דרוש מידע אשכול הלייזר הגדול \(@^0^@)/ הכניסה לבעלי משקפיים בלבד!

שיראל♥

משתמש פעיל
אוטומציה עסקית
חחחח ממש אהבתי
הייתי על הריצפהה! הרגתותיי!!
אני גם מתה לעשות אבל אני לא יכולה כי עדיין ממשיך לעלות לי המספר כל שנה עולה לי יותר מחצי
יש לי בעין אחת 5- ובעין השנה 3.5- סיוטט!!
ואני גם ממש רגישה בעיניים אז לא מצליחה להשים עדשות!!
מה עושים??
מכירים מישו שמלמד להשים עדשות או משו כזה?

Rochit

משתמש מקצוען
תיאור מרתק ביותר!
והעיקר הבריאות.

עין ימין פלוס אחת וחצי,
עין שמאל פלוס חמש.
ותוסיפו צילנדרים.
בקיצור, בלגנים.
לי יש 11 בכל עין + צילינדר. ככה שמה שיש לך נמוך מבחינתי....
(ושאלתי כל רופא עיניים מומחה שנקלע לדרכי - אני עובדת בבית חולים - ואני לא יכולה בשום פנים ואופן לעשות ליזר עם כזה מספר.... כולי קנאה במי שעבר את הניתוח!)

חנהלי

משתמש פעיל
כתיבה משעשעת ממש:) תתחדשי!
אבל נראה לי שאם הייתי קוראת את זה לפני שעברתי את הניתוח, זה היה מוריד לי את החשק... קצת הפחדת מידי, לא?
אני עברתי את הניתוח לפני שנתיים בהדסה אופטיקה. מרוצה וראה טוב ב"ה.

גם חושבת שהתיאור קצת מרתיע. אבל אכן חוויה אינדיבידואלית.
העובדות שם נכונות בהחלט. רק שהניתוח עצמי לא כ"כ הפחיד כמו שהיא מתארת. כל ה 20 מנתחים והדרמה מסביב אצלי בכל אופן לא היו. אז אל תבהלו מזה. לא בטוח שככה תרגישו. זה עובר מהר כמו שהיא כתבה.

אני עשיתי את הניתוח השני, ככה הרופא המליץ, וככה שמעתי מכמה חברות שעשו שיותר מומלץ גם.
השוני הוא בסוג הניתוח. יש שיוף ויש חיתוך. שכחתי מה אני עשיתי, איך זה נקרא:/
ההחלמה אכן קצת יותר ארוכה, כ5- שבוע ימים. אבל לא זוכרת כאבים.
אכן רגישות לאור בהתחלה,וצריך משקפי שמש ולא מתאפרים בהתחלה והמון המון טיפות.

אבל מתרגלים וזה באמת בסדר גמור ושווה אתזה ב"ה.

אני במכבי שלי עלה כ 7000 בערך.

ציפס קידס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
צילום מקצועי
(אל תסתכלו עליי ככה. יש לקחת בחשבון שבמצב שלי - כל זוג משקפיים עלה לי אלף שקל, והייתי צריכה לחדש כל שנה בערך. ככה שתוך אחת עשרה שנים אני מכסה את הפער, ועוד יוצאת עם רווח).
זה החלק הכי חזק בסיפור;)

נערך לאחרונה ב:

באתי לחלום

משתמש מקצוען
יש לי שאלה
תכלס האם צריכים רק אצל שני הרופאים שהזכרת?
כל אחד יכול לקבוע תור לאסותא לבדיקת התאמה?

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
סורי... הייתה לי טעות חמורה.
זה יוצא 776 טיפות סה"כ לחודש הראשון (איזו נפילה).
מספר ימים1 (יום הניתוח, עשיתי בערב)1 (יום אחרי הניתוח)6 (עד שבוע לניתוח)7 (משבוע עד שבועיים לניתוח)14 (משבועיים עד חודש לניתוח)
מספר טיפות ליום88*412*48*44*4
סה"כ832288224224

חסכת לי הרבה, מהיום כל השואלים יקבלו העתק לאשכול הזה.. יש אישור??
לא. ותודה ששאלת.
שלחי להם לינק לכאן... :)

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לפני הניתוח היו בעיות פזילה או מיקוד ראייה ?
לא, ב"ה.
(ושום רופא לא האמין לי שלא הייתה לי עין עצלה, מחיתי בעלבון. אחד אחד הם היו צריכים לבדוק.)
שאלת תם: מה ענין איפור אצל ניתוח לייזר?
רשמית אסור להתאפר בכלל באזור העיניים למשך שבועיים מיום הניתוח.
מעשית - האחות הזהירה אותי הלוך ושוב שלא אעז להתאפר בכלל באזור הפרצוף, רק אודם ושפתון וזהו. טענה שכשמתחילים לשחק מתפתחים זיהומים, וזאת החרדה האמיתית אחרי הניתוח.

תכלס האם צריכים רק אצל שני הרופאים שהזכרת?
לא אומרת כזה דבר. זה מה שהרב פישר (מגן לחולה) המליץ לי אישית, וזה מה שהחלטתי לעשות.
לגבי הבדיקה, אצל לווינגר הכלל הוא שחייבים לעשות את הבדיקה דווקא אצל הרופא המנתח. לא זכור לי שיש כלל כזה אצל אסותא, אבל יכול להיות שאני לא זוכרת נכון.

miss s

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תודה על הכתיבה המשעשעת ועל המידע החשוב.
מה ההבדל בין האינטרלאסיק לניתוח הרגיל? השוני הוא במכשיר, או בצורת החיתוך, או במה? ולמה זה כ"כ יקר?
אני הייתי בעלת מספר -2 במשקפיים ועשיתי באסותא PRK (שזו שיטת השיוף), ויש אצלם את הסוג השני שנקרא z-lasik שזו השיטה, אני מניחה, הדומה לאינטראלסיק של לווינגר.
השיטה של הPRK היא שיטה של שיוף הקרנית ע"י הלייזר ללא מגע אדם. התהליך לא כאב בכלל, אבל שלושת הימים הבאים מרגישים כאב ותחושה מציקה בעין.

שיטת הניתוח של הz-lasik היא חיתוך חלון בקרנית ע"י לייזר, הרמת החלק החתוך ואז תיקון הראיה בעין. לאחר ההליך סוגרים כביכול את המכסה שהרימו ובזה מסתיים הטיפול. הטיפול הזה פחות מומלץ (ויותר יקר) כי התהליך שלו דורש יותר התערבות בעין, ואם יש פגיעה בעין ח"ו, במשך החיים, צריך לעוף למיון. זה כביכול "מִכְסֶה" לעין שהחזירו למקום.. אמנם המכסה הזה מתאחה אבל הוא כמו "פלסטר", מה שבניתוח PRK העין עצמה מחלימה (לכן גם ויתרתי על השיטה הזו, ולשמחתי האופציה הראשונה גם היתה יותר זולה :)).
לאחר בדיקת ההתאמה אומרים לך איזה שיטה מתאימה לך, לי התאימו 2 השיטות אז יכולתי לבחור.

ממש ממליצה על הסרת משקפיים, מי שיש לו את האפשרות שירוץ לעשות, בסוף הכל עובר וזה שווה את מחיר הפחד (גם אני נורא הייתי לחוצה מהכאב אבל הייתי מוכנה לסבול!), מה גם שזה לא כאבי תופת ברמות שאי אפשר לסבול, נותנים במקום משככי כאבים / לוקחים משככים חזקים.
היום ב"ה 3 חודשים אח"כ ורואה 6:6

כתבתי באשכול הזה תגובות שיכולות להועיל.
אני בכללית פלטינום כך שיצא לי הכי זול.

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור!

נערך לאחרונה ב:

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
תודה על הפוסט הנהדר.
הרגיע לי את החשש הכי גדול -
הנה הוכח שניתוח לייזר לא פוגע בכישרון הכתיבה.

פנדורה

משתמש מקצוען
אני עשיתי באסותא PRK (שזו שיטת השיוף), ויש אצלם את הסוג השני שנקרא z-lasik שזו השיטה, אני מניחה, הדומה לאינטראלסיק של לווינגר.
השיטה של הPRK היא שיטה של שיוף הקרנית ע"י הלייזר ללא מגע אדם. התהליך לא כאב בכלל, אבל שלושת הימים הבאים מרגישים כאב ותחושה מציקה בעין.

שיטת הניתוח של הz-lasik היא חיתוך חלון בקרנית ע"י לייזר, הרמת החלק החתוך ואז תיקון הראיה בעין. לאחר ההליך סוגרים כביכול את המכסה שהרימו ובזה מסתיים הטיפול. הטיפול הזה פחות מומלץ (ויותר יקר) כי התהליך שלו דורש יותר התערבות בעין, ואם יש פגיעה בעין ח"ו, במשך החיים, צריך לעוף למיון. זה כביכול "מִכְסֶה" לעין שהחזירו למקום.. אמנם המכסה הזה מתאחה אבל הוא כמו "פלסטר", מה שבניתוח PRK העין עצמה מחלימה (לכן גם ויתרתי על השיטה הזו, ולשמחתי האופציה הראשונה גם היתה יותר זולה :)).
לאחר בדיקת ההתאמה אומרים לך איזה שיטה מתאימה לך, לי התאימו 2 השיטות אז יכולתי לבחור.

ממש ממליצה על הסרת משקפיים, מי שיש לו את האפשרות שירוץ לעשות, בסוף הכל עובר וזה שווה את מחיר הפחד (גם אני נורא הייתי לחוצה מהכאב אבל הייתי מוכנה לסבול!), מה גם שזה לא כאבי תופת ברמות שאי אפשר לסבול, נותנים במקום משככי כאבים / לוקחים משככים חזקים.

כתבתי באשכול הזה תגובות שיכולות להועיל.
אני בכללית פלטינום כך שיצא לי הכי זול.

אם יש עוד שאלות אשמח לעזור!
כנ"ל אני, לפני 3 שנים, RPK באסותא, דרך מכבי שלי.
אני ממש פחדנית ומכווצת ועברתי את זה מעולה ב"ה.
הייתי עם מספרים גבוהים, באזור 9-, והיום ב"ה רואה 66.
הזדהתי עם הרצון לישון ולישון, ישנתי יומיים רצופים.
מה שכן, עד היום העין טיפה רגישה לאור, חייבת משקפי שמש בכל יציאה בלי פספוס. אבל שווה!

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כנ"ל אני, לפני 3 שנים, RPK באסותא, דרך מכבי שלי.
אני ממש פחדנית ומכווצת ועברתי את זה מעולה ב"ה.
הייתי עם מספרים גבוהים, באזור 9-, והיום ב"ה רואה 66.
הזדהתי עם הרצון לישון ולישון, ישנתי יומיים רצופים.
מה שכן, עד היום העין טיפה רגישה לאור, חייבת משקפי שמש בכל יציאה בלי פספוס. אבל שווה!
כמה עולה במכבי שלי?
וענין משקפי השמש... איך לומר, זה מכביד בהחלט.

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אז תודה על השיתוף, אבל כנראה שלא אעשה ניתוח לייזר.
הצבתות שם הלחיצו אותי.....
ולגבי איפור-עד מתי האיסור?

gp

משתמש צעיר
היה לי מידה 6.75 בשני העיניים ויצילנדר 0.5. עברתי ניתוח באסותא בשיטת הטרנס PRK דרך מכבי שלי, שלמתי 5900 ש"ח לפני שנה.
כיום הכי זול לעבור לכללית פלטינום, להלן המחירים:
care laser- 3800
אמריקן לייזר - 4100
אסותא - 4500
(כותבת מזכרון... אל תתפסו אותי על המילה)
דרך מכבי שלי, בהדסה עין כרם- 4410

המשקפי שמש שלי נחות בקופסא כבר חצי שנה ללא שימוש.
אני מזדהה לחלוטין עם מספר הטיפות שנאלצתי להזליף לעיני במרץ.
אבל כיום אני רואה מושלם!! כיף להיות זו שרואה את מספר האוטובוס לפני כולם....
אני ממליצה מאד!! איכות חיים אחרת.
ולגבי חדר הניתוח-
היה מנתח ולצידו שתי עוזרות. ממש בקטנה כמה דקות ובחוץ.
במשך יומיים חייתי על משככי כאבים- "זלדיאר" , אל תעברו את הניתוח בלי להשיג מרשם קודם!!!!
לאחר יומיים חזרתי לתפקד כרגיל באושר ואושר....
כיום אני רואה חד ומושלם. מרגישה טיפה יובש בעיניים לפעמים- אם יש רוח חזקה וכו', לא בטוחה שזה מהלייזר....
ובקיצור ממליצה בחום!!!

נערך לאחרונה ב:

gp

משתמש צעיר
אז תודה על השיתוף, אבל כנראה שלא אעשה ניתוח לייזר.
הצבתות שם הלחיצו אותי.....
ולגבי איפור-עד מתי האיסור?
הכל בסדר בלי לחץ... ה"צבתות" אילו שתי סרטי הדבקה, סוג של סלוטייפ רפואי שעוזר לעין לא להסגר במהלך הניתוח.
אסור להתאפר יומיים לפני ושבועים אחרי. (כמו כן אסור להתקלח יומיים אחרי)
נ.ב. חשוב-
אני נורא נלחצתי שהאישון שלי יזוז והקרנית שלי תשאר בעלת מום לנצח נצחים... - אז אל דאגה!! המכונה יודעת לעקוב אחרי העין בצורה מושלמת!! באמת האישון זז במהלך הניתוח (כנראה היה מרתק לידי....) , המכונה הפסיקה את פעולתה ומיד המשיכה כרגיל.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה