשרו את התביעה ואין לי אפשרות לא לעבוד ולא לקבל שום משכורת (אין לי ימי מחלה וחופשה בכלל...)
תודה מראש!
אין דבר כזה.
ניתן להגיש בקשה לשמירת הריון רק לאחר 30 יום בהם שהיית בחופשת מחלה.
זה אכן הימור כלכלי שבמידה ולא יאושר השמירה,הפסדת את החודש הזה.
לדעתי זה לא מדויק,
כי במידה והרופאה נתנה שמירת הריון לדוג' החל מהחודש החמישי ועד הלידה, אין צורך להמתין, אלא אפשר להגיש מיד את הבקשה,
בסך הכל התקנה הזו אומרת ששמירת הריון משולמת רק במידה שתקופת השמירה גדולה מ-30 יום.

ולגבי השאלה הראשונה-
ממש לא!!!
אפשר להפסיד בגלל זה את כל השמירה!!!

תתייעצי בנושא עם הרב גולדנטל

מטופטפת

משתמש מקצוען
לדעתי זה לא מדויק,
כי במידה והרופאה נתנה שמירת הריון לדוג' החל מהחודש החמישי ועד הלידה, אין צורך להמתין, אלא אפשר להגיש מיד את הבקשה,
בסך הכל התקנה הזו אומרת ששמירת הריון משולמת רק במידה שתקופת השמירה גדולה מ-30 יום.
כפי שידוע לי ניתן להגיש בקשה לשמירה רק לאחר 30 יום ללא עבודה.
זה לא משנה אם השמירה ניתנה לחודשיים או לתשעה חודשים

ייעוץ חינוכי

משתמש פעיל
ביטוח לאומי משלם בפועל רק אחרי 30 יום, אם חלילה תהה לידה מוקדמת או הפלה אכן, לא יתקבל ביטוח לאומי עבור ימים אלו כשמירה (לפעמים בשיחה איתם ואם היתה לידת פג ניתן לחשב זאת כחלק מהחל"ד),
המעסיקים הגדולים, בדיוק בגלל בעיה זו, משלמים ליוצאת לשמירה את החודש הראשון, ואח"כ גובים עליו החזר.
אם רופא נתן שמירה זה אומר שזה סכנת חיים לאם או לעובר להמשיך לעבוד. זו שאלה לרב!
בכל מקרה התאריך הקובע מבחינת ביטוח לאומי, זה מה שהמעסיק מדווח להם (מתי ובאיזה תאריך יצאת), אם מרצונך הטוב המשכת לעבוד, והמעביד כן דווח על יציאה לשמירה למרות שהתייצבת בעבודה (וביטו"ל לא עשה ביקורת...) תקבלי בכל מקרה.
בקיצור - זה צריך להעשות בתיאום עם המעביד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה