אתם עדיין משלמים על ההלוואה מ"משיקום שכונות"?

מפרוג'נת

משתמש צעיר
שלום,
אני רואה כאן יהודים טובים שמייעצים בענייני משכנתא, וניכר שהם בקיאים בנושא. לכן רציתי להעלות בעיה:
אני תושב שכונת בוכרים-בית ישראל בירושלים, לפני כעשרים שנה לקחנו הלוואה כמו הרבה בשכונה, שיפצנו והגדלנו את הדירה. היה אז מבצע של שיקום שכונות פיזי, ונינתו הלוואות שנאמר עליהם שהם נוחות מאד, ותוך שנים ספורות הם הופכים למענק בכלל.
לא היה קל להוציא את ההלוואה, זה היה דרך בנק העצמאות דאז, והיום הוא הבנק הבינלאומי, אך בסופו של דבר קיבלנו 70,000 ש"ח, שכיסה כמחצית מהשיפוץ וההרחבה. התחלנו לשלם החזרים ועדיין אנחנו משלמים כ350 ש"ח כל חודש! השכנים שחיקו אותנו אחרינו כבר מזמן גמרו לשלם את המשכנתא ורק אנחנו תקועים עם משכנתא בלתי נגמרת.
יועץ משכנתאות שראה את הנתונים ייעץ לנו להוציא הלוואה ולשלם כי הריבית גבוהה מאד(!) ויש לנו עדיין כמה שנים טובות לשלם.
אני לא יודעת היכן לפנות לעזרה, ברור לי שיש כאן משהו מאד לא בסדר.
האם מישהו יכול לעזור לנו?
האם לעוד מישהו זה קרה/קורה?
תודה רבה

C

משתמש מקצוען
שלום,
אני רואה כאן יהודים טובים שמייעצים בענייני משכנתא, וניכר שהם בקיאים בנושא. לכן רציתי להעלות בעיה:
אני תושב שכונת בוכרים-בית ישראל בירושלים, לפני כעשרים שנה לקחנו הלוואה כמו הרבה בשכונה, שיפצנו והגדלנו את הדירה. היה אז מבצע של שיקום שכונות פיזי, ונינתו הלוואות שנאמר עליהם שהם נוחות מאד, ותוך שנים ספורות הם הופכים למענק בכלל.
לא היה קל להוציא את ההלוואה, זה היה דרך בנק העצמאות דאז, והיום הוא הבנק הבינלאומי, אך בסופו של דבר קיבלנו 70,000 ש"ח, שכיסה כמחצית מהשיפוץ וההרחבה. התחלנו לשלם החזרים ועדיין אנחנו משלמים כ350 ש"ח כל חודש! השכנים שחיקו אותנו אחרינו כבר מזמן גמרו לשלם את המשכנתא ורק אנחנו תקועים עם משכנתא בלתי נגמרת.
יועץ משכנתאות שראה את הנתונים ייעץ לנו להוציא הלוואה ולשלם כי הריבית גבוהה מאד(!) ויש לנו עדיין כמה שנים טובות לשלם.
אני לא יודעת היכן לפנות לעזרה, ברור לי שיש כאן משהו מאד לא בסדר.
האם מישהו יכול לעזור לנו?
האם לעוד מישהו זה קרה/קורה?
תודה רבה
השכנים החזירו כל חודש כמוכם בדיוק (רק 350 ש"ח)?

C

משתמש מקצוען
לא בדקתי אבל מסתבר שכן או אפילו פחות, אחרת היינו שומעים על כך.
תבררו, אי אפשר לדעת. מספיק שהם החזירו 400 בשביל שזה ייגמר.

לא כתבתם מה הפרטים של ההלוואה, אבל זה הגיוני שאתם עדיין משלמים גם אחרי 20 שנה, כי ההחזר החודשי מאוד נמוך.(יכול להיות שזו היתה המעלה בהלוואה)
20X12X350=84,000
ככה שילמתם עד עכשיו את הקרן + 14,000. ואם זה 20 שנה הגיוני שיהיו ריביות גבוהות יותר, גם בהלוואות טובות.
אבל בהחלט ייתכן שכדאי למחזר. צריך להסתכל בנתונים.

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
בלי להכיר את הנתונים:
בדר"כ הלוואות שהמדינה נותנת הם צמודות מדד.
אם הולכים 20+ שנים אחורה, המדד היה מטורף, כך שיתכן שאתם משלמים ומשלמים ולא רואים את הסוף כי המדד מעלה את יתרת הקרן.
בשנות 1990 האחרונות היה פערים משמעותיים במדד.
חשבן כאן

שכפול

משתמש צעיר
זה הגיוני
משכנתא ל20 שנה בד"כ כמעט מכפילה את עצמה בקרן+ריבית
השאלה היא עוד כמה שנים נשאר לכם לשלם ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה