בטון לגינה חדשה

yucv

משתמש פעיל
לי יש חצר לא גדולה,ריצפנו את רובה,והשארנו חלק תחום בצורה מענינית עם חומה ושם שמנו כמה עצים,כולל צמח יערת הדבש שמפיץ ריח מהמם,בעלי מטפח ומשקה פעם ביום,והוספנו קצת תאורה צבעונית ובלילה זה ממש תענוג
הנה תמונה להשראה,עוד לא גמור ממש
צפה בקובץ המצורף 374648
ממש יפה זה הסגנון שחשבנו
עשיתם בטון ועל זה רצןף?

yucv

משתמש פעיל
הציעו לי עכשיו משכיון שהדירה יושבת תכלס על סלע , אולי מספיק לשים שומשום שכבת טיט קצת עבה ולרצף
יש למישהוא ידע בנושא האם זה יהיה בסדר?

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
עוד כמה טיפים.
-לעשות גם בבטון שיפועים טובים לכיון הנקז תחתון מתחת לריצוף
-לעשות רובה איפוקסי חובה בגלל שהמים אין להם לאן לצאת והם יוצרים פטרייה ברובה בדמות אבקה לבנה על רובה אקרילית לכן חשוב רובה איפוקסי.

לילי 1

משתמש מקצוען
30 מטר אדמה זה הרבה יתר ממה שאמא בישראל צריכה. גינה זה המון המון השקעה או שהיא נראית רע. ואני חובבת גינון מושבעת.

כמו שהומלץ- כדאי להשאיר חצי מטר אדמה והשאר לרצף
לגבי עלויות= זה הרבה יותר יקר ממש שנראה
יש לי גם חצר של 30 מטר שבחלקה מרוצפת. רציתי לרצף עוד כ10 מטר רבוע
הבאתי שלושה בעלי מלאכה מבני דודנו, ההצעה הנמוכה ביותר היתה 10 אלף, אלף למטר כולל עבודה וחומר.
יתכן שעלויות העבודה אצלי מעט גבוהות מאחר ויש צורך לחפור באדמה כ20 ס"מ כדי שהגובה הסופי אחרי היצירה והריצוף יתאימו לגובה הקיים.

תכלס לא היו לי 10K אז וויתרתי על הרעיון. זרקתי שם לפני סוכות דשא סינטטי של 20 שח למטר בלי פילוס ובלי מצעים ועד היום הוא יושב שם וחוץ מזה שהוא מכוער הוא עושה את העבודה. אפשר להניח בריכה בלי בעיה של בוץ וכיף לשבת על זה בשעות הנעימות

אופציות נוספות בעלויות פחותות-
1. יציקה בלבד, בלי ריצוף. חוסך חלק מעומק החפירה, את עבודת הרצף ואת חומר הריצוף.
2. אבנים משתלבות, אקרשטיין, כמו במדרכות. על מצע חול בלבד בלי יציקה.
3. לי לא מתאים כי האזור מוצל אבל אולי לכם יתאים דשא.

אשמח לדעתם של נכבדי הפורום על האפשרויות החלופיות שהצעתי

yucv

משתמש פעיל
לי יש חצר לא גדולה,ריצפנו את רובה,והשארנו חלק תחום בצורה מענינית עם חומה ושם שמנו כמה עצים,כולל צמח יערת הדבש שמפיץ ריח מהמם,בעלי מטפח ומשקה פעם ביום,והוספנו קצת תאורה צבעונית ובלילה זה ממש תענוג
הנה תמונה להשראה,עוד לא גמור ממש
צפה בקובץ המצורף 374648
חזרנו לחשוב על הגינה שוב
אשמח לדעת כמה רוחב השארתם בסוף לאדנית

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
ז בגינה שלנו יפה יותר.
בטון למטה, אח"כ צבע-אבקה, מעל החתימו עם כמו חותמת גדולה וציפוי מגן.
זה אכן בומנייט -בטון צבעוני שמדמה אריחים ומה ש @אות לי התכוונה זה בטון מוחלק בהליקופטר בלי תוספת של פיגמנט
ו-דיצה שאלה , אני יודעת שזה עסק לא זול הבומנייט ולא שווה לעשות אותו על משטחים קטנים מידי -מעניין אותי לדעת כמה עלה לכם כזה דבר ולאיזה גודל?

דיצה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה אכן בומנייט -בטון צבעוני שמדמה אריחים ומה ש @אות לי התכוונה זה בטון מוחלק בהליקופטר בלי תוספת של פיגמנט
ו-דיצה שאלה , אני יודעת שזה עסק לא זול הבומנייט ולא שווה לעשות אותו על משטחים קטנים מידי -מעניין אותי לדעת כמה עלה לכם כזה דבר ולאיזה גודל?
אנסה לברר לך.
סיפור של עשר שנים אחורה.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
לגבי עצי פרי, הייתי מציעה לשקול טוב טוב לפני ששותלים.
אם יש איזהשהו סיכוי שתרצו לעקור אותם אי פעם, אז לא לשתול בכלל.
ודבר שני, לברר על כאלו שחיים גם בלי השקיה וטיפוח מתמיד, גם אם עכשיו בעלך מוכן לטפח, יתכן שבהמשך החיים, הוא יהיה טרוד ואז הם יעמדו לכם מכוערים לא מוציאים פירות, וללא יכולת לעקירה.
עץ יעיל זה לדוגמה לימון.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים

קבצים מצורפים

• בומנייט בטון.png
    בומנייט בטון.png
    KB 439.8 · צפיות: 90
  • בומנייט יציקה.png
    בומנייט יציקה.png
    KB 376.2 · צפיות: 102

אות לי

משתמש סופר מקצוען
לפעמים רואים משהו אלף פעמים ולא רואים אותו באמת..
נזכרתי שבעיר שלנו לפני תחילת שנת הלימודים העירייה צבעה את המדרכות שסמוכות למעברי חצייה בקרבת בתי ספר
באזהרה "לא חוצים לפני ש.." לא ממש זוכרת
יש 3 פסים עם טקסטים והכל צבעוני ועליז - המרצפות הם אקרשטיין כמובן
והצבעים כפי שראיתי היום נראים נהדר גם אחרי חודשיים מפתיחת שנת הלימודים -
אולי בבוקר אני יצלם לך את זה.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מנסיון עם גינה במשך שנים-
אל תעשי דבר שהוא בלתי הפיך
דשא סינטטי, חיפויים לא קבועים הם יפים וbחמדים
ולא נועלים לך אפשרויות.
יש גם לאיקאה חיפוי מודולרי דמוי פררקט מפלסטיק שנראה ממש נחמד

כי אם עוד מעט- שתהיו קצת יותר מבוגרים ומבוססים תרצו לעשות גינה (או לבנות)- הרגתם אותה...

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה