ביקורת עיתוני החג, כל עיתון, מכל מגזר, עדה או מוצא.

משויטט

משתמש מקצוען
קל לתעב את העיתונים ואת משקלם המופרע בעת הזו, ובכל זאת היו לי כמה רגעי נחת בין הררי העיתונים, בעיקר מיצירות כותבים שרכשו את אמוני בחלוף הזמנים. הכמות הבלתי נסבלת, לא בהכרח משפיעה על האיכות, אבל היא בוודאי ממאיסה אותה.
וכדי שלא לפרוש מן הציבור המקטר, כמו כולם, התאכזבתי קשות עשר דקות אחרי שהתחלתי לרפרף על כמויות המגזינים. כל כך הרבה עצים ביער עד שלא רואים את הקוקוסים.
אבל אודה בזאת, גם בחג הבא, ככל הנראה, לא אצליח להתגבר על הסקרנות הנוראה הזו למראה החבילות הקורצות כל כך מן הסטנד. הבו עצה הלום.

צדיק סופית

משתמש פעיל
@צדיק סופית יקר, אולי תעלה לנו העתק מן הסיפור הנה?
אם מישהו יעלה את הסיפור, לא אדווח להנהלה על תוכן שלילי,
אבל מריח לי לא אתי להעלות בעצמי סיפור שהתפרסם על ידי בעיתונות, בין אם זה ב'המודיע' ובין ב'בקהילה'.
מתנצל על פליטת מקלדתי שהתקיפה את המוסף כולו,
המוסף כולו, מלבד סיפורי, לא היה אמור להיות בסגנון זריצקאי, כפי שכתב העורך בפתח הגיליון.
הסופרים התבקשו רק להתאים כותרת משמות ספריו של רבי דוד.
כמה אחוזי התאמה היו בין הכותרות לסיפורים? מי פחות ומי יותר.
משורר בין ההרים וכו'
אי-אלו הערות נקודתיות, כי כזה אני, לא מפרגן, אין טובתי שלמה...
כמה פעמים חשתי עקצוץ קל בלהטוט בין הסגנונות, זו המקראית וזה העכשווי, לפעמים היה נדמה לי שהיה לך משפט טוב והיה לך חבל לוותר עליו, למרות שהסגנון של הקטע היה יותר ארכאי ונוסטלגי, והמשפט עצמו היה עכשווי יותר.
ניסיתי ככל יכולתי להגיע לשרוכי נעליו של דוד זריצקי.
לא התבוננתי שוב כדי לחפש את המשפטים עליהם דיברתי, אך דומני שגם אצל זריצקי תוכל למצוא מעברים שכאלו.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
המוסף כולו, מלבד סיפורי, לא היה אמור להיות בסגנון זריצקאי, כפי שכתב העורך בפתח הגיליון.
זה היה אחד הרגעים המתסכלים בקריאת מקבץ הסיפורים הזה
אם היה נקרא סיפורי חול ומועד, ניחא, היו שם סיפורים חביבים למדי, אבל העמידה בצילו של זריצקי העיבה מן הסתם על הקורא, הוא חיפש ניחוח זריצקאי.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
הביקורת שלי פשוטה, השנה לא פתחתי שום עיתון, ולא הרגשתי צורך לרכוש או לקרוא באחד מהם, ואני לא חש שאני הפסדתי דבר, אולי זה המיאוס הנורא של הפעמים הקודמות, אולי חוסר מובהק בחידושים, לא יודע, מה שכן, אני חושב שזה אומר הכל.

צדיק סופית

משתמש פעיל
זה היה אחד הרגעים המתסכלים בקריאת מקבץ הסיפורים הזה
אם היה נקרא סיפורי חול ומועד, ניחא, היו שם סיפורים חביבים למדי, אבל העמידה בצילו של זריצקי העיבה מן הסתם על הקורא, הוא חיפש ניחוח זריצקאי.
במחשבה תחילה לא ביקשו ניחוח זריצקאי מכל הסופרים,
יען כי קוראים רבים, בפרט צעירים, לא מתחברים לסגנון (וגם לא יודעים בכלל מי האיש).
גם אלה שכן מחבבים אותו, לא היו נהנים ממנו אם הוא היה בא במרוכז, בעוד סיפור ועוד סיפור.
לכן מצאו את דרך האמצע: אחד בסגנונו והשאר רק בשמות ספריו, כדי לכבד את זכרו.

הגשש

משתמש מקצוען
מספיחי ביקורת עיתוני החג.

לעיתים אני שואל את עצמי, איך היה נראה סיפור שנכתב ב'המודיע' בעיתון משפחה למשל, או בקהילה, האם הוא היה נכתב באותה המתכונת? באותו הסגנון?
ועל מה כוונתי?
קראתי את הסיפור של אהרון מרגלית במוסף סיפורי המודיע לחג, הסיפור מאוד יפה, המסר נושא את הסיפור על כפיים, מוסר ההשכל לא מצריך פנס לחפשו, סיפור בתוך סיפור מלא בהפתעות. אבל...
אם הסיפור היה נכתב לעיתון משפחה, הוא היה קל יותר יותר לעיכול?

האמת, שתוך כדי כתיבה עולה בי תשובה, ראה ערך משה גוטמן, הכתיבה שלו מאוד שונה בין שני העיתונים.

מה דעתכם?

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
מספיחי ביקורת עיתוני החג.

לעיתים אני שואל את עצמי, איך היה נראה סיפור שנכתב ב'המודיע' בעיתון משפחה למשל, או בקהילה, האם הוא היה נכתב באותה המתכונת? באותו הסגנון?
ועל מה כוונתי?
קראתי את הסיפור של אהרון מרגלית במוסף סיפורי המודיע לחג, הסיפור מאוד יפה, המסר נושא את הסיפור על כפיים, מוסר ההשכל לא מצריך פנס לחפשו, סיפור בתוך סיפור מלא בהפתעות. אבל...
אם הסיפור היה נכתב לעיתון משפחה, הוא היה קל יותר יותר לעיכול?

האמת, שתוך כדי כתיבה עולה בי תשובה, ראה ערך משה גוטמן, הכתיבה שלו מאוד שונה בין שני העיתונים.

מה דעתכם?

לא קראתי את הנ"ל, אבל מה שכן אוכל לומר, שכוכב חדש (האמת, כבר למעלה משנה) הפציע ב'משפחה' - ה"ה שימע'ן ברייטקופף וסיפוריו (אמיתיים?). יש לבחור מה למכור, אם כי יש תחושה של אריכות יתר.
מה שכן, במערכת העיתון לקחו בחשבון שאם לא ידחפו את הסיפור שלו לעיתון היח"ץ, כולם, כולל כולם, יעשו 'יחץ' בין החרוסת למרור...

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא קראתי את הנ"ל, אבל מה שכן אוכל לומר, שכוכב חדש (האמת, כבר למעלה משנה) הפציע ב'משפחה' - ה"ה שימע'ן ברייטקופף וסיפוריו (אמיתיים?). יש לבחור מה למכור, אם כי יש תחושה של אריכות יתר.
רובא דרובא של סיפוריו אכן אמיתיים מלאי עוצמה, ומסר שרודף אותך לאורך זמן.
בהחלט כוכב חדש מפציע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה