אתרי צילום באזור אלעד

• פותח הנושא neomy21
  • פורסם בתאריך
N

neomy21

אורח
יש מקומות צילום יפים באלעד?
תודהה

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
יצא לי לראות חורבה מדהימה כשנסעתי בכביש הראשי הסמוך לאלעד , סוג עם עמודים עתיקים
שווה בדיקה

N

neomy21

אורח
יצא לי לראות חורבה מדהימה כשנסעתי בכביש הראשי הסמוך לאלעד , סוג עם עמודים עתיקים
שווה בדיקה
את מתכוונת למקום הזה?
upload_2019-2-26_1-59-37.png

אליעזר גרדנר

צילום אירועים מקצועי
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי שמעוניין אני עובר שם כל בוקר
מוזמנים להצטרף מירושלים/ צומת שילת

שרה טירהויז

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
בדיוק לזה התכוונתי
ליד גם יש שטח ענק של דשא
קיצור זה עומד לי באחת מרשימת המטלות;)

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
את מתכוונת למקום הזה?
לא רוצה להשבית שמחות אבל הייתי שם בהזדמנות לבדוק את המקום, בעלי היה איתי. הוא קרא שם את מה שכתוב בשלט ואמר שלא פשוט בכלל שאפשר לצלם שם כי ממה שהבנתי זה היה נראה כמו איזה מקום קבורה של גויים, גם אם לא קבור שם משהו.
זכור לי שמשהו לא היה לנו מאוד ברור שם בתוכן אז אני לא אומרת ב100%,
אבל לדעתי זה מצריך בירור.
אני בכל אופן הורדתי את זה מהרשימה לצערי...
אגב, היער מקסים, תיכנסו...

N

neomy21

אורח
לא רוצה להשבית שמחות אבל הייתי שם בהזדמנות לבדוק את המקום, בעלי היה איתי. הוא קרא שם את מה שכתוב בשלט ואמר שלא פשוט בכלל שאפשר לצלם שם כי ממה שהבנתי זה היה נראה כמו איזה מקום קבורה של גויים, גם אם לא קבור שם משהו.
זכור לי שמשהו לא היה לנו מאוד ברור שם בתוכן אז אני לא אומרת ב100%,
אבל לדעתי זה מצריך בירור.
אני בכל אופן הורדתי את זה מהרשימה לצערי...
אגב, היער מקסים, תיכנסו...[/QUOT
תודה רבה
הייתי מקודם ביער באמת מום יפיפה יצא תמונות מושלמות!!

מיכל חגירה

צלמת מקצועית!
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אז אני לא אומרת ב100%
לא רציתי סתם לומר דברים לא מדוייקים אז חיפשתי,
מביאה כאן את מה שמצאתי בויקיפדיה, שאכן גם כתוב שם בשטח.
תבדקו את הנושא, כי חבל שמשהי תבוא לידי מכשלה, ועוד תיקח לשם לקוחות...
בהצלחה לכולן!

מאוזוליאום מזור הוא מאוזוליאום רומי מאמצע המאה ה-3, השוכן בפאתיה המערביים של העיר אלעד, סמוך ממזרח לכביש 444 ולכביש 6. המבנה ניצב בגובה של כ-75 מטרים מעל פני הים, בצידו הצפוני של נחל מזור.

מבנה זה הוא היחיד בארץ ישראל שממערב לירדן, אשר שרד בשלמותו מהתקופה הרומית. המבנה השתמר בשל כך ששימש משך תקופה ארוכה כמקום תפילה מוסלמי שכונה "מקאם א-נבי יחיא". המבנה שגובהו 4.8 מטרים, בנוי בצורת חדר רבוע ובו שרידי סרקופגים שנועדו ככל הנראה לבני זוג. תקרתו עשויה לוחות אבני גזית הנישאים על ידי שתי קשתות. קירותיו העבים וחלונותיו הקטנים משמרים טמפרטורה קבועה. חזית המאוזוליאום הפונה לכיוון צפון, בנויה משער רחב המחולק לשלוש כניסות על ידי שני עמודים. בראש העמודים כותרות קורינתיות ומעליהם קרניז מסוגנן. חדר נוסף שוכן בצידו הדרומי של המבנה ובו קולומבריום המכיל שישים גומחות ליונים.

בשלב מאוחר יותר, פונו חלקיהם העליונים של הסרקופגים, ובקיר הדרומי של חדר הקבורה נקבע מיחרב. ליד המיחרב נפרץ מעבר בקיר המקשר בין שני החדרים. המקום הוקדש לנביא יחיא, הוא יוחנן המטביל. בסביבת המאוזוליאום מספר קברים ובורות מים.

250px-Roman_Mausoleum_in_Mazor%2C_Israel.jpg

MAGNET

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מאוזוליאום מזור הוא מאוזוליאום רומי מאמצע המאה ה-3, השוכן בפאתיה המערביים של העיר אלעד, סמוך ממזרח לכביש 444 ולכביש 6. המבנה ניצב בגובה של כ-75 מטרים מעל פני הים, בצידו הצפוני של נחל מזור.
יש חוץ ממנו עוד מבנה הוא נמצא ביציאה מהעיר ימינה ולא שמאלה
אליו אין אפשרות להגיע ברכב כמו בזה אבל זו הליכה קצרה של כמה דקות מהכניסה לעיר

וחוץ מזה ממש סמוך לאלעד יש את נחשונים עשיתי שם תמונות ממש יפות

אולי מעניין אותך גם...