בזכות הקורונה קיבלנו קצת הגיון - חתונות נורמאליות, עדותו של בעל גמ"ח

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ונוכל כבר בסוף אייר להשתתף בחתונות רגילותת
אתה מתכווין לחתונות מצומצמות (לא של 10 איש) אבל קטנות בהרבה מהרגיל עד היום
שהרי זה נושא האשכול, צמצום המוניות החתונות וצמצום הוצאותיהם הרבות והמעיקות

eg

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
בר מצוה נקראת כמו חתונה מבחינת ההנחיות?

טוהר השלום

משתמש מקצוען
ממש לא.
לעת עתה אין כל היתר לחגיגת בר מצווה ברבים.
אולי מותר בפורמט של תפילה?

• תודה
Reactions: eg

תרום

משתמש פעיל
המגזר החרדי כל דבר מבין מאוחרררר!!
לא נעים להגיד את זה אבל זו אמת לאמיתה.
לא רק בקורונה, אלא במגיפה הרבה יותר מסוכנת, וכוונתי לראוותנות והבזבזנות המסוכנת (כן, יש הרבה יותר נפטרים כתוצאה מזה מאשר הקורונה).

מעניינת

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
המחדש
ח"כ הרב משה גפני התייחס היום בשיעור שמסר דרך ה'זום' לאברכי הכולל "אחוות תורה" להנחיות משרד הבריאות שלא לקיים אירועים המוניים ואמר כי הגיע הזמן לחשבון נפש פנים-חרדי סביב תופעת החתונות היקרות.

"אני חושב שהגיע הזמן לצמצם באופן דרסטי את החתונות הנערכות בציבור החרדי, לא צריך אירועים כאלה גדולים. הקושי הכלכלי כבד מנשוא. קשה מאד להורים. זה דבר שצריך לעשות אודותיו חשבון נפש". אמר הרב גפני
לדבריו כל החלטה צריכה להיעשות בעצת גדולי ישראל אך לדעתו האישית כדאי לנצל את המגיפה כדי להפיק ממנה "כמה דברים טובים", כלשונו.

"לא צריך לחשוב באותה מתכונת סביב האירועים. אנחנו מתפללים שהמגיפה תחלוף אבל אולי אלו הנגזרות הטובות שלה. אין שום עניין, שום תועלת, לעשות אירועים גדולים. זה לא טוב לזוג הצעיר, לא למשפחות. אני מקווה שהמצב הזה יחלחל ואנשים יסגלו שגרת חתונות חדשה".

eg

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
באחת ממסיבות העיתונאים שערך רה"מ במהלכה התירו מניינים של 19 איש,
חתונות ובריתות בשטח פתוח.
אני שואלת איפה יש הנחיות לגבי בר מצוות,
לכאורה זה צריך להיות כמו בחתונה

CHAYA A

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש מישהו שיודע מה ע פדיון הבן האם זה כמו ברית?
אפשר 19 איש?
אשמח לשמוע מידיעה פשוט זה אמור להיות בעוד פחות משבוע!!!

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כתבה מעניינת על מתווה חדש לחתונות שהועלה בעקבות הקורונה:

פלוני אלמוני 12

משתמש פעיל
לא קראתי כלל תגובות קודמות

אבל צריך לדעת שהסיפור לעשות "עסק" מחתונה זה ענין קדום מאד בכלל ישראל [למרות שהיו גם חתונות צנועות יותר, אבל צריך לזכור שהכל היה יחסי לרמת החיים וצורת ההנהגה היום יומית]

צריך לזכור שבסיום הש"ס אנחנו לא אומרים "שהשמחה במעונו", ואילו בחתונה כן...

יש חשש גדול שאם החתונות יהיו כמו ב"חלומות" כאן, היינו 20 איש באיזה סלון בלי תזמורת ובלי כל הבלאגן מסביב

אז כל העסק של חתונה יתפס כפחות רציני, כולל כל ההשלכות רקע שיכולות לצאת מזה...

צריך לדעת שהיום בחור או בחורה שמתחתנים, בגלל כל המתנות והעסק והאירוסין והחתונה..אז כולם יודעים ומרגישים שזה משהו מחייב, שא"א לסגור עליו היום ומחר להתחרט...[אולי אפילו זה הפך להיות עסק יותר מדי מחייב, גם במקומות שהיה ראוי שהעסק יתפרק.....ודי למבין...]

צריך לדעת שאין שום ראיה מחתונות הקורונה שהיו שמחות במיוחד...זה היה רק בגלל שזה היה סוג של תופעה חד פעמית..אם זה יהיה דבר בשגרה, אז אנשים יגיעו לזה כמו ליום הולדת ויתייחסו לזה בהתאם....

אולי אבל באמת הגיע הזמן שאנשים יפנימו שהם מגיעים לאירוע בסדר גודל רוחני אדיר, ויגיעו לחתונות עם כל הרגשות קודש לשמוח ולשמח [כמו שיש במגזרים מסויימים] ולא יגיעו בשביל המזל"ט לצאת ידי חובה ובשביל שהשכן לא יעלב..

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא קראתי כלל תגובות קודמות

אבל צריך לדעת שהסיפור לעשות "עסק" מחתונה זה ענין קדום מאד בכלל ישראל [למרות שהיו גם חתונות צנועות יותר, אבל צריך לזכור שהכל היה יחסי לרמת החיים וצורת ההנהגה היום יומית]

צריך לזכור שבסיום הש"ס אנחנו לא אומרים "שהשמחה במעונו", ואילו בחתונה כן...

יש חשש גדול שאם החתונות יהיו כמו ב"חלומות" כאן, היינו 20 איש באיזה סלון בלי תזמורת ובלי כל הבלאגן מסביב

אז כל העסק של חתונה יתפס כפחות רציני, כולל כל ההשלכות רקע שיכולות לצאת מזה...

צריך לדעת שהיום בחור או בחורה שמתחתנים, בגלל כל המתנות והעסק והאירוסין והחתונה..אז כולם יודעים ומרגישים שזה משהו מחייב, שא"א לסגור עליו היום ומחר להתחרט...[אולי אפילו זה הפך להיות עסק יותר מדי מחייב, גם במקומות שהיה ראוי שהעסק יתפרק.....ודי למבין...]

צריך לדעת שאין שום ראיה מחתונות הקורונה שהיו שמחות במיוחד...זה היה רק בגלל שזה היה סוג של תופעה חד פעמית..אם זה יהיה דבר בשגרה, אז אנשים יגיעו לזה כמו ליום הולדת ויתייחסו לזה בהתאם....

אולי אבל באמת הגיע הזמן שאנשים יפנימו שהם מגיעים לאירוע בסדר גודל רוחני אדיר, ויגיעו לחתונות עם כל הרגשות קודש לשמוח ולשמח [כמו שיש במגזרים מסויימים] ולא יגיעו בשביל המזל"ט לצאת ידי חובה ובשביל שהשכן לא יעלב..
נימוק 'משכנע' להמשך שפיכות הדמים.
מי שעוסק עם הציבור יודע שחיי המחותנים הופכים בשלב מסויים לסיוט מתמשך.
טיעון די עלוב להצדיק את הסיוט הזה.

היה די ברור שיהיו שיתחילו עם נימוקים מן הסוג הזה כדי להשאיר את המצב על כנו.
גם די ברור שהמנמקים יהיו בעלי אינטרס בנידון.

לילי 1

משתמש מקצוען

התוקפנות שלך מייצרת אצלי אנטי למתווה הסודי. חבל על העבודה של גדולי המומחים שעמלים עליו.

פלוני אלמוני 12

משתמש פעיל

קודם כל אני מבטיח שאין לי שום אינטרס, לא אני ולא אף קרוב משפחתי מתפרנס מעסק החתונות כלל

אני לא חושב שחיי המחותנים הופכים לסיוט בגלל ה30,000 ש"ל לכאן או לכאן, יש הוצאות כבדות הרבה יותר שהורגות אותם...

בכל אופן וודאי שיש גם צד שני, ואני לא שולל כלל שאולי צריך לעשות רפורמה בענין.

אני רק אומר שצריך לזכור שיש מאחורי הענין גם תועלת גדולה.

כמו שבשעתו בסיום הש"ס הרבה כעסו על כל הבלאגן והיח"צ מסביב. אך מאידך אין ספק שזה צירף הרבה לומדים והחשיב את הענין.

המציאות שבדורינו שהוא חיצוני מאד, חשיבות דברים נקבעת כפי העסק שנעשה מסביב.

צריך אולי לחפש לחסוך בדברים שנוצרו מחמת ה"מודה" אבל לא להקטין את האירוע..

לא להפוך את האירוע למשהו קטן שנחגג בין מנחה למעריב...

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני לא חושב שחיי המחותנים הופכים לסיוט בגלל ה30,000 ש"ל לכאן או לכאן, יש הוצאות כבדות הרבה יותר שהורגות אותם...
30,000 או 300,000 ? או אולי אפילו 600,000-800,000 ?
סכומים כאלו לא הורגים מחותנים ?
הסכום שציינתם זה "רק" מנות של האולם !
מה עם התלבושת של כל המשפחה ?? מה עם קניית דירה או אפילו שכירות לשנה ?
מה עם נדוניה ורהיטים ומוצרי חשמל ונסיעות ?
בטוח יש עוד הוצאות שאני לא זוכר. כל זה עובר את ה30,000 !
וזה לילד אחד. תכפילו את זה במספר הילדים במשפחה חרדית ממוצעת ?

yydd

משתמש פעיל
יש דרך ממוצעת, בין אולם ענק עם 300 מנות לבין בית פשוט עם 20 מנות, כל ההקצנות לכאן או לכאן הורסים כל סיכוי שיהיה כאן מהפך אי פעם.

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התוקפנות שלך מייצרת אצלי אנטי למתווה הסודי. חבל על העבודה של גדולי המומחים שעמלים עליו.
מתנצל, באמת לא התכוונתי לתקוף.
בעצם - כן התכוונתי, רק לא את כותב התגובה - שאינו בעל אינטרס, אלא את בעלי האינטרסים.

כתבתי זאת כמי שנחשף לציבור המשווע לעזרה.
מסתבר שיש הרבה מאוד שאף פעם לא עשו חשבון כמה באמת עולה ליל כלולות על כל סעיפיו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה