דרוש מידע אשכול הלייזר הגדול \(@^0^@)/ הכניסה לבעלי משקפיים בלבד!

avi media

משתמש מקצוען
חו

חוץ מהכל ולפני הכל את כותבת טוב ומשעשע
אבל הכי אהבתי את "המספרים המופרעים שלך"...
זה אומנם פלוס אבל זה ניתן לטיפול בניתוח.
אני אחת שכל זוג משקפיים (לא מולטיפוקל או משהו)עולה 2500 ש"ח ועד שתפסתי עוז ועיזוז לפנות לבדיקה לקראת ניתוח- התברר מה שחששתי מראש- במספרים שלי אין צורך אפילו לערוך בדיקה, כלומר אין ענין.
כלומר אי אפשר
במילים אחרות גלגלו אותי מכל המדרגות.
ועכשיו אפשר רק לנחש את המספרים ...
יש הבדל בין המכונים, יש שמנתחים רק עד מספר 10 ויש שמומחים גם ליותר מכך אפילו למספר 14 כמובן תלוי בעובי הקרנית.
כדאי שתבדקו בעין טל הדסה אצל דוד סמדג'ה בעל ניסיון במספרים גבוהים.
יש שם גם את פרופ' סלומון שמומחה למספרים גבוהים אבל הוא דרוש תוספת תשלום, וחלק מהציבור החרדי מדיר רגליו ממנו לאחר ההתבטאויות הקשות שלו נגד הציבור החרדי ואדמוריו רבניו בתקופת הקורונה...
במכבי ניתן לבצע את הניתוח רק בעין טל בירושלים ולא בסניף בתל אביב, את הבדיקות והמעקב אפשר גם בת"א.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
חוץ מהכל ולפני הכל את כותבת טוב ומשעשע
אבל הכי אהבתי את "המספרים המופרעים שלך"...
זה אומנם פלוס אבל זה ניתן לטיפול בניתוח.
אני אחת שכל זוג משקפיים (לא מולטיפוקל או משהו)עולה 2500 ש"ח ועד שתפסתי עוז ועיזוז לפנות לבדיקה לקראת ניתוח- התברר מה שחששתי מראש- במספרים שלי אין צורך אפילו לערוך בדיקה, כלומר אין ענין.
כלומר אי אפשר
במילים אחרות גלגלו אותי מכל המדרגות.
ועכשיו אפשר רק לנחש את המספרים ...
המופרעות אצלי לא הייתה על הגובה של המספרים, אלא על ההפרש שלהם...
עלייה של בערך 400% בין שתי העיניים. לא יודעת מה לגבייך, אבל אני כן קוראת לזה הפרעה :p

ולענייננו, יש מצב כן לקבל דו"ח הפרעתי מהצד שלך?
פשוט המלצתי למישהו ללכת לבדיקה - הוא עם מינוס 12. רוצה לדעת אם בכלל יש סיבה שימתין בסבלנות שלושה חודשים.

(אגב, למתעניינים: זמן ההמתנה ללווינגר עלה בחודשים האחרונים ברמה הזויה - דיברנו על מופרעות? חודשיים המתנה היום זה דבר נורמלי ביותר.
רק אומרת, שתוכלו לקבוע תור עוד לפני שחשבתם על הרעיון)

ספרינגית

משתמש מקצוען
המופרעות אצלי לא הייתה על הגובה של המספרים, אלא על ההפרש שלהם...
עלייה של בערך 400% בין שתי העיניים. לא יודעת מה לגבייך, אבל אני כן קוראת לזה הפרעה :p

ולענייננו, יש מצב כן לקבל דו"ח הפרעתי מהצד שלך?
פשוט המלצתי למישהו ללכת לבדיקה - הוא עם מינוס 12. רוצה לדעת אם בכלל יש סיבה שימתין בסבלנות שלושה חודשים.

(אגב, למתעניינים: זמן ההמתנה ללווינגר עלה בחודשים האחרונים ברמה הזויה - דיברנו על מופרעות? חודשיים המתנה היום זה דבר נורמלי ביותר.
רק אומרת, שתוכלו לקבוע תור עוד לפני שחשבתם על הרעיון)

מעל מספר 10 זה לא רלוונטי
אבל שיילך לבדיקה ויהיה רגוע במאה אחוז שאכן בלתי אפשרי
ועוד משהו לפעמים מציעים לעשות וייתכן שיישאר מספר נמוך, 3, 5 משהו בטווח הזה
אני אישית לא שווה לי בשום אופן לחשוב על לנגוע בעיניים ולעבור את זה ולהשאר בסוף עם משקפיים. גם אם מספר נמוך יותר

ספרינגית

משתמש מקצוען
יש הבדל בין המכונים, יש שמנתחים רק עד מספר 10 ויש שמומחים גם ליותר מכך אפילו למספר 14 כמובן תלוי בעובי הקרנית.
כדאי שתבדקו בעין טל הדסה אצל דוד סמדג'ה בעל ניסיון במספרים גבוהים.
יש שם גם את פרופ' סלומון שמומחה למספרים גבוהים אבל הוא דרוש תוספת תשלום, וחלק מהציבור החרדי מדיר רגליו ממנו לאחר ההתבטאויות הקשות שלו נגד הציבור החרדי ואדמוריו רבניו בתקופת הקורונה...
במכבי ניתן לבצע את הניתוח רק בעין טל בירושלים ולא בסניף בתל אביב, את הבדיקות והמעקב אפשר גם בת"א.
ולא אומרים שייתכן שיישאר עם מספר נמוך?

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כמה זמן אחרי הניתוח אפשר לחזור לעבוד על מחשב?
עשיתי PRK ובאותו היום של הניתוח הצלחתי לראות טוב מאד מול מסך, כמובן הגדלתי הכל.
ביום השלישי והרביעי לא רואים כל כך טוב, יש כמו עננים/ג'לי כזה שמכסה את העין (צמיחה של תאי האפיתל במרכז) ואז אי אפשר לעבוד מול מסכים.
אחרי שבוע הראיה קצת מפוקסלת וצריך להתקרב למסך וכו', אבל אח"כ רואים מצוין.
כמובן - כל אחד וההחלמה שלו, מאנשים שאני מכירה ושעשו איתי את הניתוח - חווינו את הדברים דומה מאד.
ומשהו נוסף - מבחינת כאבים, ב"ה כמעט לא היו (יובש וסינוור, וקושי לנהוג בלילה בשבועיים הראשונים).
עשיתי אצל סלומון, אלוף. ממליצה לכל ממושקף.

avi media

משתמש מקצוען
אני אישית לא שווה לי בשום אופן לחשוב על לנגוע בעיניים ולעבור את זה ולהשאר בסוף עם משקפיים. גם אם מספר נמוך יותר
ממש לא מדוייק, זה נכון למכונים מסויימים ולא באופן גורף.
יש מכונים שהולכים עם הכלל הישן שצריך שישאר לפחות 350 מקרון אחרי ניתוח ב PRK, ולכן יכולים להוריד עד מספר 10 בערך, אבל יש מכונים שמבוססים על מחקרים חדשים בעולם שהולכים לפי אחוזים, ומורידים עד 40 אחוז מעובי הקרנית כך שבד"כ ניתן להוריד מספר גבוה יותר ואפילו שנשאר עובי של פחות מ350 מקרון.
בכל מקרה לא עושים את הניתוח במספרים כאלו רק אצל מומחה למספרים כאלו כי מאד קשה לדייק, וכפי הידוע לי ד"ר דוד סמדג'ה מנהל של עין טל מנוסה מאד בזה ופיתח כמה טכנולוגיות בתחום.
אמנם באינטרא לאסיק לא שייך כלל במספרים כאלו בגלל שמחלקים את הקרנית ל2 ואז היא נחלשת יותר אז חייבים שישאר יותר עובי.
מקווה שהובנתי.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
הבעיה הספציפית שלו היא שהיום הוא כבר בקושי רואה, אפילו עם משקפיים. הוא מקווה שהניתוח יוריד לו אחוז מסוים מהמספר, וכך יתחיל לראות טוב יותר כשכן ילבש משקפיים.
לא יודעת אם זה הגיוני, כאמור הוא מחכה בתור לבדיקה...

avi media

משתמש מקצוען
הבעיה הספציפית שלו היא שהיום הוא כבר בקושי רואה, אפילו עם משקפיים. הוא מקווה שהניתוח יוריד לו אחוז מסוים מהמספר, וכך יתחיל לראות טוב יותר כשכן ילבש משקפיים.
לא יודעת אם זה הגיוני, כאמור הוא מחכה בתור לבדיקה...
כדאי שיעשה מיידית בדיקת עיניים מקיפה אצל רופא מומחה, יתכן ויש לו לחץ תוך עיני גבוה שגורם לנזקים לעין ולרשתית ולמחלות כמו גלאוקומה, זה נזקים בלתי הפיכים ולכן חשוב מאד להיבדק בהקדם,
יתכן גם שזה קטרקט שזה עכירות בעדשה הפנימית, דבר שנהיה נפוץ בגילאים מוקדמים בגלל שלא אוהבים ללכת עם משקפי שמש, לפעמים ניתן להתגבר על עכירות קטנה באמצעות משקפיים אבל כשהעכירות גוברת זה לא עוז ואז מגלים שהבעיה לא במשקפיים אלא בעכירות.

דרמצֶגֶת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
עשיתי PRK ובאותו היום של הניתוח הצלחתי לראות טוב מאד מול מסך, כמובן הגדלתי הכל.
ביום השלישי והרביעי לא רואים כל כך טוב, יש כמו עננים/ג'לי כזה שמכסה את העין (צמיחה של תאי האפיתל במרכז) ואז אי אפשר לעבוד מול מסכים.
אחרי שבוע הראיה קצת מפוקסלת וצריך להתקרב למסך וכו', אבל אח"כ רואים מצוין.
כמובן - כל אחד וההחלמה שלו, מאנשים שאני מכירה ושעשו איתי את הניתוח - חווינו את הדברים דומה מאד.
ומשהו נוסף - מבחינת כאבים, ב"ה כמעט לא היו (יובש וסינוור, וקושי לנהוג בלילה בשבועיים הראשונים).
עשיתי אצל סלומון, אלוף. ממליצה לכל ממושקף.

האם הניתוח (PRK) מתאים גם למי שקוראת המוני ספרים?
הבנתי שיש בעיה בלקרוא יותר מחצי שעה בגלל היובש, זה לתמיד או רק בהתחלה?

ועוד שאלה- בקשר לסלומון - שמעתי מכמה שהוא סנוב ואנטי דתי והיחס ללקוחות הוא בהתאם למגזר שאליו הם משתייכים,
האם זה באמת נכון?
אני מתלבטת בין עין טל הדסה (סלומון) לאסותא אופטיק (בכר), הן מבחינת המקצועיות והן מבחינת היחס. אשמח לכל שיתוף!

צצצ

משתמש מקצוען

ועוד שאלה- בקשר לסלומון - שמעתי מכמה שהוא סנוב ואנטי דתי והיחס ללקוחות הוא בהתאם למגזר שאליו הם משתייכים,
האם זה באמת נכון?
אני מתלבטת בין עין טל הדסה (סלומון) לאסותא אופטיק (בכר), הן מבחינת המקצועיות והן מבחינת היחס. אשמח לכל שיתוף!
נותחתי ע"י בכר- מרוצה מאד!
יחס חיובי, וראיה טובה גם כשנה ו... אחרי

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

האם זה באמת נכון?
כאחת שקוראת 4 ספרים בשבוע, בממוצע, ועובדת 9 שעות מול מחשב, לא חווה בעיה בנושא, משבועיים אחרי, אני קוראת כמו לפני הניתוח. ב"ה.
חשוב להדגיש שקיים שוני בין אחד לשני.
גם התלבטתי בין 2 המקומות, כמוך. הכרעתי לטובת סלומון כי שמעתי שההתאוששות והכאבים טובים בהרבה משאר המנתחים, וכך היה.
לא נתקלתי בסיטואציה ואמירות אנטי דתיות...
הוא אדיב ושירותי, נותן את הנייד שלו וזמין לכל שאלה/חשש וכו'
בעיני מדובר בסופר מקצוען, ובגלל שיש לו המון מנותחים, אפשר להרגיש כמו בסרט נע לרגע, אבל אם הייתי צריכה יחס יותר פרטני, קיבלתי.
בהצלחה!

avi media

משתמש מקצוען
האם זה באמת נכון?
יש צדק בחשש שלכם... תוכלו גם לקרוא בתגובות גוגל עליו.
לגבי בכר שמעתי דברים טובים, אבל איני רואה הצדקה להוסיף כסף כשיש מומחים מאד במחיר הרגיל.
לגבי הכאבים, בעין טל כולם עובדים אותו דבר עם אותו פרוטוקול והאכן הכאבים ממש לא נוראיים, ההבדל בפרוטוקול רק האם לוקחים אנטיביוטיקה בכדורים בשבוע שלפני הניתוח (דבר שאינו נעשה בהנקה וכו') ומתי מתירים להכנס לבריכה וכו'
באסותא איני מכיר את הפרוטוקול.

עובד ה'

משתמש פעיל
מכיר חבר שעשה לייזר ברשת מאד רצינית, אכה"מ לפרט שמה...
הוא כעת חצי שנה אחרי, ופוזל בעין אחת-בלי משים לב.
הרופא אומר שזה לא נורא, אבל כל מי שרואה אותו-זה נורא ואיום !
קחו לתשומת לבכם........

avi media

משתמש מקצוען
מכיר חבר שעשה לייזר ברשת מאד רצינית, אכה"מ לפרט שמה...
הוא כעת חצי שנה אחרי, ופוזל בעין אחת-בלי משים לב.
הרופא אומר שזה לא נורא, אבל כל מי שרואה אותו-זה נורא ואיום !
קחו לתשומת לבכם........
מוזר, כי הם לא נוגעים כלל בשרירים של העין ואין סיבה שיגרם פזילה, הוא עשה את הלאסיק? כי אולי בניתוח אינטרה לאסיק כשהחזיקו לו את העין כדי לבצע את הניתוח, העין התנגדה ונסתה לזוז ואחד משרירי העין ניזוק?
בPRK העין משוחררת רוב הזמן והלייזר עוקב אחריה כך שלא הגיוני שיגרם פזילה. חוץ מכמה שניות ששמים את האלכוהול על האפיתל שמניחים על העין טבעת ולוחצים מעט, אבל העין בכיף יכולה לברוח מזה בלי נזק לשריר.

אני...

משתמש צעיר
חבל שלא מדברים על תופעת היובש בעין שנגרמת מהניתוח הזה
לא תמיד טיפות עיניים עוזרות לתופעה
מכירה כמה שעברו את הניתוח ומאד סובלים מהיובש.

יש כאלו שהמספר עולה להם אחרי שנים!!!
כמה אנשים את יודעת שהמשיך להם יובש בעינים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה