בקשה ביטוח לאומי חושב שאני יכול לעבוד פיזית עם שבר ביד....

בובה קטנה

משתמש חדש
אשמח אם מישהו מנוסה ייעץ לי:
תאונה עצמית בערב פסח (שבר מורכב ביד) בזמן שלאחר פיטורין בעת חיפוש עבודה אחרת , אשפוז במיון בלבד לכ3 שעות לפרוצדורה +גיבוס וכמובן צילומים, אובדן כושר עבודה עד כדי אי תפקוד -כולל עזרה ברחצה /הלבשה וכו' ,צורך בפיזיו +ריפוי בעיסוק כמובן שאא לעבוד בצורה כזו בשום עבודה פיזית , כל ביקור במוסד רפואי -ביח בביקורת ,החלפת גבס ב'טרם' ועוד כותבים מעצמם אישור מחלה לחודש נוסף , אני מכוסה עד אוקטובר!!
ועכשיו השאלה -איך יתכן שביטוח לאומי שלל דמי פגיעה /תאונה בטענה שאין אי כושר /ריתוק לבית ואין אשפוז וזאת בגלל שאין אבדן כושר תפקוד
תקופה של כחצי שנה ללא דמי פגיעה, או הכנסה כלשהיא, ממה אני אמור לחיות ? הילדים שלי?
מה אפשר לעשות כרגע ומהם הסיכויים להרויח בערעור
דחוף!!! סיוע!!!

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אין לי נסיון בתחום הזה,
אבל לגבי אלרגייה שמעת פעם מפקיד בביטוח לאומי שהם יודעים שהרבה משקרים ומחמירים את מצבם
ולכן הם דוחים אנשים ומי שמתעקש ומנדנד בסוף מקבל (כמובן אם התיק שלו מזכה לפי הקריטריונים)
תערערו ותביאו חוות דעת מאורטופד בכיר שאי אפשר לעבוד ככה
אוליי שווה לפנות לדגל התורה לייעוץ או לחברות של מימוש זכויות.
רפואה שלמה ובהצלחה

בובה קטנה

משתמש חדש
אין לי נסיון בתחום הזה,
אבל לגבי אלרגייה שמעת פעם מפקיד בביטוח לאומי שהם יודעים שהרבה משקרים ומחמירים את מצבם
ולכן הם דוחים אנשים ומי שמתעקש ומנדנד בסוף מקבל (כמובן אם התיק שלו מזכה לפי הקריטריונים)
תערערו ותביאו חוות דעת מאורטופד בכיר שאי אפשר לעבוד ככה
אוליי שווה לפנות לדגל התורה לייעוץ או לחברות של מימוש זכויות.
רפואה שלמה ובהצלחה
כל המסמכים אצלם שחור ע''ג לבן אא להבין משהו אחר

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
תאונה עצמית בערב פסח (שבר מורכב ביד) בזמן שלאחר פיטורין בעת חיפוש עבודה אחרת , אשפוז במיון בלבד לכ3 שעות לפרוצדורה +גיבוס וכמובן צילומים, אובדן כושר עבודה עד כדי אי תפקוד -כולל עזרה ברחצה /הלבשה וכו' ,צורך בפיזיו +ריפוי בעיסוק כמובן שאא לעבוד בצורה כזו בשום עבודה פיזית , כל ביקור במוסד רפואי -ביח בביקורת ,החלפת גבס ב'טרם' ועוד כותבים מעצמם אישור מחלה לחודש נוסף , אני מכוסה עד אוקטובר!!
ועכשיו השאלה -איך יתכן שביטוח לאומי שלל דמי פגיעה /תאונה בטענה שאין אי כושר /ריתוק לבית ואין אשפוז וזאת בגלל שאין אבדן כושר תפקוד
תקופה של כחצי שנה ללא דמי פגיעה, או הכנסה כלשהיא, ממה אני אמור לחיות ? הילדים שלי?
דחוף!!! סיוע!!!
תבקש מאורתופד שיכתוב זכאות לביטוח לאומי
ושם הוא מפרט ע”פ הקטריונים שלהם איזה סעיפים אתה זכאי.

ואם אין שום ברירה אז מומלץ ללכת עם עו"ד (ולא חברה כל שהיא למימוש....) כי לעו”דיכול להיות נוכח בוועדה ויש דבריםשאי אפשר למרוח עו”ד

חיה.

משתמש מקצוען
דחוף!!! סיוע!!!
אתה רושם שהתאונה ארעה לאחר פיטורין בעת חיפוש עבודה.
כלומר, מבחינת ביטוח לאומי הסטטוס בעת התאונה אינה שכיר אלא 'לא עובד'.

לדמי פגיעה זכאי רק מי שנפגע בזמן עבודה.

לדמי תאונה זכאי גם שכיר וגם מי שאינו עובד, אך הזכאות הינה בהתאם לרמת התפקוד,
ורמת התפקוד נבדקת בהתאם למצב התעסוקתי בעת הפגיעה:
  • עובד שכיר - אם אתה לא מסוגל לעבוד בעבודתך או בעבודה מתאימה אחרת, ולא נותרו לך ימי מחלה מהמעסיק לניצול.
  • עובד עצמאי - אם אתה לא מסוגל לעבוד בעבודתך או בעבודה מתאימה אחרת.
  • מי שאינו עובד שכיר ואינו עובד עצמאי - אם אתה מאושפז בבית חולים או מרותק לבית
מאחר ובעת הפגיעה אינך עובד שכיר אלא "לא עובד", הרי שהפרמטר לא אם אינך מסוגל לעבוד אלא אשפוז/ריתוק לבית.

לפיכך ערעור לא יעזור, אלא רק לשנות את הוראות החוק......

אופססס ;)

משתמש מקצוען
אתה רושם שהתאונה ארעה לאחר פיטורין בעת חיפוש עבודה.
כלומר, מבחינת ביטוח לאומי הסטטוס בעת התאונה אינה שכיר אלא 'לא עובד'.

לדמי פגיעה זכאי רק מי שנפגע בזמן עבודה.

לדמי תאונה זכאי גם שכיר וגם מי שאינו עובד, אך הזכאות הינה בהתאם לרמת התפקוד,
ורמת התפקוד נבדקת בהתאם למצב התעסוקתי בעת הפגיעה:
  • עובד שכיר - אם אתה לא מסוגל לעבוד בעבודתך או בעבודה מתאימה אחרת, ולא נותרו לך ימי מחלה מהמעסיק לניצול.
  • עובד עצמאי - אם אתה לא מסוגל לעבוד בעבודתך או בעבודה מתאימה אחרת.
  • מי שאינו עובד שכיר ואינו עובד עצמאי - אם אתה מאושפז בבית חולים או מרותק לבית
מאחר ובעת הפגיעה אינך עובד שכיר אלא "לא עובד", הרי שהפרמטר לא אם אינך מסוגל לעבוד אלא אשפוז/ריתוק לבית.

לפיכך ערעור לא יעזור, אלא רק לשנות את הוראות החוק......
אם הוא חתם אבטלה באותו זמן אז אולי זו ההוכחה שהוא צריך... (השאלה אם באמת חתם)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה