דיון אשכול השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית

ה. שלמה

משתמש פעיל
"התורה חסה על ממונם של ישראל"
אם אתה אזרח אמריקאי, ואתה כנראה לא רוצה שכסף שהשקעת וייעדת ליידישקייט של הילדים שלך, יעבור במקום זה לאיזה גוי מדושן עונג בקליפורניה, שעסוק כעת בלאכול ולעסוק במשחקי ספורט, (גם אם לא אכפת לך, באיזה זכות אתה עושה את זה לילדים שלך?)

או אם אינך אזרח אמריקאי, אבל עדיין אתה מרגיש שיש לך מה לתרום מידיעותיך לאחיך היקרים ש"כל עוונם" הוא שיש להם אזרחות אמריקאית ח"ו, והנך מבין שהדוד מאמריקה דוחף הרבה מידי את אפו לכסף יהודי.

או אם אנשים בסביבה שלך מקבלים את עצותיך, ואינך חפץ להכשילם בעצה שאינה הוגנת.

אתם כולכם יותר ממוזמנים לאשכול זה, להעשיר את הציבור מידיעותיכם, ולהעשיר את ידיעותיכם.

הן בטריקים 'להסתדר' עם הרשויות שם, והן באופן שאפשר 'לסדר' אותם, או 'להתעלם' מהם, אם זה לא מסוכן מידי.

בהזדמנות זו, נתכבד להזמין את @קלופ ואת @שזמה @ציבי פוטש ואת כל מי ששכחתי, לבוא לעשות סדר בין הדברים, ובעז"ה נעשה ונצליח, למען הצלת ממון ישראל מידי הגויים.
גילוי נאות, יש כבר אשכול בעניין, אך אני מקווה שבאשכול זה, הדברים יהיו מסודרים יותר ושווים לכל נפש.

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש פעיל
מבוא:
ממשלת ארה"ב נוהגת משום מה למסות בכל מיני מיסים את כל מי ומה שיש ביכולתה, החל בתושבי ארה"ב, עבור באזרחי ארה"ב שהינם תושבי מדינה אחרת, כמו"כ היא אוהבת להתערב בממון היורשים, וכלה בנכסי נדל"ן ני"ע ומוצרי השקעה שנמצאים בתחומם, גם לאזרחים זרים שאינם תושביה.
עם זאת, יש לה אמנות מס עם ידידיה, שנועד למנוע מצב בו תצטרכו לשלם כפל מס.

בארץ ישראל המיסוי של המדינה הציונית הוא רק על התושבים, ובמקרה שתושב המדינה משלם מס הוא יהיה פטור לשלם שם בדרך כלל משום שבארה"ק אנחנו משלמים מס מירבי של 25%, ושם יש מדרגות מס.

אכן במקרה שיש לנו הטבות מס, כגון בקה"ש, או בגמל להשקעה בגיל 60, או אז הם ישלפו את פנקסם ויגבו מכם מס על מה שלא ממוסה פה, אפשר שבכל אופן הטבת המס תשתלם, משום ששם יש מדרגות מס, בשונה מכאן, אך עדיין ירד מזה חלק גדול ממהכדאיות.

כל איש אשר מחזיק באזרחות ארה"ב מתחייב להגיש דוח מס כל שנה, אם היה לו הכנסות מגובה מסויים, בדו"ח גם צריכים לרשום את ההכנסות מיגיעה אישית ומרווחי הון ומדיבידנדים, אין לי שמץ מושג איך עושים את זה, אך יש רו"ח מומחים בתחום, ויש המון מידע באתר המתורגמן הפיננסי של יעקב רוטמן, הבנתי גם שניתן לקבוע איתו פגישה.

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש פעיל
  • נקודה ראשונה, בחירת הברוקר:

מכיון שהמיסוי מסובך יותר באזרחי אמריקה, יהיו ברוקרים ישראלים שלא יקבלו אותכם בכלל, ויהיו אשר יקבלו אותכם, אך יעשו לכם יותר נזק מתועלת, בבחירת הברוקר, אנא! שימו לב.

כמו"כ ברוקר ישראלי מנכה מס במקור וזר אינו מנכה, ומכיון שבמיסוי דיבידנדים האמריקאים לא דורשים ניכוי מס במקור רק בהגשת הדו"ח,
דורשת רשות המס הישראלית לנכות את המס במקור, שהרי עדיין לא שילמת מיסוי דיבידנדים, לאחר מכן כשמגישים דו"ח האמריקאים לא מוותרים, ומשלמים כפול וצריך לבקש החזר מס מהישראליים, לפיכך נראה שיותר פשוט לשלם את מס ההכנסה באופן עצמאי, במקום לנכות מס במקור ואז לבקש החזר, וזה יתרון ברור לברוקר זר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ה. שלמה

משתמש פעיל
  • נקודה שניה, מס עיזבון, בעת עיזבון ל"ע, יש מס על מי שמחזיק בנכסי השקעה בארה"ב, מי שמחזיק ביותר מ60,000$ נכסים בארה"ב והוא אינו אזרח ארה"ב, שזה כולל מניות או קרנות סל, חשוף למס בגובה 40% מהתיק.
  • אזרחי ארה"ב ימוסו רק מגובה 11,000,000$.
מי שאינו אזרח אמריקאי, עדיף שלא יחזיק קרנות סל אמריקאיות, מסיבה זו, (ומעוד סיבות) ויקח איריות למשל. (או ישראליות בעדיפות שניה, אם כי לדעת גלאט הון יש לקחת דווקא ישראליות. (לא לבעלי אזרחות אמריקאית, מסיבות שיפורטו, אין לי מושג איזה פיתרון יש לגלאט הון לאמריקאיים)

ה. שלמה

משתמש פעיל
  • נקודה שלישית, ומאוד משמעותית "PFIC", זה הגדרה אמריקאית, להשקעה בקרנות פסיביות שאינם בתחומי ארה"ב, זה הגדרה מאוד רחבה, וכמעט כל מוצרי ההשקעה המנוהלות חוסות תחת הגדרה זו.
החוק האמריקאי מעניש את מי שמחזיק במוצרים אלו, במס של 39% על רווח שנתי של מעל לסכום מסויים, (נראה לי 2000$ לא בטוח) גם אם לא נמכר!!, ולא די בזה, מי שידווח על רוח הון ממכירת מוצרים אלו, יצטרך לשלם את המס על שנו ההשקעה, + ריבית הפד+3% עם ריבית דריבית על כל התקופה.
למעשה, אין למשקיע אמריקאי שום היתר או רציונל להשקיע בקרנות לא אמריקאיות.

הבעיה קיימת גם בקופ"ג להשקעה כאשר בדר"כ האחזקות שם הם ישראליות וחוסות תחת הגדרת PFIC, אז אמריקאים אל תשקיעו בגמל להשקעה, תפתחו חשבון השקעות.
בפנסיה של שכיר שהמעסיק מטפל בה, וכן בקה"ש של המעסיק, יש גורסים להקל, וכל אחד ישאל את פי רו"חו

קרן השתלמות, במסלול IRA אין פרובלם, כמובן אם תחזיק רק קרנות אמריקאיות. יש לציין מה שכתבתי במבוא שהעדיפות של הדבר הזה מבחינת מיסוי מוטלת בספק מאחר ויש תשלום מס לאמריקאיים.

חיסכון לכל ילד, לדעת מומחים, בעיה רצינית, הם ממליצים להשקיע רק בבנק, או לדוח כל שנה על ההכנסות של הקופה, היא במילא לא מרויחה סכום גדול שחייב במס שם, והכסף נקבע ולא יחוייב במס לאחר מכן.

ה. שלמה

משתמש פעיל
  • נקודה נוספת, הבנתי שאם לא מעדכנים את המערכות הפיננסיות כאן, הם לא יעלו עליך, ולאמריקאים לא יהיה שום מידע עליך, אני רוצה לדעת אם זה נכון?
  • השקעות נדלן יש גם צורך לדווח, אין לי די מידע.
  • העברת תושבות, אם אתה מסיים ח"ו את התושבות באה"ק, ועובר לגור בטומאת אמריקע, המס שלך יורד פלאים, מכיון שיש שם מדרגות מס על השקעה בשוק ההון, אבל זה לא שווה את החלפת הקדושה בטומאה.
  • גם כשאין כפל מס, עדיין תאורטית יוכל להיות לך הפסד באה"ק ורווח בחו"ל, כגון שערך המניה עלה בדולרים אך הדולר נפל בעת הפדיון, ובמקרהזה תצטרך לשלם לגויים.
  • מכיון שמדרגות המס באמריקה זולות יות, ושילמת בארץ יותר, אתה יכול לשמור את זיכוי המס העודף מישראל על מיסוי אמריקאי עתידי במקרים מסויימים.
  • כתבתי פה הרבה דברים שאני לא בטוח לגבי דיוקם, ועל כל אחד לעשות את בירוריו ולא לסמוך על הדברים.
  • אשמח מכל מי שיש לו מידע חוקי VSפרקטי מעשי, שירשום את הדברים ע"ג האשכול לתועלת הכלל.

רמיזא

משתמש מקצוען
מה שכתבת על חיסכון לכל ילד, לא נראה לי מדויק, כי זה הרי על שם הילד.

עוד נקודה, אני קראתי וחקרתי קצת על הנושא, נעזרתי באתר הסולידריות,
צריך להשקיע רק בקרנות אמריקאיות, וזהו, זה לא כזה נורא בכלל, יש דברים טובים גם בזה, כגון למשל שהמיסוי שם פחות, ובעז"ה כשיהיה תיק השקעות ענק, יורדים מהארץ לשנה שנתיים ומוציאים שם את ההשקעה, ואח"כ חוזרים, ולא שילמנו מיסים כמעט, בשונה ממשלת הכופרים שלוקחים מס רווחי הון ענקיים.

ה. שלמה

משתמש פעיל
יורדים מהארץ לשנה שנתיים ומוציאים שם את ההשקעה
לא שוה את הכסף.
ראה מה שכתבתי פה:
  • העברת תושבות, אם אתה מסיים ח"ו את התושבות באה"ק, ועובר לגור בטומאת אמריקע, המס שלך יורד פלאים, מכיון שיש שם מדרגות מס על השקעה בשוק ההון, אבל זה לא שווה את החלפת הקדושה בטומאה.

ה. שלמה

משתמש פעיל
שאין מספיק בהירות
אוקיי, זה לא מוריד את הסיכון, ומה שכתבתי על חיסכון לכל ילד הוא מהמתורגמן הפיננסי, שטוען בתוקף שיש בעיה, אף שלא ידוע על מקרה שהם דחפו את אפם, (מהסיבה הפשוטה, אין שם עדיין רווחים של 2000$ לדעתי.)
האם להעלים מס מהאמריקאים, זה לא מסוכן? האם לא יעלה ביוקר?

נערך לאחרונה ב:

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אוקיי, זה לא מוריד את הסיכון, ומה שכתבתי על חיסכון לכל ילד הוא מהמתורגמן הפיננסי, שטוען בתוקף שיש בעיה, אף שלא ידוע על מקרה שהם דחפו את אפם, (מהסיבה הפשוטה, אין שם עדיין רווחים של 2000$ לדעתי.)
האם להעלים מס מהאמריקאים, זה לא מסוכן? האם לא יעלה ביוקר?
ייש"כ על היוזמה,
צריך לדעת שהמתורגמן די "מחמיר" בנושאים אלו, כנראה כי הוא לא רו"ח, בכל נושא צריך לשאול רו"ח מוסמך ועדיף כמה שיותר עם מישהו שיש לו נסיון בפועל במיסוי אמריקאי, כי זה נתון בהרבה דברים לפרשנות ומנהג המדינה.
למעשה, זה בעיקר נוגע להשקעה שצריך לקנות קרנות אמריקאיות (הבד"ץ מאשר הרבה מהקרנות הבסיסיות שם), וכמובן לדווח על הכל בצורה תקינה.
לגבי קופ"ג להשקעה, כמובן שעדיף לא להשקיע בזה, אבל האמריקאים לא יודעים בכלל מה זה (זה מוצר שקיים רק בארץ), ויתכן שיש דרך לעקוף אותם, צריך להתייעץ בזה. אני מכיר מישהו ששנים יש לו את זה והוא מדווח כל שנה לפי ההכנסות שהיו באותה שנה וזהו, מענין באמת לבדוק מה הוא יעשה במשיכה.
לגבי דירה, כמדומני שיש מס על השכרת דירה יותר מהארץ וכן במכירת דירה יש גם דיווח ומס, אני לא מכיר אף אחד מסביבתי שבכלל מדווח על דירות.

האישה הכושית

משתמש רשום
משפחה בה אחד מבני בזוג אמריקאי (וישראלי) ושאר המשפחה ישראלים רגילים,
עדיף פשוט לרשום את כל סוגי ההשקעות על הישראלים (חוץ מפנסיה וקה"ש כמובן)?
או שכן יש מה להפיק דווקא מהאמריקאי?

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לכאו' עדיף לרשום הכל על הישראלי, אני לא רואה שום תועלת באמריקאי, זה עוד אחד מהחסרונות של אזרחות אמריקאית (לשיקול מי שרוצה לעשות אזרחות לילדיו).
התועלת היחידה שיכולה להיות, זה למי שרוצה דוקא להשקיע בקרנות אמריקאיות שאז אמריקאי לא חשוף למס ירושה.
(במחשבה שניה יתכן והמס נקבע לפי היורשים ולא לפי המוריש ואז חזרנו שלא הרויח כלום).

ה. שלמה

משתמש פעיל
אם הוא חושב לוותר על הזכות לגור פה, עדיף שירשום את זה עליו, ויהנה ממס אמריקאי זול יותר.

ה. שלמה

משתמש פעיל
קרן השתלמות על שם האזרח האמריקאי שכיר
עדיף Sֽ&P 500 או שזה לא משנה וגם מניות חו"ל בסדר?
אין הבדל, (שניהם מחזיקים בד"כ בנכסים ישראליים, ותאורטית שניהם יכולים להחזיק בנכסים אמריקאיים. ובהשתלמות שכיר הקדמתי שבכל מקרה כנראה שאין בעיה, הם מחשבים את זה כהשקעה של המעסיק לצורכי פרישה)

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה