בנאלי נדוש ומשעמם כרגיל... קבלו אותו: התייעצות בנושא ספריית גבס

תמר כהן

משתמש פעיל
במסגרת שיפוץ אנו עושים ספריית גבס בסלון, ניסינו להעזר בתותחים המדהימים שמסתובבים כאן - ותודה מיוחדת לגולן היקר ובעל החסד המדהים שנתן לנו עצות טובות, אך תקציבנו הדלדל כל כך עד שלא נותר לנו לעיצובים, אז לקחנו עט ודף ושרטטנו לבד זו התוצאה:

20180821_133532.jpg

שאלותינו הם::eek:
1. האם הספרייה פרופורציונלית בעיקר גודל של וויטרינה 60*60 מספיק ביחס לארון כולו?
2. מהו העומק המומלץ לספריה?
3. האם יספיקו לנרות במדף הזוויתי בצד ימין 60 ס"מ גובה ו30 רוחב?
4. גובה הארונות למטה 70 ס" מ זה יותר מדי/מעט מדי?
5. שני המדפים האמצעיים בצדדים יהיו עם דלתות זכוכית, אבל האם יפה שמעליהם ומתחתם וכן בארונות למטה יהיה עץ?
6. האם המדפים הפנימיים [המקווקוים] יפה ואפשרי שיהיו זכוכית או עדיף עץ בגוון של הדלתות?

ניתן לענות על חלק מהשאלות;):p

וכל העונים יברכו מפי עליון בכל הברכות!

תמר כהן

משתמש פעיל
אנשי המקצוע נדמו, אשמח איפוא שפשוטי העם כמונו אך בעלי ניסיון ביצירת ספריית גבס שיחוו דעתם המלומדה על השרטוט המצורף לעיל...

ד.ב.

משתמש מקצוען
זה נראה טוב מאוד
1. ויטרינה של 60*60 לדעתי זה מעט קטן
2. לספרים 30 ס"מ
3. אני לא יודע מה גודל הנרות תעמידו על שולחן כמו שאתם רוצים ותמדדו
6. הייתי עושה למטה דלתות עץ למעלה כל המדפים זכוכית

נ.ב. לרוב אני קורא תוכניות ולא כותב אותם:)

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
גובה 70 מספיק לחלק תחתון של הארון.
עומק 30 מספיק לרב הספרים. ישנם בודדים שצריכים יותר מזה.
עומד לויטרינה- תלוי מה אתם שמים בה.. אם יש לכם קנדלברה למשל צריך לפחות עומק 40.
אם לא- מספיק 35 .
במדף של הנרות בצד, אם אתם מדליקים שם את הנרוץ, תדביקו פלטת זכוכית בחלק העליון ואולי גם בצדדים כדי שלא ישחיר.
בהצלחה

תמר כהן

משתמש פעיל
במדף של הנרות בצד, אם אתם מדליקים שם את הנרוץ, תדביקו פלטת זכוכית בחלק העליון ואולי גם בצדדים כדי שלא ישחיר.
בהצלחה

לא צריך לעשות פתחי אוורור מלמעלה? מספיק להדביק זכוכית? וכמה מרחק בין קצה הנרות לתקרת המדף?

ותודה על התשובה המפורטת!

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
לא צריך לעשות פתחי אוורור מלמעלה? מספיק להדביק זכוכית? וכמה מרחק בין קצה הנרות לתקרת המדף?

ותודה על התשובה המפורטת!
לאם בדיוק תאווררי את הפתחים האלה? אני לא רואה שסימנת כאלה בתוכנית..
אם יש לך פתרון לזה , זה ודאי עדיף..
כמובן שאני מתכוונת למדף פתוח ללא דלת.
בגדול כדאי שיהיה לך מעל גובה הפמוט עוד 30 ס"מ פתוח לפחות , ואז אם תשימי זכוכית מחוסמת לא אמורה להיות בעיה.

תמר כהן

משתמש פעיל
תודה רבה @שירה ב די מעריכה מאד את תשובותיך.
האמת שחשבנו להשאיר את המדף למעלה ריק עם פתחי איוורור אליו כדי שיראה סימטרי כמו הצד השני.

שירה ב

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה @שירה ב די מעריכה מאד את תשובותיך.
האמת שחשבנו להשאיר את המדף למעלה ריק עם פתחי איוורור אליו כדי שיראה סימטרי כמו הצד השני.

זה אופציה שהמדף מעל יהיה רק מסגרת ובמרכז חור לאוורור דרך המדף למעלה.
השאלה אם במצב כזה הגבס של המדף לא ישחיר לך מהנרות.
את יכולה ב-2 הצדדים לעשות שהמדף העליון -זה שמפריד בין הנרות לזה שמעליו , יהיה מדף זכוכית ובשבת פשוט תורידי אותו בצד של הנרות ותקבלי את כל הגובה וכך תהיה לך סימטריה ב-2 הצדדים.
במהלך השבוע תשימי שם כלי או כל קישוט אחר שלא יקשה עליך להוריד לפני שבת.

תמר כהן

משתמש פעיל
אגב מישהו יודע להגיד האם אפשר לעשות לספרים מדפי זכוכית שיחזיקו כובד של ספרים, ומה המחיר למטר זכוכית כזו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה