דרוש מידע ביות מלא בהדסה עין כרם - מחלקה ג', סקירה והמלצות

מצב
הנושא נעול.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
פנאטיות וצמצום לא טובים לשום צד.
יפה ומקסים הרעיון של ביות. נהדר להסביר אותו ולפתוח ראש.
לא פחות חשוב להבין שיש כאלה שלא מתאים להן
וגם לקלוט שיצירת לחץ חברתי על ערכים שלא מתאימים לכולם היא מוטעית, והיא גורמת עוול.
גם אם מה שיוצרים זה לחץ פנימי.
כולנו רוצים להיות טובים, וכאמהות זה אפילו באגו שלנו, להיות אמא טובה.
מאה אחוז לדבר על ביות ולהסביר את המעלות שלו.
הרבה פחות זה ליצור סוג של אווירה.

חוץ מזה, שנשים מאד שונות זו מזו בחוויה הפיזית והנפשית שלהן אחרי לידה. וזה חלק מהענין. יש נשים ששבועיים אחרי לידה הולכות בקושי בבית עם סחרחורת, ויש כאלה שיוצאות אז לקניות כדי להתאוורר.
אישה לא תמיד מודעת לעצמה, ולא תמיד מרגישה נוח עם מה שהיא. וכשיוצרים לחץ על תפקוד גבוה יותר בצורה מסויימת, עושים סוג של עוול.
(בדיוק כמו שלא אחד מסוגל להיות אברך 3 סדרים, או להיות אשת אברך כנ"ל, או ללדת ולגדל משפחה גדולה, ועוד ועוד. הרבה ערכים נכונים לכשלעצמם, הם מפסיקים להיות נכונים כשהופכים אותם לסוג של משהו מחייב ונכון לכולם)

נכון
ועדיין
הפתרון האידיאלי לאלו שלא מסוגלות לביית, בעולם מושלם, היה: לתת להן עזרה ככל האפשר.

ולכן כן יש טעם בעיני להסביר, לא במיסיונריות אלא בעדינות ובטעם, את יתרונות השהיה הצמודה של היולדת עם התינוק.
ככה גם אלו שלא יכולות לביית מלא - יהיו מודעות. ויוכלו לבחור לעשות ביות חלקי / לבקש עזרה ממבקרים כמו שהציעו פה / לנצל כל הזדמנות לשהות עם התינוק כמה שיותר בלי לפגוע בבריאות שלהן.
ואולי כמה סבתות ושויגעריות יקראו, וזה ידרבן אותן לעזור יותר לבת היולדת, כדי שכן תוכל לביית, לפחות חלקית.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רק מוסיפה שבגדול הטבעי הזה כלל גם טיפול של המשפחה הקרובה בתינוק.
והרבה משפחות לא יכולות לשלוח עזרה לבית החולים. גם ככה הרבה משפחות על קצה היכולת שלהן בתקופה של לידה.
למה את כל כך נגד?

ניסית פעם? בדקת עוד אופציות?

קראת את כל התגובות שלי כאן?
או רק את השורה הזו?
אני באתי לכל אלו עם ראש פתוח (חוץ מאפידורל... שאני בטראומה ממנו...)
וניסיתי את מה שטוב לי!!!!!
נגד הסביבה!!! נגד המקובל!!!!
כי הרגשתי שזה מה שמתאים לי!!!!
ראיתי שזה מה שעוזר לי לחזור לחיים יותר מהר!!!!

פשוט שכל אחת תבדוק מה משחרר אותה ומה עוזר לה להתאושש שהכי נכון לה!!!!!

לא לסביבה! לא למשפחה! לא לחברות! ולא לפרוג!!!!!

Rachefet

משתמש פעיל
יש גם מי שחזרה בלידה אחת אחרי שהצליחה לנוח במחלקה, ובלידה אחרת אחרי ביות שהתיש אותה ברמה בלתי אפשרית...
במחילה מכולן פה, אבל לדעתי יש טעות או חוסר אחריות ביצירת אווירה שרק רק ביות, ואם לא, את אמא לא טובה. וזו בהחלט האוירה שנוצרת כאן שוב ושוב.
אני מאוד מסכימה איתך לגבי הטענה שאסור לומר אם לא ביות אז את אמא לא טובה.
נכון מאוד שכל אחת תבדוק את היכולת שלה (וגם את הרצון, וגם מותר לה להתחרט אם הלידה מקשה עליה) ותנהג לפי מה שמתאים עבורה.
אבל-
מהחוויה שלי, במגזר שלנו יש עדיין הרבה שנרתעות מביות מלא מתוך הרגל (שלהן או של אמא/סבתא/אחיות וכו') או מתוך מחשבה שלא יוכלו לנוח כך. זו התרשמות שלי פחות מתוך הפורום כאן ויותר משיחות עם שכנות וחברות.
המחשבה הזו לא פעם מוטעית. יש הרבה שינוחו טוב יותר כשהן צמודות לתינוק ורגועות לגבי הטיפול בו.
לא עדיף, למשל, במקרה שהאכלת את התינוק רק לפני שעה שלא יעירו אותך במערכת כריזה רק כי תינוקות אחרים זקוקים לאמהות שלהם? או שלא תצטרכי ללכת לתינוקיה כדי להחליף טיטול, מצעים או בגדים?

איזה שם?

משתמש מקצוען
זה לא כך בכל בתי החולים?
כך היה בשלושה בתי חולים אחרים שהייתי בהם.

יש ליגה מעל.
התינוק/ת עולה עם האמא והאבא מחדר לידה ישר לחדר במחלקה. הקבלה נעשית במיטת האם, וכן הטיפולים והבדיקות.
הלוואי בכל מקום בלידה האחרונה (בליל שבת מס שעות לאחר הלידה עקב הזמן הלחוץ בין שבת לחג הסוכות ) באו שתי גיסות מצפות לבקר את הבייבי שיקרא ע''ש אביהן והשתוקקו לראותו אך במחלקה לא עשו לו ''קבלה'' וצריך ל''הציג'' אותו בפניי לדבריהן של האחיות ,כך ממש כשאמרתי שאני מכירה אותו מצוין מ9 החודשים לא עניין אותן כלל התחננתי רק שתבואנה לראותו בפתח המחלקה גם זה לא בסופו של דבר המשפחה נאלצה לעזוב במפח נפש ולהמתין לברית ואלי הגיע ה''חתן'' עם רשימת אזהרות בטיחות -הידועים והמוכרים עם סיכום קצר וכללי שהכל בסדר ב''ה ,בקיצור קצת הגיון

איזה שם?

משתמש מקצוען
הרתיעה שלי מהנוהג הוא שגם השכנה מארחת את הבייבי ולפעמים יותר מאחת וכשאני ממילא מתקשה לישון בחוץ לבית עם כאבים אין לי אנרגיות להתמודד עם עוד אתגרים בעולם מושלם הכי טוב היה לו כל יולדת היתה מקבלת חדר פריט לחלוטין ואז כל האופציות פתוחות אבל נכון לעכשיו אני מעדיפה ביות גמיש במשך רב היום, הנקה מלאה ככל האפשר נוכחות בבדיקות ומעורבות בטיפול בתינוק

שלולית

משתמש מקצוען
אני מאוד מסכימה איתך לגבי הטענה שאסור לומר אם לא ביות אז את אמא לא טובה.
נכון מאוד שכל אחת תבדוק את היכולת שלה (וגם את הרצון, וגם מותר לה להתחרט אם הלידה מקשה עליה) ותנהג לפי מה שמתאים עבורה.
אבל-
מהחוויה שלי, במגזר שלנו יש עדיין הרבה שנרתעות מביות מלא מתוך הרגל (שלהן או של אמא/סבתא/אחיות וכו') או מתוך מחשבה שלא יוכלו לנוח כך. זו התרשמות שלי פחות מתוך הפורום כאן ויותר משיחות עם שכנות וחברות.
המחשבה הזו לא פעם מוטעית. יש הרבה שינוחו טוב יותר כשהן צמודות לתינוק ורגועות לגבי הטיפול בו.
לא עדיף, למשל, במקרה שהאכלת את התינוק רק לפני שעה שלא יעירו אותך במערכת כריזה רק כי תינוקות אחרים זקוקים לאמהות שלהם? או שלא תצטרכי ללכת לתינוקיה כדי להחליף טיטול, מצעים או בגדים?
לגבי הסוף - בהרבה בתי חולים יש יותר גמישות. לא קוראים במערכת כריזה כמו פעם, אלא מאפשרים מרחב של התאמה אישית.
לגבי השאר האשכולות הרבים (והנחרצים) שהיו כאן, יצרו מציאות הפוכה.
נשים, לפחות אלו שבפרוג, נדרשות ליותר מידי הרבה תחושת שלמות פנימית ובטחון בעצמן כדי להחליט לא לביית. לא לכל אחת יש את הבטחון הזה באימהות שלה ובבחירות שלה, ולא נכון ליצור נורמה חברתית בענין הזה.
אני חושבת שהאמירות כאן באשכולות צריכים להיות יותר מאוזנים ועם מבט רחב יותר, וגם עם יותר זהירות על יצירה של נקיפות מצפון. בפרט כשאנחנו מדברים פה על ימים ראשונים של אחרי לידה. שבשביל נשים רבות כל כך הם קשים בטרוף. פיזית וגם נפשית.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לגבי הסוף - בהרבה בתי חולים יש יותר גמישות. לא קוראים במערכת כריזה כמו פעם, אלא מאפשרים מרחב של התאמה אישית.
לגבי השאר האשכולות הרבים (והנחרצים) שהיו כאן, יצרו מציאות הפוכה.
נשים, לפחות אלו שבפרוג, נדרשות ליותר מידי הרבה תחושת שלמות פנימית ובטחון בעצמן כדי להחליט לא לביית. לא לכל אחת יש את הבטחון הזה באימהות שלה ובבחירות שלה, ולא נכון ליצור נורמה חברתית בענין הזה.
אני חושבת שהאמירות כאן באשכולות צריכים להיות יותר מאוזנים ועם מבט רחב יותר, וגם עם יותר זהירות על יצירה של נקיפות מצפון. בפרט כשאנחנו מדברים פה על ימים ראשונים של אחרי לידה. שבשביל נשים רבות כל כך הם קשים בטרוף. פיזית וגם נפשית.

ביות מלא בהדסה עין כרם - מחלקה ג', סקירה והמלצות​

כך קוראים לאשכול!!

אף אחת לא חייבת להיכנס לקרא.
אפשר לפתוח אשכול נפרד של ביות בעד ונגד. או למה לא ביות
מי שנכנסת לכאן מודעת לזה שהיא עלולה לעבור שטיפת מוח בעד ביות.

שלולית

משתמש מקצוען

ביות מלא בהדסה עין כרם - מחלקה ג', סקירה והמלצות​

כך קוראים לאשכול!!

אף אחת לא חייבת להיכנס לקרא.
אפשר לפתוח אשכול נפרד של ביות בעד ונגד. או למה לא ביות
מי שנכנסת לכאן מודעת לזה שהיא עלולה לעבור שטיפת מוח בעד ביות.
נכון, מה שכתבתי פחות קשור לאשכול הזה, אלא על הגישה באופן כללי כאן.

פרפר

משתמש מקצוען
חח מדויק

אני אכתוב את זה בעדינות:
אם אתם לא הקהל יעד מובהק של מעייני הישועה, כלומר לא יושבים בכיס שלהם באופן בטוח, הסיכויים שלכם קטנים להיות שם.
אם אתם חילונים/ מזרחיסטים הסיכויים גדלים
התכוונת: אם אנחנו יושבים בכיס שלהם הסיכויים קטנים. וזה כל כך ברור למי שנמצאת שם שמיותר אפילו לכתוב את זה.
גם בסרטוני התדמית שהם מוציאים מככבות בעיקר משפחות מזרחיסטיות וחילוניות. זה קהל היעד שהם רוצים למשוך.
דעות קדומות מיושנות וחסרות טעם ...
היא דיברה על תיעדוף חדרים. איך זה קשור לדעות קדומות?

נערך לאחרונה ב:

Rachefet

משתמש פעיל
נכון, מה שכתבתי פחות קשור לאשכול הזה, אלא על הגישה באופן כללי כאן.
דווקא זה חיובי, לטעמי. מאזן את הגישה הכללית שנשנמעת אצלנו.
ובהתחשב בעובדה שאשכול שלא מוצא חן בעינייך את תמיד יכולה לסגור, ואת הדודה או השכנה קצת יותר קשה, אז בכלל.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
כתבו פה על מלא יתרונות של זה אז עניין אותי איך עושים את זה
יש מלא יתרונות אבל קודם כל זה צריך להיות נוח לאמא אחרת כל היתרונות לא שווים
כי מה שווה לתינוק אמא עייפה/ שרירים תפוסים וכו'....
לכן כל אחת צריכה לבדוק עם עצמה מה עושה לה טוב.
אני למשל בחודשים הראשונים לא נרדמת בלי התינוק לידי
ואת למשל, מפחדת מתזוזות ומרגיש לך בטוח בעריסה, מבינה??

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
גם במחלקה החדשה והמשופצת? כשאני ילדתי בשיבא הם היו באמצע שיפוץ זה היה לפני שלוש שנים
ודברו במפורש על חדרים פרטיים
לפי איך שתיארתי במעייני, אני משער שגם כאן - מחלקה משופצת אחת לא כ"כ מקדמת אותנו.
לשבת בחדר ההמתנה לפני חדר לידה ולהתחיל לדמיין מה נקבל - חדר משופץ או לא משופץ?...

ברגע שאף אחד לא מבטיח לך להיות במחלקה המשופצת, אז אי אפשר להגדיר שבית חולים X הוא יותר טוב כי "יש לו גם מחלקה אחת משופצת"

פרוג א

משתמש צעיר
ניסית אפס הפרדה? מעניין אותי לשמוע לגבי זה.
בלידה הקודמת הייתי בביות חלקי
מעניין אותי בעיקר לדעת אם באפס הפרדה הרופא ילדים והאחיות מגיעים לטפל בתינוק ליד האם.
אני עשיתי בזמנו ביות גמיש, שזה אומר שהתינוק לידי אבל אני יכולה לשים אותו בתינוקיה
אבל זאת שלידי היתה עם אפס הפרדה והכל היה בחדר, בדיקת שמיעה ומעקב שהתינוק היה צריך.
זה היה לפני שלוש שנים וחמש שנים (שתי לידות בשיבא)

פרוג א

משתמש צעיר
לפי איך שתיארתי במעייני, אני משער שגם כאן - מחלקה משופצת אחת לא כ"כ מקדמת אותנו.
לשבת בחדר ההמתנה לפני חדר לידה ולהתחיל לדמיין מה נקבל - חדר משופץ או לא משופץ?...

ברגע שאף אחד לא מבטיח לך להיות במחלקה המשופצת, אז אי אפשר להגדיר שבית חולים X הוא יותר טוב כי "יש לו גם מחלקה אחת משופצת"
זה עדיין יותר טוב מבית חולים ששום מחלקה שלו לא משופצת,
לדעתי בכל אופן

נעמה CPA

משתמש מקצוען
הבנתי שאמורה להפתח עוד שבוע שבועיים בהדסה מחלקת ביות מלא חדשה ומשופצת בקומה 7 מישהו יודעת על זה משהו?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...