מדריך אשכול כשרות בהשקעות בשוק ההון

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האם קרן כספית צריכה הכשר ( כמו אלטשולר שחם חיסכון פלוס כספי מ"ה 7802)? @השקעות R הון @מקצועי בלבד
למה גמל להשקעה
חבל על הדמי ניהול והפרוצדורה.
הכי זול ונוח לקנות בבנק.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש קרנות סל של מדד תל אביב 125 [או מדדים מקומיים אחרים] אם הכשר?
כן.

בלבנון ישגה

משתמש רשום
כן.
אתה מתכוון כנראה ל268-273. כולם נראים אותו דבר. איך מחליטים ביניהם?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אתה מתכוון כנראה ל268-273. כולם נראים אותו דבר. איך מחליטים ביניהם?
שאלה טובה צריך לקרוא את התשקיפים
בעבר ראיתי בתשקיפים שהקרנות הכשרות עושות עסקת החלף על הקרנות לא כשרות.
ולכן לפעמים כתוב די ניהול 0
אבל באמת יש את הדמי ניהול של הקרן של ההחלפה.
כדאי לקרוא את התשקיפים.

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אפשר שאלת תם? אני באמת מנסה להבין...

כיום ישנם אישורי כשרות גם (בין היתר) למסלול s&p500, ולהרבה חברות.
תכלס, באותן החברות יש מסלול 'הלכה' שמניב אחוזי תשואה מזעריים, וגם את המסלול הנ"ל עם אחוזים גבוהים.. אז למה בעצם יש מסלול הלכה כשגם למסלול ההוא יש כשרות מהודרת? איפה ההבדל ולמה בעצם הוא קיים? כאילו, אנשים בכוח רוצים להרוויח מעט?!

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען

תכלס, באותן החברות יש מסלול 'הלכה' שמניב אחוזי תשואה מזעריים, וגם את המסלול הנ"ל עם אחוזים גבוהים.. אז למה בעצם יש מסלול הלכה כשגם למסלול ההוא יש כשרות מהודרת? איפה ההבדל ולמה בעצם הוא קיים? כאילו, אנשים בכוח רוצים להרוויח מעט?!
במסלולים הלא כשרים, יש כל מיני מסלולים 'מסלול סיכון מוגבר', 'מסלול סיכון בינוני' 'מסלול סיכון נמוך'.
באה חברה, פותחת מסלול הלכה, אז היא פותחת תרכיב מסויים, לא תמיד היא בוחרת במסלול עם סיכון יותר גבוה.
זה לא שאנשים רוצים להרוויח מעט, אלא יש אנשים שרוצים לא לקחת סיכון גבוה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אז זו בעצם טעות שהרבה אנשים טועים בה, מסלול S&P 500 הוא מסלול מנייתי ומשכך יש בו סיכון מאד גבוה, והא ממש לא מתאים ורווחי לכולם.
כדי להשקיע בכזה מסלול חובה להבין את המשמעויות, ולדעת איך להקטין את הסיכון!!

תחצ

משתמש פעיל
אז זו בעצם טעות שהרבה אנשים טועים בה, מסלול S&P 500 הוא מסלול מנייתי ומשכך יש בו סיכון מאד גבוה, והא ממש לא מתאים ורווחי לכולם.
כדי להשקיע בכזה מסלול חובה להבין את המשמעויות, ולדעת איך להקטין את הסיכון!!
הדבר הזה הוא נוראי.
עשרות פעמים זה קורה ששואלים אותי מה זה לא מסלול הלכה? או אם זה כשר אז למה לא קוראים לזה הלכה?
והרבה טועים בזה ומפסידים בגלל זה.

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין ששלושתיכם פירשתם את השאלה שלי בצורה כזו...
לא לזה התכוונתי..

התכוונתי לשאול, למה למען ה' קוראים למסלול אחד הלכה ולחבירו s&p500 כששניהם כשרים לחלוטין?? ששניהם יהיו תחת קטגוריית הלכה, ולאחד יקראו x ולחבירו יקראו s&p500..

ולכן שאלתי האם חוץ מגובה הסיכונים שבשני המסלולים, יש עוד הבדל מבחינה כשרותית, או ששניהם כשרים למהדרין באותה המידה? זו היתה שאלתי.

ואגב, איזה חברות מחזיקות s&p500 בכשרות מהודרת?

תחצ

משתמש פעיל
לא לזה התכוונתי..

התכוונתי לשאול, למה למען ה' קוראים למסלול אחד הלכה ולחבירו s&p500 כששניהם כשרים לחלוטין?? ששניהם יהיו תחת קטגוריית הלכה, ולאחד יקראו x ולחבירו יקראו s&p500..

ולכן שאלתי האם חוץ מגובה הסיכונים שבשני המסלולים, יש עוד הבדל מבחינה כשרותית, או ששניהם כשרים למהדרין באותה המידה? זו היתה שאלתי.

אני לא חלק מה 3 הגבתי למה שכתבה מקצועי בלבד.
הסיבה שכך קוראים לזה, כי בעבר כנפתחו המסלולים רק המסלול הלכה היה כשר, ועם הזמן ניתנו הכשרים גם למסלולי ה S&P 500 למיניהם. וזה נשאר כך. אין הבדל ברמת הכשרות. אם כי תבדקי באשכול המיועד לכך מי נותן את ההכשר בכל חברה, ישנם כמה הבדלים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא לזה התכוונתי..

מבחינה כשרותית בדר"כ אין הבדל.
הסיבה שלא קוראים לזה הלכה כי זה מסלול שמיועד גם לציבור הכללי שהתואר "הלכה" יכול מאד להרתיע חלק מהם.

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני רואה שרוב המקומות שיש להם הכשר, נותני הכשרות הם תשואה כהלכה, וועד ההלכה להשקעות וקרנות. האם יש הבדלים בינהם, או ששניהם נחשבים למהודרים בציבור החרדי?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה