דיון אשכול השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית

עין יוקדת

משתמש פעיל
אין הבדל, (שניהם מחזיקים בד"כ בנכסים ישראליים, ותאורטית שניהם יכולים להחזיק בנכסים אמריקאיים. ובהשתלמות שכיר הקדמתי שבכל מקרה כנראה שאין בעיה, הם מחשבים את זה כהשקעה של המעסיק לצורכי פרישה)
אני שאלתי על קרן השתלמות וזה לא לצרכי פרישה
האם עדיף בגלל המיסוי להשקיע בשווקים אמריקאים או בכל מנויות חו"ל כללי דוגמת מניות חו"ל של אינפיניטי?
אולי נצרף את @מקצועי בלבד ואת @השקעות R הון אם יוכלו לוסיף לנו מניסיונם הגדול
תודה.

ה. שלמה

משתמש פעיל
אני שאלתי על קרן השתלמות וזה לא לצרכי פרישה
האם עדיף בגלל המיסוי להשקיע בשווקים אמריקאים או בכל מנויות חו"ל כללי דוגמת מניות חו"ל של אינפיניטי?
תודה.
התשובה היא לא!

משום שהם בכל מקרה מחזיקים נכסים לא אמריקאיים שאמורים להיות חשופים למס הנ"ל.

וכבר הקדמתי שהדעה הרוווחת בין רו"ח בתחום שזה נחשב של המעסיק ולכן אין מניעה להשקיע בהם.

בIRA תוכל להחזיק נכסים רק אמריקאיים ותצא מכל הספקות.

בכל מקרה הטבת המס הגלומה בקה"ש בארץ, תגרור מיסוי בחו"ל מכיון שעל מה שאתה לא משלם בארץ תשלם בארה"ב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
התשובה היא לא!

וכבר הקדמתי שהדעה הרוווחת בין רו"ח בתחום שזה נחשב של המעסיק ולכן אין מניעה להשקיע בהם.

בכל מקרה הטבת המס הגלומה בקה"ש בארץ, תגרור מיסוי בחו"ל מכיון שעל מה שאתה לא משלם בארץ תשלם בארה"ב.
כל מילה!
ככלל אפשר לסמוך על תשובות של @ה. שלמה
מנסיוני לעת עתה לא הייתה אכיפה.
הIRS ממתין שאזרחי ארה"ב תושבי חו"ל יגלו מרצון.
בינתיים ללא הצלחה גדולה.
בכל אופן המוצר הוא קרן השתלמות, במה הקרן משקיעה לא רלווונטי.

רמיזא

משתמש מקצוען
התשובה היא לא!

יש להחריג עצמאי שמפריש לבד לקרן השתלמות, שאז יש עניין להפריש רק על אזרח ישראלי ולא אמריקאי

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
כל מילה!

בינתיים ללא הצלחה גדולה.
דווקא אנחנו הסתבכנו עם זה כי לא דיווחנו על כמה גרושים שהרווחנו והברוקר כן דיווח. (לא ידענו שהברוקר שולח דיווחים לIRS.)
לקח כמה חודשים לסדר את הבלגן הזה ולכמה שנים אח"כ הם עשו לנו AUDIT כי כבר הגדירו אותנו כשקרנים.
בסוף חייבו אותנו ב$7000 שהם טענו שאנחנו חייבים על כלום. (הצלחנו להוריד את זה ל$250 אחרי מאמצים רבים.)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
דווקא אנחנו הסתבכנו עם זה כי לא דיווחנו על כמה גרושים שהרווחנו והברוקר כן דיווח. (לא ידענו שהברוקר שולח דיווחים לIRS.)
לקח כמה חודשים לסדר את הבלגן הזה ולכמה שנים אח"כ הם עשו לנו AUDIT כי כבר הגדירו אותנו כשקרנים.
בסוף חייבו אותנו ב$7000 שהם טענו שאנחנו חייבים על כלום. (הצלחנו להוריד את זה ל$250 אחרי מאמצים רבים.)
תודה על השיתוף.

רמיזא

משתמש מקצוען
איזה ברוקר זה ?

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מצאתי את זה בגוגל:

Can the IRS see my stocks?

If you don't report a stock sale when filing your return, the IRS will find out about it anyway through the 1099-B filing from the broker. The best-case situation is that they will recalculate your taxes, and send you a bill for the additional amount, including interest.

ה. שלמה

משתמש פעיל
לא הייתי ממהר עם כזאת מסקנא..
בינתיים ללא הצלחה גדולה.
האם שוה לקחת סיכון כ"כ גדול ללא תמורה?
אתה בטוח? אני לא כ"כ. אך לא נראה לי שיש קה"ש שלא משקיעות באחזקות ישראליות או איריות, הבנתי שבניהול אישי (IRA) זה בוודאי לא כך.
יש להחריג עצמאי שמפריש לבד לקרן השתלמות, שאז יש עניין להפריש רק על אזרח ישראלי ולא אמריקאי
נכון מאוד, וכן לכאורה פנסיה לעצמאיים.

רמיזא

משתמש מקצוען
מצאתי את זה בגוגל:

Can the IRS see my stocks?

If you don't report a stock sale when filing your return, the IRS will find out about it anyway through the 1099-B filing from the broker. The best-case situation is that they will recalculate your taxes, and send you a bill for the additional amount, including interest.
אם אני משקיע בארץ בחברת מגדל או חברה אחרת לא משנה ואפילו ברוקר עם הצהרה שאני לא אזרח אין כמעט סיכוי שה-IRS יעלו על זה.

שפריצרית

משתמש מקצוען
עוסק פטור עם אזרחות שמשלם פה ביטוח לאומי ומס הכנסה (בשנים שמגיע לתקרה) - ישלם גם שם?

ה. שלמה

משתמש פעיל
אם אני משקיע בארץ בחברת מגדל או חברה אחרת לא משנה ואפילו ברוקר עם הצהרה שאני לא אזרח אין כמעט סיכוי שה-IRS יעלו על זה.
אם אתה מדווח לרשויות המס בעת המשיכה, הם לא ישתפו את המידע עם הדוד סם?

משושי

משתמש פעיל
@ה. שלמה בני זוג שאחד מהם אזרח ארה"ב ופתחו לו חשבון מסחר רק על בן הזוג הישראלי, במידה יש בזה איזה שהיא עברה על חוק המיסים האמריקאי במידה ולא מדווחים לו, ואם כן מה הסיכון (ההפקדות לחשבון נעשות מחשבון בנק משותף לשני בני הזוג.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האם שוה לקחת סיכון כ"כ גדול ללא תמורה?
התמורה היא שקט לפחות לבינתיים.
למלאות דוח כל שנה זה קשה.
ויש רבים שאפילו לא יודעים אנגלית ואז הפתרון שלהם הוא לפנות לעזרה בתשלום או להתאמץ מאוד.
ורובם בכלל לא יודעים שיש חובת דיווח.
אני בעד להגיש דוח כדין, אבל הרושם שלי ממה שדיברתי עם אזרחי ארה"ב שהם לא בעניין...

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@ה. שלמה בני זוג שאחד מהם אזרח ארה"ב ופתחו לו חשבון מסחר רק על בן הזוג הישראלי, במידה יש בזה איזה שהיא עברה על חוק המיסים האמריקאי במידה ולא מדווחים לו, ואם כן מה הסיכון (ההפקדות לחשבון נעשות מחשבון בנק משותף לשני בני הזוג.
פתרון מושלם זה להפריד את חשבונות הבנק.

ה. שלמה

משתמש פעיל
התמורה היא שקט לפחות לבינתיים.
למלאות דוח כל שנה זה קשה.
ויש רבים שאפילו לא יודעים אנגלית ואז הפתרון שלהם הוא לפנות לעזרה בתשלום או להתאמץ מאוד.
ורובם בכלל לא יודעים שיש חובת דיווח.
אני בעד להגיש דוח כדין, אבל הרושם שלי ממה שדיברתי עם אזרחי ארה"ב שהם לא בעניין...
נו נו,
פוטנציאל הנזק משמעותי פי כמה וכמה מהתועלת.
נניח שמדובר בדירה להשכרה, הייתי מקל ראש מפני שאף לרשויות המס פה לא תדווח ואין דרך לIRS לעלות עליך, אבל קרן השתלמות וכדו' שכל המערכת פה מודעת לזה, ואתה בעצמך מצהיר לרשויות המס עליהם, זה סיכון רב מידי, לטעמי.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה