ביטוח לאומי - כל כך הרבה כסף?!!

שבע ווין

משתמש מקצוען
אני רוצה לפתוח עוסק פטור.
לפי המידע שקיבלתי - אני אמורה לשלם כמעט 10% מהסכום החודשי לביטוח לאומי. זה המון!!!:eek:
יש דרך לשלם סכום נמוך יותר??
פתיחת העסק כבר די דחופה לי, כך שממש אשמח לתגובותיכם המהירות!
המון המון תודות!

ועוד שאלה קטנה-
לצורך פתיחת העסק התיעצתי עם קרובת משפחה שעובדת במשרד של יעוץ מס.
האם כדאי לי להתיעץ עם מישהו שמתמחה דווקא בעסקים קטנים? במה הוא יוכל לעזור לי יותר?

א

אליהו פריד

אורח
ביטוח לאומי הוא מדורג 9.6-16.2 שכולל ביטוח לאומי ובריאות.
כעת כך
9.61 הוא עד הסכום 5450 ש"ח
16.23 מהסכום הנ"ל.

כעוסק פטור ל2014 התקרה היא כמעט 100,000 ז"א 8333 ש"ח בחודש
5450 * 12 = 65400

כעת, התקרה היא על המחזור.
אם אתה חושב שתרוויח טוב אולי כדאי לשקול עוסק מורשה מהסיבה הפשוטה.
ביטוח לאומי מחוייב על רווח נקי לפני מס הכנסה (אחרי מע"מ)
ז"א שאם היו לך 100000 ש"ח הכנסות (ללא מע"מ) ו40000 הוצאות אתה משלם באופן מדורג ע"פ סכום של 60000 ולא 100000 ש"ח.

צריך לערוך חישובים כמה הוצאות צפויות עבור ההכנסות הצפויות ועוד כמה גורמים כדי להחליט האם עדיך עוסק פטור או עוסק מורשה.

אין דרך להפחית ולשלם פחות.

יועץ מס זה לא עורך דין שמתמחה בתחום מסויים, כל יועץ מס עם נסיון יוכל לייעץ לך לגבי פתיחת עסק.

אני לא מייעץ רק למידע בלבד

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כהמשך למה שצוין מעלי..
ברגע שתגישי את הדוח למס הכנסה, ביטוח לאומי יזכו או יחייבו אותך למפרע..
כך שאם הצהרת על רווח מסוים ושילמת פחות ביטוח לאומי בסוף שנה יחיייבו אותך על ההפרשים (כולל הריביות וכו')
ואם שילמת יותר מידי לביטוח לאומי וזה הם רואים רק אחרי שהגשת את הדוח. הם יזכו אותך למפרע אבל פחות ממה ששילמת כי הם גו(נ)בים את הריביות וכו'

hillel

משתמש רשום
רואה חשבון אמר לי שיש איזה אפשרות לוותר על ביטוח פגיעה בעבודה. ואז על להיות פטורים מביטוח על 25,000 הראשונים בשנה (ז.א. 2,500 ש"ח) ולשלם כל חודש רק את המינימום (150 ש"ח) ובסוף השנה לשלם ההפרשים מעל סכום הנ"ל
כדאי לברר

adr חשבונאו

משתמש רשום
מה שאליהו פריד כתב ... אני רוצה להעיר:
א. התיקרה היא לא קרוב למאה אלף אלא קרוב ל80 אלף. למה ? אין לי מושג לפי החוק זה צריך להיות מאה אלף.
אם היא שכירה שמקבלת את התקרה המופחתת כשכירה, היא תשלם מהשקל הראשון 16.23 אחוז.
והדרגה הראשונה זה 9.82 אחוז.

למה שכתבה הילה:
מי שעובד עד 12 (לא כולל) שעות בשבוע הוא יכול להרוויח כ 4.5 אש"ח בחדש בלי להיות עצמאי. מ 12 ש"ש עד 20 ש"ח ניתן להרוויח כ 1350 ש"ח בלי להיות עצמאי. מעל 20 ש"ש עצמאי בכל מקרה.
מי שלא עצמאי עד כ 2200 ש"ח פטורים מתשלום דמי ביטוח (אא"כ חייבים בכל מקרה דמי ביטוח כגבר שלא שכיר. שימו לב בדר"כ מאבדים את ההנחה של תמיד ישיבה או סטודנט!!!) מה שמעל משלמים בין 9.6 ל 12.0 אחוז

בברכה

א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י adr חשבונאו;1189522:
מה שאליהו פריד כתב ... אני רוצה להעיר:
א. התיקרה היא לא קרוב למאה אלף אלא קרוב ל80 אלף. למה ? אין לי מושג לפי החוק זה צריך להיות מאה אלף.
אם היא שכירה שמקבלת את התקרה המופחתת כשכירה, היא תשלם מהשקל הראשון 16.23 אחוז.
והדרגה הראשונה זה 9.82 אחוז.

למה שכתבה הילה:
מי שעובד עד 12 (לא כולל) שעות בשבוע הוא יכול להרוויח כ 4.5 אש"ח בחדש בלי להיות עצמאי. מ 12 ש"ש עד 20 ש"ח ניתן להרוויח כ 1350 ש"ח בלי להיות עצמאי. מעל 20 ש"ש עצמאי בכל מקרה.
מי שלא עצמאי עד כ 2200 ש"ח פטורים מתשלום דמי ביטוח (אא"כ חייבים בכל מקרה דמי ביטוח כגבר שלא שכיר. שימו לב בדר"כ מאבדים את ההנחה של תמיד ישיבה או סטודנט!!!) מה שמעל משלמים בין 9.6 ל 12.0 אחוז

בברכה
עד כמה שידוע לי הגביהו את התקרה לשנת 2014

משה2013

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אפשר להצהיר שעובדים פחות מ12 שעות בשבוע ואז אפשר להרויח עד בסביבות ה50 אלף בשנה ואז לא צריך לשלם ביטוח לאומי כי מקבלים מעמד של מובטל אבל לא מבוטחים (לא מקבלים חופשת לידה ולא פיצוי על אובדן כושר עבודה ח"ו)
מ50000 ומעלה (סכום לא מדויק) צריך לשלם 16% לביטוח לאמי

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י משה2013;1190066:
אפשר להצהיר שעובדים פחות מ12 שעות בשבוע ואז אפשר להרויח עד בסביבות ה50 אלף בשנה ואז לא צריך לשלם ביטוח לאומי כי מקבלים מעמד של מובטל אבל לא מבוטחים (לא מקבלים חופשת לידה ולא פיצוי על אובדן כושר עבודה ח"ו)
מ50000 ומעלה (סכום לא מדויק) צריך לשלם 16% לביטוח לאמי

זה לא נכון, צריך שיהיה את שתי התנאים - פחות מ12 שעות וגם (כמה אחוזים , לא זוכרת) פחות מהשכר החודשי- שזה משאיר בערך 1100 לחודש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה