עזרה ביטול עסקה בכרטיס אשראי (תרומה למוסד - לא הו"ק)

תרמתי לישיבה על קברו 50 ש"ח בחודש, וגבו לי במשך שנה פעמיים בחודש 50 ש"ח
התקשרתי לחברת האשראי, ואמרו לי שזה חיוב חדש כל חודש ולא הו"ק, ולכן לא יכולים לבטל את העסקה,
אשמח לקבל מידע בנושא
תודה רבה

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
זה אומר שלעמותה הזו יש את פרטי האשראי שלך והם מעבירים את העסקה הזו (טכנית זו עסקה)
כל חודש מחדש

האפשרויות שלכם בגדול:
1. להכחיש עסקה כל חודש מחדש עד שהעמותה תתרגל לרעיון
2. לפנות לעמותה, לבקש יפה/לא יפה שיפסיקו את החיוב
3. לחסום את הכרטיס בגין אובדן/גניבה ולהוציא חלופי. אם זו אכן לא הוראת קבע אלא חיוב רגיל- הם לא יקבלו את פרטי האשראי החדש

תודה רבה
ניסיתי את מס' 1 כמה חודשים עד שהתיאשתי
כנראה שהפיתרון הוא מס' 3
אבל הכסף שעד עכשיו ירד אני לא יודע מה לעשות - אי אפשר להשיג אותם לא במענה טלפוני ולא במייל (עד כמה שידוע לי, וכמה שניסיתי)

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
זה אומר שלעמותה הזו יש את פרטי האשראי שלך והם מעבירים את העסקה הזו (טכנית זו עסקה)
כל חודש מחדש

האפשרויות שלכם בגדול:
1. להכחיש עסקה כל חודש מחדש עד שהעמותה תתרגל לרעיון
2. לפנות לעמותה, לבקש יפה/לא יפה שיפסיקו את החיוב
3. לחסום את הכרטיס בגין אובדן/גניבה ולהוציא חלופי. אם זו אכן לא הוראת קבע אלא חיוב רגיל- הם לא יקבלו את פרטי האשראי החדש
לא כ"כ נכון
יש הו"ק "כחולה"
ויש הו"ק "אדומה"
ששניהם ממשיכים לגבות גם אם הכרטיס בוטל-החיוב עובר לכרטיס החדש
מה שכן אם תראה עכשיו חיובים רצופים כל חודש כן תוכל לבטל זאת מול חברת אשראי באומרך שזו הו"ק

חכמה חיפאית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא הבנתי
דבר ראשון לפנות לעמותה בדרישה ברורה שיפסיקו לחייב כי אתם לא מסכימים
לא יכול להיות שאחרי כן הם יגבו
תאיימו בתביעה
זה גניבה לכל דבר לא?

חכמה חיפאית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לחברה של הכרטיס באתר יש אפשרות של דיווח על אובדן ואז זה אוטומטית מתבטל ומונפק חדש
אגב הערה
צריך לזכור מה עוד מחויב ע"י הכרטיס הזה למנוע בעיות

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא כ"כ נכון
יש הו"ק "כחולה"
ויש הו"ק "אדומה"
מה שכן אם תראה עכשיו חיובים רצופים כל חודש כן תוכל לבטל זאת מול חברת אשראי באומרך שזו הו"ק
אין לי מושג מאיפה המידע הזה
זה שבעל עסק משתמש בפרטי הכרטיס שלו בכל לחודש מחדש ומבצע חיוב- לא הופך את זה להוראת קבע.
עבדתי בחברת אשראי כמה שנים
וראיתי אינספור עמותות/שרלטנים שגבו באצטלה של צדקה ללא אישור מבעל הכרטיס חודשים על גבי חודשים.
וזו לא היתה הוראת קבע, חד משמעית.
זו היתה עסקה 'טלפונית' (כלומר, עסקה שהכרטיס לא עבר בה פיזית)
אולי בדיוק בגלל שבהוראת קבע אפשר לחסום את קוד המוסד ולמנוע חיוב, ובעסקה כזו- לא

העמותות המכובדות והאמינות, לעומת זאת- תמיד גבו בהו"ק.

r&k

משתמש רשום
מניסיון מעבודה בחברת אשראי כמו שכבר נכתב כאן יש 2 סוגי הוראות קבע:

הו"ק אדומה - שזו הו"ק קבע רגילה שאותה אפשר לחסום באתר ודרך נציג, במידה ולא חסמתם יעבור גם לכרטיס חדש

הו"ק כחולה- בית עסק שמחייב לפחות 3 חודשים אותו סכום כעסקה רגילה ניתן לחסום אך זו לא חסימה הרמטית כי הבית עסק יכול לחייב ממספר ספק אחר משום שיש לו את פרטי האשראי שלך,
הכי בטוח לבטל את הכרטיס, הו"ק כחולה לא עוברת לכרטיס חדש
(במידה ופניתם לחברת האשראי לעצירת תשלומים והמשיכו להוריד אמורים לזכות אתכם על הסכומים שירדו לאחר הפנייה)

A052

משתמש סופר מקצוען
עד כמה שידוע לי, יש גם אפשרות לומר לחברת האשראי לא לכבד חיובים מבית עסק מסויים.

לא כ"כ נכון
יש הו"ק "כחולה"
ויש הו"ק "אדומה"
אני ניסיתי ללא הצלחה,
אשראי של חברת כאל, ואמרו לי שאין להם מה לעשות
ואני צריך להתקשר כל חודש ולהוכיח להם שאני לא מסכים שיגבו ממני.

מניסיון מעבודה בחברת אשראי כמו שכבר נכתב כאן יש 2 סוגי הוראות קבע:

הו"ק אדומה - שזו הו"ק קבע רגילה שאותה אפשר לחסום באתר ודרך נציג, במידה ולא חסמתם יעבור גם לכרטיס חדש

הו"ק כחולה- בית עסק שמחייב לפחות 3 חודשים אותו סכום כעסקה רגילה ניתן לחסום אך זו לא חסימה הרמטית כי הבית עסק יכול לחייב ממספר ספק אחר משום שיש לו את פרטי האשראי שלך,
הכי בטוח לבטל את הכרטיס, הו"ק כחולה לא עוברת לכרטיס חדש
(במידה ופניתם לחברת האשראי לעצירת תשלומים והמשיכו להוריד אמורים לזכות אתכם על הסכומים שירדו לאחר הפנייה)

r&k ראיתי מה שכתבתם ותודה, אבל אני רואה את השורה האחרונה בסוגריים​

איך זה שבחברת כאל לא הצלחתי לעשות את זה,
או שפשוט לא הבנתי את מה שכתבתם...

r&k

משתמש רשום
לא עבדתי בכאל עבדתי בחברה אחרת ששם זה היה הנוהל,
צריך לבדוק יכול להיות שזה היה שירות של החברה ולא חוק ולכן יכול להיות שחברות האשראי לא מחויבות לזכות ולכן בחברות אחרות לא מזכים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה