בוסית שלא משלמת!

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מכיר מקרוב גם אחד חרדי מסכככככככןןןןן שלא הצליח לשלם לעובדות שהעביד במעון שלו והתחמק בתואנות שהוא בקריסה וכו'וכו' והעובדות הצדיקות ריחמו עליו והאמינו להבטחותיו שיום יבוא והוא ישלם עד שאחד מבעלי העובדות נודע לו שהבוס סגר על נופש משפחתי בצפון כאן כבר לא ויתר ופשוט עמד מחוץ לדלתו ולא זז עד שכל הכסף היה בידו. אז מאוד נחמד לרחם אבל בד''כ העובדות יותר מסכנות שאין להם לחם בבית ואילו הבוס ממשיך לחגוג במסעדות ורכבים,תבדקו.
זה בדיוק הסיפור שלנו-כמובן לא במעון וכו אבל הרעיון
ולכן זה ככ... לא יודעת להגדיר
מילא היה רעב ללחם אולי היה מה לרחם
אבל שמענו וראינו אותו ממשיך בביזנסים
מקומם!!
אווף
ובטוח ימשיך להפיל אנשים..
באמת זה לוקח כח
לכן סוג של ויתרנו ודי
הלוואי והיה דרך להציא את זה ממנו

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
הרי זה זועק לשמיים שפעמים רבות אם המעסיק היה מודע לכך שברגע שמפר את חובותיו מוגש כלפיו זימון לבי"ד או לחילופין תביעה לבית משפט הרי שההתנהגות הייתה אחרת לחלוטין!!!!!
זה יכול להשתנות רק אם יהיה שינוי... זה לא יקרה לבד. מקרה ועוד מקרה ועוד מקרה והמעסיקים כבר ישמעו על זה... תסמכו עליהם.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני עובדת כבר תקופה ארוכה בחנות, וכל פעם המשכורת מתאחרת לפחות בחודשיים. כרגע הפסקתי לעבוד שם, אבל לא שלמו לי על חודשים פברואר ומרץ (שעבר מאז מספיק זמן.........
אני לא מצליחה להשיג אותה לא בטלפון אני מתקשרת לפחות עשר פעמים ביום. זה לא קו חסום ולא כלום- פשוט דוחה אותי. לא עונה
ניסיתי לשלוח הודעות- שום דבר לא עוזר. (יש לציין שגם איומים לא בדיוק עוזרים
לא מדובר בסכום אסטרונומי אבל חבל לי על כל שקל,
מה הייתם עושים במצב כזה?
לא כתבת באיזה סכום מדובר
צריכים לשקול כמה אנרגיות שווה להשקיע בסכום שמגיע לי. ובוודאי האם שווה בשביל זה ללכת לדין תורה וכו'.
קודם כל צריכים לדעת שגם זה גזרה משמיים וכפרת עוונות.
ובאופן כללי יש כל מיני אופנים שאנשים מפסידים כסף, לפעמים על טיפול רפואי בלתי צפוי, או מכשיר חשמלי שנדם לפתע מיד בתום שנת האחריות, אז כאן ב"ה זה עוד יותר קל.
מחליטים מראש שבכל אופן אני לא מוחלת על הכסף שמגיע לי, ולנסות מדי פעם להתקשר ולהתעניין לגבי התשלום. אפשר גם להתקשר ממספרי טלפון שונים ולא צריכים להיבהל מצעד כזה.
אפשר גם לשלוח מישהו שיכול להתאים לזה שידבר איתו וישמע מה יש לו לומר או איזה פיתרון הוא מציע.
כנראה שהוא מרגיש שאין לו כסף מספיק והוא דוחה אתת זה לכשירווח. או שאולי באמת אין לו, אבל אפשר להציע שישלם בתשלומים וכדו'.
אם כלו כל הקיצין, ולא הועיל כלום, יש עוד אפשרות להיות נודניק עד הסוף, להתקשר מכל מיני מספרי טלפון ולבקש את מה שמגיע לך, לשלוח מיילים, פקסים, מכתבים, חצאי איומים וכו' אבל לא בטוח שזה יעזור

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
זה בדיוק הסיפור שלנו-כמובן לא במעון וכו אבל הרעיון
ולכן זה ככ... לא יודעת להגדיר
מילא היה רעב ללחם אולי היה מה לרחם
אבל שמענו וראינו אותו ממשיך בביזנסים
מקומם!!
אווף
ובטוח ימשיך להפיל אנשים..
באמת זה לוקח כח
לכן סוג של ויתרנו ודי
הלוואי והיה דרך להציא את זה ממנו
תילחמו!!! אל תוותרו!!! תתייעצו מה לעשות ואיך ותצאו למלחמה על הפרנסה שלכם.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
כשהייתי זו''צ אשתי נפלה עם בוסית חרדית שניצלה את העובדות פיזית ובעיקר נפשית דברים שא''א להעלותם כאי' היו סודניות ובגלל הקומבינות שלה הפסדנו הרבה כסף מביטו''ל בהיתר של רב וליווי של הרב גולדנטל תבענו את הביטו''ל כשבעקיפין היא היתה במצב מאוד מביך מהשקרים שלה והשופטת זיכתה אותנו בכל הסכום והיתה בהלם מה נשים חרדיות עם בוסיות חרדיות עוברות הלוואי שכולם היו פועלים כך [האמת היא שכמעט הורדנו את התביעה אך בדרבון של הרב גולדנטל המשכנו עד הסוף]

תודה על השיתוף
ביטו"ל הכוונהה לאבטלה או במקרה של תביעה כלשהיא מביטו"ל?

אני פשוט מנסה לחשוב מה יכולות להיות ההשלכות...
ברור שכל מקרה לגופו
אבל זה יכול לתת נקודות למחשבה
תודה!

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
שעובדים ייראו למעסיקים עם מי יש להם עסק ולא יוותרו להם על מה שהם מחויבים לתת לעובדים.

התכוונתי בשאלתי באיזה אופן זה אמור להיות?
כי הרי בתקופת העבודה יש חשש לסכסוך עם המעסיק
ולאחר תקופת העבודה לא תמיד יש את האנרגיות והפניות הדרושים לכך, כשפעמים רבות עסוקים בלשרוד כלכלית את היומיום

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אם כבר הפקיד לך בעבר לקרן פנסיה, פשוט תפני לקרן ותתלונני על ההפקדות החסרות.
החוק מחייב את חברת הביטוח לדאוג לגביה.

שיספר לקרן כי הדיבור על כך מסב לו צער רב...
לצערי, ממש לא נכון
החוק מחייב את חברת הביטוח להודיע למעסיק על החוב, ולהודיע לעובד
וכן החוב צובר ריבית
אבל אין שום "שיניים" בשביל לחייב את המעסיק לשלם!!
המעסיק הנוכחי "דילג" על חודשיים בתשלום, הגליש לכיסו כמה עשרות אלפי ש"ח (לא הפקיד לאף אחת בחודשיים אלו)
אני יודעת, הוא יודע, סוכן הביטוח יודע, חברת הביטוח יודעת ו--- כלום. מידי פעם מכתב התראה. זהו.

אם אתם יודעים להוכיח שהם חייבים לנהוג אחרת, אשמח!

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא כתבת באיזה סכום מדובר
צריכים לשקול כמה אנרגיות שווה להשקיע בסכום שמגיע לי. ובוודאי האם שווה בשביל זה ללכת לדין תורה וכו'.
קודם כל צריכים לדעת שגם זה גזרה משמיים וכפרת עוונות.
ובאופן כללי יש כל מיני אופנים שאנשים מפסידים כסף, לפעמים על טיפול רפואי בלתי צפוי, או מכשיר חשמלי שנדם לפתע מיד בתום שנת האחריות, אז כאן ב"ה זה עוד יותר קל.
מחליטים מראש שבכל אופן אני לא מוחלת על הכסף שמגיע לי, ולנסות מדי פעם להתקשר ולהתעניין לגבי התשלום. אפשר גם להתקשר ממספרי טלפון שונים ולא צריכים להיבהל מצעד כזה.
אפשר גם לשלוח מישהו שיכול להתאים לזה שידבר איתו וישמע מה יש לו לומר או איזה פיתרון הוא מציע.
כנראה שהוא מרגיש שאין לו כסף מספיק והוא דוחה אתת זה לכשירווח. או שאולי באמת אין לו, אבל אפשר להציע שישלם בתשלומים וכדו'.
אם כלו כל הקיצין, ולא הועיל כלום, יש עוד אפשרות להיות נודניק עד הסוף, להתקשר מכל מיני מספרי טלפון ולבקש את מה שמגיע לך, לשלוח מיילים, פקסים, מכתבים, חצאי איומים וכו' אבל לא בטוח שזה יעזור
חולקת על הדברים.
היה לא תהיה. הנצלנות של חלק מהמעסיקים החרדים חייבת להפסיק!!
זה לא יכול להיות שבגלל שאנחנו חרדים ולא נתבע אותם למשפט הם ינצלו אותנו.
אישית, יש לי מעסיק חרדי זהב טהור. אני לא צריכה לדרוש כלום. כל מה שמגיע לי חוקית אני מקבלת.
לעומת קרובת משפחה שלי שהבוס שלה החרדי לא גומר לגנוב אותה. מה שהיא לא דורשת היא לא מקבלת.
נסיעות לדוג' היא לא ידעה שמגיע לה. שנה וחצי!!! הוא לא נתן לה שקל בעניין.
פנסיה-כמובן שהוא טרם הגיע להתעסק בעניין זה (למעלה משנתיים עבודה=פיגור של שנה וחצי!!!)
יום העצמאות, דמי חגים-מה שלא מבקשים במפורש לא מקבלים.
והבראה היא עדיין לא הספיקה לדבר איתו מרוב שיש לה רשימה קודם.
מדובר במישהו חרדי למהדרין. העסק שלו מניב יפה אבל אם אפשר לחסוך בתשלומים לעובדת אז למה לא?.

חבל שאין גוף בציבור החרדי שמאגד את כל העובדות בקטע הזה. שיתן להן מידע מפורט מה הן צריכות לקבל וילחם את מלחמתן.
ודבר אחד אני לא מבינה, כל אותם חרדים שמתנהגים ככה לא מפחדים מהיום שהם ישאלו :"נשאת ונתת באמונה"?!

ושוב-מדגישה: יש גם המוןןןן מעסיקים חרדים שנוהגים ביושר. לא אליהם התכוונתי.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
חולקת על הדברים.
היה לא תהיה. הנצלנות של חלק מהמעסיקים החרדים חייבת להפסיק!!
זה לא יכול להיות שבגלל שאנחנו חרדים ולא נתבע אותם למשפט הם ינצלו אותנו.
אישית, יש לי מעסיק חרדי זהב טהור. אני לא צריכה לדרוש כלום. כל מה שמגיע לי חוקית אני מקבלת.
לעומת קרובת משפחה שלי שהבוס שלה החרדי לא גומר לגנוב אותה. מה שהיא לא דורשת היא לא מקבלת.
נסיעות לדוג' היא לא ידעה שמגיע לה. שנה וחצי!!! הוא לא נתן לה שקל בעניין.
פנסיה-כמובן שהוא טרם הגיע להתעסק בעניין זה (למעלה משנתיים עבודה=פיגור של שנה וחצי!!!)
יום העצמאות, דמי חגים-מה שלא מבקשים במפורש לא מקבלים.
והבראה היא עדיין לא הספיקה לדבר איתו מרוב שיש לה רשימה קודם.
מדובר במישהו חרדי למהדרין. העסק שלו מניב יפה אבל אם אפשר לחסוך בתשלומים לעובדת אז למה לא?.

חבל שאין גוף בציבור החרדי שמאגד את כל העובדות בקטע הזה. שיתן להן מידע מפורט מה הן צריכות לקבל וילחם את מלחמתן.
ודבר אחד אני לא מבינה, כל אותם חרדים שמתנהגים ככה לא מפחדים מהיום שהם ישאלו :"נשאת ונתת באמונה"?!

ושוב-מדגישה: יש גם המוןןןן מעסיקים חרדים שנוהגים ביושר. לא אליהם התכוונתי.

כל מילה!!!

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
התכוונתי בשאלתי באיזה אופן זה אמור להיות?
כי הרי בתקופת העבודה יש חשש לסכסוך עם המעסיק
ולאחר תקופת העבודה לא תמיד יש את האנרגיות והפניות הדרושים לכך, כשפעמים רבות עסוקים בלשרוד כלכלית את היומיום
בזמן העבודה זה באמת בעיה. ( אני לא מכיר את פרטי הסיפור אבל לא הייתי שש להמשיך לעבוד תחת מעסיק כזה).
ולאחר העזיבה, נכון שלא תמיד יש אנרגיות אבל את המגיע לכם אתם צריכים וחייבים לקבל, אז לנשום עמוק ולהיכנס למערכה.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
ידוע משפט בשם אחד הפוסקים שתלמיד חכם יכול להיות ת"ח עד הכסף. ק"ו בן בנו של ק"ו שזה נכון לגבי מעסיקים.

שאף

משתמש מקצוען
ממש לא הזיז להם איומים של אין מחילה וכו
זה קרה לפני החגים ממש ולא הזיז לו יוכפ וכו
אבל בתקופה שהוא כן שילם עוד הוא סיפר לבעלי שהוא חרדי רק בלבוש
נו מסכנה אשתו....
מה לעשות
למי שיש רעיון איך בכל אופן להוציא תכסף נשמח
להתחיל בית משפט לא שווה כי הוא יכול כל הזמן להוציא אישורים למה הוא לא הופיעה וזה בטוח שהוא יעשה את זה
בקיצור נוכל ברמה מקצועי]
למה נראה לך שבבית דין לעבודה הוא יכול להוציא אישורים?
הפוך אם הוא לא יגיע זה יהיה חמור יותר שם תקבלו גם את הכסף וגם פיצויי הלנה גדולים מאד!

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ידוע משפט בשם אחד הפוסקים שתלמיד חכם יכול להיות ת"ח עד הכסף. ק"ו בן בנו של ק"ו שזה נכון לגבי מעסיקים.
או חייב לנו בערך 17000
כמה יעלה לי משפט ועורך דין וזמן יקר ?
או שיש לך דרך אחרת
?

שאף

משתמש מקצוען
או חייב לנו בערך 17000
כמה יעלה לי משפט ועורך דין וזמן יקר ?
או שיש לך דרך אחרת
?
אני לא מתמצאת מספיק במחירים יותר בחוקים.
אבל זה המון כסף יחסית ואם הוא לא יגיע לבית דין אז בבית משפט לעבודה תקבלו גם המון כסף על הלנת שכר.
כך שמשתלם זה בטוח!!

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אני לא מתמצאת מספיק במחירים יותר בחוקים.
אבל זה המון כסף יחסית ואם הוא לא יגיע לבית דין אז בבית משפט לעבודה תקבלו גם המון כסף על הלנת שכר.
כך שמשתלם זה בטוח!!
טוב אז למי אני פונה?
הוא טוען שזו חברה בע"מ וזה לא יעזור זה נכון
?

אולי מעניין אותך גם...