אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
על אסטמה לבד לא נותנים לילדים.
מעל גיל 18 יש כאלה שמקבלים.
לפי איך שאני מבין זה תלוי באיזו חומרה של אסטמה,
כיון שאפשר לקבל לא על האסטמה אלא על כך שהוא זקוק לטיפול רפואי מיוחד או קבוע,
כמובן שצריך לעמוד בקריטריונים.

לאחרונה הגשתי תביעה עבור הבן שלי בגין אסטמה ויש לו ועדה בקרוב, נראה מה יחליטו.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מעניין.
לבן שלי יש אלרגיה מסכנת חיים למספר מזונות.
יש לו אסטמה קשה עם מלא אשפוזים עם חמצן וסטרואידים.
יש לו EOE (דלקת אלרגית של הוושט).
הוא מטופל קבוע במשאפים וסינגולייר לאסטמה וסטראוידים ולוסק לוושט (4 תרופות קבועות סה"כ).
אישרו לו רק 50% כמו כל ילד אלרגי.
פנינו לאחת העמותות והאם אמרו שאין אפשרות לבקש יותר ושלא נותנים על אסטמה לפני גיל 18.
מקווה שאתם תצליחו!

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מעניין.
לבן שלי יש אלרגיה מסכנת חיים למספר מזונות.
יש לו אסטמה קשה עם מלא אשפוזים עם חמצן וסטרואידים.
יש לו EOE (דלקת אלרגית של הוושט).
הוא מטופל קבוע במשאפים וסינגולייר לאסטמה וסטראוידים ולוסק לוושט (4 תרופות קבועות סה"כ).
אישרו לו רק 50% כמו כל ילד אלרגי.
פנינו לאחת העמותות והאם אמרו שאין אפשרות לבקש יותר ושלא נותנים על אסטמה לפני גיל 18.
מקווה שאתם תצליחו!
תודה
אם נצליח נעדכן

כידוע לכל הורה לילד אלרגי ברמה מסכנת חיים - הילד זכאי לקבל סייעת צמודה במוסד הלימודים.

המצב כיום הוא שבחינוך החרדי מקבלים סייעת רק לשעות הבוקר ולא לצהרון, בעוד בחינוך הכללי והממלכתי דתי - מקבלים סייעת מ8:00-16:30 - כולל צהרון.
אין סיבה אמיתית לאפליה הזו. האפליה היא לא הגיונית! ילד חרדי לא אלרגי פחות מילד אחר.

חייבת לציין שהמצב הזה הביא לידי חיכוכים ביננו לבין גננות הצהרון כבר כמה פעמים - כשהגננת אינה מוכנה שהילד יהיה בצהרון בלי סיוע צמוד ואנו - שבשבילנו הצהרון אינו מותרות - נאלצים להילחם ולהתעקש מול המוסד ומול הגננת. מצב לא נעים כלל! (נכון שחוקית היא חייבת לקבל אותו, הבעיה שבחיידרים וברשתות החרדיות פחות מעניין החוק וכמו שהתבטא באוזני מנהל חיידר : "אם החוק אני כבר יסתדר, אבל אני לא יכול להכריח את הגננת - היא מפחדת".

כשניסיתי לפנות בעבר לעיריה, למשרד החינוך ולרשות החינוך החרדיות - נעניתי שזהו החוק - ילד אלרגי שלומד במוסד חרדי זכאי לסייעת רק בשעות הבוקר. נאמר לי שהעניין הגיע כבר בעבר עד לחברי הכנסת אך לא הגיעו לפתרון.

היום, בשעה שהולכת לקום ממשלת ימין רחבה בה למפלגות החרדיות יש כוח רב יותר מהפעמיים הקודמות, זו הזדמנות בשבילנו להעלות למודעות של חברי הכנסת ושל הציבור את העוול הזה - ולדרוש תיקון.
אשמח אם מישהו יכול להעלות לכאן כתובות מייל של חברי הכנסת הרלוונטים ושכל הורה לילד אלרגי ישלח מכתב משלו לחברי הכנסת, אולי כך יזוזו עניינים.
אם מישהו יודע גם איך פותחים עצומה דיגיטלית - יהיה טוב לעשות גם את זה.

הבה נזעק את זעקתנו!! כקבוצה יש לנו כוח!
שלום לכול מי שיכול לעזור
אני נמצא בקשר אם אחד מחברי הכנסת החרדים על העניין של השוואת התקציב למוסדות החרדים
דברתי אתו על זה והוא ביקש ממני יותר פרטים כך שאם זה בעיה חוקתית אז יכניסו את זה להסכמים וגם זה יוכל לשמש ככלי הסברה למה צריך השוואת תקצוב
מי שיש לו מידע בעניין שיפנה אלי בהקדם
תודה רבה
עדיפות לניירת כמו תגובות של המשרדים הרלוונטיים או מה שכתוב בחוזר מנכל בעניין

כן
אבל זה לא עוזר בגרוש
צריך לגבש אנשים פוטנציאלים ודרכי פעולה
זה תלוי מאד באיזו עיר אתם גרים [יש רשויות מקומיות שמממנות את זה],
יש מקומות שיש סייעת בצהרון ויש מקומות שלא
אבל מדובר באפליה מקוממת

לפני כשנתיים וחצי דיברתי עם ח"כ אורי מקלב והוא אמר לי כשתקום ממשלה נטפל בזה, אז הנה הגיע הזמן...

אבל בהחלט טוב וראוי להתאגד ולטפל בנושא שמטריד ככ הרבה משפחות מהציבור החרדי ומדובר בסכנת נפשות של ממש ולא בעוד כסף או אוטובוסים [שהם נושאים חשובים מאד לכשעצמם אבל ללא השוואה לעניני נפשות].

אני בעד ומוכן לעזור בנידון
האפליה בנושא זה חוגגת בציבור שלנו
וכי בחרנו להיות הורים לילדים אלרגיים?
זה מתנה שקיבלנו משמים
למה צריך להוסיף לנו לסבל?
להקפצה

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שלום לכול מי שיכול לעזור
אני נמצא בקשר אם אחד מחברי הכנסת החרדים על העניין של השוואת התקציב למוסדות החרדים
דברתי אתו על זה והוא ביקש ממני יותר פרטים כך שאם זה בעיה חוקתית אז יכניסו את זה להסכמים וגם זה יוכל לשמש ככלי הסברה למה צריך השוואת תקצוב
מי שיש לו מידע בעניין שיפנה אלי בהקדם
תודה רבה
עדיפות לניירת כמו תגובות של המשרדים הרלוונטיים או מה שכתוב בחוזר מנכל בעניין
אם הנך רוצה אתה יכול ליצור איתי קשר במייל [נמצא כמה הודעות לעיל]
אשמח לשתף אותך במידע שיש לי
תודה

מאן דאמר

משתמש פעיל
בקשת מידע:

עבוד תינוקת אלרגית לחלב, זקוקים להמלצה על רופא אלרגולוג שיתן אישור לרכישת מזרק אפיפן, בלי צורך בתיעוד אירוע וכדו'.
מכירים מישהו כזה?

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בקשת מידע:

עבוד תינוקת אלרגית לחלב, זקוקים להמלצה על רופא אלרגולוג שיתן אישור לרכישת מזרק אפיפן, בלי צורך בתיעוד אירוע וכדו'.
מכירים מישהו כזה?
בת כמה הילדה?

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

חברה של אסתי

משתמש צעיר
כדאי להפיץ

קבצים מצורפים

• 1..jpg
    1..jpg
    KB 74.5 · צפיות: 54

אם לא תשאל איך תדע

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מקבלי קצבת נכות. שימו לב

הביטוח הלאומי הודיע: הקצבאות יוקדמו בשל חג החנוכה​

לכבוד חנוכה בביטוח הלאומי מודיעים על הקדמת התשלום לקצבאות הבאות: אזרח ותיק, נפגעי עבודה, מזונות, נכות, ניידות, סיעוד ואסירי ציון והן ישולמו ב-22.12​

הביטוח הלאומי הודיע היום (חמישי) על הקדמת הקצבאות לכבוד חג החנוכה, אשר ישולמו ב-22/12.

להלן תשלומי הקצבאות שיוקדמו: אזרח ותיק, נפגעי עבודה, מזונות, נכות, ניידות, סיעוד ואסירי ציון. בכך, יקבלו הזכאים את הסכומים שמגיעים כבר בעיצומה של חג החנוכה.

מהביטוח הלאומי נמסר: "חג החנוכה מגיע, ואיתו ההוצאות על ארוחות חג, משפחה, וכו', בהתאם לזאת, הקדמנו את מועד תשלומי הקצבאות, בניסיון להקל על ההוצאות הכרוכות בתקופה זו".

יש לציין כי גם לקראת חגי תשרי הקדים הביטוח הלאומי את התשלומים לקצבאות הבאות: קצבאות אזרח ותיק, שארים, נכות, ילד נכה, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, נפגעי עבודה, מזונות, שיקום, סיעוד ואסירי ציון, ובכך, קיבלו הזכאים את הסכומים שמגיעים להם לפני ראש השנה.

חברה של אסתי

משתמש צעיר
שבוע טוב
יש כאן הורים לאלרגי לביצים?
האם אתם נותנים להם סופגניות?
כי הבן שלנו כן יכול לאכול עוגות שאפויות יותר מ35 דק' במינימום 180 מעלות , אבל סופגניות אף פעם לא ניסינו

תודה רבה

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שבוע טוב
כי הבן שלנו כן יכול לאכול עוגות שאפויות יותר מ35 דק' במינימום 180 מעלות , אבל סופגניות אף פעם לא ניסינו

תודה רבה
אז אל תנסו...

לא כדאי לקחת סיכון אם אתם לא יודעים מה יקרה, גם אם לאחרים זה בסדר!

וסתם באופן כללי לא כדאי לתת לילד אלרגי לביצים סופגניות קנויות, מי יודע מה עוד הסתובב במאפיה ליד הסופגניה, זה לא מפעל שהכל סטרילי.

עדיף להכין בבית, ואז אפשר להכין בלי ביצים.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
שבוע טוב

תודה רבה
זה תלוי בילד. אם לזה כללים.
כמו שכתבו פה, לא כדאי לנסות אם אתם לא יודעים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה