דרוש מידע בעלי מקצוע פראיירים לכאן (לעבודת גרפיקה קטנה)

דו רה מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
משום-מה צורם לי לראות את המודעות האלו כל פעם מחדש.
אם אתם לא בעלי מקצוע, מנין לכם שהעבודה שאתם מבקשים 'קטנה'?
בכותרת הבאתי דוגמה הכי שכיחה, אבל האמור הוא גם לגבי שאר המקצועות.
לפעמים נוסף למודעה גם כינויים כגון 'זולה' 'מתחילה'.
מעניין מאוד לשמוע את דעתכם בעניין.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אם אתם לא בעלי מקצוע, מנין לכם שהעבודה שאתם מבקשים 'קטנה'?
לפעמים הצורך של הלקוח הוא באמת לעבודה קטנה.
אם ניקח דוגמה מתחום עריכת הוידאו- נניח שהלקוח רק מחפש מישהו שיחבר לו כמה הסרטות ותמונות שכבר קיימות אצלו. הוא לא מעוניין באפקטים מיוחדים. זה משהו שהוא תיאורטית היה יכול לעשת לבד, רק שזה יקח לו הרבה זמן כשלמישהו מיומן זה יהיה מהר בהרבה. ובהתאם- הוא גם לא רוצה לשלם הרבה...
מה הבעיה פה?
הלקוח מצפה לתוצר בינוני וחובבני במחיר מתאים, ולא מעוניין לשלם על עבודה מושקעת יותר, אבל למי שעוסק בתחום לרוב לא כדאי לבצע עבודה לא מושקעת, כי זה יפגע בשם שלו. הוא לא יסתפק בחיבור ההסרטות, אלא גם יתאים את הצבעים ויתקן קצת את האודיו, וכמובן- יוסיף אפקטים מתאימים לתמונות הרצות, וזה כבר לוקח הרבה יותר זמן- והמחיר בהתאם. רק שללקוח לא כדאי לשלם מחיר כזה, כי אין לו צורך בזה.
הבעיה היא שלקוחות חושבים שאם הם יפנו למתחיל/ה בתחום, הם יפתרו את הבעיה, כי למתחילים שווה לקחת עבודות זולות כדי להגדיל את תיק העבודות.
אז זהו, שדווקא למתחילים לא כדאי לקחת עבודות כאלו, כי אם הם יעשו עבודה שפויה ביחס למחיר- יצא להם תוצר שהם ממש לא רוצים לשים בתיק העבודות, ואם הם ישקיעו כדי להגדיל את תיק העבודות, הם ירגישו מנוצלים, כי הם עבדו המון בתמורה זעומה.

הפיתרון בעיני למקרים כאלו הוא לשלם לחובבן, לא מישהו שמתיימר להיות מקצועי, ואז אין לו בעיה להוציא עבודה חובבנית...

יש גם תופעה של כאלו שרוצים מתחיל כדי לקבל עבודה מקצועית במחיר בדיחה. זה כבר ממש ניצול בעיני

דו רה מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הלקוח מצפה לתוצר בינוני וחובבני במחיר מתאים
אמרו לי כמה בעלי מקצוע שבד''כ אלו שרוצים זול זה אותם אלו עם יותר מידי בקשות.
הם לא מעריכים אותך מספיק, האמנם?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני אתן לך שתי דוגמאות מעולם העיצוב הגרפי.
אחת מתחילת דרכי בתחום לפני כעשרים שנה (פוף, הזדקנתי!)
והשניה היום כלקוחה פוטנציאלית (בסוף לא, מישהו אחר בצוות קיבל את התפקיד המאושר לחפש מישהו למשימה).
דוגמא א':
סיימתי קורס קורל-דרו (מרגע לרגע אני מחפשת את הקמטים), וממש רציתי להתחיל להתנסות בעבודה 'אמיתית'. הכנתי לעצמי לוגו (פדיחות להיזכר) וממש רציתי להתנסות.
חברה סיפרה לי שאמא שלה, מורה להוראה מתקנת, מחפשת גרפיקאית שתעצב לה את כל דפי העבודה.
שמחתי לעשות את זה במחיר מגוחך, ממש, אבל עם יד על הלב? גם העבודה שלי היתה אז מגוחכת למדי. :cool:
הניסיון הוא המורה הטוב ביותר. זה לא קלישאה.
עשר שנים לאחר מכן הייתי מעצבת בליגה אחרת לחלוטין.
ולא, זה לא רק ולא בעיקר שלמדתי גם קורס פריהנד ואי אלו שיעורי עיצוב.
דוגמא ב':
היום, אני כבר מזמן לא גרפיקאית. הגרפיקאית של מקום עבודתי בחופש. אנחנו צריכים מישהי שתיקח תבנית קובץ קבועה, תמקם תמונה בתוך המלבן המוכן, ותחליף שלוש שורות של טקסט בטקסט מעודכן. זהו.
והמישהי הזו צריכה ידע בסיסי בגרפיקה.
אז מה, שנחפש אשת מקצוע תותחית בשביל זה? ממש לא. נשמח לעבוד עם כל בוגרת י"ג במגמת עיצוב מדיה. או אפילו עם בוגרת י"א במגמת עיצוב גרפי (רק שתוציא לנו קבלה, למען השם!!!).
באף אחת מהמקרים אני לא רואה שום ניצול. הזדמנות להתנסות ולגדול, זה הכל.
לגדול מבחינה עיצובית בדוגמא א', או לגדול מבחינת להכיר את העולם האמיתי ולעבוד עם לקוחות שאפילו צריכים קבלה, בדוגמא ב'.

Guy148

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אז כנראה שהמודעה לא בשבילך.
בסוף המה-נקרא-קארמה תפעל ואותו גרפיקאי עם ערך עצמי קטן יראה את המודעה של הגרפיקה הקטנה ויגיד "היי, זה דווקא מתאים לי."
ר"ל הלקוחות הם בסדר גמור, לרוב. הבעיה זה קהילת המעצבים בארץ שכורתת את הענף עליה היא יושבת.
מצד שני הזילות הזאת וכל הקיצורי דרך המעצבנים האלה יצרו אצל המעצב עם הערך העצמי הראוי ענפים נוספים חדשים כמו אסטרטגיה, דיגיטל, נישות ספציפיות, התמחויות מיוחדות וכו'.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אמרו לי כמה בעלי מקצוע שבד''כ אלו שרוצים זול זה אותם אלו עם יותר מידי בקשות. הם לא מעריכים אותך מספיק, האמנם?
בהחלט יש גם לקוחות שלא מבינים כמה עבודה יש על כל תוצר, ובטוחים שהמחיר האמיתי של העבודה הוא המחיר שהם מציעים לגרפיקאית המתחילה, ומעצבות מנוסות מרשות לעצמן לדרוש יותר ברוב חוצפתן רק כי הן יכולות.
לקוחות כאלו אכן עלולים לבקש יותר מדי בקשות, כי הם לא מעריכים את העבודה.

אבל זה לא סותר את העובדה שיש לקוחות שכן יודעים להעריך את העבודה, אבל פשוט לא זקוקים לה, כמו בדוגמה ש @גלבוע נתנה.

שמחתי לעשות את זה במחיר מגוחך, ממש, אבל עם יד על הלב? גם העבודה שלי היתה אז מגוחכת למדי.
ודאי שעם הנסיון יוצאים תוצרים טובים יותר, שגם שווים יותר כסף, אבל לפעמים מהמודעות פה עולה ניחוח של רצון לקבל מוצר בפחות מהשווי שלו, רק בגלל שמדובר במתחילה. ("דרושה מתחילה תותחית, ומקצועית לעבודה בתשלום סמלי"- אם היא אכן תותחית ומקצועית התשלום לא אמור להיות סמלי גם אם היא מתחילה. אם היא עדיין מתלמדת זה כבר סיפור אחר, ואז גם הלקוח לא מצפה לעבודה מקצועית)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה