בדיקות תוכנה - איזה כישורים נדרשים?

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שלום,
מעוניינת לדעת בקשר ללימודי בדיקות תוכנה:
איזה כישורים נדרשים בשביל הלימודים האלה?
האם צריך להיות רקע או זיקה לתחום? איפה / איך זה מתבטא?
האם הלימודים האלו מצריכים זיכרון טוב? (אני שואלת כי זה מתבסס על עניין של קש"ר וזיכרון)

תודה ענקית למסייעים!

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מקפיצה

רבקה ע

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שלום,
מעוניינת לדעת בקשר ללימודי בדיקות תוכנה:
איזה כישורים נדרשים בשביל הלימודים האלה?
האם צריך להיות רקע או זיקה לתחום? איפה / איך זה מתבטא?
האם הלימודים האלו מצריכים זיכרון טוב? (אני שואלת כי זה מתבסס על עניין של קש"ר וזיכרון)

תודה ענקית למסייעים!
הכישורים הכי חשובים :
שימת לב לפרטים קטנים.
סדר וארגון.
ראש גדול.
יצירתיות.

מה מוסיף? :
ידע טכני במחשבים.
חשיבה ריאלית.
יכולת למידה עצמית.
אנגלית ברמה טובה.

אם יש לך שאלות ספציפיות, את יכולה גם באישי.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
הכישורים הכי חשובים :
שימת לב לפרטים קטנים.
סדר וארגון.
ראש גדול.
יצירתיות.

מה מוסיף? :
ידע טכני במחשבים.
חשיבה ריאלית.
יכולת למידה עצמית.
אנגלית ברמה טובה.

מסכימה עם כל הנכתב...
מוסיפה שצריך גם סבלנות לשבת על מחשב הרבה זמן,
היו איתי בלימודים בנות שלא יכלו לשבת על מקום אחד יותר מ 10 דקות
וחצי מהשיעורים (אם לא יותר) בילו ביוטיוב....
אז תשימו לב שצריך גם את זה, ריכוז במקום אחד וחוט מחשבה ארוך (לא מצאתי ביטוי אחר, סורי)
כי לפעמים צריך לחשוב כמה צעדים קדימה ולזכור איך הגענו לנקודה הזאת... (לשחזר אחרוה)
מקווה שכתבתי ברור.

וסתם ככה-
אם את רוצה ללמוד בדיקות תוכנה שווה ללכת למקום שנותן תעודה מוכרת ומלמד כמו שצריך,
כי אני קצת נדפקי עם זה...
למדתי במקום מסויים קורס של 117 שעות על חשבון שעות עבודה והקדשתי לזה את כל הכח והמרץ
ובסוף כשהגעתי לראיונות התברר לי שדברים בסיסיים לא לימדו אותנו
ושהידע שלי חביב. לא יותר מזה....
אבל אני לא התייאשתי והלכתי אחרי 3 שנים שוב לקורס אבל רציני עם תעודה ממשלתית והסמכה של ISTQB,
קורס של 616 שעות. רציני. אמיתי. שהשאיר אותי ערה לילות בשביל ללמוד למבחנים ולהכין פרוייקטים
אבל הבנתי למה צחקו על הידע הקודם שלי...
עוד לא מצאתי עבודה כי סיימתי שניה לפני שהקורונה התחילה, אבל ממש מקווה למצוא בקרוב.
אז אל תחזרי על הטעויות שלי ואל תתפתי לקורסים מהירים שמבטיחים הרים וגבעות שישימו אותך בעמדה נחותה שגם פוגעת בביטחון העצמי המקצועי.

בהצלחה!!

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הכישורים הכי חשובים :
שימת לב לפרטים קטנים.
סדר וארגון.
ראש גדול.
יצירתיות.

מה מוסיף? :
ידע טכני במחשבים.
חשיבה ריאלית.
יכולת למידה עצמית.
אנגלית ברמה טובה.

מסכימה עם כל הנכתב...
מוסיפה שצריך גם סבלנות לשבת על מחשב הרבה זמן,
היו איתי בלימודים בנות שלא יכלו לשבת על מקום אחד יותר מ 10 דקות
וחצי מהשיעורים (אם לא יותר) בילו ביוטיוב....
אז תשימו לב שצריך גם את זה, ריכוז במקום אחד וחוט מחשבה ארוך (לא מצאתי ביטוי אחר, סורי)
כי לפעמים צריך לחשוב כמה צעדים קדימה ולזכור איך הגענו לנקודה הזאת... (לשחזר אחרוה)
מקווה שכתבתי ברור.

וסתם ככה-
אם את רוצה ללמוד בדיקות תוכנה שווה ללכת למקום שנותן תעודה מוכרת ומלמד כמו שצריך,
כי אני קצת נדפקי עם זה...
למדתי במקום מסויים קורס של 117 שעות על חשבון שעות עבודה והקדשתי לזה את כל הכח והמרץ
ובסוף כשהגעתי לראיונות התברר לי שדברים בסיסיים לא לימדו אותנו
ושהידע שלי חביב. לא יותר מזה....
אבל אני לא התייאשתי והלכתי אחרי 3 שנים שוב לקורס אבל רציני עם תעודה ממשלתית והסמכה של ISTQB,
קורס של 616 שעות. רציני. אמיתי. שהשאיר אותי ערה לילות בשביל ללמוד למבחנים ולהכין פרוייקטים
אבל הבנתי למה צחקו על הידע הקודם שלי...
עוד לא מצאתי עבודה כי סיימתי שניה לפני שהקורונה התחילה, אבל ממש מקווה למצוא בקרוב.
אז אל תחזרי על הטעויות שלי ואל תתפתי לקורסים מהירים שמבטיחים הרים וגבעות שישימו אותך בעמדה נחותה שגם פוגעת בביטחון העצמי המקצועי.

בהצלחה!!

תודה ענקית לכן, זה ממש מקדם אותי!

אני שואלת לגבי תלמידה שמסיימת תיכון, יש לה קשיי קשב וריכוז (מטופלת בריטלין) ובעיה של זיכרון לטווח קצר, אבל היא בעלת משמעת עצמית ומשקיענית ושוקדת בלימודים ברמות, היא סבלנית מאד ומגיעה לתוצאות מצויינות.
הבעיה של הזיכרון שלה היא של זיכרון של מסות חומר לימודי עיוני.
לימודים שיש בהם איזשהו עיקרון שחוזר על עצמו ושהיא יכולה לעבוד איתו כל הזמן - היא מסתדרת מעולה עם זה (לדוג' מתמטיקה או דקדוק).

כנ"ל @רבקה ע ו @לא כמו כולם - הכישורים שכתבתן ממש תואמים לה (היא עברה אבחון תעסוקתי והכישורים שכתבתן ממש תואמים).
אני מעוניינת גם לברר האם הלימודים / המבחנים כוללים מסות של חומר שצריך לזכור? נראה לך שהמקצוע מתאים מהבחינה הזו?
כמו"כ, האם חייב להיות עניין לתחום לפני?

נערך לאחרונה ב:

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
לדעתי (דעה אישית כן?)-
אם יש לה ראש להבין איך דברים עובדים היא תסתדר, כי זה אולי קצת זיכרון של מושגים/פקודות
והרבה הבנה פרקטית וחשיבה איך דברים עובדים
ואיך לכתוב/להגדיר אותם כדי שמי שקורא יבין
וכדי שדברים יעבדו כמו שמצופה מהם.
חומר עיוני היה בעיקר בשביל מבחן ההסמכה ושם באמת היה צריך לזכור הרבה מושגים ואת ההגדרה המדוייקת שלהם,
אבל זה מבחן שהוא לא חובה ואני מכירה הרבה נשים שעובדות בזה ואין להן אותו.
היה גם מבחן פנימי על הנושא, אבל הוא לא כזה קריטי לדעתי.

אני חושבת שהכי חשוב שיהיה לה סבלנות לשבת ליד מחשב הרבה זמן,
ושהיא תאהב "לחפור" ולחפש דרכים לא שגרתיות לעשות דברים שגרתיים.

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לדעתי (דעה אישית כן?)-
אם יש לה ראש להבין איך דברים עובדים היא תסתדר, כי זה אולי קצת זיכרון של מושגים/פקודות
חומר עיוני היה בעיקר בשביל מבחן ההסמכה ושם באמת היה צריך לזכור הרבה מושגים ואת ההגדרה המדוייקת שלהם,

תודה תודה תודה!

אם יש למישהו עוד משהו להוסיף, אשמח לקרוא ולדעת
תודה רבה!

רבקה ע

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לדעתי (דעה אישית כן?)-

מצטרפת לכל מילה!
ועוד משהו על מבחן ההסמכה של ה ISTQB,
הוא לא מאוד קשה!
הקושי שלו זה הזמן. צריך לענות על 40 שאלות ב60 דקות.
בגדול, אם היא מהירת מחשבה ויש לה שכל ישר (הגיון) היא תסתדר.
כשהיא לומדת אליו שתדרוש מעצמה להבין. מי שלומדת בע"פ - הרבה יותר קשה לה... בקטע של ההיגיון.
הכי עוזר- לעבור על מבחנים ישנים שהתפרסמו. לראות את הסגנון של השאלות.
בהצלחה!!

א'ב'

משתמש פעיל
משהי פה עובדת בתחום ויכולה לתאר איך נראה יום עבודה
ומה בעצם היא עושה?
(למדתי תכנות לפני שנתיים והתחלתי ללמוד משהו אחר כרגע אני מתלבטת שוב אז מעניין אותי אם זה מסובך או שיהיה לי קשה למצוא את עצמי חוזרת לזה...)

tamar_ya

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
@לא כמו כולם
תוכלי לפרט איפה למדת ומה בדיוק הוסיפו לך שם?
אני גם למדתי בדיקות (לצערי עוד לא מצאתי עבודה, קשה מאד למצוא עבודה בלי נסיון!!!) מעניין אותי מה רמת הידע שלי
אני כן מרגישה שחסר לי ידע ומושגים
מבחן הסמכה של ISTQB כן עשיתי והצלחתי ב"ה

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מצטרפת לכל מילה!
ועוד משהו על מבחן ההסמכה של ה ISTQB,
הוא לא מאוד קשה!
הקושי שלו זה הזמן. צריך לענות על 40 שאלות ב60 דקות.
בגדול, אם היא מהירת מחשבה ויש לה שכל ישר (הגיון) היא תסתדר.
כשהיא לומדת אליו שתדרוש מעצמה להבין. מי שלומדת בע"פ - הרבה יותר קשה לה... בקטע של ההיגיון.
הכי עוזר- לעבור על מבחנים ישנים שהתפרסמו. לראות את הסגנון של השאלות.
בהצלחה!!
תודה רבה! אין מילים!

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
@לא כמו כולם
תוכלי לפרט איפה למדת ומה בדיוק הוסיפו לך שם?
אני גם למדתי בדיקות (לצערי עוד לא מצאתי עבודה, קשה מאד למצוא עבודה בלי נסיון!!!) מעניין אותי מה רמת הידע שלי
אני כן מרגישה שחסר לי ידע ומושגים
מבחן הסמכה של ISTQB כן עשיתי והצלחתי ב"ה
למדתי במכללה למינהל,
קודם כל למדנו דברים שבקורס הראשון לא נגענו בהם בכלל כמו מבוא למחשבים, ג'אבה פייתון, קצת אוטומציה.
ויש דברים שלמדנו יותר לעומק כמו SQL שלמדנו גם לולאות וג'ויינים ועוד פקודות שהיו לי חדשות ולמדנו איך לחשוב כדי לדעת מה לכתוב.
מתודולוגיות ותקשורת נתונים למדנו בהרחבה יחסית לקורס הקודם.

ובעיקר הפרוייקט היה שמיים וארץ בין שני הקורסים-
בראשון היינו צריכות להכין טסטים ולהריץ בדיקות על מכשיר הפלאפון שלנו בקבצי אקסל, ואח"כ נסענו למקום שהיה בו QC כדי להתנסות כמה פעמים. (והכל היה בעברית)
ובקורס השני- קיבלנו מסמכי אפיון באנגלית, היה לנו QC על המחשב שלנו והייתה לנו גם מערכת שעליה הרצנו את הבדיקות (כמובן מערכת עם באגים) והיינו ממש צריכות לבנות סטים של בדיקות, לתעד באגים ולעשות הכל יסודי ומדוייק. (ובאנגלית)
וגם באוטומציה היה לנו פרוייקט על מערכת קיימת.

אולי למי שעוסקת בתחום זה נשמע רגיל ובנאלי, אבל בתור תלמידה שחשבה שהיא יודעת היו לי מלא דברים חדשים.
והיה גם שינוי מהותי בצורת העברת השיעורים-בקורס השני כל שיעור היה שיעור!! רציני, ממוקד ועם הספקים.
היה לנו מרצה שדרש מאיתנו 110% מהיכולות! קרע אותנו...מקווה שזה יוכיח את עצמו,
אני כרגע בחל"ד אבל ממש מתפללת למצוא מקום עבודה טוב מהר ובקלות.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
משהי פה עובדת בתחום ויכולה לתאר איך נראה יום עבודה
ומה בעצם היא עושה?
(למדתי תכנות לפני שנתיים והתחלתי ללמוד משהו אחר כרגע אני מתלבטת שוב אז מעניין אותי אם זה מסובך או שיהיה לי קשה למצוא את עצמי חוזרת לזה...)
אני עובדת בתחום גם כמוך למדתי תכנות ומצאתי את עצמי בבדיקות, זה ממש לא יהיה לך מסובך, את צריכה ידע במחשבים, יכולת הבנה, יצירתיות, ריכוז, אסרטיביות, אם יש לך ידע בSQL זה חשוב להדגיש בקורות חיים, אם את רוצה תיאור ממש של יום עבודה אז בבקשה יום לדוג' מגיעה בבוקר עוברת על הJIRA(תוכנה לניהול פיתוח ובדיקות) אם יש באגים שהמפתח תיקן, אם יש בודקת שהבאג נפתר ומטפלת לפי הצורך, קוראת איפיון(תיאור מפורט) של הפיתוח הקרוב וכותבת תסריט בדיקות(איך לבדוק את הפיתוח) בעצם הבדיקות זה לחקות את עבודת המשתמשים ולנסות את כל האפשרויות שהם יכולים להשתמש בתוכנה/אפליקציה וכו' להיות יצירתית ולחשוב מחוץ לקופסא, מדברת עם המאפיין/מפתח לגבי בעיה שיש, משתתפת בישיבת צוות לגבי פרוייקט ששם מעלים בעיות שיש מחלקים משימות עד הישיבה הבאה וכו'

א'ב'

משתמש פעיל
אני עובדת בתחום גם כמוך למדתי תכנות ומצאתי את עצמי בבדיקות, זה ממש לא יהיה לך מסובך, את צריכה ידע במחשבים, יכולת הבנה, יצירתיות, ריכוז, אסרטיביות, אם יש לך ידע בSQL זה חשוב להדגיש בקורות חיים, אם את רוצה תיאור ממש של יום עבודה אז בבקשה יום לדוג' מגיעה בבוקר עוברת על הJIRA(תוכנה לניהול פיתוח ובדיקות) אם יש באגים שהמפתח תיקן, אם יש בודקת שהבאג נפתר ומטפלת לפי הצורך, קוראת איפיון(תיאור מפורט) של הפיתוח הקרוב וכותבת תסריט בדיקות(איך לבדוק את הפיתוח) בעצם הבדיקות זה לחקות את עבודת המשתמשים ולנסות את כל האפשרויות שהם יכולים להשתמש בתוכנה/אפליקציה וכו' להיות יצירתית ולחשוב מחוץ לקופסא, מדברת עם המאפיין/מפתח לגבי בעיה שיש, משתתפת בישיבת צוות לגבי פרוייקט ששם מעלים בעיות שיש מחלקים משימות עד הישיבה הבאה וכו'
תודה על הפירוט הנרחב...
חפשת בתיכנות והתייאשת לכן הלכת לבדיקות?
העניין הוא שאני לא ניסיתי עדיין לחפש כי הלכתי על מקצוע אחר ועכשיו אני לא בטוחה שהוא יהיה רלוונטי לעבוד בו
סיימתי לפני שנתיים אז די שכחתי את כל השפות... אבל אם אני אחזור על זה יהיה בסדר
אמרת
זה ממש לא יהיה לך מסובך
גם אם אני לא עבדתי ולא התעסקתי בזה שנתיים אחרי הלימודים?
ואם כן מה מומלץ לי לעשות לפני החיפוש עבודה-מה ללמוד?
ואשמח לשמוע גם מה גובה השכר בבדיקות...

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תודה על הפירוט הנרחב...
חפשת בתיכנות והתייאשת לכן הלכת לבדיקות?
העניין הוא שאני לא ניסיתי עדיין לחפש כי הלכתי על מקצוע אחר ועכשיו אני לא בטוחה שהוא יהיה רלוונטי לעבוד בו
סיימתי לפני שנתיים אז די שכחתי את כל השפות... אבל אם אני אחזור על זה יהיה בסדר
אמרת
חיפשתי והתייאשתי(בינתיים) את יכולה לחזור לתכנות אם רוצה אבל מומלץ לעשות איזה קורס גם לרענון וגם כדי שתוכלי להגיד למעסיק פוטנציאלי שלמדת עכשיו, כי אם סיימת לפני שנתיים ולא עבדת בזה יום זה מוריד
גם אם אני לא עבדתי ולא התעסקתי בזה שנתיים אחרי הלימודים?
ואם כן מה מומלץ לי לעשות לפני החיפוש עבודה-מה ללמוד?
ואשמח לשמוע גם מה גובה השכר בבדיקות...
במשרת מתחילה בQA הרבה פעמים מבקשים תעודת הסמכה istqb אבל אם למדת תכנות זה גם יכול לספק, ה"חור" של השנתיים שיש לך קצת בעייתי את צריכה למצוא תשובה טובה לזה, משהו אולי בסגנון של ניסיתי ללמוד משהו אחר אבל הרעב לטכנולוגיה ולמקצוע החזיר אותי והבנתי שזה המקצוע שלי וכו' את צריכה קצת להתחנף ולהגיד שזו משרת החלומות שלך(אני אומרת מניסיון, אני הרגשתי טיפשי להגיד את כל המשפטים האלו אבל זה מה שהם מחפשים....) וכו', ללמוד אין לך מה, ילמדו אותך ותלמדי תוך כדי, גובה שכר של מתחילה- במקום חרדי- מינימום, יש מקומות שאת יכולה לקבל גם 6000, שמעתי על אחת שהלכה לעבוד בביטוח ולמדה תוך כדי QA ואז התקדמה להיות בודקת שם, וקיבלה 8000 אבל זה ממש נדיר, כמו שאמרתי במקום חרדי מינימום ובחוץ אזור 6000, בהצלחה!

א'ב'

משתמש פעיל
חיפשתי והתייאשתי(בינתיים) את יכולה לחזור לתכנות אם רוצה אבל מומלץ לעשות איזה קורס גם לרענון וגם כדי שתוכלי להגיד למעסיק פוטנציאלי שלמדת עכשיו, כי אם סיימת לפני שנתיים ולא עבדת בזה יום זה מוריד

במשרת מתחילה בQA הרבה פעמים מבקשים תעודת הסמכה istqb אבל אם למדת תכנות זה גם יכול לספק, ה"חור" של השנתיים שיש לך קצת בעייתי את צריכה למצוא תשובה טובה לזה, משהו אולי בסגנון של ניסיתי ללמוד משהו אחר אבל הרעב לטכנולוגיה ולמקצוע החזיר אותי והבנתי שזה המקצוע שלי וכו' את צריכה קצת להתחנף ולהגיד שזו משרת החלומות שלך(אני אומרת מניסיון, אני הרגשתי טיפשי להגיד את כל המשפטים האלו אבל זה מה שהם מחפשים....) וכו', ללמוד אין לך מה, ילמדו אותך ותלמדי תוך כדי, גובה שכר של מתחילה- במקום חרדי- מינימום, יש מקומות שאת יכולה לקבל גם 6000, שמעתי על אחת שהלכה לעבוד בביטוח ולמדה תוך כדי QA ואז התקדמה להיות בודקת שם, וקיבלה 8000 אבל זה ממש נדיר, כמו שאמרתי במקום חרדי מינימום ובחוץ אזור 6000, בהצלחה!
תאמת שזה די אמיתי אני הלכתי על מקצוע הומני ואני קולטת שאני חייבת משהו יותר ראלי זה ממש חסר לי...
אבל אין אופציה להתקדם זה שכר מינימום יוצא??

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תאמת שזה די אמיתי אני הלכתי על מקצוע הומני ואני קולטת שאני חייבת משהו יותר ראלי זה ממש חסר לי...
אבל אין אופציה להתקדם זה שכר מינימום יוצא??
לא, רק בהתחלה, אחרי שנתיים ניסיון אפשר כבר לחפש עבודה בשכר גבוה יותר

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לכמה אפשר לשאוף? ;)
כמה זמן את עובדת בתחום?
משהי אמרה לי זה די משעמם... זה נכון?
אני עכשיו עם 4 שנות ניסיון בהצעות עבודה שהיו לי אמרתי ציפיות שכר 13K, אמרו לי בפורום שאפשר לנסות 15, זה קצת משעמם אבל תלוי איך עבודה, מבחינת ניסיון ראיתי שהכי שווה חברות ביטוח ובנקים

MAIA

משתמש מקצוען
@אחת111
סליחה על הבורות,
אבל אני ממש לא בתוך זה,
ובכל אופן מעניין אותי:
מה ההבדל בין בדיקות תוכנה לבין 'הנדסאים' - תיכנות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה