עזרה אתם מנגנים/מבינים בחצוצרה?

• פותח הנושא cyp
  • פורסם בתאריך

cyp

משתמש מקצוען
הזמנתי לבן שלי חצוצרה למתחילים והיא הגיעה יפה ומרשימה אך לא עובדת... כמובן שאני פתחתי סכסוך אבל בינתים רציתי לדעת מה החלק בחצוצרה שגורם לה להפיק קול? הפיה, (החלק שדרכו נושפים) או שיש איזה שהוא חלק פנימי? זאת אומרת אם קונים פיה חדשה זה כן יעבוד?

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
הבאתם לנגן מנוסה לנסות?

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
לא מכירה חצוצרה, אבל קרה לי בכלי אחר וגם שמעתי מעוד, שלא יודעים איך לנשוף ואז לא יצא קול.
נראה מה יגיבו נגנים בחצוצרה, בכל אופן גם אם נניח שזה לא איכותי, אמור לצאת קול כלשהוא, אפילו צרוד/ צורם, למה שזה יהיה שונה מצפצפה?

cyp

משתמש מקצוען
הבאתם לנגן מנוסה לנסות?
לא... לא מכירה מישהו.... זה חצוצרה למתחילים אבל לא מיועדת ללימוד נגינה. הילד מאוד רוצה חצוצרה כמעט אמיתית אבל כשנושפים שומעים את האויר עובר חלק כאילו חסר איזה חלק בפייה...

גולדברג.

מעצב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא... לא מכירה מישהו.... זה חצוצרה למתחילים אבל לא מיועדת ללימוד נגינה. הילד מאוד רוצה חצוצרה כמעט אמיתית אבל כשנושפים שומעים את האויר עובר חלק כאילו חסר איזה חלק בפייה...
צריך לכאו' לשלוח לחברה/חנות/יצרן, בכל אופן זה בעיה בחצוצרה ולא בילד

• תודה
Reactions: cyp

cyp

משתמש מקצוען
@חנילוש ?
יש לך אפשרות להסביר לי מה יכול לגרום לחצוצרה לא לעבוד כלל? האם זה הפיה? חשוב לציין שהוא לא נשמעת סתומה.. האוויר עובר חלק ללא קול

RUSI10

משתמש מקצוען
אם לא יודעים לנשוף בחצוצרה, היא לא משמיעה את הקול הרצוי!, ובניגוד לכלי הנשיפה מהעץ (אלו עם העלה, כמו סקסופון, קלרינט וכו')
לכלי הנשיפה מהמתכת (כמו חצוצרה טרומבון קרן צרפתית) אין מקום איצבוע לכל תו. יש לחצוצרה רק 3 פיסטונים (לחצנים) ואת הצלילים מפיקים בעיקר ע"י שינוי בנשיפה.
(למשל לצליל דו, וסול, ודו גבוה - אין שום לחצן, זה רק ע"י נשיפה.)

כך שכדאי להביא את החצוצרה למי שיודע לנגן, והוא יגיד לכם אם היא עובדת.

RUSI10

משתמש מקצוען
זה קצת כמו בשופר, צריך להצמיד את השפתיים וברווח הצר מאד שנוצר לדחוף את האויר ( יותר סוג של פפפפפ) לתוך ההפיה של החצוצרה (מקווה שהסברתי טוב)

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כשאתם נושפים האם אתם מרגישים שהאוויר תקוע?? או שאתם מרגישים שאתם לא מצליחים להפיק את הצליל??
תוציאו את הפיה ותבדקו אם דרכה הוא כן מצליח להוציא צליל. אם ממנה הוא מצליח ורק מהחצוצרה לא אז יש בעיה בחצוצרה אם הוא לא מצליח להוציא צליל מהפיה אז יש בעיה בנגן עצמו(בלי להעליב..)
מאיפה הזמנתם את החצוצרה??
יש לי חשש שהיא מסין או משהו ברעיון ואז יש סיכוי טוב שהלחצנים לא מסובבים למקום בצורה נכונה..
קחי את הלחצנים ותראי שהם נעולים למקום שלהם.(כלומר הם לא מסתובבים..) תבדקי שהם יושבים טוב במקום..
אם יש לך עוד בעיות פני בפרטי..

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

מה??????????
ממש לא הבנתי................................................
אין כה דבר חצוצרה למתחילים...
זה לא אורגנית
תתחילו להפנים שמתחילים הם גם כן מנגנים... (אין כזה דבר התחלתי למוד לנגן.. אנחנו לומדים לעשות משהו על ידי שעושים אותו ..)
ולפי התיאור הזה זה נשמע שהוא פשוט לא יודע לנגן..
אם האויר עובר חלק..
כרעיון הוא צריך להצמיד את השפתיים אל החצוצרה(לא לבלוע אותה..) ואז לתת נשיפה כמו של בלון
טווווווווווווווווו

• תודה
Reactions: cyp

cyp

משתמש מקצוען
מה??????????
ממש לא הבנתי................................................
אין כה דבר חצוצרה למתחילים...
זה לא אורגנית
תתחילו להפנים שמתחילים הם גם כן מנגנים... (אין כזה דבר התחלתי למוד לנגן.. אנחנו לומדים לעשות משהו על ידי שעושים אותו ..)
ולפי התיאור הזה זה נשמע שהוא פשוט לא יודע לנגן..
אם האויר עובר חלק..
כרעיון הוא צריך להצמיד את השפתיים אל החצוצרה(לא לבלוע אותה..) ואז לתת נשיפה כמו של בלון
טווווווווווווווווו
וואו, דבר ראשון תודה על התגובה, כך כתוב על החצוצרה למתחילים אבל האמת אין לי מושג בחצוצרות והבן שלי רצה חצוצרה כמעט אמיתית.....
יכול להיות שזה מאוד קשה לנגן בחצוצרה?????? חשבתי שזה כמו צפצפה עכשיו אני מרגישה טיפשה:(:(

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
וואו, דבר ראשון תודה על התגובה, כך כתוב על החצוצרה למתחילים אבל האמת אין לי מושג בחצוצרות והבן שלי רצה חצוצרה כמעט אמיתית.....
יכול להיות שזה מאוד קשה לנגן בחצוצרה?????? חשבתי שזה כמו צפצפה עכשיו אני מרגישה טיפשה:(:(

זה לא קשה..
בן כמה הוא??
זה ממש לא כמו צפצפה... זה כמו שופר...
וואו!!
עשית לי ת'יום הראיתי את זה למורות בצוות והן רעדו מצחוק...

cyp

משתמש מקצוען
זה לא קשה..
בן כמה הוא??
זה ממש לא כמו צפצפה... זה כמו שופר...
וואו!!
עשית לי ת'יום הראיתי את זה למורות בצוות והן רעדו מצחוק...
חחה אל תצחקי עלי..... אף פעם לא התעמקתי בענייני חצוצרות... האמת שזה מאוד קשה אולי בגלל איכות החצוצרה.....הילד בן 6.5. הוא התעקש על חצוצרה אמיתית בשביל תחפושת...

cyp

משתמש מקצוען
האמת שראיתי במשובים שהרבה מתלוננים על איכות וקושי להפיק צליל אז אולי החצוצרה הזן (הצפצפה) כן קשה לנגינה.
תודה בכל אופן לעונים ביטלתי את התלונה.... מקווה שיתאמן עד פורים ויצליח להפיק איזה מקצב... הוא מתכנן עם אחיו משמר המלכה רציני....

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אז לילד בן 6.5 יהיה באמת יותר קשה לנגן וכמו שהרחתי החצוצרה מסין
לתחפושת זה בסדר אבל לנגינה זה ממש קשה להוציא ממנה צליל.. ובקיצור אם הוא מתכנן ללמוד אז לא כדאי לקחת מסין. יש חברות אמריקאיות שיש להן משהו הרבה יותר סימפטי. או בשביל גיל כזה קטן בכלל כדאי שיקח קורנט..
תנסי להביא לו להוציא צליל רק מהפיה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה