אשכול החידות, לחידוד גולשי הפורום---

ריקי שטרן

משתמש חדש
סוף סוף!!!!!
הסברים בבקשה.
התחלת הפיצוח היתה מ'בתיבה' כמובן, תיבה-מילה, ואז כמובן ברית מילה.

אם זה גם התשובה לחידה השניה בא בשישי כנראה הכונה לשישי בסיון בשביעי שבת [שבת היא גם ברית כמו שאומרים בתפילה] ובשמיני ברית מילה.
גובהה מהמתנה אולי הכונה שהיא יותר מהתורה שנקראת מתנה שנכרתו עליה יותר בריתות מעל התורה [מקוה שמצטטת נכון את בעלי....]
נשברת שראש גדול אולי הכונה שאם נשים בראש המילה את האות הגדולה 'ת' זה יצא תביר שזה בארמית מלשון שבירה. ושוב תודה לבעלי.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
תמצאו אותה;
בראש הדוב,
בזנב חגב עקום,
אצל ארבעים חסר אחת נתר,
וכמובן ב'תיבה'.
מנסה...
בראש הדוב- ברית המועצות. (הדוב הרוסי)
בזנב חגב עקום- ארצות הברית שזה ארה''ב אותיות ארבה שזה חגב בעיקום אותיות.
בזנב הכוונה בסוף. המילה ברית מגיעה אחרי המילה ארצות.
אצל ארבעים חסר אחת נתר- ל''ט אבות מלאכה זה 40-1= 39.
נתר- רקד. מלאכת מרקד. על דוד המלך נאמר: "ותרא את המלך דויד מרקד''ברית דוד.
בתיבה- או ברית משה או הברית שה' כרת עם נוח.
והשאר אלו רמזים לברית בין הבתרים.

חמד ילד

משתמש צעיר
תודה לכל הפותרים והמנסים. להלן השלמות.
נמוכה מה'עצות',
ברית= 612 אחד פחות מתרי"ג מצוות שנקראות בזוהר 'עיטין' - עצות.
גבוהה מהמתנה.
תורה= 611 (גם למי שלא יודע גימטריה זה גמרא במכות כג ;))
תמצאו אותה;
אצל ארבעים חסר אחת נתר,

'ברית מלח'. מלח סטנדרטי מכיל 39% נתרן.
היא נשברת כשהראש גדול,
תביר
מתאוששת בקטן,
ברית- חיזוק ואישוש דבר.
ובאמצעי נושכת.
רבית.

הפתרון לחידה התאומה אינו 'ברית' אלא מושג תאום.

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען
הכוונה צרוף מילים למילה ברית?
כמו המילה לוחות שהולכת עם המילה ברית?

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
מי אני?

כשהיובל והמזרחית צועדים יחדיו
נגיע לפני הארופאי.
רק המאירה חזרה לאחור
ותריסר עשו את חסדם.

אביו הוא חסיד ואף צאצא
ומעופף
והוא הראשון
ועל שמו של הראשון מעופף המעופף ואינו חי.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מי אני?

נגיע לפני הארופאי.
רק המאירה חזרה לאחור
ותריסר עשו את חסדם.

אביו הוא חסיד ואף צאצא
ומעופף
והוא הראשון
נקדימון בן גוריון

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

נ = 50 - יובל. קדים - מזרח.
נגיע לפני הארופאי.
נקדים וַן (קידומת הולנדית?)
רק המאירה חזרה לאחור
ותריסר עשו את חסדם.

ת"ר פעם אחת עלו כל ישראל לרגל לירושלים ולא היה להם מים לשתות הלך נקדימון בן גוריון אצל אדון אחד אמר לו הלויני שתים עשרה מעיינות מים לעולי רגלים ואני אתן לך שתים עשרה עינות מים ואם איני נותן לך הריני נותן לך שתים עשרה ככר כסף וקבע לו זמן כיון שהגיע הזמן ולא ירדו גשמים בשחרית שלח לו שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך שלח לו עדיין יש לי זמן כל היום כולו שלי הוא בצהרים שלח לו שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך שלח לו עדיין יש לי שהות ביום במנחה שלח לו שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך שלח לו עדיין יש לי שהות ביום לגלג עליו אותו אדון אמר כל השנה כולה לא ירדו גשמים ועכשיו ירדו גשמים נכנס לבית המרחץ בשמחה עד שהאדון נכנס בשמחתו לבית המרחץ נקדימון נכנס לבית המקדש כשהוא עצב נתעטף ועמד בתפלה אמר לפניו רבונו של עולם גלוי וידוע לפניך שלא לכבודי עשיתי ולא לכבוד בית אבא עשיתי אלא לכבודך עשיתי שיהו מים מצויין לעולי רגלים מיד נתקשרו שמים בעבים וירדו גשמים עד שנתמלאו שתים עשרה מעינות מים והותירו עד שיצא אדון מבית המרחץ נקדימון בן גוריון יצא מבית המקדש כשפגעו זה בזה אמר לו תן לי דמי מים יותר שיש לי בידך אמר לו יודע אני שלא הרעיש הקב"ה את עולמו אלא בשבילך אלא עדיין יש לי פתחון פה עליך שאוציא ממך את מעותיי שכבר שקעה חמה וגשמים ברשותי ירדו חזר ונכנס לבית המקדש נתעטף ועמד בתפלה ואמר לפניו רבונו של עולם הודע שיש לך אהובים בעולמך מיד נתפזרו העבים וזרחה החמה באותה שעה אמר לו האדון אילו לא נקדמה החמה היה לי פתחון פה עליך שאוציא ממך מעותיי תנא לא נקדימון שמו אלא בוני שמו ולמה נקרא שמו נקדימון שנקדמה חמה בעבורו. (תענית יט: )

אביו הוא חסיד ואף צאצא
גור
ומעופף
יון
והוא הראשון
ראש הממשלה הראשון?
נמל תעופה בן גוריון, מטוס מעופף אך אינו חי (וגם רשעים קרויים מתים)

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
בעזהי"ת

נ = 50 - יובל. קדים - מזרח.
נגיע לפני הארופאי.
נקדים וַן (קידומת הולנדית?)
רק המאירה חזרה לאחור
ותריסר עשו את חסדם.

ת"ר פעם אחת עלו כל ישראל לרגל לירושלים ולא היה להם מים לשתות הלך נקדימון בן גוריון אצל אדון אחד אמר לו הלויני שתים עשרה מעיינות מים לעולי רגלים ואני אתן לך שתים עשרה עינות מים ואם איני נותן לך הריני נותן לך שתים עשרה ככר כסף וקבע לו זמן כיון שהגיע הזמן ולא ירדו גשמים בשחרית שלח לו שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך שלח לו עדיין יש לי זמן כל היום כולו שלי הוא בצהרים שלח לו שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך שלח לו עדיין יש לי שהות ביום במנחה שלח לו שגר לי או מים או מעות שיש לי בידך שלח לו עדיין יש לי שהות ביום לגלג עליו אותו אדון אמר כל השנה כולה לא ירדו גשמים ועכשיו ירדו גשמים נכנס לבית המרחץ בשמחה עד שהאדון נכנס בשמחתו לבית המרחץ נקדימון נכנס לבית המקדש כשהוא עצב נתעטף ועמד בתפלה אמר לפניו רבונו של עולם גלוי וידוע לפניך שלא לכבודי עשיתי ולא לכבוד בית אבא עשיתי אלא לכבודך עשיתי שיהו מים מצויין לעולי רגלים מיד נתקשרו שמים בעבים וירדו גשמים עד שנתמלאו שתים עשרה מעינות מים והותירו עד שיצא אדון מבית המרחץ נקדימון בן גוריון יצא מבית המקדש כשפגעו זה בזה אמר לו תן לי דמי מים יותר שיש לי בידך אמר לו יודע אני שלא הרעיש הקב"ה את עולמו אלא בשבילך אלא עדיין יש לי פתחון פה עליך שאוציא ממך את מעותיי שכבר שקעה חמה וגשמים ברשותי ירדו חזר ונכנס לבית המקדש נתעטף ועמד בתפלה ואמר לפניו רבונו של עולם הודע שיש לך אהובים בעולמך מיד נתפזרו העבים וזרחה החמה באותה שעה אמר לו האדון אילו לא נקדמה החמה היה לי פתחון פה עליך שאוציא ממך מעותיי תנא לא נקדימון שמו אלא בוני שמו ולמה נקרא שמו נקדימון שנקדמה חמה בעבורו. (תענית יט: )

אביו הוא חסיד ואף צאצא
גור
ומעופף
יון
והוא הראשון
ראש הממשלה הראשון?
מו של ועל שהראשון מעופף המעופף ואינו חי.
נמל תעופה בן גוריון, מטוס מעופף אך אינו חי (וגם רשעים קרויים מתים)
נכון מאד!!

ששונית

משתמש מקצוען
מילה אחת
כל שורה רמז נוסף

פעם בארץ ופעם בשמיים
ובעץ הציפוהו המים
פעם גיד ופעם נעליים
ומקום בו הועלמו כפליים
קולמוס מקטרג
ומטה הורג
קשירת אסירים
ושערים נצורים
לא נשמע בהקמה
ובנפלו נקמה
כולל ארבע נשים
שבחים למקור השורשים

מילקשייקית

משתמש מקצוען
מילה אחת
כל שורה רמז נוסף

פעם בארץ ופעם בשמיים
ובעץ הציפוהו המים
פעם גיד ופעם נעליים
ומקום בו הועלמו כפליים
קולמוס מקטרג
ומטה הורג
קשירת אסירים
ושערים נצורים
לא נשמע בהקמה
ובנפלו נקמה
כולל ארבע נשים
שבחים למקור השורשים
שמשון הגיבור?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה