קורונה בפתע פתאום בוטלו כל ההגבלות לחזרה לישיבות!

א.ש.א.

משתמש פעיל
צריכים להבין שכל העולם חוזר לשגרה ורק הציבור החרדי משום מה לא קולט שאין ברירה וצריך להמשיך את החיים
מי שחושב שנחכה עד שיהיה שבועים עם אפס חולים שיערב לו כי זה לא הולך לקרות בזמן הקרוב

עכשיו כולם יתחילו להטיף "לנו יש ערכים, ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, גדו"י קובעים, אצלנו יש יותר חולים, וכו' "
לדעתי יש קשר ברור בין ההפקרות שהיתה בציבור החרדי בתחילת המגפה להחמרה המוגזמת והמטורללת שיש עכשיו והיא שהציבור החרדי תמיד בטוח שהוא הכי מבין ויודע ותמיד הוא לא נותן אמון במערכת המוסמכת כי הרי אנחנו הכי חכמים ואנחנו יודעים הכל ...
לא סתם כל בחור חרדי בטוח שאם הוא ילך לצבא הוא תוך שבועיים יהיה רמטכ"ל.

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
הצחקת
התלמודי תורה בירושלים ובבית שמש פתוחים מא' אייר
הבתי חינוך בירושלים ובית שמש פתוחים מו' אייר
המנינים בירושלים ובבית שמש היו כבר בכל החג
איפה כל ההדבקה של כל אלו
הסגר בבית שמש לא ממש עבד
אנשים התקהלו במחסומים זה היה כבר לפני שבועיים
איפה ההדבקה של זה?
איך תסבירו את זה
אם לא שהקורונה פשוט הלכה לה מזמן
חלק גדול מאותם קהלים מתקהלים
לא הולכים להבדק .

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
צריכים להבין שכל העולם חוזר לשגרה ורק הציבור החרדי משום מה לא קולט שאין ברירה וצריך להמשיך את החיים
מי שחושב שנחכה עד שיהיה שבועים עם אפס חולים שיערב לו כי זה לא הולך לקרות בזמן הקרוב

עכשיו כולם יתחילו להטיף "לנו יש ערכים, ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, גדו"י קובעים, אצלנו יש יותר חולים, וכו' "
לדעתי יש קשר ברור בין ההפקרות שהיתה בציבור החרדי בתחילת המגפה להחמרה המוגזמת והמטורללת שיש עכשיו והיא שהציבור החרדי תמיד בטוח שהוא הכי מבין ויודע ותמיד הוא לא נותן אמון במערכת המוסמכת כי הרי אנחנו הכי חכמים ואנחנו יודעים הכל ...
יש קצת אמת בדבריך.
ואני גם רואה לא מעט אנשים שהתקשו להשמע להנחיות המחמירות, ועכשיו מתקשים להפרד מהן.
ואכן זה חלק מאי אמון שכנראה קיים בדי אן איי החרדי.

אבל,
אי אפשר להתעלם גם מהמציאות. מה שהביא גל ראשון של התפרצות חמורה הוא מה שעלול להביא לגל שני (תכלס זה אותם אנשם וברגע שיהיה אפשר יחזרו לאותם דפוסי התקהלות). ולכן על הציבור החרדי אכן יותר להזהר.
יש לא מעט מכשולים בחזרה של הציבור החרדי לשגרה ולכן אולי לא כדאי למהר. לא כי הסכון כרגע גדול. אלא כי צריך לחשוב איך עושים את זה.
לדוג' עסקים/ מוסדות ציבור/ חברות תחבורה יש להם מנגנונים שיכולים לשנות הרגלים וגם לאכוף אותם.
למוסדות דת (בתי כנסת, מקואות ואפילו ישיבות) אין מנגנונים כאלו. לכן קשה להשוות אותם לענפים אחרים במשק.
פתרון אין לי. אבל בעיה יש כאן.

שואל ומשיב

משתמש מקצוען
אם זה חשוב למישהו,, ההנחיה הזו אינה נוגעת כלל ועיקר לישיבות הקדושות. נקודה.
הישיבות מחויבות להמשיך במתווה הקפסולות כולל מיר ברכפלד. היו כמה שעות של בלבול עד שהנקודה הובהרה מעל לכל ספק.

א.ש.א.

משתמש פעיל
יש קצת אמת בדבריך.
ואני גם רואה לא מעט אנשים שהתקשו להשמע להנחיות המחמירות, ועכשיו מתקשים להפרד מהן.

אבל,
אי אפשר להתעלם גם מהמציאות. מה שהביא גל ראשון של התפרצות חמורה הוא מה שעלול להביא לגל שני (תכלס זה אותם אנשם וברגע שיהיה אפשר יחזרו לאותם דפוסי התקהלות). ולכן על הציבור החרדי אכן יותר להזהר.
יש לא מעט מכשולים בחזרה של הציבור החרדי לשגרה ולכן אולי לא כדאי למהר. לא כי הסכון כרגע גדול. אלא כי צריך לחשוב איך עושים את זה.
לדוג' עסקים/ מוסדות ציבור/ חברות תחבורה יש להם מנגנונים שיכולים לשנות הרגלים וגם לאכוף אותם.
למוסדות דת (בתי כנסת, מקואות ואפילו ישיבות) אין מנגנונים כאלו. לכן קשה להשוות אותם לענפים אחרים במשק.
אני מסכים לגמרי ואני בכלל לא בעד זלזול בהוראות
אבל מרגיש לי שבעוד כל העולם יושב וחושב איך חוזרים לחיים רק אנחנו יושבים רגל על רגל ואומרים צריך להזהר צריך להזהר לא לפתוח כלום ועד שיש איזה צעד קטן לחזל"ש מייד עושים כמה צעדים אחורה ע"ע גני עיריית ב"ב
נ.ב. שאני מתכוין חזרה לשגרה אני לא מתכוין דווקא לישיבות וכוללים אלא גם לגנים בתי ספר ואפי' גני שעשועים וכל מה שנצרך לחיים נורמלים העולם כולו הולך לכיוון הזה ורק אנחנו תקועים באותו מקום.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש קצת אמת בדבריך.

אבל,
לדעתי שניכם צודקים. ואכן יש כאלו שסבורים שהקורונה זה מהמועדות שאינם עתידים להתבטל..
ובאמת יש כאן בעיה רצינית, שהציבור החרדי צריך לבחון בעצמו את כל נושא הקורונה. וזה בעצם המסר שהממשלה מעבירה כשפותחים הכל חוץ מאיזורים שהיו מוגבלים, קרי רוב האיזורים החרדים - שהקורונה זה מגיפה של החרדים, והחילונים אין להם בעיה איתה. והרי אם כדברי דרעי רק כ4800 חולי קורונה היו חילונים, וזה מספר נמוך ורמת סיכון נמוכה. [לא אומר שזה נכון, רק אומר מה המסר!]
ומצד שני גם באיזורים החרדים כרגע רמת הסיכון נמוכה מאוד. ואמנם חכם למגר את המחלה כמה שיותר ואז לפתוח, ולא להיות חסר סבלנות ולשלם על זה מחיר כבד אחר כך. אבל כדברי הכותב הראשון, לא נראה שיגיעו ל0 חולים בזמן הקרוב. ולכן צריך לקבוע איזה יעד.

נערך לאחרונה ב:

אוהב ציון

משתמש רשום
האדמור מקרלין הורה לפתוח את בתי המדרש של קרלין לתפילות ולא ולשהות שם

אהרון לייב

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
למרות שהוא סגר לפני כולם (עד כמה שזכור לי)
כן!
הוא מהיחידים שתמיד פעל לפי ההוראות,
ולא חשב שצריך לומר הפוך מהחילונים,
והסיבה היא כי בנושאי הבריאות הדעת תורה זה הרופאים!!,

חיה .ר.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
לישיבות אין אישור לפתוח
בישיבת באר יעקב היה ביקור היום של משרד הבריאות לבדוק אם שומרים על הבטיחות בקפסולות
ושאלו אותם אם יהיה ניתן לפתוח את כל הישיבה והם טענו שלא בשבועים הקרובים.

דעת

משתמש פעיל
אורח החיים הקהילתי החרדי, מהווה פוטנציאל הדבקה שלא בטוח שיש עוד כזה בעולם.

ודווקא מה שאני רואה מסביבי, אלו שלקח להם זמן להתחיל לשמור, הם אלו שמיהרו וממהרים כעת לשחרר ברקסים,
וכל אלו שנזהרו מאוד מהתחלה, גם כעת עדיין נזהרים יותר.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בקרלין אין משחקים
אף אחד לא בא לומר שמשחקים, ח''ו.
הכוונה שכל קהילה יש לה את ההנהגה שלה,, ואת הדרך שלה להתמודד עם המצב הבלתי פשוט שאנחנו נמצאים בו.
וטוב שיש לכל קהילה את הרב שלה, ואנחנו כאנשים פשוטים צריכים לקבל את ההבנה שכאשר ישנה קהילה ויש לה רב, אז לאותם חברי הקהילה יש את מצות 'ועשית ככל אשר יורוך' רק כאשר הם עושים את מה שהרב שלהם אומר להם.

גם אם זה לא הרב שלנו, או הרב שאנחנו מעריצים, עדיין יש להם זכות ללכת אחרי הרב שלהם.

ayys

משתמש מקצוען
רעיון,השאלה אם ישים
כנראה שתלוי במקום ובקהילה.

אלו שלא 'ממושמעים' כבר היום עושים מה שהם רוצים.
ואלו שכן מסתבר שזה דבר ישים, אלא א"כ מדובר בשטיבלך וכדו' שזה הרבה יותר מסורבל (יש עדיין אפשרות למנות ממונה וכדו').

ג'לי

משתמש פעיל

מסכים עם כל מילה!

יש הבדל בין מה שהיה לפני ההתפרצות לבין עכשיו
דבר ראשון חג הפורים שהיה בתקופה הזו,
וכן אז לא היה כלל הנחיות של מרחק, מסיכה, וכו'
עכשיו למרות שלא כולם מקפידים על ההנחיות כלשונם, עדיין בתת מודע אנשים נזהרים לא להתקרב יותר מדי ולא לאכול ביחד וכו' וזה משמועתי מאוד!
ורואים את זה גם במספר החולים שלא מפסיק לרדת ב"ה
בריאות הנפש חשובה לא פחות...
ייתכן גם שהמגיפה פשוט דועך, אולי בגלל החום הכבד, או סיבה אחרת,
20 חולים ביממה בממוצע זה עדיין לא מגיפה, במידה וח"ו יהיה שינוי במגמה נצטרך שוב לסגור, אך לכן להישאר סגור??
הבתי כנסת והכוללים זה המזון הרוחני שלנו, ואם באמת רוצים ניתן למצוא פיתרונות, אך כאמור למדינה זה לא דחוף
והרבנים לכאורה יותר מפחדים מחילול ה' מאשר הנגיף, ולכן מעדיפים לחכות עוד קצת, לדעתי תוך שבועות ספורים הכל ייפתח (כמובן עם הנחיות מסויימות)

נדב י.

משתמש פעיל

לא מאמין למראה עיני
כתבת את זה ברצינות? אני מקווה שלא...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה