דרוש מידע באיזה שלב של ראיון עבודה להודיע על מצב מיוחד? בהתחלה או בסוף?

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לי בע"ה ראיון עבודה ואני כבר בשלב שצריך להודיע על הריון, מתלבטת על העיתוי להגיד את זה...
מצד אחד, עדיף לי לדחות לסוף, להשאיר צ'אנס להרשים, שהמראיינת אולי כבר תהיה בכוון לקבל אותי
מצד שני, זה יכול לעצבן אותה, כאילו "למה לא אמרת את זה מהתחלה, יכול להיות שזה פוסל אותך על הסף, אז למה לתת לי לבזבז את הזמן"?
אשמח לדעתכם

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני דווקא הייתי אומרת בסוף ממש, אחרי הצעת חוזה... ככה יש יותר סיכוי שיקבלו אותי, אחרי שכבר ראו אותי ומכירים...
מה גם שאז זה בעיה חוקית בשבילם...
לפי החוק אסור להפלות לרעה מועמדת בהריון

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הי, לפי החוק צריך לומר כבר מחודש חמישי, יכול להיות שלא תצטרכי להגיד בכלל...
חודש חמישי עובדת צריכה לספר לבוס
בראיון עבודה צריך לספר משבוע 14

עריכה: עכשיו אני רואה שאין לזה מקור מבוסס, סתם שמעתי את זה ממישהי בלשכת התסוקה

נערך לאחרונה ב:

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
משבוע 14 שמעתי בעה"פ ממישהי בלשכת התעסוקה
לא מצאתי מקור

את זה מצאתי-

מאיפה?
בראיון עבודה לא צריך לספר גם בחודש תשיעי, חוקית
מה יחשבו עליך זה כבר משהו אחר...

את זה מצאתי-

כאשר מדובר במועמדת לעבודה הנמצאת בחודש החמישי ואילך להריונה – עובדת הריונה רלוונטית בכל מקרה וזאת מכח סעיף 10א לחוק עבודת נשים, ועל כן חלה עליה חובת גילוי בעניין זה כבר בהיותה מועמדת לעבודה. כלומר, סעיף זה חל לא רק על נשים שכבר התקבלו לעבודה אלא גם על נשים שהן רק בגדר מועמדות לעבודה.

זאת בשל ההנחה העומדת ביסוד הוראת החוק, ולפיה מידע זה רלוונטי כבר באותו שלב למעסיק, מאחר ונאסר עליו החל מאותה עת להעסיקה במסגרת שעות נוספות או בימי המנוחה השבועית. בקבלת הודעה מטעם העובדת בשלב זה של הריונה אף מתאפשר למעסיק להתארגן בפרק זמן סביר לקראת חופשת הלידה הצפויה.

כאשר מדובר במועמדת לעבודה שנמצאת לפני החודש החמישי להריונה – ככלל לא חלה עליה חובה לגלות את הריונה, אלא אך ורק במקרים הנדירים בהם דבר הריונה רלוונטי למשרה המוצעת, ולפיכך גילוי ההריון מתחייב מאופייה או מהותה של המשרה.

חובה זו נובעת מחובת תום הלב בה מחויבים הצדדים לחוזה עבודה, לרבות בשלב הטרום חוזי, הוא שלב המשא ומתן לקבלת עובד לעבודה. שכן, בשלב הזה נחוצים למעסיק מירב הפרטים אודות המועמד לעבודה ואת המועמד רואים כמי שחב בחובת גילוי מוגברת למעסיק הפוטנציאלי.

כלומר, על מנת לאזן בין חובת הגילוי המוגברת לבין זכותו של המועמד לעבודה, יש לבחון את מידת הרלוונטיות של ההריון למשרה המוצעת אם בכלל, כאשר ככלל אין רלוונטיות כאמור, ורק בהתקיימם של חריגים המתחייבים מאופיה או מהותה של המשרה, מוטלת על המועמדת לעבודה חובת גילוי בדבר ההריון.

את זה מצאתי-

כאשר מדובר במועמדת לעבודה הנמצאת בחודש החמישי ואילך להריונה – עובדת הריונה רלוונטית בכל מקרה וזאת מכח סעיף 10א לחוק עבודת נשים, ועל כן חלה עליה חובת גילוי בעניין זה כבר בהיותה מועמדת לעבודה. כלומר, סעיף זה חל לא רק על נשים שכבר התקבלו לעבודה אלא גם על נשים שהן רק בגדר מועמדות לעבודה.

זאת בשל ההנחה העומדת ביסוד הוראת החוק, ולפיה מידע זה רלוונטי כבר באותו שלב למעסיק, מאחר ונאסר עליו החל מאותה עת להעסיקה במסגרת שעות נוספות או בימי המנוחה השבועית. בקבלת הודעה מטעם העובדת בשלב זה של הריונה אף מתאפשר למעסיק להתארגן בפרק זמן סביר לקראת חופשת הלידה הצפויה.

כאשר מדובר במועמדת לעבודה שנמצאת לפני החודש החמישי להריונה – ככלל לא חלה עליה חובה לגלות את הריונה, אלא אך ורק במקרים הנדירים בהם דבר הריונה רלוונטי למשרה המוצעת, ולפיכך גילוי ההריון מתחייב מאופייה או מהותה של המשרה.

חובה זו נובעת מחובת תום הלב בה מחויבים הצדדים לחוזה עבודה, לרבות בשלב הטרום חוזי, הוא שלב המשא ומתן לקבלת עובד לעבודה. שכן, בשלב הזה נחוצים למעסיק מירב הפרטים אודות המועמד לעבודה ואת המועמד רואים כמי שחב בחובת גילוי מוגברת למעסיק הפוטנציאלי.

כלומר, על מנת לאזן בין חובת הגילוי המוגברת לבין זכותו של המועמד לעבודה, יש לבחון את מידת הרלוונטיות של ההריון למשרה המוצעת אם בכלל, כאשר ככלל אין רלוונטיות כאמור, ורק בהתקיימם של חריגים המתחייבים מאופיה או מהותה של המשרה, מוטלת על המועמדת לעבודה חובת גילוי בדבר ההריון.

טיים ליין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
יש לי בע"ה ראיון עבודה ואני כבר בשלב שצריך להודיע על הריון, מתלבטת על העיתוי להגיד את זה...
מצד אחד, עדיף לי לדחות לסוף, להשאיר צ'אנס להרשים, שהמראיינת אולי כבר תהיה בכוון לקבל אותי
מצד שני, זה יכול לעצבן אותה, כאילו "למה לא אמרת את זה מהתחלה, יכול להיות שזה פוסל אותך על הסף, אז למה לתת לי לבזבז את הזמן"?
אשמח לדעתכם

הי, לפי החוק צריך לומר כבר מחודש חמישי, יכול להיות שלא תצטרכי להגיד בכלל...
!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נראה לך הוגן להיכנס לעבודה הזו כשבעוד זמן קצר (יחסית) את צריכה ללדת?
אם לא- תגידי לפני הראיון, אם כן- הייתי אומרת בשלב ביניים לא ממש בהתחלה אבל גם לא בסוף.
חודש חמישי עובדת צריכה לספר לבוס
בראיון עבודה צריך לספר משבוע 14
לפי הידוע לי החוק אומר שגם מועמדת להריון צריכה להודיע רק מחודש חמישי.
צילום מסך מכל-זכות-
1681841988553.png

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
לא יודעת מה חוקית
אני כמישהי שמעסיקה עובדות
הייתי מאד מתעצבנת אם זה היה נתון שהעלימו ממני.
יש הרבה זמן של הכשרת עובדת/חפיפה. ואם היא יוצאת אחרי תקופה קצרה. זה לגמרי נזק .

לא היה מוסיף לה נקודות זכות אצלי:)

- להודיע לפני ראיון.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא יודעת מה חוקית

- להודיע לפני ראיון.
אני ממש לא מתכוונת להסתיר את זה, בלאו הכי כבר רואים...
אני רק מתלבטת מתי להגיד, אחרי חצי שעה של ראיון או מיד בהתחלה

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני ממש לא מתכוונת להסתיר את זה, בלאו הכי כבר רואים...
אני חושבת שתגידי לאחר ראיון,
וכמובן לפני חתימת חוזה.
אם תגידי לפני ראיון - יכול להיות שיפסלו על הסף בלי לבדוק בכלל מה את ואם הכשרונות שלך מתאימים למשרה..

ציפורה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בעיני כמעסיקה תגידי מיד בהתחלה. אם אחליט לקחת למרות החול"ד הצפויה, רק תוריחי נקודות זכות של יושרה ואמינות.
ואם החול"ד הצפויה לא מתאימה לי, לא יעזור שתגידי רק בסוף להפך זה רק עוד יותר יעצבן.

ראש ישר

משתמש פעיל
לא יודעת מה חוקית

- להודיע לפני ראיון.
בכל מקרה נשמע שלא היית מקבלת גם אם היו אומרים בהתחלה...
אז מה ייעלו או יורידו הנקודות?

אני הייתי אומרת די בהתחלה, ומוסיפה, שכשאני חושבת על עבודה אני רואה את הטווח הארוך, ואני אהיה זמינה גם בחלד וכו ...
ונותנת הרגשה שנכון שתכף אני נעלמת ל3 חודשים +,
אבל מה זה לעומת הנצח ...

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אני ממש לא מתכוונת להסתיר את זה, בלוא הכי כבר רואים...
דיברתי על אלה שאמרו להסתיר... ושחוקית לא צריך להודיע

לגבי מתי, אם כבר באת לראיון, אז אפשר גם אחרי
לדעתי, לא צריך בהתחלה.

היה לנו מקרה של אחת שהגיע למילוי מקום לזמן של חופשת לידה של אחת העבודות
והיא הייתה צריכה ללדת, זה היה גבולי מאד התאריכים של המילוי מקום,
אבל בגלל שממש התרשמנו לטובה, לעומת כל המעומדות - ולא ידענו לפני, החלטנו כן לקבל אותה ,
לקחנו סיכון שנתקע לשבוע/שבועיים עד שהקודמת תחזור. בסוף זה הסתדר ב"ה!

במקרה הזה עזר לה הנתון שהיא לא אמרה לפני שבאה, כי לא הינו מזמינים. אבל היא ידעה שזה לתקופה קרצה והגיעה בגלל החשבון שלה שזה בדיוק הזמנים של סוף ההריון שלה.

אבל אם זה לעבודה קבועה. לא הייתי שמחה להזמין מישהי לראיון שצריכה ללדת עוד 4-5 חודשים ותצא לחופשת לידה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה