אתגר אתגר #74 – שנת טיפוגרפיה טובה!

ריבה אדומה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עד האתגר הזה לא התנסתי בכלל בטיפוגרפיה, אז מקוה שהעיצוב תקף....
אתגר-שנה-טובה.jpg
אתגר-שנה-טובה-ב.jpg

ריבה אדומה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סיפור של אתגר:

אז ככה מתחילה שנה , שנראה לנו שהכל ברור וידוע יש מסלול מסודר...
אתגר-שנה-טובה-5.jpg
ואז דברים זזים, משתבשים, לפעמים למעלה לפעמים למטה, לטוב ולפעמים גם פחות..
אתגר-שנה-טובה-3.jpg
ואז התפקיד שלנו זה לבחור איך לצבוע את הזמנים האלו, ואם לקחת את הברירת מחדל הזאת ולעשות ממנה, יצירה:
אתגר-שנה-טובה-1.jpgאתגר-שנה-טובה-2.jpg

וכמובן שיש כאלה שמרוב דבקות במסלול ובשגרה, לא יצליחו לראות את הטוב שיש בכל שנה:
אתגר-שנה-טובה-4.jpg

שנה טובה ומתוקה!!!

אנוהו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מצרף שלושה קבצים. הראשון זה הטסקט עצמו הנה הוא:
1693388698130.jpeg

השני הוא כבר איחול והשראה לשנה הבאה:
1693388917979.jpeg

אבל הכי חשוב זה המסר הבא: שאלו פעם יהודי, 'איך היה לך ראש השנה?' ענה היהודי 'נראה בסוף השנה'...
בראש השנה אנו מתחילים את הכל מהתחלה עם דף חלק, במשך השנה אנו צריכים להטעין את עצמינו בהרבה 'מזוודות' עם הרבה תורה ומצוות. בעצם אנו יוצרים לעצמינו את ה'שנה טובה'
1693389255464.jpeg

בהצלחה לכולנו!!!

רְעוּתָהּ

סטודיו לעיצוב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
UX UI
מאחלת לכולם ולעצמי שנה טובה יותר,
עם עשייה ושפע, עם גאולה פרטית וכללית,
שנה של גאולה וישועה בסייעתא דשמייא
1#
שנה טובה רעותה-08-05.jpg

Free_Ticket_Mockup_1 copy.jpg

2#
שנה טובה רעותה-08-08 copy.jpg

הדמייה שקיות רעותה.jpg

Free_Wristband_Mockup_2 copy 2.jpgמוקטן.jpg

נערך לאחרונה ב:

קידום !

ו אבחון ו טיפול רגשי ו יעוץ והכוונה ו
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
רימון.png

דוד פ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איור וציור מקצועי
האתגר ננעל.
שיפוט בקרוב, בס"ד.

הבהרה: ההנחה (40%) שתוענק למקומות השני והשלישי, היא בנוסף להנחת ההשקה (50%) של הפונט הקיימת ממילא בימים אלה.

דוד פ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איור וציור מקצועי
השיפוט – אתגר 74:
שנת טיפוגרפיה טובה!

אני רוצה לפתוח בהצדעה.

הכמות שממש לא אכזבה, האיכות הנהדרת של הביצועים שהעליתם, והעובדה שהיו כמה שהתנסו בסגנון הזה לראשונה – הם שמכריחים אותי להצדיע לכולכם בהתפעלות.

יחד (תרשו לי להכליל גם את עצמי, כן? הרי בכל זאת יצרתי דוגמא לאתגר...) הוכחנו שעולם העיצוב – וביתר מיקוד, עולם הטיפוגרפיה – הוא כה רחב וכה עמוק, עד שמשתים־שלש מילים קצרות אפשר ליצור פסיפס מרהיב של טיפוגרפיה בשלל סגנונות.

וככל שהאתגר עמד באוויר, עם יום ועוד יום שחולף ועם יצירה ועוד יצירה שעולה, מצאתי את עצמי כוסס ציפורניים, נושך שפתיים, ועושה עוד כמה דברים מהתחום הזה, בקצב הולך וגובר... הכרחתם אותי להכריע בין עוד ועוד יצירות מעולות, ואני – אנה אני בא?

ומילא אם היה מדובר בסתם שיפוט. אבל השיפוט שלפנינו אמור לבחור את הזוכים בפונט החדש, ומשכך, אחריות כבדה מוטלת על כתפי.

אך התאריך הגורלי הגיע, ולא נותר לי מנוס מלהתיישב מול המקלדת, לגייס את כל כובד הראש שנותר בי (אחרי גיוס החרום שלו להשתתפות באווירת הימים), ו –

כן, לבחור.

אז התחלתי בסינון ראשוני של עשרת הטובים.

כמות הזיעה שניגרה ממצחי במהלך הסינון הזה, ראשוני ככל שהיה, פִרנסה בקלות חבילת טישו שלמה. היה, היה מזגן, אם שאלתם.

קצת הגזמתי עכשיו, אבל באמת, גם זה היה קשה.

תכל'ס, הנה עשרת הטובים שעלו לגמר:
ומכאן, פניתי לבחירת שלשת המקומות הראשונים, מתפלל שכל השאר יבינו את המצוקה שלי...

ראשית, הזכרתי לעצמי את מקדמי הזכיה שקבעתי בפתיחת האתגר:​
  • טיפוגרפיה נכונה.
  • עיצוב מקצועי.
  • עיצוב המביע את המסר.

כל עשרת הטובים (ולא רק הם) מקבלים ציון עובר בטיפוגרפיה נכונה. כולם קריאים, נעימים לעין ובנויים נכון.

גם בתחום העיצוב כולם מצוינים, בעיני.

וכאן הגעתי למבוי סתום... איזו פינצטה תוכל לבחור מתוכם רק שלש?

ההחלטה שלי באה אחרי כמה דקות־מצח־קמוט, והיא כזו:

כולם אהובים, כולם ברורים וכולם גיבורים. בהחלט. אבל מביניהם, יבָחרו מי שהוסיפו ועמדו בפרמטרים מקצועיים שלא נכללו בכללי האתגר. אלו שאִתגרו את עצמם בחדשנות, בהצמדות לגבולות של קריאות, או בתחכום טיפוגרפי יוצא דופן.​

ואלו הם!

במקום השלישי:

@ריבה אדומה
שבפעם הראשונה שהתנסתה בטיפוגרפיה העפילה לזכיה באתגר טיפוגרפי (מחיאות כפיים)!​

ריבה אדומה.jpg

בטיפוגרפיה שיצרה @ריבה אדומה היא אתגרה את עצמה גם בהצמדות לגבולות הקריאות – שימו לב לסימני הניקוד, שמהווים חלק בלתי נפרד מהאותיות עצמן, ובד בבד ברור מאד שמדובר בניקוד. ויש בזה גם תחכום טיפוגרפי מיוחד!​

במקום השני:

@רְעוּתָהּ

המקום השני ניתן לה על טיפוגרפיה מקצועית.​

הדמייה שקיות רעותה.jpg

הטיפוגרפיה שלה יוצרת מבנה סימטרי. יש בה הרבה מתיחת גבולות קריאות – שימו לב ל־ה', לצפיפות הכללית של האותיות – ובכל־זאת הקריאות שלה מושלמת (קצת בניגוד, למשל, ליצירה הנוספת שלה – לדעתי). ויש בה עיצוב חדשני, בן ימינו, שמשתמש בפונט ישן – שלא רבים חשבו לטפגרף בו...​

ובמקום הראשון:

@אוריה ; )

על יצירה מושלמת.

אוריה ; ).jpg

את הזכיה הזאת לא צריך להסביר, אבל אני אסביר.

@אוריה ; ) אמנם השתמשה בפונט שכבר מצד עצמו מותח את גבולות הקריאות למרחקים אדירים ובאופן מדהים נשאר מאד קריא, אבל היא הוסיפה ומתחה את הגבולות ברוח העיצוב של הפונט עוד ועוד. אז יש כאן מתיחת גבולות, תחכום טיפוגרפי נהדר, וגם חדשנות. (ומה שכל־כך יפה ביצירה שלה הוא, שכשאת/ה רואה אותה את/ה מיד אומר/ת: "נו, ברור, זה שנה טובה", ואז את/ה מסתכל/ת עוד שתי שניות ואומר/ת: "מ... מה... וואו!")

זהו, עשיתי את זה.

@אוריה ; ), השרביט בידים שלך.

זוכים – אצור אתכם קשר בפרטי לגבי הפונט.

ולכל המשתתפים, הצופים וכל בית ישראל – שנה טובה ומתוקה!

נערך לאחרונה ב:

דוד פ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איור וציור מקצועי
ורק לסיום, כמה מילים שהייתי חייב:

@רעיון טוב – טוב? מעולה! אתגרת מאד את גבולות הקריאות – נסו לדמיין את הטיפוגרפיה שלה כצללית, יהיה מדובר בגוש חסר צורה – והחזרת את הטיפוגרפיה לקריאות מצוינת רק בעזרת הצבעוניות. ויש כאן גם חדשנות ותחכום. מתמודד ראוי בהחלט... אבל הניקוד קצת לא התאים לי לאוירה הכללית... בקטנה.

@rachel rot – יצירה מדהימה. היא התמודדה צמוד מאד לשלישיה הפותחת. מה שהוריד אותה היה קצת חוסר קריאות.

@נשר גרף – מיוחד. אין מילים.

@brachy 100 – הקליגרפיה הידנית – בשביל נסיון ראשון זה מעולה. הייתי מנצל יותר את הסוואשים שקיימים ממילא באותיות כדי לשלב יותר בין האותיות.

@stshin – רעיון מצוין, וגם עיצוב יפהפה! אבל חוסר קריאות בעוכרך. אולי היה כדאי לחתוך בחיבורים (ואת סימן הקריאה הייתי מסיים בקו הסיום של השורה הראשונה, לא?).

@הודיה יצחק – אהבתי את הרימון. פשוט, נקי, ומבוצע נכון.

@אנוהו – רעיון מיוחד, מתבטא היטב בעיצוב!

@watermelon – מעולה. חדשני, מקצועי, ויחסית מאד קריא (גם הזכיר לי דבש). חבל שלא עמד בכללים, כי הייתי שמח לתת לך מקום מכובד.

@חיה770 – סגנון מפתיע. היה קרוב להכנס לעשירייה...

@דן חמד – רעיון וביצוע מקוריים, ובחירת צבעים מצויינת. ממש לטעמי...

@דוד גרפיקה – פשוט ויפה. טיפוגרפיה מעולה.

@אפילו – יפהפה. עיצוב נכון. ונתת מראה ידני לפונט הזה, אני לא הייתי חושב על זה...

@hershy sh – וואו. מצוין. וההשמטה של ה־ה' בלי ששמנו לב... מקסים. היתה לי הערה קטנטנה (שאולי יורדת לרזולוציות מוגזמות...): הניקוד. האוירה הכללית של העיצוב היא קליגרפיה ידנית (כולל החתימה...), אבל הניקוד בעל מראה ממוחשב (אמנם קוי המתאר שלו רוטשו, אבל הייתי מצפה שיעוצב בצורה קליגרפית, בדומה לאותיות).

@RUTI W – רעיון יפה, עיצוב פשוט, נקי ונעים לעין. אהבתי.

@מזל אפרת-יוצרת אמנות – אהבתי מאד את הטיפוגרפיה בלע"ז... לא נכנס לשיפוט כי לא עמד בכללים, אבל היה מרענן.

קידום !

ו אבחון ו טיפול רגשי ו יעוץ והכוונה ו
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

רְעוּתָהּ

סטודיו לעיצוב גרפי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
UX UI
@דוד פ. הייתה תחרות פצצה!
תודה רבה על הבמה הזאת כל פעם להשתתף
@אוריה ; ) מזל טוב על הניצחון, כל הכבוד לך!
שנה טובה לכל עם ישראל!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה