עזרה בניית תיק השקעות בכשרות גלאט הון, אשמח לדעתכם!

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אצלנו הנאמן מטפל בכספים והכל עובר דרכו אבל אנחנו לא צריכים לחכות שנתיים, אז זה מבלבל.)
הסיבה לבלאגן סביב ESPP זה שישנם שני מסלולי מיסוי וחברות לרוב לא מיידעות את העובדים איזה אחד הן בחרו:
* מסלול ללא נאמן - טופס 927
* מסלול עם נאמן - טופס 926
בראשון ישנו אירוע מס מיד בתום תקופת ה-ESPP ולאחר מכן כל עסקה תמוסה כרווח הון (בין שער המכירה ושער תום התוכנית). בשני פועלים לפי סעיף 102 ואז אין אירוע מס בסוף התקופה, אבל חייבים להחזיק במניות שנתיים לצוןרך העניין כדי שהפער בין שער המכירה ושער תום התוכנית ימוסה כרווח הון.

מסלול עם נאמן הוא החריג, ורוב החברות בארץ עדיין פועלות לפי מסלול ללא נאמן. כלל אצבע הוא שאם החברה מציעה לעובדים keep או same day sale אז זה מסלול ללא נאמן. בכל מקרה, אם לא מוכרים את המנייה ועדיין רואים אירוע מס בתלוש סימן שזה אגן מסלול ללא נאמן.
יש אצלינו נאמן בשביל הrsu.
עד כמה שידוע לי הוא מטפל גם בespp
(חברת esop)
אבל יש ארוע מס בתום החצי שנה בוודאות.
לא בטוחה שהוא לא מגולם ע״י החברה.
בrsu יש את עניין השנתיים וכו׳.

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
קניה חד פעמית של מדד בלי תגבור שותף
אז זה לא ממש חלק מתיק ההשקעות, האחוזים שכתבת הם לרגע כזה וככל שתיק ההשקעות יגדל האחוז יקטן, אא"כ יתן תשואה ממש טובה
לא הייתי מתייחסת לזה כחלק מתיק ההשקעות אלא כהשקעה צדדית נפרדת
גם את ההחלטה כמה לשים שם, ככל זה חד פעמי, הייתי לוקחת יותר לפי הסכום ופחות לפי האחוז מתוך סך ההשקעה הכולל.

אסתי 15

משתמש מקצוען
יפן למשל מגרה אותי ממש, דווקא בגלל הדשדוש הארוך שלה.
לשים שם 0.5-1% אחוז מהתיק נשמע לי כמו בחירה מושכלת.

יש דרך לעקוב אחריהם בניירות שלכאורה עומדים בכללי גלאט הון?
בכל מקרה אשאל את הרב פאל.
@שינדלה
שאלתי באשכול אחר על שווקי המזרח בכשרות גלאט-הון, ו Rהון הפנה אותי לכאן... קיבלת תשובות?
תודה מראש!

סלום

משתמש פעיל

קבצים מצורפים

• גלאט הון - עדכון 11 כסליו פג.pdf
    KB 397.4 · צפיות: 11

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הרב פאל:
יפן וביטקוין אין אפשרות ברמת גלאט
ברמה יותר נמוכה יתכן שאפשר
ביטקוין אין לי דרך מעשית לבדוק זאת, וזה גם סוגיא הלכתית שקשה להכריע בה
בנוגע ליפן יותר אפשרי לבדוק, במידה ואתם מעונינים אני יכול לבדוק,
לענ"ד בחשיפה כזאת נמוכה לא שווה לרדת לרמה שהיא לא גלאט

חוסכים כשר

משתמש פעיל
או שהם סתם לא נבדקו ואולי אקבל תשובה חיובית?
אני חושב, שההגדרה "נבדקו" אינה ההגדרה הנכונה,
לבדוק זה מאוד קל יחסית, הבעייה היא הסיכום מול החברה, בלא סיכום גם אם היום הקרן בסדר, מחר היא יכולה להחזיק בנכסים בעייתים,
כל ניי"ע שמאושר על ידם, למיטב ידיעתנו, הוא לאחר חתימת הסכם מול החברה המנפיקה - שבניי"ע יוחזקו רק נכסים שמוסכמים על וועד ההלכה, (הסכמים אלו נערכים בהתאם לבקשת המוסדיים כאמור לעיל),

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני חושב, שההגדרה "נבדקו" אינה ההגדרה הנכונה,
לבדוק זה מאוד קל יחסית, הבעייה היא הסיכום מול החברה, בלא סיכום גם אם היום הקרן בסדר, מחר היא יכולה להחזיק בנכסים בעייתים,
כל ניי"ע שמאושר על ידם, למיטב ידיעתנו, הוא לאחר חתימת הסכם מול החברה המנפיקה - שבניי"ע יוחזקו רק נכסים שמוסכמים על וועד ההלכה, (הסכמים אלו נערכים בהתאם לבקשת המוסדיים כאמור לעיל),
הנה התשובה:
הרב פאל:
יפן וביטקוין אין אפשרות ברמת גלאט
ברמה יותר נמוכה יתכן שאפשר
ביטקוין אין לי דרך מעשית לבדוק זאת, וזה גם סוגיא הלכתית שקשה להכריע בה
בנוגע ליפן יותר אפשרי לבדוק, במידה ואתם מעונינים אני יכול לבדוק,
לענ"ד בחשיפה כזאת נמוכה לא שווה לרדת לרמה שהיא לא גלאט

חוסכים כשר

משתמש פעיל
הנה התשובה:
מה שכתבנו הוא ביחס לקרנות סל מחקות מדד, שזה המוצר, שגלאט הון מאשרים (להוציא שופן), וכן ביחס לחיסכון לטווח ארוך,
בקרנות הנ"ל, קיימת תחלופה של מרכיבי ההשקעה, בעקבות פקיעת חוזים, כך שלא ניתן להבטיח שבעתיד הקרן תשאר במתכונת שרואים היום (בכל זאת כך אנו סבורים), ובקרנות אלו עלולה להיות אחזקה של נכסים בעייתיים, כמו שגם מפורט אצלנו באתר (בשו"ת ההלכתי - בשאלה על מסלולי מחקה מדד),
זאת גם הסיבה שבגלאט הון לא סומכים על בדיקה ח"פ, למיטב ידיעתנו,
מה שנכתב על אפשרות "לבדוק", כנראה הכוונה בהתאם להנ"ל (בדיקה מול גוף מוסדי), או שדובר על בדיקה של מוצר אחר שאינו קרן, או על טווח קצר וכדומה, (ניתן כמובן, לפנות אליהם ולברר אצלם ישירות את הנושא),

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה