דרוש מידע ביטוח לאומי לאחר לידה

מרים:)

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מה מקבלים מהביטוח לאומי לאחר לידה?
קיבלתי כבר את המענק לידה ואת דמי הלידה
והיום אני רואה שנכנס לי לחשבון עוד כ-2000 ש"ח מהם
על מה זה? משהו יודע?

איש השדה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
למה לשאול ?
מקבלים - לוקחים !
ככה נהוג אצלינו בעם ישראל...

יוסיK

משתמש פעיל
יכול להיות הפרשים
הם אמורים לשלוח מכתב הסבר.
בד"כ אפשר לראות אותו באתר הרבה לפני שהוא מגיע בדואר.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הפרשים. ברור.
רק מוזר שהגיע עכשיו. הם בדר"כ מגיעים בסוף שנת המס.

Chaya Fack

משתמש רשום
על מה זה? משהו יודע?
הכי פשוט להסתכל באיזור האישי בביטוח לאומי. שם יש מכתבים ותראי על מה קיבלת.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סליחה על הבורות
אבל מה זה אומר הפרשים?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
סליחה על הבורות
אבל מה זה אומר הפרשים?
כל תשלום שנחשב תשלום שנתי הוא אמור להתחלק ל-12 חודשים ולכן ברגע שהמעסיק דיווח למשל ששילם דמי הבראה אז החלק היחסי של חודשי הזכאות משולם ליולדת (כמובן שאם המעסיק לא בהסדר אוטומטי עם הבט"ל אז צריך להגיש תביעה נוספת לבד)
בנוסף מעסיקים מסויימים משלמים בונוסים וכד' לפעמים חודשיים אחרי, והתשלום נזקף לזכות החודש המקורי ואם יש לו השפעה על הדמי לידה אז הביטוח לאומי משלם הפרשים.

livlove

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אם אני רוצה לטבוע מהביטוח לאומי עוד כסף על חופשת לידה על חודש שלא עבדתי במלאו
אני רוצה שמישהו יעזור לי בזה
משהו מכיר אחד שמתעסק בדברים האלו עורך דין או משהו כזה
יעזור לי מאוד

תודה רבה

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
על מה זה? משהו יודע?
התינוק במשקל מעל 1,750?

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כן,
יותר מ3 ק"ג

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם אני רוצה לטבוע מהביטוח לאומי עוד כסף על חופשת לידה על חודש שלא עבדתי במלאו
אני רוצה שמישהו יעזור לי בזה
משהו מכיר אחד שמתעסק בדברים האלו עורך דין או משהו כזה
יעזור לי מאוד

תודה רבה
השאלה לא ברורה, איזה חודש לא עבדת במלואו? וכמה זמן הוא היה לפני הלידה?

livlove

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
השאלה לא ברורה, איזה חודש לא עבדת במלואו? וכמה זמן הוא היה לפני הלידה?
עבדתי עד 9.23 ואז היה קיצוצים בחברה ופוטרתי הייתי אמורה להתחיל עבודה חדשה ב8.10. ובעקבות המלחמה דחו את תחילת העבודה ב10 ימים ככה שהתחלתי רק ב18.10 ילדתי ב27.1 וחישבו לי את חודשים 10 11 12 שתכלס חודש 10 עבדתי ממש קצת ימים ראיתי שכתוב באתר כל זכות שאם העובדת לא עבדה מסיבה שלא באשמתה ישולם לה כמו שהיה אמור להיות משולם חודש מלא השאלה אם במקרה הזה זה גם ככה
  • אם במהלך התקופה שעל-פיה מחושבים דמי הלידה חלה הפחתה זמנית בשכר העובד/ת מסיבות שלא תלויות בעובדת (למשל בגין שביתה, מחלה, תאונה, אבל משפחתי או חופשה ללא תשלום), יחושבו דמי הלידה על בסיס השכר שהיה משולם לולא ההפחתה. על-פי חוזר המוסד לביטוח לאומי דמי הלידה יחושבו בתוספת השלמת ימי היעדרות גם בשל חופשה ללא תשלום של עד חודש ימים, כאשר החופשה היא מבחירתה של העובדת.
  • מתוך אתר כל זכות

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עבדתי עד 9.23 ואז היה קיצוצים בחברה ופוטרתי הייתי אמורה להתחיל עבודה חדשה ב8.10. ובעקבות המלחמה דחו את תחילת העבודה ב10 ימים ככה שהתחלתי רק ב18.10 ילדתי ב27.1 וחישבו לי את חודשים 10 11 12 שתכלס חודש 10 עבדתי ממש קצת ימים ראיתי שכתוב באתר כל זכות שאם העובדת לא עבדה מסיבה שלא באשמתה ישולם לה כמו שהיה אמור להיות משולם חודש מלא השאלה אם במקרה הזה זה גם ככה
  • אם במהלך התקופה שעל-פיה מחושבים דמי הלידה חלה הפחתה זמנית בשכר העובד/ת מסיבות שלא תלויות בעובדת (למשל בגין שביתה, מחלה, תאונה, אבל משפחתי או חופשה ללא תשלום), יחושבו דמי הלידה על בסיס השכר שהיה משולם לולא ההפחתה. על-פי חוזר המוסד לביטוח לאומי דמי הלידה יחושבו בתוספת השלמת ימי היעדרות גם בשל חופשה ללא תשלום של עד חודש ימים, כאשר החופשה היא מבחירתה של העובדת.
  • מתוך אתר כל זכות
את יכולה לנסות לכתוב מכתב שלך, ולצרף לזה מכתב מהמעסיק הנוכחי על דחיה תחילת העבודה בעקבות המלחמה (עם תאריכים שאמורה הייתה להתחיל ב), ואז יתכן מאוד שיחשבו את החודש הזה כמו החודשים האחרים מאותו מעסיק.

סתם פוילישער

משתמש מקצוען
יש לכם שאלה על הפנסיה?
אתם לא מבינים מזה חופשת מחלה ואתם מעוניינים בה? ;)
נמאס לכם לחטט בפורומים בשביל לדעת איך עושים תיאום מס?
רוצים שמישהו יסביר לכם בצורה רשמית על כל מיני בירוקרטיות שאתם נתקלים בהם?
יש למדינה את מה שנקרא " שי"ל " - ש'ירות י'יעוץ ל'אזרח.
מתקשרים לאחד מהסניפים - שואלים מה שרוצים - ומקבלים תשובה מהימנת ובלי עייצע'ס למיניהם...
הסתבכתי עם כל מיני דברים, וכל אחד הסביר לי משו אחר, ואז גיליתי שהדבר הזה קיים! פשוט מתקשרים ומתייעצים, ואם צריך הם נותנים לכם עו"ד שיסביר לכם... או רופא...
אז לאן מתקשרים?
118 ושם מפנים אתכם לשי"ל. או לאחד הסניפים ברחבי הארץ..
(לא באמת חשוב באיזה סניף יגידו לכם למה זכאי זוג צעיר בסיוע לשכירת דירה... אם לא עונים בסניף אחד, מתקשרים לסניף אחר...)
רשימת תחנות הסיוע ברחבי הארץ:
https://www.gov.il/he//departments/...tegories=7cbc48b1-bf90-4136-8c16-749e77d1ecca
או באתר:
בבקשה. וזה פשוט וקל, סתם שתדעו. חבל שאשמור לעצמי מידע מועיל שכזה... אה, וזה מטעם משרד הרווחה...
דברו איתם, יעזרו ויסבירו לכם הכול בסבלנות.

livlove

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
את יכולה לנסות לכתוב מכתב שלך, ולצרף לזה מכתב מהמעסיק הנוכחי על דחיה תחילת העבודה בעקבות המלחמה (עם תאריכים שאמורה הייתה להתחיל ב), ואז יתכן מאוד שיחשבו את החודש הזה כמו החודשים האחרים מאותו מעסיק.
כבר ביקשתי מהם שיחשבו לי את החודש ה1.24 שעבדתי בו כמעט חודש מלא והם כתבו שהם לא מחשבים את זה
אני רוצה לכתוב להם על הקטע שהתחלתי בדחיה בעקבות המלחמה השאלה האם לכתוב את זה בעצמי או שלהגיש את זה עם מישהו יותר מקצועי ?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כבר ביקשתי מהם שיחשבו לי את החודש ה1.24 שעבדתי בו כמעט חודש מלא והם כתבו שהם לא מחשבים את זה
אני רוצה לכתוב להם על הקטע שהתחלתי בדחיה בעקבות המלחמה השאלה האם לכתוב את זה בעצמי או שלהגיש את זה עם מישהו יותר מקצועי ?
לא יודע מה כושר הניסוח שלך בכתיבת מכתבים בסגנון כזה, ברור שעדיף מישהו מקצועי שינסח את זה בתבנית מקצועית וצורה מורחבת, השאלה כמה כסף יקח על זה.
אם את יודעת לנסח בצורה סבירה (תבנית נכונה, גודל כתב, פתיחה, תוכן, טענות, סיום) לא חושב שהסיכויים שלו הרבה יותר גדולים מהסיכוי של פניה שלך
אולי אם תפני לעו"ד שיכתוב מכתב יהיה לזה משקל רב יותר, גם בגלל הניסוח וגם בגלל החותמת (וזה לא יהיה בחינם...)

יוסיK

משתמש פעיל
לא יודע מה כושר הניסוח שלך בכתיבת מכתבים בסגנון כזה, ברור שעדיף מישהו מקצועי שינסח את זה בתבנית מקצועית וצורה מורחבת, השאלה כמה כסף יקח על זה.
אם את יודעת לנסח בצורה סבירה (תבנית נכונה, גודל כתב, פתיחה, תוכן, טענות, סיום) לא חושב שהסיכויים שלו הרבה יותר גדולים מהסיכוי של פניה שלך
אולי אם תפני לעו"ד שיכתוב מכתב יהיה לזה משקל רב יותר, גם בגלל הניסוח וגם בגלל החותמת (וזה לא יהיה בחינם...)
בד"כ אין צורך בפניה מעו"ד
אם ידחו את הפניה שלך תמיד יהיה אפשר לשלוח שוב עם עו"ד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה