בדיקות תוכנה

רמזור

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ריציתי לברר על בדיקות תוכנה
האם משתלם ללמוד?
כמה הלימודים קשים?
בסביבות הכמה שעות שבועיות?
וכמה המשכורת אח"כ
אשמח לכל מידע בענין

nach

משתמש צעיר
מעניין שאת/ה כל כך נחרצ/ת , את/ה מהתחום?
משהו לא נכון במה שכתבתי?

אשתי למדה בדיקות תוכנה לפני כמה שנים, ואני עצמי מתכנת כתחביב, אני -עדיין- לומד לבד באופן עצמאי כי אני מאוד אוהב את התחום ומטבע הדברים אני קורא המון ברשת על כל תחום הפיתוח ובין השאר גם בענין QA.
כיום אני עובד במכללה חרדית מפורסמת (נחשו איזה..) וגם זה תורם לידע בנושא זה.

זה מספיק?

QA Automation

משתמש מקצוען
  • בכל מקרה אם הולכים ללמוד זה רק בקורס ששם דגש על אוטומציות כי לשם הכיוון של השוק. - אני לא מסכימה עם זה, כי לא לכולם מתאים לכתוב קוד, ויש המון עבודה בבדיקות ידניות אין שום סיבה ללכת ישר על אוטומציה., עדיף לדעתי להתחיל בידני כמה שנים ואח"כ לעשות קורס קצר באוטומציה.
  • כמו בהייטק- קשה מאוד למצוא עבודה בתחום ללא ניסיון, ההמלצה היא לקחת פרויקטים קטנים לבד כדי שיהיה להראות שיש ניסיון בפועל, או לעבוד בארץ העבדים 'מטריקס' בשכר מינימום. - מטריקס נותנת הזדמנות מצויינת לנשים ללא נסיון חבל להגדיר אותם ככה ולהרתיע אנשים בפרט שהאלטרנטיבה שאתה מציע היא פרוייקטים קטנים שמהם משתכרים עוד פחות ממטריקס.

nach

משתמש צעיר
מטריקס זה ניצול נבזי של נשים שסה"כ רוצות לפרנס מזה ומקבלות שכר מינימום ואפילו זה לא, הם הציעו לאשתי עבודה של 9 שעות ומשכורת נמוכה משכר מינימום, היא כבר העדיפה להמשיך לעבוד בעבודה הקודמת. יתכן שבשביל נשים צעירות יותר בלי ילדים זה באמת עדיף להתחיל שם כדי לצבור ניסיון ולהתקבל לאחר מכן לעבודה טובה יותר אך כשיש ילדים וצריך גם להתפרנס זה לא פחות מעבדות. עדיף לא להסיט את הנושא בשרשור זה (אפשר לפתוח שרשור חדש ויהיו הרבה שיכתבו כמוני).
לגבי שאר הדברים, אין חכם כבעל הניסיון ואתם -כאדם שעובד בתחום ונמצא בפנים- וודאי מכירים יותר, וא"כ כנראה שדברייך יותר מבוססים על המציאות בשטח.

נחמי3

משתמש מקצוען
מנסיון שלי שלמדתי את זה
מי שהצליחה להתברג בתחום, זה או כאלה שנסעו למקומות רחוקים וחילוניים בשביל הנסיון
או כאלה שלמדו רציני גם שפות תכנות
או אחת שהיה לה ריבוי שפות משמעותי

מי שבכיוון רק לסביבה חרדית ולא לנסוע לקצה העולם, קשה עד בלתי אפשרי ללא ניסיון

ילילי

משתמש מקצוען
מנסיון שלי שלמדתי את זה

לפני כמה זמן למדת בדיקות?

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מטריקס זה ניצול נבזי של נשים שסה"כ רוצות לפרנס מזה ומקבלות שכר מינימום ואפילו זה לא, הם הציעו לאשתי עבודה של 9 שעות ומשכורת נמוכה משכר מינימום, היא כבר העדיפה להמשיך לעבוד בעבודה הקודמת. יתכן שבשביל נשים צעירות יותר בלי ילדים זה באמת עדיף להתחיל שם כדי לצבור ניסיון ולהתקבל לאחר מכן לעבודה טובה יותר אך כשיש ילדים וצריך גם להתפרנס זה לא פחות מעבדות. עדיף לא להסיט את הנושא בשרשור זה (אפשר לפתוח שרשור חדש ויהיו הרבה שיכתבו כמוני).
לגבי שאר הדברים, אין חכם כבעל הניסיון ואתם -כאדם שעובד בתחום ונמצא בפנים- וודאי מכירים יותר, וא"כ כנראה שדברייך יותר מבוססים על המציאות בשטח.
מטריקס משלמים שכר מינימום בדיוק, לא פחות ולא יותר
וזה לא ניבזות
מצוין בשביל הסטאז'
ובימינו השוק ככ חם שאפילו אחרי חצי שנה אפשר למצוא מקום אחר שווה

רינה כהן3434

משתמש פעיל
מקצוע בדיקות תוכנה הוא היום מאד מפותח!!
שווה ללמוד אותו - הלימודים אינם ארוכים או מפרכים (כמו הנדסת תוכנה) והמשכורת מגיעה די קרוב לשם...
הלימודים לא נקראים קשים מידי, ושימו לב, שהרבה מחומר הלימודים הוא תיאוריה ולא העבודה תכלס. (קצת מעצבן...)
שווה מאד לקחת קורס שכולל את מבחן ה-ISTQB - יש מקומות עבודה שמחפשים דווקא כאלה שעברו אותו...

יש קורסים מרוכזים של 8 שעות X 3 פעמים בשבוע = 24 שעות שבועיות וגומרים את הלימודים תוך בערך 4 חודשים.
ויש קורסים שמתפרסים על שנה וחצי - פחות שעות שבועיות - יותר מתאים לכאלה שרוצים לשלב עבודה תוך כדי הלימודים...

כמו כל מקצוע - קשה להיכנס לעבודה ללא נסיון
אך, אחרי שנתיים נסיון אפשר כבר להגיע ל12,000 ש"ח

אני אישית מאד ממליצה על המקצוע הזה. כמובן, שמאד תלוי סוג העבודה - יש מקומות/פרוייקטים שהעבודה בהם יותר משעממת. אבל ברוב המקומות מדובר בפרוייקטים מעניינים ומאתגרים.

בהצלחה רבה!!
ותפילה לס"ד - תמיד!
אפשר לשאול במה במה צריך לשים לב בקורס בעיקר? אני כרגע עושה קורס דרך המחשב. לא פרונטלי. לא הבנתי מה העבודה העיקרית של בודק תוכנה. מגיעים לעבודה בבוקר. מה עושים? נכנסים לתוכנות שמותקנות במחשב ובודקים אותם? אשמח לפירוט אם יש פה מישהי שעובדת בחברת הייטק ויכולה לפרט.

רינה כהן3434

משתמש פעיל
מטריקס משלמים שכר מינימום בדיוק, לא פחות ולא יותר
וזה לא ניבזות
מצוין בשביל הסטאז'
ובימינו השוק ככ חם שאפילו אחרי חצי שנה אפשר למצוא מקום אחר שווה
איך מגיעים למטריקס? מישהו יכול לצלם לי תא המודעה שלהם?באיזה עיר הם מחפשים?

רינה כהן3434

משתמש פעיל
ריציתי לברר על בדיקות תוכנה
האם משתלם ללמוד?
כמה הלימודים קשים?
בסביבות הכמה שעות שבועיות?
וכמה המשכורת אח"כ
אשמח לכל

מנסיון שלי שלמדתי את זה

היי, את למדת את זה ממש?
את יכולה לומר לי מה העבודה?
אני כרגע עושה קורס ברשת.
האם העבודה זה לבדוק קודים שנכתבו נכון?

ילילי

משתמש מקצוען
תודה.
איך זה מתבצע בפועל? אני צריכה להתקין תוכנה ולהתחיל להשתמש בה? זה משהו שלוקח קצת זמן לא יום שלם. או שאני לא מבינה.?
את קצת לא מבינה.
זה לא משהו שאת יכולה להתנסות בבית.

ממליצה ללמוד בקורס רשמי.

nach

משתמש צעיר
תודה.
איך זה מתבצע בפועל? אני צריכה להתקין תוכנה ולהתחיל להשתמש בה? זה משהו שלוקח קצת זמן לא יום שלם. או שאני לא מבינה.?
מדובר על תוכנות שהם בפיתוח, לא תוכנות שקיימות במחשב שלך...
יש כמה חלקים בבדיקות, בקצרה אפרט וברור שלא אכלול את כולם:
כל תוכנה יש לה כמה וכמה שלבים בפיתוח שלה, דבר ראשון מתכננים אותה היטב, מה שנקרא 'איפיון', מאפיינים את כל הצרכים של התוכנה את כל הדברים שהתוכנה אמורה לטפל בהם ואיך בדיוק היא תעשה זאת, ממפים את התוכנה מאיפיון ראשוני של הצרכים ועד להבנה של כל מסך ואופן העבודה מול התוכנה וזרימת העבודה בה. אחרי שיש איפיון (זה עבודה של מישהו אחר לא של הבודק) מעבירים עותק אחד למפתחים ועותק נוסף לבודקים שמתחילים לכתוב תסריטים לבדיקות אפשריות ומנסים למצוא את החורים במערכת - לפי התכנון שלה כמובן כי עדיין אין תוכנה, גם בזה יש כמה חלקים כמו בדיקות באבטחה או בדיקות איכות או תקלות אפשריות וכו' וכו' אבל זה בשלב שהתוכנה עוד לא קיימת או קיימת רק חלקית.
אח"כ מעבירים את התסריטים למי שמטפל בזה, מכניסים שינויים בתוכנה/ באיפיון ושוב חוזר חלילה עד שהמוצר כבר קיים ואז ניתן לבדוק אותו ממש. מעבירים לבדיקות שוב ואז יש ג"כ כמה סוגי בדיקות וכו'. יש בדיקות פשוטות לבדוק שהתוכנה אכן פועלת כפי שהיה מתוכנן עבורה, אח"כ לנסות לאתגר את התוכנה עם כל מיני סוגי קלט אפשריים ועוד כהנה וכהנה. בקיצור 'בדיקות תוכנה'..
מה שאמרו להתנסות בבית, הכוונה לקחת איפיון של תוכנה כלשהיא ולנסות לכתוב תסריט לבדיקות אפשריות כמו בדיקה של כל פקד ואח"כ בדיקות עומסים אח"כ בדיקה של גישה למסד נתונים וכו' וכו' וכו'.
בעבודה אמיתית יש תוכנות ייעודיות לבודקי תוכנה אך בשביל עבודת התנסות אפשר פשוט להקליד לטבלת אקסל פשוטה. - לדעתי אם לא למדת כלום אין לך מה לנסות להתנסות בבדיקות לבד.
יש היום גם בדיקות אוטומטיות ואז כבר צריך לדעת גם לכתוב קוד אבל בזה אני לא מספיק מבין מהצד של הבודקים אלא מהצד של המפתחים.

רינה כהן3434

משתמש פעיל
מדובר על תוכנות שהם בפיתוח, לא תוכנות שקיימות במחשב שלך...
יש כמה חלקים בבדיקות, בקצרה אפרט וברור שלא אכלול את כולם:
כל תוכנה יש לה כמה וכמה שלבים בפיתוח שלה, דבר ראשון מתכננים אותה היטב, מה שנקרא 'איפיון', מאפיינים את כל הצרכים של התוכנה את כל הדברים שהתוכנה אמורה לטפל בהם ואיך בדיוק היא תעשה זאת, ממפים את התוכנה מאיפיון ראשוני של הצרכים ועד להבנה של כל מסך ואופן העבודה מול התוכנה וזרימת העבודה בה. אחרי שיש איפיון (זה עבודה של מישהו אחר לא של הבודק) מעבירים עותק אחד למפתחים ועותק נוסף לבודקים שמתחילים לכתוב תסריטים לבדיקות אפשריות ומנסים למצוא את החורים במערכת - לפי התכנון שלה כמובן כי עדיין אין תוכנה, גם בזה יש כמה חלקים כמו בדיקות באבטחה או בדיקות איכות או תקלות אפשריות וכו' וכו' אבל זה בשלב שהתוכנה עוד לא קיימת או קיימת רק חלקית.
אח"כ מעבירים את התסריטים למי שמטפל בזה, מכניסים שינויים בתוכנה/ באיפיון ושוב חוזר חלילה עד שהמוצר כבר קיים ואז ניתן לבדוק אותו ממש. מעבירים לבדיקות שוב ואז יש ג"כ כמה סוגי בדיקות וכו'. יש בדיקות פשוטות לבדוק שהתוכנה אכן פועלת כפי שהיה מתוכנן עבורה, אח"כ לנסות לאתגר את התוכנה עם כל מיני סוגי קלט אפשריים ועוד כהנה וכהנה. בקיצור 'בדיקות תוכנה'..
מה שאמרו להתנסות בבית, הכוונה לקחת איפיון של תוכנה כלשהיא ולנסות לכתוב תסריט לבדיקות אפשריות כמו בדיקה של כל פקד ואח"כ בדיקות עומסים אח"כ בדיקה של גישה למסד נתונים וכו' וכו' וכו'.
בעבודה אמיתית יש תוכנות ייעודיות לבודקי תוכנה אך בשביל עבודת התנסות אפשר פשוט להקליד לטבלת אקסל פשוטה. - לדעתי אם לא למדת כלום אין לך מה לנסות להתנסות בבדיקות לבד.
יש היום גם בדיקות אוטומטיות ואז כבר צריך לדעת גם לכתוב קוד אבל בזה אני לא מספיק מבין מהצד של הבודקים אלא מהצד של המפתחים.
תודה על ההסבר.
אני רוצה לעשות קורס אבל אין לי יכולת כלכלית כרגע לשלם לקורס לכן אני עושה קורס מהרשת. איך אפשר ללמוד את הנושר חוץ מקורס? יש אפשרות כזאת? תודה אני כרגע מקשיבה לקורס של יוני פלנר. זה אמור להספיק?? איך אני יכולה ליישם מה שאני לומדת שם?

ילילי

משתמש מקצוען
תודה על ההסבר.
אני רוצה לעשות קורס אבל אין לי יכולת כלכלית כרגע לשלם לקורס לכן אני עושה קורס מהרשת. איך אפשר ללמוד את הנושר חוץ מקורס? יש אפשרות כזאת? תודה אני כרגע מקשיבה לקורס של יוני פלנר. זה אמור להספיק?? איך אני יכולה ליישם מה שאני לומדת שם?
לא מכירה את הקורס של יוני פלנר למרות שהוא שם מוכר.
לא חושבת שיש לך איך ליישם.

פרקטית

משתמש מקצוען
תודה על ההסבר.
ניסית לפנות לכיוון או למפתח?
לפעמים יש להם קורסים במימון מלא.

אולי מעניין אותך גם...