את משלוח המנות שלך, לא ימחזרו.

• פותח הנושא y&m
  • פורסם בתאריך

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
המדריך לאסתטיות.

קודם כל חשוב להפריד בין היגיינה והשקעה, לאסתטיות.
יתכן מאד שהמשלוח הפחות אסתטי שקיבלתם נעשה בתשומת לב והיגיינה גבוהה הרבה יותר מאשר המשלוח האסתטי שלידו. והוא גם יכול להיות טעים יותר...

למה חשוב כ"כ להקפיד על האסתטיקה?

כי היופי והניקיון החיצוני בהגשה הם אלו שבשורה התחתונה יגרו את בלוטות הטעם ויגרמו למקבל פשוט ליהנות ממה שהכנתם לו וטרחתם עליו.

לשם דוגמה, אם קיבלתי שלושה משלוחים שונים. האסתטי שבהם מן הסתם יבוא לשימוש מידי. הבינוני במראהו יכנס למקרר או יאכל ע"י משהו בררן פחות. והמשלוח הבלתי אסתטי ידחק למדף האחורי עד שיישלף מהמקרר לאחר שבוע ויושלך אחר כבוד לאשפה, לא בגלל שהוא לא טוב אלא כי משלוח לא מגרה שהזדקן במקרר לא עושה חשק לאכלו.

מה יהפוך את המשלוח שלכם לאסתטי:

1. שלם לעומת חתוך.
כל מוצר שלם יהיה יותר מגרה ממוצר חלקי, חתוך, פרוס.
לכן, את העוגה והפשטידה נאפה בתבניות אישיות ולא בתבנית גדולה שנפרסת.
לקישוט או בכלל עדיף להשתמש בעגבניות שרי שלמות ע"פ עגבניות שלמות פרוסות.

2. כל דבר לחוד על פני תערובת.
ככל שיש הפרדה גבוהה בין מרכיבי המשלוח כך תגבר האסתטיות שלו.
לא כדאי לחסוך בכלים.
הסלט בנפרד, הרוטב בנפרד, הפיצוחים לסלט בנפרד.
ירקות חתוכים? קחו כלי מחולק והכניסו כל צבע/ סוג בתא נפרד.

3. סגור לעומת פתוח.
פורים אחד קיבלתי משכנה נהדרת כוס מילק שייק פתוחה עם קש, ולידה כדורי שוקולד. הנ"ל נישא בזהירות יתירה כך שהגיע בשלום. אבל, אף אחד לא נגע בזה. למה?
כי דברים פתוחים מטבעם נותנים תחושה של: "אני לא יודע מה עבר על הדבר הזה עד שהגיע אלי..." לכן ארזו כל דבר בקופסא/כלי סגור. גם אם זה לשכנים בבניין או מעבר לדלת. סגור משמעו אסתטי.
גם לעוגות עם קרם רטוב, או כל דבר אחר ישנן אריזות עם מכסה מוגבה כך שהמוצר יכול להיות סגור ללא פגיעה.

4. יבש מול רטוב.
מוצרים יבשים תמיד יהיו אסתטיים יותר ממוצרים רטובים. לכן אם אפשר לשלוח יבש – עדיף. אם אתם שולחים מילק שייק שלחו בבקבוק. את הרוטב על תערבו בסלט שלחו בנפרד.
גם מוצרים שאינם יבשים שימו לב שיבואו בסביבה יבשה או באריזה שתמנע מהם להשפיע לחות על סביבתם.

5. אריזה בגודל מתאים ובכלים יעודיים.
אריזת מוצר קטן בכלי גדול / שקית גדולה יותר מידי, פוגעים באסתטיות.
כנ"ל להפך, דחיסת תוכן רב מידי לכלי קטן.
שימוש בצלופן ענק המתקפל ומתקמט לקימטוטים רבים, גם אינו מוסיף למראה.
כיום יש מגוון אדיר של כלים בגדלים שונים. ושקיות צלופן כמעט בכל גודל. אנא, התאימו את הגודל למטרה, והעמיסו בגבול הטעם הטוב ותיהנו ממשלוח אסתטי.

טיפ.

לפני פורים יש מבחר גדול במיוחד ומבחר רב יותר מאשר כל השנה. כדאי לבצע אז את הקניה השנתית ולהינות במהלך השנה מכלים יעודים עבור משלוח ליולדת, שכנה או כל מטרה דורשת ניקיון ואסתטיות.

6. חד פעמי.
כמה שיותר חד פעמי. כמה שיותר.
אין שימוש חוזר. איכות הסביבה היא לא הדגל עכשיו.

לא, שימוש בבקבוק מים שעבר הרתחה וניקיון הרמטי ובכלל התוכן שלו נשפך לכיור ולא נשתה – אינו אסתטי הגם שהגייני.
רק מוצרים שלא ניתן לערוך בהם שימוש חוזר. חד פעמי שניתן לעשות בו שימוש חוזר יהיה פחות אסתטי. נכון שאם זה שימוש ראשון – זה עובר, אבל מומלץ פחות.
הצלופן הזה ממש נראה נקי וחדש, הרגע הגיע עם המשלוח של דודה בלה אין כמוה לניקיון – אבל תעשו טובה, אל תארזו עם זה הלאה.

7. ניקיון.
הקפדה מקסימלית על ניקיון האריזה.
אם נמרח מהרוטב, ספגו עם נייר סופג.
כתמון פצפון על הצלופן, אל תתקמצנו, השליכו. האריזה והמשלוח חייבים להיות הכי נקיים שיכול להיות. גם המוצרים עצמם. מהחסה – את העלים המושלמים. מהקרואסונים – תאכלו אתם את אלו עם השוקולד המרוח (הכי טעימים) לאחרים תשלחו את המדויקים והנקיים.

8. עם כמה שפחות התעסקות.
לא כל מה שטוב בהגשה ביתית מוצלח במשלוח.
בבית אתם מקשטים את הדג עם עלעלי פטרוזיליה, פרוסות לימון וכד'.
במשלוח תשלחו אותו נקי, מקסימום על מצע של עלים שלמים.
בבית אתם מקשטים את הבקבוקים בכתרים וגלימות. במשלוח תסתפקו בתווית מעוצבת. את האומנות תשקיעו בעריכת השולחן של עצמכם.

בלי התעסקות יתירה. אריזה נקייה עם תווית מעוצבת (אפשר גם מדבקה נקיה עם כתב יד אין צורך בגרפיקה...) משפיעים ביותר על המראה הנקי של המשלוח וגורמים לו להישאר כזה גם עם עבר דרך טראומטית.

זהו עד כאן לעת עתה, מקווה שהועלתי.

נערך לאחרונה ב:

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אם כבר, נראה לי שזה המקום המתאים לשאול.
אני מאד מתלבטת מה לעשות במשלוח המנות...

אשמח אם תצלצל לי כאן כל מי שהיתה אוכלת אם היתה מקבלת משכנה: בייגל + בקבוק יוגורט/ מילקשייק + ירקות.

תודה!

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
רשימה מוצלחת.
ישירות להפצה.

עכשיו נשאר לך רק לחכות מספר שעות
וכבר תקבלי במייל
'את משלוח המנות שלך, לא ימחזרו'...

ולא יותר מיום יומיים - פוסט בהדברות...
:)

אה. גם זה וגם זה לא דרכי.

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אשמח אם תצלצל לי כאן כל מי שלא היתה אוכלת אם היתה מקבלת משכנה: בייגל + בקבוק יוגורט/ מילקשייק + ירקות.
לא אוכלת = זורקת/ מעבירה הלאה

תודה!

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היית צריכה לכתוב כותרת גזור ושמור
אהה, וגם לשלוח את זה למערכות עיתוני נשים,
שלא יתנו רעיונות למשלוחי מנות :
כל מה שכתוב כאן -הפוך
לדוגמא החסה בתוך קופסת קרטון פתוחה ועוד...

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י אקורד;2461030:
היית צריכה לכתוב כותרת גזור ושמור
אהה, וגם לשלוח את זה למערכות עיתוני נשים,

תכננתי לערוך את הרשימה לכתבה, ולהוסיף צילומים מתאימים.
אבל ראיתי שהזמן דוחק ופורים קרב, עיתוני פורים כבר מזמן נסגרו, כך שלפחות זה יועיל למשהו.

ואולי אם באמת מעבירים את זה הלאה כדאי לציין מקור.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תתחילי לערוך לעיתון של שנה הבאה...

ואז כולם יגידו שהעיתונים מעתיקים מפרוג.

לי לה לו

משתמש רשום
נכתב ע"י super tiger;2461027:
אשמח אם תצלצל לי כאן כל מי שלא היתה אוכלת אם היתה מקבלת משכנה: בייגל + בקבוק יוגורט/ מילקשייק + ירקות.
לא אוכלת = זורקת/ מעבירה הלאה

אצלי זה יהיה תלוי במי ששלח-אם זה דודה שלי וכו' או שכנה קרובה/חברה וכו'
שאני מעיזה לאכול מהם-אבל לא מכל אחד
וזה הבעיה שכולם יגידו תלוי ממי וכל אחד יאכל/לא יאכל ממישהו אחר
גם אם יהיה מוגש בהכי נקיון ואסטטיות אם אני מכירה במי מדובר ויודעת מה המצב שם תמיד
לפי זה אוכל/לא אוכל

אדים

משתמש רשום
נכתב ע"י super tiger;2461022:

אשמח אם תצלצל לי כאן כל מי שהיתה אוכלת אם היתה מקבלת משכנה: בייגל + בקבוק יוגורט/ מילקשייק + ירקות.

תודה!

את הבייגל והמילק שייק -כן.
את הירקות- לא.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י super tiger;2461022:

תודה!

אל תעלבי שלא צלצלו, תלוי מי השכנה השולחת, לרוב גם אם אני אישי לא אוכלת בני הבית אוכלים, כמעט אף משלוח לא נזרק גם אם הוא ביתי.
אולי הרמה של המשלוחים שאני מקבלת היא גבוהה מבחינה אסטטית, או שהסטיגמה פה בפורום גורמת לאנשים לא להודות בזה שהם אוכלים מאחרים.

כל פעם שאני מתלבטת אם לאכול משלוח ששכנה שלחה בגלל דמיונות שאולי זה לא נעשה באסטטיקה מלאה, אני מדמיינת את עצמי באולם הכי יוקרתי ליד צלחת עם מנה משורטטת ויודעת שזה נעשה פחות בצורה הגיינית ועם ידיים של אנשים שאם הייתי רואה אותם בטוח לא הייתי נוגעת במנה הזו, ולמרות זאת אני אוכלת ונהנית.

תעברי על האשכולות של משלוחי מנות משנים קודמות ותראי משלוחים ביתיים שקיבלו מאות צלצולים ואין לי ספק ש99% מהנשים היו אוכלות אותם אם היו מקבלות, אבל יש פה איזה אופנה כזו לכתוב שלא הייתי אוכלת משהו שנעשה בבית, אל תקחי ללב, רק תעשי לפי הטיפים שלמעלה ומשלוחייך יאכלו עד תומם...

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה לפותחת האכשול , זה ממש במקום!

מזכיר לי שיש לאימי שכנה ששולחת , מנת סלמון וסלט ..... :eek: בלי להעליב ..
זה הולך אחר כבוד לפח האשפה ..

וכאן אני באמת שואלת את אותה שכנה -- (מקווה שהיא לא נמצאת פה :rolleyes:)
לא חבל על הכסף?? הרי כל עקרת בית משקיעה ארוחה דשנה לסעודת פורים ..
למה את חושבת שדיוק את מנת הסלמון שלך יוציאו????????
שלא לדבר על האסתטיות של המנה שזועק הצילו , גם העיתוי ממש לא במקום ..
(ובל תשחית של סבון הכלים , לשטיפת הידיים ...:D)

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י bbr;2461126:
אל תעלבי שלא צלצלו, תלוי מי השכנה השולחת, לרוב גם אם אני אישי לא אוכלת בני הבית אוכלים, כמעט אף משלוח לא נזרק גם אם הוא ביתי.
אולי הרמה של המשלוחים שאני מקבלת היא גבוהה מבחינה אסטטית, או שהסטיגמה פה בפורום גורמת לאנשים לא להודות בזה שהם אוכלים מאחרים.

כל פעם שאני מתלבטת אם לאכול משלוח ששכנה שלחה בגלל דמיונות שאולי זה לא נעשה באסטטיקה מלאה, אני מדמיינת את עצמי באולם הכי יוקרתי ליד צלחת עם מנה משורטטת ויודעת שזה נעשה פחות בצורה הגיינית ועם ידיים של אנשים שאם הייתי רואה אותם בטוח לא הייתי נוגעת במנה הזו, ולמרות זאת אני אוכלת ונהנית.

תעברי על האשכולות של משלוחי מנות משנים קודמות ותראי משלוחים ביתיים שקיבלו מאות צלצולים ואין לי ספק ש99% מהנשים היו אוכלות אותם אם היו מקבלות, אבל יש פה איזה אופנה כזו לכתוב שלא הייתי אוכלת משהו שנעשה בבית, אל תקחי ללב, רק תעשי לפי הטיפים שלמעלה ומשלוחייך יאכלו עד תומם...
אין לי מה להיעלב, אף אחת לא כתבה לי אישית :)
וזה מאד עוזר לי כי אני כרגע בשלב התכנון.

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
איזה תזמון מדהים.
אני בדיוק מתלבטת אם לעשות השנה משהו ביתי כמובן במקסימום אסתטיות, או ללכת על המוכר והבטוח ולקנות עוגיות בחנות.
עדין מתלבטת בענין.

עם או בלי קשר, נהניתי מאד מהפוסט הזה.
מאד חשוב ויעיל, גם לאוכל שאנחנו מכינות לבני הבית שלנו.
עם טיפונת מחשבה אפשר לשדרג כל מנה!

תותח שיווקי

משתמש פעיל
אפשר לשאול מה כל כך נורא שמתוך עשרות משלוחי מנות יהיו גם כמה שאפשר להעביר הלאה בעת צרה?
אם פתאום דופקת השכנה ההיא שלא חלמנו לתת לה משלוח מנות כי בקושי אנחנו יודעים איך קוראים לה, יהיה מביך אם לא יהיה מה להביא, או לחילופין ניתן את אחת המושקעות מכאן למעלה והיא תספר לכולן איזה משלוח מהמם הכינה השכנה ההיא (אנחנו) כשכולם יודעים שזה מההיא מקומה ג'... בדיוק בשביל זה ממחזרים משלוחי מנות.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
פוסט מקסים ומלא ענין.
יפה שידעת להגיש אותו בצורה אסטתית...

אוסיף עוד משהו, מאכל שעבר חימום והרתחה, כמו אפיה בתנור, יתקבל אצלי יותר מאשר מאכלים שמוגשים אסטתית אבל עברו טיפול בידיים (כמו ירקות חתוכים או כדורי שוקולד)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
האמת היא שהמדריך הזה התחיל מזה:
צפה בקובץ המצורף 342369

עוגה שסה"כ נראתה טובה.
נדדה מהשיש הזה לשיש השני, מהקופסא לתבנית, מהארגז לתנור.
לזרוק לא היה לב. לאכול לאף אחד לא התחשק.
וחשבתי לעצמי שאם אותה עוגה, היתה מוגשת קצת אחרת, היא היתה משפרת את סיכוייה.

:(

קבצים מצורפים

• IMG_0668.JPG
    KB 378.5 · צפיות: 110

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה