אקורדים לשיר "תפילה לעני"

ראש קטן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בס"ד

אודה מאד למי שיוכל לנדב לי.
תזכו למצוות.

ראש קטן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
השיר השקט, נדמה לי של מרדכי בן דוד. יש למישהו?

נום

משתמש רשום
Am--------- E7
תפילה לעני כי יעטוף
Am ------------E7
ולפני השם ישפוך שיחו
F ----------E7
תפילה לעני כי יעטוף
G --Am --E7-------- Dm
ולפני השם ישפוך שיחו

G --Am---- Fm--- C
השם שמעה תפילתי
G --C--- Fm------ C
ושוועתי אליך תבוא
D C C+ ----Am ---
אל תסתר פניך ממני
1: C G--- F
--ביום צר לי
Am G--F :2
--ביום צר לי

נום

משתמש רשום
אקורד C ששתי הטרצות שלו גדולות. כלומר: דו, מי, סול#
:)

אלפא ביתא

משתמש צעיר
נכתב ע"י נום;703780:
אקורד C ששתי הטרצות שלו גדולות. כלומר: דו, מי, סול#
:)

מה כוונתך ''שתי הטרצות שלו גדולות''?
לפי התוים הבנתי על איזה אקורד את מדברת. הכרתי אותו אך לא ידעתי שזהו שמו. אגב באורגנית כתוב לי על האקורד הזה:A(bemol)aug מה זה אומר?

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכתב ע"י אלפא ביתא;712169:
אגב באורגנית כתוב לי על האקורד הזה:A(bemol)aug מה זה אומר?
aug זה קיצור של augmented שמשמעותו: מוגבר בחצי טון.
+C ו-Caug זה אותו אקורד.

+Ab ו-+C מורכבים מאותם תווים.

נום

משתמש רשום
נכתב ע"י Srool;712284:
aug זה קיצור של augmented שמשמעותו: מוגבר בחצי טון.
+C ו-Caug זה אותו אקורד.

+Ab ו-+C מורכבים מאותם תווים.

ברשותך, אדייק:
טרצה הוא מרווח של שלושה חצאי טונים [טרצה קטנה: דו-מיb] או של ארבעה [טרצה גדולה: דו-מי]
כל אקורד משולש [בסיסי] בנוי מלפחות שתי טרצות והסדר שלהן קובע אם הוא מאז'ורי או מינורי. לדוגמא:באקורד C מגיעה קודם הטרצה הגדולה [דו-מי] ומעליה הקטנה [מי סול] ולכן הוא מאזו'רי. באקורד מינורי שנקרא גם אקורד קטן משום שהטרצה הקטנה מגיעה קודם [דו-מיb ] ומעליה הגדולה [מיb-סול]

כשבאקורד מופיעות שתי טרצות גדולות הוא מוגדל. [מי-סול#] וכמו שאמרת, augmented פרושו מוגדל. והפוך לגבי מוקטן -diminished שמורכב רק מטרצות קטנות.
והכי חשוב: +C ו+Ab מורכבים בפועל מאותם צלילים, אולם ההקשר של המנגינה נותן להם משמעויות אחרות ולכן ממילא אי אפשר לומר שזה אותם תוים.

נום

משתמש רשום
אחרי כל הדברים אני גם יכולה ללמד מוזיקה, כלומר- זה הדבר האחרון שהייתי קוראת לעצמי ['מורה למוזיקה'] אבל עולם ההרמוניה והעיבוד הוא המטבח שלי:)
ואני גם מבשלת לפעמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה