דרוש מידע בענין השארת ילדים אצל דודים ודודות ולברוח לחופשה

מוישה זוכמיר

משתמש פעיל
ברצוני להעלות כאן נושא לדיון
המדובר כאשר זוג רוצה להינפש ולהיחפש אך דא עקא א"א לקחת את כל הילדים כי איזה חופש זה עם הילדים, ובכלל יש להם לימודים וכו',
אז מה עושים?
הנה רעיון מבריק מהמוח הקודח: נעיף אותם לכל הרוחות לדודים ולדודות, לחברים ולחברות, שישתובבו וישתוללו שם, כי מה יותר פשוט למשפחה שגם כך מתמודדים עם החמשה או שישה ויותר או פחות קוצ'קאלאך שלה, שיקבלו תוספת נחמדה של ילדון קטן וצרחן או שניים, שאינו מודע להלך הרוח בבית הזה ומביא איתו את כל שגיונותיו מבית, ומהיום השני ואילך מתחילה הספירה לאחור מתי ההורים שלו כבר חוזרים.
טוב, לא נורא, העיקר שהזוג נופש וחופש לו אי שם בקצה הארץ, ונחמד להם וטוב להם.

כמובן שתמיד ישנם ילדים קלים יותר וקשים יותר לאירוח, אבל האם לא צריכים להפעיל שיקול דעת רחב יותר לפני שעושים זאת?

הגזמתי? אולי.

מה דעתכם?

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הגזמת!!!! כן!!
בתור הדודה שתמיד שלחו אלי את כל האחיינים המתוקים שלי, אף פעם לא חיכיתי שהם יחזרו מהחופשה!!!
הייתי אומרת להם שיישארו שם עוד קצת שאני אתמוגג מהשטויות של המתוקים האלו.
נכון שלפעמים הם מוציאים מהדעת, אבל עדיין א"א לוותר עליהם.
ומתענגים מכל רגע שהם אצלינו....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בתור הדודה שתמיד שלחו אלי את כל האחיינים המתוקים שלי, אף פעם לא חיכיתי שהם יחזרו מהחופשה!!!

כאשה נשואה עם ילדים?
זה מצב אחר, כשיש דודה בת עשרה שנהנית לשעשע אחיינים בבית הסבא והסבתא, או כשהדודה היא אמא לחמישה קטנטנים משלה, ו'מלבישים' עליה עוד ילד בן שלוש שכמובן לא גמול (לא בשל, מה ל'שות), לא ישן טוב בלילה, ובאופן כללי ילד קשה.

ששונית

משתמש מקצוען
זאת ממש לא גוזמה אבל לא מהצד הנ"ל
במשך השנים שהו אצלי כמה פעמים ילדים שהוריהם נסעו לחפוש.
הצער, הגעגועים, התלישות של הילדים האלו הם קשיים שיכלו להימנע על ידי ההורים.
כשיש מקרה חרום כמו לידת תינוק חדש או טיסה דחופה אז אלוקים חישב את הצער המוסף, אבל חופשה, נצרכת והכרחית ככל שתהיה, אסור שתבוא על חשבון צער של ילדים.
רק לאחרונה התארח אצלי נער בן 13 למשך שבוע כי הוריו נסעו לנופש באירופה.
בלילה כששמעתי את הבכי הכבוש לתוך הכרית, חשבתי שאילו היו ההורים יודעים שזה המחיר, הם היו מחפשים איורור אחר.

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
כבר אמר מי שאמר שחצי מהמדינה נוסעת לחופש - על חשבון החצי השני...

כן, ולנו יש טראומה של למעלה מ25 שנה מאז שקבלנו בתשעה באב (!) 3 ילדים* לשבועיים, כשהמארחת במיטה (באותו יום, לא שמירה.) טרום לידה ראשונה, רק שלא כל כך למדנו לקח, ובשנה שאחרי זה באנו לבית הורי אותם ילדים כדי להיות עם כמה בבית כשההורים שוב בחופש....

*כשאת אחד מהם צריך להעיר בלילה אחרת...

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
כאשה נשואה עם ילדים?
זה מצב אחר, כשיש דודה בת עשרה שנהנית לשעשע אחיינים בבית הסבא והסבתא, או כשהדודה היא אמא לחמישה קטנטנים משלה, ו'מלבישים' עליה עוד ילד בן שלוש שכמובן לא גמול (לא בשל, מה ל'שות), לא ישן טוב בלילה, ובאופן כללי ילד קשה.
נשואה זה בוודאי שונה, אבל עדיין גם בתור רווקה כשההורים יצאו לשבת ונשארתי עם כל הילדוד'ס ואחותי החליטה לפנק אותי בעוד 4 ילדים, נהניתי מזה!

ואם קשה, מי שצריך להפעיל שיקול דעת זה הדודה שמסכימה
הם רק ביקשו, ומותר להגיד לא, והאח/ות והגיס/ה יבינו (מקווה שאצל כולם זה ככה...)
אם זה קשה לך ותרגישי רע עם זה, אל תסכימי!
אבל גם יום אחד אותה דודה תרצה לצאת לחופשה ולא יהיה לה איפה לשים את הנסיכים שלה...
אז אני חושבת שכדאי לעשות את החסד הזה, יום אחד את תתאוררי בזכותו.....

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אף פעם אתם לא יכולים לדעת מה הביא זוג ליסוע לחופשה.
לעולם אל תדונו אותם! לעולם!

ובתור דודה אוהבת שנהנת מאוד לארח את האחיינים המתוקים והילדים שלי מאושרים עד הגג כשהבני דודים מגיעים אלינו ואנחנו דואגים לעשות כיף ולפנק את כולם.
אני יכולה לומר לכם שהילדים מאושרים ונהנים עד הגג.

מפרגנת לזוג, פשוט מגיע להם מכל הלב... (וגם לנו מגיע לפעמים :) )

וגם בתור ילדה שלפעמים ההורים נסעו, אני יכולה לומר שממש חיכנו לזה והיתה לנו חוויה ענקית!

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ברצוני להעלות כאן נושא לדיון
המדובר כאשר זוג רוצה להינפש ולהיחפש אך דא עקא א"א לקחת את כל הילדים כי איזה חופש זה עם הילדים, ובכלל יש להם לימודים וכו',
אז מה עושים?
הנה רעיון מבריק מהמוח הקודח: נעיף אותם לכל הרוחות לדודים ולדודות, לחברים ולחברות, שישתובבו וישתוללו שם, כי מה יותר פשוט למשפחה שגם כך מתמודדים עם החמשה או שישה ויותר או פחות קוצ'קאלאך שלה, שיקבלו תוספת נחמדה של ילדון קטן וצרחן או שניים, שאינו מודע להלך הרוח בבית הזה ומביא איתו את כל שגיונותיו מבית, ומהיום השני ואילך מתחילה הספירה לאחור מתי ההורים שלו כבר חוזרים.
טוב, לא נורא, העיקר שהזוג נופש וחופש לו אי שם בקצה הארץ, ונחמד להם וטוב להם.

כמובן שתמיד ישנם ילדים קלים יותר וקשים יותר לאירוח, אבל האם לא צריכים להפעיל שיקול דעת רחב יותר לפני שעושים זאת?

הגזמתי? אולי.

מה דעתכם?

אף אחד לא דופק בדלת ופתאום מביא ילדים בלי לשאול, נכון?!
שאלו אתכם קודם ואם לא מתאים לכם תגידו שלא, אם אתם לוקחים כי לא נעים לכם לענות 'לא' זה בעיה שלכם ולא של אף אחד אחר.
ואם הילד סובל בגלל חוסר סבלנותכם כלפיו כי לא היה נעים לכם לומר 'לא' אז אתם לא יותר נחמדים מהוריו שהפקירו אותו בחוסר אחריות.:rolleyes:

עט להשכיר

משתמש מקצוען
לא קל בכלל לקבל ילדים למשמורת כי ההורים יצאו לנפוש (או כל סיבה אחרת).

מצד שני - אלו יחסי קח ותן.
היום אני סופג את ילדיך על כל מעלותיהם, ואתה תצא לנופש לחיים לשמחה ולשלום. מחר אצא אני לנופש, ואשאיר אותך להנות עם ילדי (לחיים ולשמחה ולשלום).

זושא כץ

משתמש מקצוען
תלוי איך הילדים? עצמאיים/רגועים/צייתנים וכו'. תהיו מאד אמיתיים.
האם צריך לקום אליהם בלילה? האם הם יודעים להתארגן לבד בבוקר? מי רוחץ? טיטולים?

ישנה עדיפות לשלוח כמה ילדים יחד, זה מרגיע אותם והם מסתדרים עם עצמם ופחות מעסיקים את המארחים. הם גם יודעים לתת מידע שצריך (כשילד בוכה.. "זה בגלל שהוא לא אוהב שוקו").

בנוסף, תציעו כסף למארחים! זה יקהה את הקושי.
תחשבו כמה אתם הייתם רוצים לקבל. הם לא פחות מבייביסיטר..

תביאו מצעים ושמיכות... תארגנו את הבגדים של הילדים בצורה מסודרת לכל הימים

מרחבית

משתמש מקצוען
אם קשה, מי שצריך להפעיל שיקול דעת זה הדודה שמסכימה
הם רק ביקשו, ומותר להגיד לא, והאח/ות והגיס/ה יבינו (מקווה שאצל כולם זה ככה...)
אם זה קשה לך ותרגישי רע עם זה, אל תסכימי!
שאלו אתכם קודם ואם לא מתאים לכם תגידו שלא, אם אתם לוקחים כי לא נעים לכם לענות 'לא' זה בעיה שלכם ולא של אף אחד אחר.

זה נכון ולא נכון. השיקול דעת צריך להיות קודם כל של המבקשים! לא מבקשים ככה בקלות, בתירוץ שהשני יכול לסרב. לאף אחד לא נעים 'לקלקל' תוכניות. הם מכירים את המשפחות שהם מבקשים מהם, מכירים את הילדים שלהם, ויכולים בגדול לדעת אם זה קשה או לא, אם שייך או לא.
מבקשים רק כשאין ברירה, או כשיודעים בצורה מאוד ברורה שה'מבוקש' וכן הילדים - טוב להם ושמחים עם זה.
שלא לדבר על אלו שמפצירים.

רק אחר כך, הזמן של שיקול הדעת של מי שבקשו מהם. האם לקבל בכיף, האם לסרב, או האם לקבל בכוח.
וחשוב לדעת גם לומר לא, כשזה לא מתאים.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה נכון ולא נכון. השיקול דעת צריך להיות קודם כל של המבקשים! לא מבקשים ככה בקלות, בתירוץ שהשני יכול לסרב. לאף אחד לא נעים 'לקלקל' תוכניות. הם מכירים את המשפחות שהם מבקשים מהם, מכירים את הילדים שלהם, ויכולים בגדול לדעת אם זה קשה או לא, אם שייך או לא.
מבקשים רק כשאין ברירה, או כשיודעים בצורה מאוד ברורה שה'מבוקש' וכן הילדים - טוב להם ושמחים עם זה.
שלא לדבר על אלו שמפצירים.

רק אחר כך, הזמן של שיקול הדעת של מי שבקשו מהם. האם לקבל בכיף, האם לסרב, או האם לקבל בכוח.
וחשוב לדעת גם לומר לא, כשזה לא מתאים.

ומי אמר לך שהם לא עשו את כל שיקול הדעת קודם?

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בלת"ק
לענ"ד במילה אחת,
אכן אין הצדקה שבעולם לגרום לשני לעבוד יותר קשה כדי שאתה תוכל לנסוע לנופש...

אלא אם כן -
מדובר בסוג של שמור לי ואשמור לך...
ואז כל התמונה שונה לחלוטין.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
זאת ממש לא גוזמה אבל לא מהצד הנ"ל
במשך השנים שהו אצלי כמה פעמים ילדים שהוריהם נסעו לחפוש.
הצער, הגעגועים, התלישות של הילדים האלו הם קשיים שיכלו להימנע על ידי ההורים.
כשיש מקרה חרום כמו לידת תינוק חדש או טיסה דחופה אז אלוקים חישב את הצער המוסף, אבל חופשה, נצרכת והכרחית ככל שתהיה, אסור שתבוא על חשבון צער של ילדים.
רק לאחרונה התארח אצלי נער בן 13 למשך שבוע כי הוריו נסעו לנופש באירופה.
בלילה כששמעתי את הבכי הכבוש לתוך הכרית, חשבתי שאילו היו ההורים יודעים שזה המחיר, הם היו מחפשים איורור אחר.
נער בן 13 בוכה בלילה בגלל כמה ימי פרידה מההורים?

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נער בן 13 בוכה בלילה בגלל כמה ימי פרידה מההורים?

ברור.
אפשר ללכת לבדוק בכל פנימייה של ישיבה קטנה כמה כריות נתלות לייבוש על השמש בשבועות הראשונים.

אני וביתי

משתמש מקצוען
הנושא הזה קצת מצחיק ומטופש .
כי זה כלול בכ"כ הרבה נתונים.
כגון המארחת עובדת עד מאוחר? מספרהילדים שלה ומצבה האישי, אוהבת לארח, ועוד מליונים דברים.

קחו בחשבון שכל אחד עונה פה לפי מצבו האישי (שאותו לרוב אנחנו לא יודעים)

אני אישית הייתי שומרת המון!!! עושה שבתות אצל אחי (ברבים) כדי שהם יוכלו.....

היום כאמא אפילו שיש לי שויגער מדהימה ומתחננת תביאו ותסעו אני לא מסוגלת לעשות זאת .
כי אני שנאתי את זה!!! כמה תוכנית וכייפים הפסדתי....
כן גם לבחורות לפעמים יש דברים חשובים!! ואפילו ללמוד עם חברה למבחן יותר קורץ מלחתל איזה אחין הכי מתוק והם באמת היו מתוקים.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
ברור.
אפשר ללכת לבדוק בכל פנימייה של ישיבה קטנה כמה כריות נתלות לייבוש בשבועות הראשונים.
לא אותו דבר.
פנימיה זו פרידה קבועה מהבית.
נער שהוריו נסעו לחופש, ויחזרו תוך כמה ימים, ובינתיים הוא שוהה אצל הדודים, לא אמור לפתח כזו טראומה.
מוזר לי שהמליצו להוריו לשקול לבטל את הנופש...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה