שוק ההון בעלי מניות האם הייתם מוכרים עכשיו?

אלי8888

משתמש פעיל
נראה שישראל הולכת לקראת מלחמה בצפון ה"י.
1. לכאו' זה מאוד ישפיע על הבורסה בארץ, אבל מה לדעתכם תהיה ההשפעה על הבורסה בארה"ב?
2.אני בעיקרון משקיע לטווח ארוך אבל יש לי כזה אינטואיציה למכור עכשיו נתח גדול מהמניות ולחכות איזה שבוע שבועיים ואז להיכנס (יתכן ואפסיד מעליות שיהיו בשבועיים האלה אבל במידה ויהיה צניחה בבורסה לא כ"כ אפסיד)
מה דעתכם?

@מקצועי בלבד
@השקעות R הון
@צופר הנעמתי

ושוב אני יודע שלטווח ארוך בעז"ה זה יכסה את עצמו אבל אם תהיה ירידה בשבועיים הקרובים ואז אני אכנס אני רק ירוויח.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא בעלת מניות, אני חושבת שאם לא רוצים להסתכן, לא כדאי למכור או לקנות בתקופות של זעזעים קשים

אם אין בעיה לקחת סיכון גבוה, זה משהו אחר.

אלי8888

משתמש פעיל
1. למה שישפיע על המניות בחו"ל?
2. לשיטתך שתהיה מלחמה גדולה לכאו' עדיף שהכסף יהיה בחו"ל מאשר בבנקים בארץ, לא?
1. כשיש בלאגן במזרח התיכון זה משפיע גם על הבורסות בחו"ל והשאלה היא רק עד כמה?
2. כמובן שלהשאיר את הכסף בדולרים ובחו"ל, רק השאלה היא האם להחזיק בכסף מניות.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

אלי8888

משתמש פעיל
לא יודע לגבי @צופר הנעמתי , אבל לגבי @מקצועי בלבד ו @השקעות R הון השאלה שלך היא על הגבול של הטרלה (לא שאני נגד ;) )
למה? אני לא חושב שגם במצב שדי ברור שהבורסה תרד ג"כ הם לא היו מוכרים.
במצב שזה כבר ירד אני מסכים שלא הייתי מוכר אבל אם זה עדיין לא ירד ויש הרבה סיכויים שירד (לדעתי 90%) אולי כן היו מוכרים...

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
במצב שזה כבר ירד אני מסכים שלא הייתי מוכר אבל אם זה עדיין לא ירד ויש הרבה סיכויים שירד (לדעתי 90%) אולי כן היו מוכרים...
השוק יעיל וזה תומחר.

ה. שלמה

משתמש פעיל
1. לכאו' זה מאוד ישפיע על הבורסה בארץ, אבל מה לדעתכם תהיה ההשפעה על הבורסה בארה"ב?
2.אני בעיקרון משקיע לטווח ארוך אבל יש לי כזה אינטואיציה למכור עכשיו נתח גדול מהמניות ולחכות איזה שבוע שבועיים ואז להיכנס (יתכן ואפסיד מעליות שיהיו בשבועיים האלה אבל במידה ויהיה צניחה בבורסה לא כ"כ אפסיד)
מה דעתכם?

@מקצועי בלבד
@השקעות R הון
@צופר הנעמתי

ושוב אני יודע שלטווח ארוך בעז"ה זה יכסה את עצמו אבל אם תהיה ירידה בשבועיים הקרובים ואז אני אכנס אני רק ירוויח.
1. זה לא ישפיע כשם ששמחת תורה, שהיה דרמטי פי כמה השפיע על ת"א 35 12% למשך 3 שבועות ומיד אח"כ תיקן, וחזר לעצמו תוך חודשיים וחצי, שזה מאוד שכיח במדדים, אז תצא עכשיו ותמתין שבוע שבועיים של עליות ולא תדע איפה התחתית בשביל להיכנס, ואל תשכח שהמשבר של ש"ת חישל את המשקיעים, וגרם להם להבין שישראל יכולה לצלוח כלכלית משברים מעין אלו, אם המשקיעים חושבים שזה ישפיע אנו אמורים לראות ירידות כבר עכשיו. ואם עלינו כך ק"ו על חו"ל.
2. תנסה לתזמן את השוק ולהכות את המדד ותיכנס לסטטיסטיקה...
תחשב גם את האירוע מס.
בקצרה:
השוק יעיל וזה תומחר.

נערך לאחרונה ב:

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כי יש להם שיטה. ולשיטתם ״אתה רוצה לתזמן את השוק?״ - זאת שאלה רטורית.

זה שיש סיכוי של 90% שהשוק יירד - זו היא דעתך. ומזה שהשוק לא ירד ניתן להסיק שזו אינה דעה רווחת.

ולגופו של העניין. למה אתה חושב שזה מה שיקרה? ואיך זה קשור למלחמה בצפון?

מ.א.ק.

משתמש מקצוען

בעלי מניות האם הייתם מוכרים עכשיו?​

לא
אבל מה לדעתכם תהיה ההשפעה על הבורסה בארה"ב?
לא נראה לי שיהיה השפעה משמעותית.
אני בעיקרון משקיע לטווח ארוך אבל יש לי כזה אינטואיציה למכור עכשיו נתח גדול מהמניות ולחכות איזה שבוע שבועיים ואז להיכנס (יתכן ואפסיד מעליות שיהיו בשבועיים האלה אבל במידה ויהיה צניחה בבורסה לא כ"כ אפסיד)
מה דעתכם?
להיות משקיע לטווח ארוך ולמכור על הימור שהשוק ירד ואז לקנות שוב - זה כמעט דברים סותרים.
וחוץ מזה, אפילו אם אכן יקרה כמו שאתה צופה, צריך לקחת בחשבון איך זה ישפיע על מסים.

אלי8888

משתמש פעיל
כי יש להם שיטה. ולשיטתם ״אתה רוצה לתזמן את השוק?״ - זאת שאלה רטורית.

זה שיש סיכוי של 90% שהשוק יירד - זו היא דעתך. ומזה שהשוק לא ירד ניתן להסיק שזו אינה דעה רווחת.

ולגופו של העניין. למה אתה חושב שזה מה שיקרה? ואיך זה קשור למלחמה בצפון?
טוב... אולי מה שעשיתי זה שפתחתי עוד אשכול הימורים :)
לדעתי מלחמה בין ישראל לאירן יש לה משמעות כלל עולמית גם בבורסות חו"ל.

אגב, מכיוון שאני לא אחד שמפחד לומר שהפסדתי (מה גם שאתם לא מכירים אותי)
אז אספר לכם שאני מכרתי היום 20% מהמניות שלי בחו"ל (אבל השארתי אותם בדולרים) אבל לא מכרתי את כל החברות כלומר בכל חברה שאני מחזיק מכרתי 20% ממנה.
מתלבט אם לכתוב כאן אילו מכרתי ובאיזה שער (מכיוון שאתם בטח סקרנים) מכיוון שאני לא רוצה שאנשים יחקו אותי אבל אין לי בעיה לכתוב כאן עוד שבוע/שבועיים.
(אא"כ יש כאן כמה חברה מהוותיקים שממש רוצים לדעת ולא מפחדים שאנשים אחרים יחקו אז גם אין לי בעיה לכתוב עכשיו ואדרבה אם אני אפסיד זה יוכיח לכולם שאני מהמר ולפעמים גם מפסיד)

אלי8888

משתמש פעיל
צריך לקחת בחשבון איך זה ישפיע על מסים.
סתם נקודה קטנה: באפליקציה של בלינק אז הם שומרים על המס והם משלמים את המיסים רק בסוף החודש ולכן לדוג' אם מכרת מניה ברווח אז כתוב לך באפליקציה כמה מס אתה תשלם בסוף החודש.
מה שאפשר לעשות עכשיו זה למכור מניה שאתה בהפסד וככה זה מקזז לך את המס ואז אתה מיד קונה שוב את אותו המניה רק יחד אם התוספת מס שקבלת חזרה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
סתם נקודה קטנה: באפליקציה של בלינק אז הם שומרים על המס והם משלמים את המיסים רק בסוף החודש ולכן לדוג' אם מכרת מניה ברווח אז כתוב לך באפליקציה כמה מס אתה תשלם בסוף החודש.
מה שאפשר לעשות עכשיו זה למכור מניה שאתה בהפסד וככה זה מקזז לך את המס ואז אתה מיד קונה שוב את אותו המניה רק יחד אם התוספת מס שקבלת חזרה.
זה לא מועיל.
רק מעביר את חובות המס ממנייה א למנייה ב.

צופר הנעמתי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הקדמה: משקיעים פאסיבים ולטווח ארוך תקדמו לפוסט הבא כתבתי כאן ממש דברי "כפירה".
@אלי8888,
לשאלתך אני לא משקיע בחו"ל (לא יודע אנגלית ולא מבין את המנטליות והשפה העסקית שהיא שונה מאוד מהארץ, ואם זה מעניין ארחיב מהו השוני בהתנהלות בין העמים).
יתכן וזה מוצדק למכור כי גם הדולר גבוה וגם הנאסד"ק בשיא.
אבל במבט כללי כמו שכתבו לך הנאסד"ק לא נפל ב-7 באוקטובר, ורק אם תהיה מלחמה איזורית נראה שם ירידות.
ביידן לדעתי לא יתן בתקופת בחירות לגרום למלחמה איזורית.

אבל השאלה שלך אקטואלית למי שמחזיק מניות בארץ.
אז אענה, אני לא מכרתי.
א. כי מתחילת המלחמה אחרי שהשוק התייצב רכשתי חברות בטחוניות לגידור (אלביט, ארית, נקסט ויז'ן. אם זה מעניין מישהו) לכן מלחמה לא מוזיזה או לפעמים אפילו מועילה.
ב. גם במניות "הרגילות-מבוססות" לא נגעתי כי מההיסטוריה של החצי שנה אחרונה יש שבוע של הרגשת פחד שהשוק יורד 10% ואח"כ הוא מתקן. מקסימום נסגור (מטאפורית) את המחשב לשבועיים...
היהודים הם עם שמאמין בעצמו ומהר מאוד מתרגלים להכל.
זה נראה לך הגיוני שלפני שבוע המדדים בת"א היו גבוהים ב-10 אחוז יותר מלפני המלחמה?!
לכן הפוך מניות חזקות שנופלות 10-15 אחוז אני מחזק במנות.
בהצלחה!

אין באמור משום המלצה בלה בלה...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה דעתכם?

@מקצועי בלבד
@השקעות R הון
@צופר הנעמתי

אז אני רואה שכבר כתבו לך את דעתי...
ובאופן כללי, יש לי כלל שבפורום פה אני לא כותבת בעד השקעות אקטיביות.

פרוגיסט +

משתמש צעיר
זה לא ישפיע כשם ששמחת תורה, שהיה דרמטי פי כמה השפיע על ת"א 35 12% למשך 3 שבועות ומיד אח"כ תיקן, וחזר לעצמו תוך חודשיים וחצי, שזה מאוד שכיח במדדים, אז תצא עכשיו ותמתין שבוע שבועיים של עליות ולא תדע איפה התחתית בשביל להיכנס, ואל תשכח שהמשבר של ש"ת חישל את המשקיעים, וגרם להם להבין שישראל יכולה לצלוח כלכלית משברים מעין אלו, אם המשקיעים חושבים שזה ישפיע אנו אמורים לראות ירידות כבר עכשיו.
לדעתי אין מה להשוות את רמת החרדה של המשקעים בין מלחמה עם ארגוני טרור עזתיים, לבין חשש למלחמה עם מדינה כמו איראן שיש לה כטב"מים טילי שיוט ואפשרות (לפחות לפי מה שהמשקעים מאמינים..) לשתק את ישראל.
כך שאם באמת תיהיה תקיפה איראנית על בסיס צבאי במרכז או משהו כזה לדעתי הירידה תיהיה מהירה מאוד..
ואגב רואים ירידות בימים האחרונים גם במדדים ובעיקר בשקל שנחלש מול הדולר.

פרוגיסט +

משתמש צעיר
.אני בעיקרון משקיע לטווח ארוך אבל יש לי כזה אינטואיציה למכור עכשיו נתח גדול מהמניות ולחכות איזה שבוע שבועיים ואז להיכנס (יתכן ואפסיד מעליות שיהיו בשבועיים האלה אבל במידה ויהיה צניחה בבורסה לא כ"כ אפסיד)
מה דעתכם?
מה אתה אומר שתכנס לפוזציה חדשה במקום לצאת מפוזיציה ישנה: תקנה דולרים.
אם תפרוץ מלחמה הדולר יתחזק והרווחת (ובעצם תתקזז עם הספק הפסד של המניות (שלדעתך יש פחות סיכוי שזה יקרה בתרחיש מלחמה), ואם לא, אז לא הפסדת בניגוד למכירת המניות כמו שכתבת.
אחרי השביעי לאוקטובר הדולר חצה בסוף את ה4 שקל.
והשקל באמת התחיל כבר להיחלש בימים האחרונים והיום עוד יותר בחדות. (כך שאולי ההצעה שלי בעצם מאוחרת כבר...)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה