בשרי בסיסים של למנה עיקרית

קומפיילרית

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
במוצ"ש הזה זה עלה לי.
לפעמים יש לי זמן להכין כמות גדולה של מנה עיקרית (בשרי) מכמה סוגים
כדי לחסוך לעצמי זמן בהמשך שבוע.
מחפשת רעיונות לבסיס בשרי שאפשר להכין מראש את רוב ההכנה להקפיא.
ובזמן אמת מינימום התעסקות (או בכלל לא) וזמן לתוצר מוכן.
יש אופציה כזו בבשרי (שבעיה להפשיר אותו הרי..)?
כי שניצלים מהמקפיא לדוגמא אני פחות מחבבת...

אני ממש אשמח לרעיונות נחמדים מנסיונכן.
תודה ושבוע טוב!

צביה CPA

משתמש סופר מקצוען
לטגן בצל עם קוביות חזה עוף
לשים לב שאת מטגנת ולא מאדה - הרבה יותר טעים.
ואז - מחממת בסיר / מחבת עם אינסוף כיוונים
או לחילופין
עם רטבים בטורטיה

כדורי עוף מבושלים מעולים בהקפאה
כדורים בנפרד ורוטב בנפרד ולאחד בחימום

כרעיים - אם יש לך עופות טריים ניתן לתבל בתבניות , להקפיא ולהוציא לתנור.

אנוכי

משתמש מקצוען
קציצות עוף ברוטב אדום,
עוף מתובל +בצל בתוך שקית קוקי
שניצלים טבולים + פרורים שמה בין לבין שקית הקפאה / ניר אפיה ושולפת למחבת לשמן המבעבע
קוביות חזה עוף+ קוביות בצל מתובל בצילי + דבש +גריל עוף ,- מכניסה לתנור מכוסה בנייר כסף.
בכללי- אפשר לקנות עוךף טרי- לתבל ולהכין לבישול במיידי ולשלוף לתוך התנור- המחבת וכו'

976חני

משתמש מקצוען
אפשר להכין כמות גדולה של עיסה לקציצות (מעוף/ הודו/ שניהם ביחד ממליצה על המתכון של @ה. בקר לקבבונים)
ואז.....
מכינה מחלק קציצות לטיגון- אפשר להקפיא מופרד בנילון בין השכבות וכשמפשירים נשאר רק לטגן ולהגיש טרי
חלק מבשלת ברוטב אדום- מעולה בהקפאה
וחלק שאותו אוכלים טרי באותו היום- מכניסה לרבע פיתה ומטגנת על מחבת פסים- מתקבל דמוי עראייס טעים מאד מאד, ויחד עם ירקות חתוכים יש לנו ארוחה מושלמת :)

שריתאליז

משתמש מקצוען
אני מבשלת קבוע קציצות בכמות גדולה רק במים עם תבלינים
מחלקת לפי כמויות ושולפת כמה שצריכה ומכינה רוטב חדש וטרי

כשמכינה מרק עוף מכניסה גם את העצמות (מעוף שאני מפרקת. בעוף מפורק לכתחילה לא נשאר כמעט עוף עליו) ואחרי הבישול מפרקת את חלקיקי העוף מהעצם ומקפיאה.
מוסיפה את זה לפסטה או לפלפל ממולא

פלאפל מכינה עיסה גדולה ומחלקת לשקיות

כשמכינה מרק ירקות לא תמיד צריכה את כל כמות הירקות החתוכים אז מקפיאה בשקיות מסודרות: קוביות קישואים. בטטה. גזר. דלעת. סלרי .שמיר קצוץ וכשרוצה להכין מרק שולפת שקית מוכנה .ומתחילה אידוי ובישול

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה