אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

יראת גאולה

משתמש מקצוען
1. עשיתי לה טסטים ויצא שהיא אלרגית ברמה מסכנת חיים,.
2. אני אכן לא מכניסה דגים הביתה , למרות שלא יצא לי לראות תגובה על ריח.
את הדגים המדוברים אכלתי מחוץ לבית.
(לכן היה לי כ"כ קל לומר שהתגובה של התינוקת היא על הדג כי זה היה פעמים בודדות...)
4. מי שהמליץ לחשוף אותה היה רופא ילדים....
השאלה שלי ההיא האם חייבים חשיפה ישירה לפני בדיקה?
ומאיזה גיל אפשר לבדוק את זה?
הערב קטנה לגבי החשיפה,
לא כדאי לחשוף למאכל ואח"כ להפסיק להיחשף אליו, זה עלול *לגרום* לאלרגיה.
לאור זאת שאין לכם דגים בבית, לא תהיה לתינוקת עוד אפשרויות הזדמנויות שגרתיות לחשיפה, כך שזה עצמו יכול להוביל לאלרגיה, גם אם כרגע אין, או להחמיר אלרגיה קיימת אם יש. לכן הייתי מתייעצת עם אלרגולוג לגבי זה.

יוסיK

משתמש פעיל
למה להוציא את הדגים מהבית אם לא ידוע על תגובה לריח? במידה ואין רגישות לריח חבל שזה יתפתח, לא?

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למה להוציא את הדגים מהבית אם לא ידוע על תגובה לריח? במידה ואין רגישות לריח חבל שזה יתפתח, לא?
בוטנים דגים ואגוזים נחשבים אלרגנים נשאפים, בהחלט עלולים לפתח תגובה רק מהרחה (מנסיון מר) לדברי אלרגולוגים התגובה ככל הנראה לא תהיה מסכנת חיים כמו טעימה, אבל בהחלט עלולה להוביל לקוצר נשימה, פריחה וגרד וכו'.

מנסיון אישי שלנו-תמיד חשבתי שהילד שלי לא יכול להריח רק במבה, כי זה מתפזר וכו' וע"כ הלכנו בט"ו בשבט ברוגע למסיבה והיה שם על השולחן-לא בהישג יד של הילד חלילה, בוטנים אמריקאים ופיצוחים שונים המכילים בוטנים. בהחלט לא היה ריח של בוטנים. אבל בסוף האירוע הילד פרח והתנפח. אז לפעמים נראה שזה לא מזיק אבל בפועל יש תגובות.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
(לכן היה לי כ"כ קל לומר שהתגובה של התינוקת היא על הדג כי זה היה פעמים בודדות...)
אם את רוצה טסט אמין את צריכה לחשוף לפני.
אבל ראשית היתי מתיעצת עם אלרגולוג. רופא ילדים עם כל הכבוד לא מבין הרבה באלרגיה.
ואם אכן ממליץ על חשיפה-תבקשי ממנו שתבצעי את החשיפה ליד הדלת שלו במרפאה. כך יוכלו לעזור לך רפואית.

יוסיK

משתמש פעיל
בוטנים דגים ואגוזים נחשבים אלרגנים נשאפים, בהחלט עלולים לפתח תגובה רק מהרחה (מנסיון מר) לדברי אלרגולוגים התגובה ככל הנראה לא תהיה מסכנת חיים כמו טעימה, אבל בהחלט עלולה להוביל לקוצר נשימה, פריחה וגרד וכו'.

מנסיון אישי שלנו-תמיד חשבתי שהילד שלי לא יכול להריח רק במבה, כי זה מתפזר וכו' וע"כ הלכנו בט"ו בשבט ברוגע למסיבה והיה שם על השולחן-לא בהישג יד של הילד חלילה, בוטנים אמריקאים ופיצוחים שונים המכילים בוטנים. בהחלט לא היה ריח של בוטנים. אבל בסוף האירוע הילד פרח והתנפח. אז לפעמים נראה שזה לא מזיק אבל בפועל יש תגובות.
אם ידוע אז מובן למה לא להיחשף
אבל אם לא ידוע אז למה להוציא?

אדריכלית בפריחה

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
עד לאחרונה לא הוצאתי
הייתי מכינה לי ולבעלי בערבים הרבה פעמים...
פחות בשבתות כי היא לא עמדה בזה...
(דג סלומון היא יכולה אז פשוט בישלתי לשבת סלומון...)
אבל עכשיו אחרי שהתינוקת הגיבה כך, הפסקתי לאכול גם אני ומטבע הדברים אין לי כבר למי להכין אז אין לי בבית...
ואם אכן ממליץ על חשיפה-תבקשי ממנו שתבצעי את החשיפה ליד הדלת שלו במרפאה. כך יוכלו לעזור לך רפואית.
ואם זה תגובה של הקאות?
לא תמיד זה תגובה מידית...
לגדולה שלי זה מגיע אחרי כמה שעות
מה יעזור שאני אעשה את זה במרפאה?

יוסיK

משתמש פעיל
תגובה של הקאות זה מסכן חיים?
אם זה לא מסכן חיים אפשר לעבור את זה בבית
בקיצור, כדאי לעשות במרפאה על הצד שיתפתח משהו לא ידוע ואם אחרי כמה שעות יהיו הקאות בבית זה פחות גרוע.
ומה עושים עם התורים לאלרגולוג?
יש לי תור רק עוד ארבעה חודשים.....
באיזו עיר?

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תגובה של הקאות זה מסכן חיים?
אם זה לא מסכן חיים אפשר לעבור את זה בבית
בקיצור, כדאי לעשות במרפאה על הצד שיתפתח משהו לא ידוע ואם אחרי כמה שעות יהיו הקאות בבית זה פחות גרוע.

באיזו עיר?
זה קצת בעייתי התגובה שלך כי היא עלולה לבלבל מעט.
לפי הנחיות הרופאים, הקאה היא תגובה קשה. מדרגה 2.
ובמקרה כזה חובה להזריק ולהתפנות למיון.

הסתייגות אחת יש לי- אם האמא שמכירה את הילדה שלה יודעת לאמר בוודאות שאצלה זה מתבטא אך ורק בהקאה אחת והילדה בסדר גמור אח"כ. וחלילה במידה ולא יש לה מזרקים צמודים וכו'. אז אולי ניתן להסיק מזה ולהיות מעט יותר רגועים.
אבל בהחלט לא באופן גורף לכולם.

לכן אגב שאלתי אותה אם מדובר באלרגיה מסוג IGE. כי לפי התסמינים שהיא העלתה לכאורה ניתן להסיק שמדובר באלרגיה של מערכת העיכול.
ניתן לראות פירוט באתר עמותת יה"ל.:
  • אלרגיה בעלת נוגדני NON-IgE מאופיינת בתגובות ממושכות, שיכולות להימשך אפילו כמה ימים ומתבטאות בתגובות המתאפיינות בתסמינים של מערכת העיכול (כאבי בטן, הקאות, שלשולים, דם בצואה, דלקות במערכת במעיים וכו).
    ניתן לפתח אלרגיה בעלת נוגדני NON-IgE לכל סוג של מזון, אך היא שכיחה בעיקר במזונות מסוימים – חלב פרה, סויה, אורז, שיבולת שועל, שעורה, בשר, אפונה, בטטות, גזר, קישואים, אגסים ובננות.
    דוגמה חשובה היא מחלת הצליאק, אשר היא תגובה חיסונית שלילית לחלבון גלוטן.
הטיפול הטוב ביותר הוא המניעה אבל היא אינה מסכנת חיים. יש מקרים שאלרגיה של מערכת העיכול מתפתחת לאלרגיה מסוג IgE והופכת מסכנת חיים.
82232795_2802654853127086_137828558545354752_n.jpg

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
עד לאחרונה לא הוצאתי
הייתי מכינה לי ולבעלי בערבים הרבה פעמים...
פחות בשבתות כי היא לא עמדה בזה...
(דג סלומון היא יכולה אז פשוט בישלתי לשבת סלומון...)
אבל עכשיו אחרי שהתינוקת הגיבה כך, הפסקתי לאכול גם אני ומטבע הדברים אין לי כבר למי להכין אז אין לי בבית...

ואם זה תגובה של הקאות?
לא תמיד זה תגובה מידית...
לגדולה שלי זה מגיע אחרי כמה שעות
מה יעזור שאני אעשה את זה במרפאה?
אלרגיה מהסוג הזה לא מסכנת חיים, לכאורה.
ואם וכאשר היא כן מתפתחת הלאה, זה לא קורה ברגע.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לכן אגב שאלתי אותה אם מדובר באלרגיה מסוג IGE. כי לפי התסמינים שהיא העלתה לכאורה ניתן להסיק שמדובר באלרגיה של מערכת העיכול.
  • אלרגיה בעלת נוגדני NON-IgE מאופיינת בתגובות ממושכות, שיכולות להימשך אפילו כמה ימים ומתבטאות בתגובות המתאפיינות בתסמינים של מערכת העיכול (כאבי בטן, הקאות, שלשולים, דם בצואה, דלקות במערכת במעיים וכו).
    ניתן לפתח אלרגיה בעלת נוגדני NON-IgE לכל סוג של מזון, אך היא שכיחה בעיקר במזונות מסוימים – חלב פרה, סויה, אורז, שיבולת שועל, שעורה, בשר, אפונה, בטטות, גזר, קישואים, אגסים ובננות.
הטיפול הטוב ביותר הוא המניעה אבל היא אינה מסכנת חיים. יש מקרים שאלרגיה של מערכת העיכול מתפתחת לאלרגיה מסוג IgE והופכת מסכנת חיים.
אצלי בבית יש ילדים שמגיבים בהקאות לאלרגיה מסוג IGE.
מה, שלא נהיה יצירתיים?

יוסיK

משתמש פעיל
זה קצת בעייתי התגובה שלך כי היא עלולה לבלבל מעט.
לפי הנחיות הרופאים, הקאה היא תגובה קשה. מדרגה 2.
ובמקרה כזה חובה להזריק ולהתפנות למיון.

הסתייגות אחת יש לי- אם האמא שמכירה את הילדה שלה יודעת לאמר בוודאות שאצלה זה מתבטא אך ורק בהקאה אחת והילדה בסדר גמור אח"כ. וחלילה במידה ולא יש לה מזרקים צמודים וכו'. אז אולי ניתן להסיק מזה ולהיות מעט יותר רגועים.
אבל בהחלט לא באופן גורף לכולם.

82232795_2802654853127086_137828558545354752_n.jpg
לא כתבתי שהקאה אינה מסכנת חיים, שאלתי וכתבתי שאם זה לא אז....

תכלס' הקאה עצמה אינה מסוכנת, תגובה שגוררת הקאה מוגדרת כמסוכנת כי היא תגובה של מערכת פנימית שיכולה להתפתח למשהו חמור יותר וממילא כמו שחידדת אם מכירים את התגובה ויכולים ויודעים איך להתמודד איתה אפשר לקחת את הסיכון.
ככלל נראה לי ואשמח אם יתקנו אותי במידה וזה לא נכון, תגובה מסכנת חיים לא אמורה להופיע בהפרש של שעות מהחשיפה.

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רוב רופאי המשפחה והילדים בורים בנושא של אלרגיות
הורה ממוצע של ילד אלרגי כבר מבין ויודע יותר בנושא
הם רק צריכים לשלוח אתכם לארגולוג

הרופאים טוענים שאלרגנים לא עוברים בהנקה
עד כמה שביררתי זה נכון ולא
זה לא יכול להגיע לרמה מסכן חיים או נזק וכו'
אבל כן יש עדויות על השפעות כאלו ואחרים

עד כמה שידוע לי
לא בודקים לפני גיל שנה
במקרים של חשיפות בודקים רק אחרי גיל 9 חודשים

שורי הלד

משתמש רשום
עריכה והפקת סרטים
הבת שלי כבר בגיל 4 חודשים הייתה עם רשימה של אלרגיות מסכנות חיים
אחרי שקיבלה התקף בטעימה הראשונה שלה שאכלה עוגה והייתה אלרגית לביצים

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אצלינו בדקנו טסטים בגיל 5 חודשים בערך. אחרי תגובות לחלב, בוטנים וביצים ואכן יצא חיובי

אדריכלית בפריחה

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
רוב רופאי המשפחה והילדים בורים בנושא של אלרגיות
הורה ממוצע של ילד אלרגי כבר מבין ויודע יותר בנושא
הם רק צריכים לשלוח אתכם לארגולוג

הרופאים טוענים שאלרגנים לא עוברים בהנקה
עד כמה שביררתי זה נכון ולא
זה לא יכול להגיע לרמה מסכן חיים או נזק וכו'
אבל כן יש עדויות על השפעות כאלו ואחרים

עד כמה שידוע לי
לא בודקים לפני גיל שנה
במקרים של חשיפות בודקים רק אחרי גיל 9 חודשים
אז מה תכלס הנכון לעשות, בתור מניקה?
לאכול דגים או להימנע מהם?
הערב קטנה לגבי החשיפה,
לא כדאי לחשוף למאכל ואח"כ להפסיק להיחשף אליו, זה עלול *לגרום* לאלרגיה.
לאור זאת שאין לכם דגים בבית, לא תהיה לתינוקת עוד אפשרויות הזדמנויות שגרתיות לחשיפה, כך שזה עצמו יכול להוביל לאלרגיה, גם אם כרגע אין, או להחמיר אלרגיה קיימת אם יש. לכן הייתי מתייעצת עם אלרגולוג לגבי זה.
לי יש ניסיון עם הוצאה מהבית שהובילה להתפתחות אלרגיה לריח ולמגע (לא היה קודם)
יצאתי מבולבלת
הבנתי מהאלרגולוג שברע שיש אלרגיה אני צריכה להזהר מאד מחשיפה נוספת כי זה עלול להחמיר את האלרגיה
ופה אתם כותבים שלהמנע לגמרי מחשיפה גם עלול להחמיר את האלרגיה
אז מה כן אמורים לעשות?
ואיך בדיוק אני אמורה להשאיר את הדגים בבית אם מתוך 2 ילדים גדולים אחת אלרגית, וגם אני לא אוכלת בגלל התינוקת,
למי בדיוק אני אבשל דג??

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
ואיך בדיוק אני אמורה להשאיר את הדגים בבית אם מתוך 2 ילדים גדולים אחת אלרגית, וגם אני לא אוכלת בגלל התינוקת,
למי בדיוק אני אבשל דג??
בעיקרון את יכולה לבשל ולשלוח לשכנים, אם זה חשוב לך עצם הבישול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  37  פעמים

לוח מודעות

למעלה