בעקבות...

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בעקבות סיעור המוחות הפורה שהיה פה
אני מעלה פה תוכנית של דירה, ארוכה ומלבנית שניסיתי "לרבע" אותה. אך התוצאה לא משביעה את רצוני. היו שיקולים מרכזיים, שהם- חדרים גדולים, יחידת הורים, חדר לבנים וחדר לבנות.
חדר הילדים הוא חדר גדול עם שתי דלתות. מחולק ע"י קיר הזזה מגבס. כך שיש מרחב למשחקים אך גם פרטיות לילדה שתלמד למבחן....
אולי יש לכם הצעות מענינות? אשמח לשמוע הצעות לשיפור התוכנית.
צפה בקובץ המצורף 270884

צפה בקובץ המצורף 270885

קבצים מצורפים

• דירה 1.JPG
    KB 63 · צפיות: 0
  • דירה 2.JPG
    KB 62.5 · צפיות: 27

shifrbor

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקי100;1914621:
אני מעלה פה תוכנית של דירה, ארוכה ומלבנית שניסיתי "לרבע" אותה. אך התוצאה לא משביעה את רצוני. היו שיקולים מרכזיים, שהם- חדרים גדולים, יחידת הורים, חדר לבנים וחדר לבנות.
חדר הילדים הוא חדר גדול עם שתי דלתות. מחולק ע"י קיר הזזה מגבס. כך שיש מרחב למשחקים אך גם פרטיות לילדה שתלמד למבחן....
צפה בקובץ המצורף 270884

צפה בקובץ המצורף 270885

קודם כל התוכנית נראית ממש טוב!!
דבר אחד קטן להזיז את הדלת של היחידת הורים לכיוון הפרוזדור כדי לא לגרום למסדרון צר וארוך ולתת קצת יותר מרחב בחדר!

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
התוכנית אכן נראית טובה. עדיין, המטבח דורש עוד עבודה. אתייחס רק למיקום הכיריים. הפינה האלכסונית לכיריים פחות מקובלת היום. חוץ מזה, צד אחד (החלבי?) רחוק מאד מהכיריים. מאד לא נוח ולא פרקטי לרוץ עם כל חביתה מהשיש המרוחק לכיריים. לדעתי, יש למקם את הכיריים באמצע, בין הבשרי לחלבי, או להוסיף כיריים עם 2 להבות לצד המרוחק.

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נכתב ע"י קליין;1914739:
התוכנית אכן נראית טובה. עדיין, המטבח דורש עוד עבודה. אתייחס רק למיקום הכיריים. הפינה האלכסונית לכיריים פחות מקובלת היום. חוץ מזה, צד אחד (החלבי?) רחוק מאד מהכיריים. מאד לא נוח ולא פרקטי לרוץ עם כל חביתה מהשיש המרוחק לכיריים. לדעתי, יש למקם את הכיריים באמצע, בין הבשרי לחלבי, או להוסיף כיריים עם 2 להבות לצד המרוחק.
צודקת מאד לגבי הכיריים,
יש מספיק שטח במטבח כך שזה רעיון טוב!
הסלון לא מידי צר?

shifrbor

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י א6;1914783:
אפשר להשתמש באסלה שביחידת הורים? מספיק רוחב מטר?

.
לסובב את האסלה יתן קצת יותר מרחב

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
התוכנית נראת מצוין.

האמבטיה לא צרה מידי?
אני הייתי מגדילה אותה קצת על חשבון המטבח שיצא ממש ענק.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תכנית יפה בהחלט!!
עם כמה שיפורים היא תגיע לגבהים...

הסלון מעט צר, הייתי מנסה לגנוב עוד 20-30 ס"מ, אפילו חלקית, זהחלק הקדמי יהיה רחב יותר וממילא לא תיהיה תחושה כזו של נחש ארון וצר, אולי למקם במקום שונה את הספריה ולהרוויח שם את רוחב הסלון.
את יח' ההורים אולי שווה למקם מול הכניסה לחדר, אם יש אפשרות שם לחלון מצוין, אם לא גם לא קריטי ונראה לי שווה כי כך מקבלים חדר שמתארגן בצורה נוחה יותר כאשר המיטות עומדות על הקיר השמאלי ויש יותר חלל ואוויר בחדר ופחות מעברים, אולי אפילו להצר אותו ב-10 ס"מ כדי לרווח מעט את החדרים-
לא מספיק התלהבתי מהמחיצה, הרעיון שלה יפה, אבל מעשית נראה לי שלא תיהיה תרומה גדולה שהחדר פתוח, אם כל חדר יהיה רחב בעוד 10-20 ס"מ- את יכולה לסגור כל אחד בנפרד למלוא הפרטיות (בפרט כשההפרדה היא בין בנים לבנות).
לשם כך כפי שכתבתי הייתי מקצצת 10 ס"מ מחדר השינה ומהאמבטיה הכללית, בה גם כדאי לעשות שינוי שלא תיהיה כזו נקניקית, את זה ניתן להשיג ע"י משחק עם הקירות הגובלים במטבח שהוא ממש ענק!
צריך לטפל גם בשירותי האורחים אחרי כל השינויים.

בקיצור, ניסיתי מעט לשרבט את הרעיונות, יש עוד הרבה מה לקדם בזה...
צפה בקובץ המצורף 270941

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקי100;1914621:
צפה בקובץ המצורף 270884

צפה בקובץ המצורף 270885

האמבטיה בעייתית לי.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רבקי, לגבי המטבח הייתי שוקלת פינת אוכל יותר גדולה, יש מקום וחבל שרק 4 סועדים יאכלו לאכול יחד.
הרעיון של הפינת מכשירים עם תריס הוא מצוין.
הייתי ממליצה על קיר גבוהים לאכסון, אפילו ע"ח חלק ממשטחי העבודה. ואלי, אם יש מטבח כזה גדול לשקול פינה לפסח.

נכתב ע"י revrut;1915014:
צפה בקובץ המצורף 270941

רותי, איך את עורכת הPNG? ע"י כלי החיתוך?
בגדול אהבתי את הרעיונות שלך, אשמח אם תגיבי גם פה

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נכתב ע"י להרגיש בבית;1914878:
התוכנית נראת מצוין.

האמבטיה לא צרה מידי?
אני הייתי מגדילה אותה קצת על חשבון המטבח שיצא ממש ענק.

המטבח באמת ענק. בתחילה התלהבתי שיצא כזה גודל אבל אחרי הערות על האמבטיה, ברור לי שאני משנה אותו.

נכתב ע"י revrut;1915014:
תכנית יפה בהחלט!!
עם כמה שיפורים היא תגיע לגבהים...

הסלון מעט צר, הייתי מנסה לגנוב עוד 20-30 ס"מ, אפילו חלקית, זהחלק הקדמי יהיה רחב יותר וממילא לא תיהיה תחושה כזו של נחש ארון וצר, אולי למקם במקום שונה את הספריה ולהרוויח שם את רוחב הסלון.
את יח' ההורים אולי שווה למקם מול הכניסה לחדר, אם יש אפשרות שם לחלון מצוין, אם לא גם לא קריטי ונראה לי שווה כי כך מקבלים חדר שמתארגן בצורה נוחה יותר כאשר המיטות עומדות על הקיר השמאלי ויש יותר חלל ואוויר בחדר ופחות מעברים, אולי אפילו להצר אותו ב-10 ס"מ כדי לרווח מעט את החדרים-
לא מספיק התלהבתי מהמחיצה, הרעיון שלה יפה, אבל מעשית נראה לי שלא תיהיה תרומה גדולה שהחדר פתוח, אם כל חדר יהיה רחב בעוד 10-20 ס"מ- את יכולה לסגור כל אחד בנפרד למלוא הפרטיות (בפרט כשההפרדה היא בין בנים לבנות).
לשם כך כפי שכתבתי הייתי מקצצת 10 ס"מ מחדר השינה ומהאמבטיה הכללית, בה גם כדאי לעשות שינוי שלא תיהיה כזו נקניקית, את זה ניתן להשיג ע"י משחק עם הקירות הגובלים במטבח שהוא ממש ענק!
צריך לטפל גם בשירותי האורחים אחרי כל השינויים.

צפה בקובץ המצורף 270941

ה"שירבוטים" שלך נתנו לי כיוון מדהים. תודה!
לגבי הארון בחדר השינה, מקובל לשים כך ארון מול הדלת? באמת חשבתי להפוך את היחידה לצד השני אבל רציתי שמי שנכנס יראה מיטות ולא קיר. אבל אם זה לא קריטי ברור שהחדר באפשרות שהצעת מאורר יותר.
לגבי האמבטיה היא באמת נקניקית ואגדיל אותה ע"ח המטבח.
ובמטבח ראיתי שסימנת ארון למכשירים מעל משטח שיש.
הוא לא מידי רחב? מדדתי שם 80 ס"מ רוחב. תהיה גישה לארון?
לגבי החלוקה של חדר הילדים- הייתי בטוחה שזה רעיון פצצה. כשהקיר פתוח יהיה להם שטח ענק למשחקים? אבל כבר כמה קטלו אותו. אז אני יורדת ממנו ומגדילה כמו שהצעת
ע"ח האמבטיה.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רבקי100;1915828:
לגבי הארון בחדר השינה, מקובל לשים כך ארון מול הדלת? באמת חשבתי להפוך את היחידה לצד השני אבל רציתי שמי שנכנס יראה מיטות ולא קיר. אבל אם זה לא קריטי ברור שהחדר באפשרות שהצעת מאורר יותר.

הפוך, ככה יש יותר פרטיות כי יש איזו מבואה שמעט חוסמת את המיטות מלהיות על הפתח ממש, ארון מול הכניסה- אם מטפלים בו יפה הוא רק מוסיף יופי לכניסה לחדר. גם הארגון הפנימי של החדר מסתדר טוב יותר כך.

המטבח- לא אהבתי שם את הקפיצה בשיש למטה, לכן מיקמתי ארון, בחלק העליון שלו הוא יהיה ארון מכשירים, תמי 4 וכדו', ובחלק התחתון- המגירות מתחת השיש פשוט יהיהו עמוקות יותר, תענוג!

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
רבקי,
איזה יופי של תוכנית!
הכי אהבתי שלא שברת כמעט קירות ולא 'הפכת' להם את הבית מיסוד- ובכל אופן הדירה הצרה והמלבנית הזו הפכה לדירת חלומות מתוכננת ומאורגנת :)

ותתחדשי על הלוגו, הוא מהמם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  38  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה