אשכול בנושא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
קראתי לאחרונה בעיתון מפורסם.
אז זה שקר גס!!!
רק תפירת טרסים לוקחת שעות!
ואח"כ יש תפירת הטרסים על הרשת, שזה אומנות מאד קשה.
וזה לפני עיצוב וכו'.

דבי ו

משתמש מקצוען
אז זה שקר גס!!!
רק תפירת טרסים לוקחת שעות!
ואח"כ יש תפירת הטרסים על הרשת, שזה אומנות מאד קשה.
וזה לפני עיצוב וכו'.
מדובר על פאות שאינן עבודת יד ולפי הזמנה. פאות מעוצבות מוכנות שעולות אלפי שקלים ללא הצדקה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ועכשיו אני מזמין טיפ לחסכון בצריכת חשמל -
יש משפחות שסעיף החשמל הינו סעיף נכבד מהוצאות השוטפות

לא לישון עם מזגנים כבר שמענו, אך זה לא ישים בחלקים מסוימים בארץ
להנמיך את הטמפרטורה - כבר בוצע ועדיין לא נושענו

שמעתי בעבר שצרכן חשמל מספר 2 לאחר המזגן הינה מכונת הכביסה, האמנם?
במידה ואכן כך, כיצד ניתן לחסוך חשמל במכונת כביסה ובכביסות בכלל?
(אולי על הדרך נחסוך גם מים)
אז עכשיו טיפים לחיסכון בחשמל,
[אני מסייגת מראש, שיש כאלו שממש לא יאהבו את מה שאכתוב בהודעה הזאת, כי יגידו שזה דקדוקי עניות, אבל אפשר להגיע בזה לחיסכון של מאות ש"ח כל חודש, ורק בסעיף חשבון החשמל.]
כלל ראשון כל מוצר חשמלי שיש בו גוף חימום, צורך המון חשמל, כגון בוילר, תנורי חימום, תנורי אפיה, מיחם, פלטה, מפזרי חום [אפילו הקטנים ביותר], קומקום, טוסטר, מכונת כביסה, מייבש כביסה,
רק להבנה כמה הם צורכים, אני ייתן דוגמה קטנה,
כולם יודעים שמזגן צורך הרבה חשמל,
אבל האם ידעתם שמפזר חום קטן, צורך פי 2 חשמל, ממזגן סטנדרטי של חדר שינה?? [ואפילו כשהמזגן יהיה דלוק על 16 מעלות קור]
כך בערך צורכים כל מוצר חשמלי עם גוף חימום.
טיפים לחיסכון בהם.
בוילר: לעשות מפסק עם טיימר, כדי שלא יהיה דלוק מעבר לצורך.
חימום הבית בחורף: מומלץ להשתמש לצורך חימום במזגן!! שהוא הכי חסכוני בחימום, ואם לא, אז לפחות בתנור שיש בו מד טמפרטורה, שמכבה את התנור כשמגיע למעלה הרצויה.
מיחם ופלטה: מומלץ להשתמש בכאלו ששמים על הגז ולא בחשמל, הגז הרבה יותר זול מהחשמל, [למי שיש גנרטור, זה בדר"כ כבר ככה] ומי שבכל אופן שם בחשמל, עדיף לשים שעון שבת שיכבה אותם כשכבר לא צריכים אותם.
קומקום: בדרך כלל שמחממים אותו לא צריך הרבה מים חמים, רק לכוס קפה, או משהו כזה, ולכן לא כדאי למלאות את הקומקום בהרבה מים, אלא רק בכמה שצריך, ואם צריך קצת, אז ממלאים רק עד לקו של המינימום.
מייבש כביסה: הכי חסכוני, זה פשוט לא להשתמש, רק כשחייבים וכדו'

תאורה: תאורת לד היא הכי חסכונית, בפער עצום מכל המתחרות, והיום יש תאורת לד, כמעט בכל צורה שתרצו, כולל פלורסנטים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד באמת ראיתי לאחרונה תזה שאומרת שלא ריווחי להשקיע בדירה כי הריבית על המשכנתא היא בערך 3% וגם התשואה היא סביבות ה 3% אז לא עשינו כלום. השאלה אם זה נכון... כי בדירות מחולקות זה וודאי לא עומד במבחן המציאות אבל גם אם זה נכון אז למה לא שומעים באמת על השקעות במשרדים? לכאורה זה מבטיח כי משרד שעולה רק 400.000 בירושלים והשכירות היא סביבות ה 3000 אז זה כמעט 10% תשואה. מוזר שלא עפים על זה כמו לחמניות אחרי פסח...
נדון בזה בעז"ה באשכול השקעות בנדל"ן.
[הדוגמה שאני הבאתי, הייתה כדי לחסוך]

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מיחם ופלטה: מומלץ להשתמש בכאלו ששמים על הגז ולא בחשמל, הגז הרבה יותר זול מהחשמל, [למי שיש גנרטור, זה בדר"כ כבר ככה] ומי שבכל אופן שם בחשמל, עדיף לשים שעון שבת שיכבה אותם כשכבר לא צריכים אותם.
בלעך של גז הוא מסוכן מאד!!!
מצורף מכתב אזהרה מגדולי הפוסקים, ולהבדיל ממומחי הבטיחות.

קבצים מצורפים

• blech1.pdf
    1.1 MB · צפיות: 59

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בלעך של גז הוא מסוכן מאד!!!
מצורף מכתב אזהרה מגדולי הפוסקים, ולהבדיל ממומחי הבטיחות.
רק בכיריים הישנות!!!
כשהגז לא נכבה לבד, מתי שהאש נכבית.
בכיריים היום, יש חיישן שמכבה את הגז כשהאש נכבית.
אפשר לבדוק זאת, מדליקים את האש, ואז מכבים אותה עם הפה, אם אחרי כמה זמן שומעים איזה תיק קטן, זה אומר שיש חיישן והוא עובד,
מומלץ לבדוק מידי פעם.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
רק בכיריים הישנות!!!
כשהגז לא נכבה לבד, מתי שהאש נכבית.
בכיריים היום, יש חיישן שמכבה את הגז כשהאש נכבית.
אפשר לבדוק זאת, מדליקים את האש, ואז מכבים אותה עם הפה, אם אחרי כמה זמן שומעים איזה תיק קטן, זה אומר שיש חיישן והוא עובד,
מומלץ לבדוק מידי פעם.
באתר של משרד האנרגיה לא כתוב את החילוק הזה...
לא הייתי ממליץ להסתמך על כך בלי מקור.
וחמירא סכנתא מאיסורא.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קומקום: בדרך כלל שמחממים אותו לא צריך הרבה מים חמים, רק לכוס קפה, או משהו כזה, ולכן לא כדאי למלאות את הקומקום בהרבה מים, אלא רק בכמה שצריך, ואם צריך קצת, אז ממלאים רק עד לקו של המינימום.
אם לדוגמא משתמשים עבור כוס קפה כל בוקר, מה עדיף:
למלא בתחילת השבוע המון, להרתיח ולהשאיר דלוק (יש לי אופציה כזו)?
או להרתיח כל בוקר כוס?
כי הבנתי שגם ההרתחה צורכת המון חשמל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אם לדוגמא משתמשים עבור כוס קפה כל בוקר, מה עדיף:
למלא בתחילת השבוע המון, להרתיח ולהשאיר דלוק (יש לי אופציה כזו)?
או להרתיח כל בוקר כוס?
כי הבנתי שגם ההרתחה צורכת המון חשמל.
וודאי שלהרתיח כל בוקר כוס, תחסכי בזה המוןןן!!!!!

הני כגנס

משתמש מקצוען
יש לי חברה שעובדת באחד הסמינרים בבני ברק. מעדות שלה - בסמינרה כן הכניסו שיעורי כלכלה נבונה לבנות בי"ג או י"ד, והם נמסרו ע"י מורה מהצוות שקבלה הכשרה ב'מסילה'. הבנות, שלכל הדעות הן בגיל רלוונטי ומתאים, עשו צחוק מהשיעורים והתייחסו בזלזול לתכנים שהובאו בהם. כנראה גם כאן אין אדם עומד על דברי תורה אלא אם כן נכשל בהן.
אכן, תלמידות יג יד עדיין צעירות מידי

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
צ'קים כמעט ואין רק כשאין בריר מצד העוסק וגם הם יורדים בתאריך של האשראי ונמצאים במעקב עד שהם נמשכים
אני מגבילה את הצקים לחודשיים מהתאריך הנקוב (לא יודעת אם זה חוקי אבל במבחן התוצאה הסוחרים מוציאים את זה בזמן)
זה חוקי לחלוטין להגביל את הצ'קים.
ואני מזמינה מהבנק, צ'קים שרשום בהם, מוגבל ל 60 יום מהתאריך הנקוב.
וזה אחרי שנמשך לי צ'ק גדול, אחרי 3 שנים מהתאריך שהיה רשום בו, [תיקנו את התאריך, וחתמו בשמי על התיקון, כמובן שדאגתי שהבנק יחזיר את הצ'ק]
ולכן באמת מומלץ, לא להשתמש בצ'קים. [רק כשממש חייבים]

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד תודה רבה,
מיחם ופלטה: מומלץ להשתמש בכאלו ששמים על הגז ולא בחשמל, הגז הרבה יותר זול מהחשמל,
דווקא מבדיקה שאני עשיתי המחיר כמעט שווה (תלוי כמה אתם משלמים לקוב גז, יש כאלו שזה יכול לצאת אפילו יקר יותר).
אני החלפתי את הקומקום הרגיל בקומקום קטן יותר וסימנתי את הגובה הממוצע לכוס אחת/שתיים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
דווקא מבדיקה שאני עשיתי המחיר כמעט שווה (תלוי כמה אתם משלמים לקוב גז, יש כאלו שזה יכול לצאת אפילו יקר יותר).
זה תלוי גם כמה להבות מדליקים,
וכשיש בלעך טוב, אז הלהבה הכי קטנה, כשהיא נמוכה מספיקה להכל. [כך בכל אופן אצלי]

פפרר

משתמש מקצוען
לא יודעת כמה רלוונטי במשפחות גדולות,
אבל אצלנו הייתי מפעילה מכונות חצי ריקות.
התחלתי ל'אחד' מכונות. צבעוני + כהה + דף לוכד צבע.
עלות הדף כשקל, זול יותר מהפעלת מכונה נוספת.
פעם ראשונה שאני שומעת על מוצר כזה דף לוכד צבע
של איזה חברה זה ?
כיצד נראית האריזה ?
נמכר בכל סופרמרקט ?

פפרר

משתמש מקצוען
באתר של משרד האנרגיה לא כתוב את החילוק הזה...
לא הייתי ממליץ להסתמך על כך בלי מקור.
וחמירא סכנתא מאיסורא.
אני חושבת שהסכנה היא בכיריים שמעל לארונות מטבח
שמעתי על מקרה שבאמצע השבת
ארון מתחת לכיריים התחיל לבעור
בכיריים על תנור דו תאי - , יש פחות סיכויים לשריפות שכאלה
לעניות דעתי הבלתי קובעת.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
פעם ראשונה שאני שומעת על מוצר כזה דף לוכד צבע
של איזה חברה זה ?
כיצד נראית האריזה ?
נמכר בכל סופרמרקט ?
upload_2019-9-26_9-44-12.jpeg

משו כזה. לא זוכרת איזה בדיוק מוכרים פה.

דבי ו

משתמש מקצוען
אז ככה. לגבי חימום בחורף. חימום בחשמל הוא הכי חסכוני. יש כאלה שלא אוהבים חימום ע"י מזגן וכשיש מזגן מרכזי חבל להדליק בכל הבית. לשם כך אני ממליצה להשתמש בקונבקטורים חשמליים ללא מפזר חום. זה מחמם מאוד טוב חדר בגודל ממוצע. המחיר של קונבקטור טוב הוא בערך 200 ש"ח ויש לו 2 דרגות חום. לא כדאי להשאיר אותו דלוק כל הלילה. יש להדליק בתחילת הלילה ובבוקר כשקמים.
ידוע שבארץ חשמל הוא הרבה יותר זול מגז. לכן לא כדאי להשתמש במייבשי כביסה הפועלים על גז. בארה"ב זה ההיפך. הגז יותר זול מחשמל. חימום על גז (כמו יונקרס) הוא חימום מאוד טוב אבל יקר להחריד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה