אקסל

משה10

משתמש פעיל
מקווה שאצליח להסביר את עצמי:
1. יש לי חוברת עבודה עם עשרות גליונות, כל הגליונות בנויים בדיוק באותה הצורה, עמודה A שם הלקוח, עמודה B כתובת וכו' , כמו כן יצרתי גליון ראשי עם כל שמות הלקוחות דרכו אני מגיע לכל הגליונות.
אני צריך למשוך לגליון הראשי ליד שם הלקוח עוד 2 נתונים, דהיינו כמה החוב שלו ותאריך העבודה, (ושוב, בכל הגליונות הנתון נמצא בדיוק באותה המשבצת)יש אפשרות לעשות את הכל בבת אחת? או שצריך להכנס לכל גליון בנפרד ולהביא את התוצאות לדף הראשי?

2. בנויה לי כזאת חוברת עבודה עבור גמ"ח של מוצרים מסויימים שאני מנהל בביתי, כל מוצר זכה בגליון נפרד, ושוב, כל הגליונות בנויים במדוייק באותה הצורה, 3 שורות הראשונות שם המוצר ועוד פרטים עליו, 3 שורות אלו מוקפאים, ומתחתיהם רשימה ארוכה של אנשים שלקחו את המוצר מאיזה תאריך ועד איזה ועוד פרטים. כל פעם שמישהו לוקח את המוצר אני מוסיף שורה למעלה ורושם את הפרטים, כך יוצא שתמיד האדם שאצלו המוצר כעת מופיע בשורה 4.
השאלה האם בדף הראשי ליד שם המוצר יוכל תמיד להופיע לי בידי מי נמצא המוצר כעת? ומתי לקח אותו?

סליחה על האריכות
ותודה על העזרה
מישהו הבין?:eek::eek:

Reuven83

משתמש רשום
ניתן להשתמש בפונקציית indirect .
הנוסחה מאפשרת להשתמש בתוכן התא כדי לקבוע את ההפנייה.
לדוגמא. אם שם גליון מסויים הוא מוצץ סיליקון, אז ע"H הנוסחה תוכל להפנות לתא שכתוב בו מוצץ סיליקון וזה ישמש את הנוסחה כדי לקבוע מאיזה גליון לקחת את הנתונים. אם תשלח קובץ אוכל לשלוח לך את הנוסחה כתובה

משה10

משתמש פעיל
תודה רבה

זה פתר לי את הבעיה השניה
ולמעשה גם חלק מהראשונה, רק בראשונה אני עדיין מנסה לדעת האם אני יכול לעשות זאת בבת אחת לכל הגליונות, או שצריך להכנס לכל גליון בנפרד?

Reuven83

משתמש רשום
אתה יכול לעשות בחר כל הגליונות כשאתה כותב את הנוסחה

משה10

משתמש פעיל
הוא/היא (התוכנה) לא הסכים שאני אבחר את כל הגליונות....:(

Reuven83

משתמש רשום
כשביקשת ממנו/ה לבחור את כל הגליונות מה התשובה שקיבלת??

משה10

משתמש פעיל
צליל של שגיאה

עמדתי במשבצת אחת בדף הראשי והקשתי =indirect (
והתחלתי לבחור גליונות ופתאום הוא התחיל לצעוק עלי :(

Reuven83

משתמש רשום
אם אתה רוצה לכתוב נוסחה ושזה יכתב בכל הגליונות עליך לעמוד על שם הגליון למטה, וללחוץ לחצן ימי, לבחור בחר כל הגליונות ואז כאשר אתה כותב נוסחה בתא B5 הנוסחה נכתבת בכל הגליונות בתא B5

משה10

משתמש פעיל
רבינו ראובן
תודה רבה על היחס

אני צריך לכתוב נוסחה בגליון 1 וכל שורה הוא ישאב מגליון אחר, ולא לכתוב את הנוסחה בכל הגליונות.
דהיינו ליד הלקוח "משה" הוא ישאב את התאריך והסכום מגליון "משה"
ושורה מתחתיו מהלקוח אהרן הוא ישאב את הנתון מגליון "אהרן"

אנסה להסביר יותר את עצמי:
כשאני לוחץ בגליון 1 בעמודה A על השם משה הוא מוביל אותי לגליון "משה"
אבל אני רוצה (וכבר עשיתי את זה) שבגליון 1 ליד שמו של משה (עמודה 2) יהיה כתוב התאריך שכתוב אי שם בגליון "משה" (במקום קבוע לכל הגליונות) ובעמודה 3 יהיה כתוב סכום החוב שגם מופיע אי שם בגליון משה.
עשיתי את זה בגליון משה ידני, אבל מתחתיו מגיע אהרן ויוסף ודוד ועוד מאות לקוחות האם יש אפשרות שבנוסחה (משיכה) אחת אני דואג שליד אהרן יהיה כתוב החוב של אהרן וליד דוד יהיה כתוב החוב של דוד?
או שאני צריך להכנס לכל גליון בנפרד ולבצע את הנוסחה
נראה לי שהבנתי....:eek:

ismi1234

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בבקשה:

קבצים מצורפים

• Book1.xls
    KB 25 · צפיות: 11

משה10

משתמש פעיל
תודה רבה

ההרגשה: נפנוף התודה האחרון למסייעים לדחוף את הרכב שלא התניע....

עזרתם לי מאוד, תודה רבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה