חומרים בניה קלה. כן או לא?

מירי עוס

משתמש מקצוען
אשמח לעזרת המבינים שכאן.
אנו רוצים להרחיב את הדירה.
מטעמים כאלה ואחרים, אין אפשרות לבניה מבלוקים.
האופציה היא בניה קלה. או לא לבנות.
אני מתלבטת האם שווה להפוך חדר שינה/ילדים לחדר שחציו עם בניה קלה, ואז לקבל קצת רעשים, הבדלי חום וקור וכו, או להשאר עם הגודל הנוכחי (שהוא יפה גם כך...).
האם יש היום אפשרויות בניה קלה ממש טובות, שלא מרגישים בתוך החדר שזה מבניה קלה?
אשמח להמלצות וחוות דעת לגבי ההתלבטות שלי.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אם הרעש זה מה שמטריד אותכם, אז אפשר עם צמר סלעים לבודד רעש (יקח קצת מקום מהחדר)
אני מכיר משפחה שבנו בניה קלה וחיים עם זה טוב.
בחורף כשיורד גשם שומעים את הגשם שיורד על התקרה,
לגבי חום בתקרה... אין לי מושג, אולי גם שם שייך בידוד כמו תקרה אקוסטית

יעקב נוימן

משתמש פעיל
אשמח לעזרת המבינים שכאן.
אנו רוצים להרחיב את הדירה.
מטעמים כאלה ואחרים, אין אפשרות לבניה מבלוקים.
האופציה היא בניה קלה. או לא לבנות.
אני מתלבטת האם שווה להפוך חדר שינה/ילדים לחדר שחציו עם בניה קלה, ואז לקבל קצת רעשים, הבדלי חום וקור וכו, או להשאר עם הגודל הנוכחי (שהוא יפה גם כך...).
האם יש היום אפשרויות בניה קלה ממש טובות, שלא מרגישים בתוך החדר שזה מבניה קלה?
אשמח להמלצות וחוות דעת לגבי ההתלבטות שלי.
בניה קלה יכולה להיות בניה טובה ואיכותית, ומה שחשוב עוד יותר: אפשר להשתמש בבידוד כגון מה שהציעו לפני. יש סוגים שונים של בידוד, באיכויות שונות ובמחירים שונים. דוגמאות להלן. אם יש בעיה תקציבית, אפשר לבצע את הבניה באמצעות פתרון בסיסי וזול ולשפרו "לכשיירווח".
- צמר סלעים: בידוד תרמי וגם אקוסטי. מגיע במגוון עוביים ורמות דחיסות. משמש בעיקר לקירות גבס או לבניה קלה.
- צמר זכוכית: בידוד אקוסטי ותרמי. משמש למחיצות גבס, תקרות וגגות. לא סופג לחות ולא שוקע. עמידות טובה בפני עובש ומזיקים.
- צמר אדמה מינרלי: חומר מתקדם המשמש לבידוד תרמי ואקוסטי בדומה לצמר סלעים ולצמר זכוכית. גמיש, חומר ללא ריח, רמה נמוכה מאוד של אבק תוך כדי ולאחר התקנה. מחיר יקר יחסית.
- יריעות אלומיניום: בעיקר לבידוד תרמי אבל גם בעל תכונות אקוסטיות. משמש בעיקר לגגות ולקירות חוץ. עמיד ללחות ולבעירה. ניתן להשיג בעוביים שונים. קל להוסיף יריעות גם בשלב מאוחר יותר.
- פוליסטירן: מנעד רחב מאד של מוצרים, החל בלוחות "קלקר" זולים וכלה בלוחות פוליצף (מומלצים מאד) של פוליביד. קיים כאריחים וגם כלוחות בגדלים שונים וברמות דחיסות שונות. אזהרה ביחס ל"קלקר": יש לוודא שהמוצר שבחרתם עמיד באש.
- יתכן שתשקלו להוסיף בשלב מאוחר יותר, בלוקים מבודדים כגון איטונג, בצד הפנימי של הבניה הקלה. חסרון ניכר: גוזל שטח יקר מהחדר.

יעקב נוימן

משתמש פעיל
מה נחשב להכי מבודד, וגם הכי יקר, מסתבר..?
קשה קשה לענות... תלוי באופן ההתקנה ובמקצועיותה, במימדים, בהעדפות הבידוד.
אנסה לעזור לך להחליט:
צמר אדמה מינרלי מספק בידוד טרמי מעולה ובידוד אקוסטי טוב, לוחות פוליצף של פוליביד מספקים בידוד אקוסטי נפלא ובידוד טרמי טוב. אלו גם אלו נותנים בדרך כלל מענה ראוי מאד בסביבת מגורים באקלים של ארץ ישראל.
חומרי בידוד אחרים טובים גם הם. אם יסתבר שהשימוש בהם מספק מענה שאינו קביל, אפשר להוסיף (למשל: תוספת יריעת אלומיניום בתקרה).

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בניה קלה יכולה להיות בניה טובה ואיכותית, ומה שחשוב עוד יותר: אפשר להשתמש בבידוד כגון מה שהציעו לפני. יש סוגים שונים של בידוד, באיכויות שונות ובמחירים שונים. דוגמאות להלן. אם יש בעיה תקציבית, אפשר לבצע את הבניה באמצעות פתרון בסיסי וזול ולשפרו "לכשיירווח".
- צמר סלעים: בידוד תרמי וגם אקוסטי. מגיע במגוון עוביים ורמות דחיסות. משמש בעיקר לקירות גבס או לבניה קלה.
- צמר זכוכית: בידוד אקוסטי ותרמי. משמש למחיצות גבס, תקרות וגגות. לא סופג לחות ולא שוקע. עמידות טובה בפני עובש ומזיקים.
- צמר אדמה מינרלי: חומר מתקדם המשמש לבידוד תרמי ואקוסטי בדומה לצמר סלעים ולצמר זכוכית. גמיש, חומר ללא ריח, רמה נמוכה מאוד של אבק תוך כדי ולאחר התקנה. מחיר יקר יחסית.
- יריעות אלומיניום: בעיקר לבידוד תרמי אבל גם בעל תכונות אקוסטיות. משמש בעיקר לגגות ולקירות חוץ. עמיד ללחות ולבעירה. ניתן להשיג בעוביים שונים. קל להוסיף יריעות גם בשלב מאוחר יותר.
- פוליסטירן: מנעד רחב מאד של מוצרים, החל בלוחות "קלקר" זולים וכלה בלוחות פוליצף (מומלצים מאד) של פוליביד. קיים כאריחים וגם כלוחות בגדלים שונים וברמות דחיסות שונות. אזהרה ביחס ל"קלקר": יש לוודא שהמוצר שבחרתם עמיד באש.
- יתכן שתשקלו להוסיף בשלב מאוחר יותר, בלוקים מבודדים כגון איטונג, בצד הפנימי של הבניה הקלה. חסרון ניכר: גוזל שטח יקר מהחדר.
למה חייבים בלוקים בפנים, אפשר לשים לוח גבס דק ואז הפלוס הוא גם שזה נותן יכול אפקט של קיר ע"י צביעה וכו'.

יעקב נוימן

משתמש פעיל
למה חייבים בלוקים בפנים, אפשר לשים לוח גבס דק ואז הפלוס הוא גם שזה נותן יכול אפקט של קיר ע"י צביעה וכו'.
את כמובן צודקת. שווה לשקול להוסיף בלוקים כגון איטונג אם רוצים לקבל חדר שמאפייניו הם מאפייני בניה רגילה ובמיוחד במצב קיצוני בו מסתבר שהבידוד הטרמי של הבניה הקלה אינו עונה על הצרכים (למשל בצפת בחורף או באילת בקיץ).

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
את כמובן צודקת. שווה לשקול להוסיף בלוקים כגון איטונג אם רוצים לקבל חדר שמאפייניו הם מאפייני בניה רגילה ובמיוחד במצב קיצוני בו מסתבר שהבידוד הטרמי של הבניה הקלה אינו עונה על הצרכים (למשל בצפת בחורף או באילת בקיץ).
ויכול להיות ששווה שיקול מקום כשמזגן פותר את בעיות החם והקור.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני מבררת על ב"ב.
רעש גשם מהתקרה גם לא יהיה, כי השכנים מלמעלה בנו גם הם בניה קלה.
אז תעשו גבס דק מבפנים ושליכט מבחוץ שיראה כחלק מהבניין ושימו מזגן.
בידוד יגיד המומחה. לא חושבת שצריך רציני מידי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה