מידע שימושי אפליה!!

מצב
הנושא נעול.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נניח שחילוניים שומרים אפס. ואנחנו שומרים 100. ואצלנו יש יותר חולים.
האם באמת לא צריכים להגביל אותנו יותר?
אם אכן זה המצב- אז לסגור אותנו רק להפיץ את המחלה באותו מקום.
מוסד שעובד עם שכל היה חותר לבדוק מה הסיבות שיש כאן אחוזי נדבקים גבוהים יותר מכל מקום, ולא סוגר את המקום בעצימת עיניים מטורללת, ועוד מאשים את בציבור שבאמת משתדל.

ידעתם שיש המון אנשים שעובדים על כך 25 שעות ביממה?
ידעתם שיש צוותות רפואה שלמים שחלו בגלל טיפולם הבלתי פוסק בחולי קורונה?
ידעתם ששפכו סכומי כסף אדירים לטיפול במצב?
חשבתם על זה שאולי כל אלפי האנשים הללו, מה שעומד בראש מעייניהם בעת הזו - הם דברים אחרים מאשר גיבוש מדיניות הצקה לחרדים?

אין קשר בין הראשונים לאחרונים.
ברור שיש אנשים צוותות רפואה שעמלים ומשתדלים וכל מה שכתבת.
בלי קשר - אנשים אחרים (ומתוך המערכת הממשלתית, והגיע הזמן שנאמר זאת גלויות) טורחים לגיבוש מדיניות הצקה לחרדים.
שוב. אין כל קשר בין האחריות שלנו לשמירה על זהירות , לבין מה שרואים מול העיניים. העובדה שקיבלתי היום מבזק ממשרד הבריאות ובה נאמר שיש להקפיד על עטיית מסכות בבי"כ ובאירועים - מקוממת. משום מה לא נאמרה באותה נשימה חובת הזהירות באירועי קולנוע ותרבות.
כך בדיוק מקבעים תפיסת עולם סטראוטיפית. בבית כנסת ובאירועים - חובה למנוע הדבקה. אבל אירועי תרבות? לא אמרנו כלום....

טנקס

BOOL- גרפיקה וקופי מנצחים בצ'יק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
(וגם אם אכן אי אפשר לתת אימון במערכת הרפואית. חובה (!!!!!) להקפיד על ההנחיות הרפואית
הייתי אומרת משהו אחר אבל מה לעשות לדעות עם הגיון קוראים לצערי קונספירציה
לגבי המסיכה רק בגלל שאמרו לי(בתקווה שזה אמיתי..)
שהרבנים אומרים, אז אני הולכת וכמובן לא רוצה לקבל קנס..
בתקווה שכבר יהיה טוב לכל עמ"י, וגם לאחינו החילונים שהם בסך הכל טועים...

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
החוק מחייב לעשות בדיקה אם יש תסמינים. אם הולכים לפי חוק.
בסוף יתברר שהוא היה חולה ושבועיים הסתובב והדביק צי מדינה העיקר הוא חוקי.
חוקית מותר לחלל שבת, חוקית מותר חתונה אזרחית
(ואני הולכת לקבל אבנים על הראש, אפילו לא עגבניות, על ההשוואה אבל אם צריך לזעזע, נעשה את זה.
ונשמרתם גם כתוב בתורה.
אני לא זורק עגבניות, אני גם מבין את הדעה של אלה שאומרים להיבדק.

אני מצטט את החוק היבש שאומר שלא חייבים להיבדק.

אי אפשר לבא בטענה על חילוני או על חרדי שלא נבדק, הוא לא עובר על הוראות משרד הבריאות.

מי שלא שומר על בידוד עובר על החוק, מי שלא שם מסכה עובר על החוק, אבל מי שלא הולך להיבדק לא עובר החוק.

לשם הבהרה: אני לא משתייך לקהילה או לאדמו"ר שאומרים לא להיבדק.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
העובדה שקיבלתי היום מבזק ממשרד הבריאות ובה נאמר שיש להקפיד על עטיית מסכות בבי"כ ובאירועים - מקוממת. משום מה לא נאמרה באותה נשימה חובת הזהירות באירועי קולנוע ותרבות.
כך בדיוק מקבעים תפיסת עולם סטראוטיפית.
עם זה אני ממש ממש מסכימה.
(אגב, בדקת אם יש כבר ארועי קולנוע?
הרבה-הרבה זמן אחרי שחזרו בתי הכנסת, אלה עדיין לא חזרו.)

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני לא זורק עגבניות, אני גם מבין את הדעה של אלה שאומרים להיבדק.

אני מצטט את החוק היבש שאומר שלא חייבים להיבדק.

אי אפשר לבא בטענה על חילוני או על חרדי שלא נבדק, הוא לא עובר על הוראות משרד הבריאות.

מי שלא שומר על בידוד עובר על החוק, מי שלא שם מסכה עובר על החוק, אבל מי שלא הולך להיבדק לא עובר החוק.

לשם הבהרה: אני לא משתייך לקהילה או לאדמו"ר שאומרים לא להיבדק.
בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם. ודי כבר להטפה לא להיבדק הבנו . אבל זה לא סותר את מדיניות פרוג? אז דווחו על תוכן שלילי.

אליש

משתמש מקצוען
מה זה משנה אם יש אפליה או לא???
זה מאד משנה אם יש אפליה,
כי אם רוצים לבטל לימודים בעיר חרדית, כשבעיר חילונית יש עליה זהה,
זאת אפליה שגורמת למשפחות רבות להפסיד עבודה וכסף.
כי אם אכן זוהי דרך הטיפול המומלצת בהדבקה- מדוע לא לעשות זאת לכולם?
ואם זוהי אינה הדרך, מדוע לגרום נזק כל כך גדול רק למשפחות חרדיות?
מה חטאינו?

אני וביתי

משתמש מקצוען
תקשיבו. אף אחד לא מכחיש שיש סיפורים מקוממים. מאוד אפילו. ואף אחד לא מנסה לומר שזה כלום. ואף אחד לא מנסה לומר שלא קיימת אפליה.
אף אחד לא מנסה לומר שחילוניים לא מתייחסים אלינו הרבה פעמים בצורה אחרת מאשר לאחיהם החילוניים.

עדיין לא חייבים להאמין לכל סיפור שרץ ברשת, בפרט שהוא חוזר על עצמו באותן מילים, וכל פעם בלשון מדבר - כאילו המעשה קרה לכותב - בלי לכתוב שזה ציטוט!

עדיין מותר להבין את המציאות האובייקטיבית המסובכת:
לפעמים יש טעויות.
לפעמים מכסים על טעויות בצורה לא ראויה.
לפעמים יש בלבול.
אנשים הם אנשים.
לא כל דבר מעצבן ומקומם בא ממדיניות סדורה ובכוונה תחילה.

חשבתם פעם איך זה לנהל משבר בסדר גודל כזה של משבר הקורונה?
להתמודד עם נגיף חדש ובלתי ידוע, עם שינויים בלתי פוסקים במציאות ועם הרבה חוסר וודאות?
עם במקביל הרס הכלכלה שבאה בעקבותיו?
חשבתם על כך שאלפי אנשים מכל הסוגים והמינים קשורים בטיפול במצב?
ומנסים להגן על מיליוני אנשים מכל הסוגים ומינים והדעות וההרגלים?

חשבתם האם הגיוני ווהוגן לצפות שהכל יתנהל בצורה מסודרת ומאורגנת למופת?
בלי אף טעות, בלי אף תגובה מבולבלת, בלי אף תגובות סותרות, בלי אף חיפוי על טעות שעשו. בלי מממ... קצת פרוטקציה והבנה לציבור שעליו הם נמנים?
ניסיתם פעם לנהל כזו מערכה?

ועוד פן של אוביקטיביות: מוכנים לקבל את העובדה שיש אצלנו הרבה יותר חולים?
עזבו האשמות. עזבו סיבות.
יש מציאות שבה צריך לטפל: יש אצלנו אחוזים גבוהים יותר של חולים.
האם בגלל זה מותר להאשים אותנו באשמות שווא? להסית? להשמיץ? לשנוא? -
כמובן שלא.
האם בגלל זה מותר להיזהר מאיתנו יותר? לנקוט באמצעים יותר מגבילים? -
תענו אתם. תהיו כנים. תחשבו רגע בשקט איך היתם נוהגים במקומם.

נניח שחילוניים שומרים אפס. ואנחנו שומרים 100. ואצלנו יש יותר חולים.
האם באמת לא צריכים להגביל אותנו יותר?

מותר לשאול עוד שאלה? - האם אתם באמת סבורים שרוב רובן התשובות החיוביות שאנשים חרדיים קבלו - הן לא נכונות? הם לא באמת חולים?

שוב, לא באה לומר שאין עוולות אמיתיות. יש גם יש. וצריך לטפל בהם ברמה מקומית.

רק לעשות מזה הכללות בוטות, לעשות מכל טעות או אפילו פשע של פקיד או שוטר - כאילו זו מדיניות סדורה שהוחלט עליה אי שם -
לא רק שזו הגזמה גדולה וחוסר אמת - כי כל הכללה לא נכונה וכל פרשנות מוגזמת - הם שקר -
הרי שכל זה גורם נזק עצום!
אנשים רבים מאבדים כל אמון בכל המערכה נגד הקורונה, ומגיעים לזלזול בהוראות.
זו המציאות העגומה.

ואנחנו מוצאים יותר ויותר אנשים, שבתודעה שלהם יש מאבק אחד - מאבק נגד העוולות של החילוניים נגדנו.
הם כמעט שכחו שיש מגיפה ושזו הבעיה העיקרית כעת.
ואין כמעט בתודעה שלהם, המאבק האמיתי, הגדול, העולמי. המאבק על הבריאות והחיים של כל אחד מאיתנו, בעידן של וירוס שמתפשט בממדי מגיפה בכל העולם, ונעשים מאמצי על להצליח להתמודד אתו.

ידעתם שיש המון אנשים שעובדים על כך 25 שעות ביממה?
ידעתם שיש צוותות רפואה שלמים שחלו בגלל טיפולם הבלתי פוסק בחולי קורונה?
ידעתם ששפכו סכומי כסף אדירים לטיפול במצב?
חשבתם על זה שאולי כל אלפי האנשים הללו, מה שעומד בראש מעייניהם בעת הזו - הם דברים אחרים מאשר גיבוש מדיניות הצקה לחרדים?

על זה הזעקה כאן: יש טעויות רבות, ויש בלבול. ויש עוולות.
זה אמור לתפוס בתוכינו מקום. במידה הגיונית.
לא במקום התמונה הגדולה, הכוללת, של מאבק רציני ואחראי בהתפשטות הנגיף!
עניין של מיקוד.
כתוב טוב ונכון אבל מצטער לומר שלדעתי לא יעזור יש אנשים שלא בנויים למורכבויות יש רק שחור ולבן.
אם אתה אומר שיש יותר נדבקים אצל החרדים אתה נגד החרדים וגורם להסתה למה? ככה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כתוב טוב ונכון אבל מצטער לומר שלדעתי לא יעזור יש אנשים שלא בנויים למורכבויות יש רק שחור ולבן.
ואם זו המציאות ואתה מתכחש לה, אתה מקטין את ההסתה?

צופנוי

משתמש מקצוען
זה מאד משנה אם יש אפליה,
כי אם רוצים לבטל לימודים בעיר חרדית, כשבעיר חילונית יש עליה זהה,
זאת אפליה שגורמת למשפחות רבות להפסיד עבודה וכסף.
כי אם אכן זוהי דרך הטיפול המומלצת בהדבקה- מדוע לא לעשות זאת לכולם?
ואם זוהי אינה הדרך, מדוע לגרום נזק כל כך גדול רק למשפחות חרדיות?
מה חטאינו?
תבדקי את הנתונים ותראי, שהערים החרדיות עומדות בראש העליה בתחלואה. ממוצע העליה בתחלואה בשבוע האחרון בערים החרדיות היה כמעט כפול מהערים החילוניות.
גם כשבאלעד עשו סגר ובבת ים לא - היתה לזה סיבה, מכיוון שבבת ים היתה תחלואה שמפוזרת בשכונות העיר. בת"א-יפו למשל כן היה סגר בכמה שכונות שבהם היתה תחלואה גבוהה.
תבדקי את הנתונים באשדוד - הבאתי פה טבלה של נתוני התחלואה לפי שכונות, יש הרבה הרבה יותר חולים חרדיים בשכונות החרדיות. זו מציאות! (ולמעשה שוחחתי עם כמה תושבי אשדוד ששומרים על הכללים, ונוכחתי לראות שדווקא התושבים הללו תומכים בסגר מפני שהם רואים את המציאות בקהילות שלא שומרות ולא נבדקות).
אחרי הכל, אני מאמינה שכן יש אכיפה סלקטיבית כלשהי כלפי החרדים, אבל לדעתי התחושה הזו של האפליה והקיפוח רק גורמת לנו להיות חלשים יותר.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כמו למשל התגובה הזו.
יש אנשים שחושבים שאם פלוני מדבר על העוולות של משרד הבריאות /המשטרה נגדו, אז אין לו עם שמירת הכללים ולא כלום.

הוא מדבר על מה שמפריע לו
וייתכן שכבר נמאס לו לדבר על שמירת הכללים. זה כבר לא נושא.

קצת מזכיר לי את המדינות הדיקטטוריות, את רוסיה של לפני נפילת מסך הברזל למשל. שם היה צריך לומר ולהזכיר בכל נאום את סטאלין שמש העמים, מנהיגנו הדגול.. ואז הנואם ''כשר'' לומר את דבריו. ולא יואשם חלילה בחתירה תחת השלטון.

גם כאן קורה משהו מעין זה... מגיב שמגיב בעניין המדובר, ולא הזכיר באותה תגובה ''כמובן שיש צורך לשמור על הכללים, ולא להפחית מחומרת המגיפה, ועלינו להשמר ולהזהר מפניה מאד!" יואשם ככזה שלא אכפת לו שאנשים יתרפו בחומרת העניין, והפוקוס שלו וכל מה שמעניין אותו זה רק העוולות של החילוניים נגדו.

הריני מצהירה בזאת:
כשאנחנו עוסקים בנושא אפליית הציבור החרדי, וכל נושא הקשור במישרין או בעקיפין לנגיף הקורונה, אין בזה כלל וכלל מלהפחית,להסיר ו/אולהוריד חלילה באופן כלשהו מחומרת המגיפה, ובשום אופן אים בזה כדי לגרום לאי מי להתרפות באופן כלשהו, חלקי או מלא משמירה על הכללים שהתוו במשרד הבריאות ויש לשמרם כראוי ובחומרה הנדרשת.

תקף לתגובות כאן ובכל אשכול אחר, בין בפורום איש את רעהו ובין בפורומים אחרים באתר.

נסיון9876

משתמש פעיל
גם כאן קורה משהו מעין זה... מגיב שמגיב בעניין המדובר, ולא הזכיר באותה תגובה ''כמובן שיש צורך לשמור על הכללים, ולא להפחית מחומרת המגיפה, ועלינו להשמר ולהזהר מפניה מאד!" יואשם ככזה שלא אכפת לו שאנשים יתרפו בחומרת העניין, והפוקוס שלו וכל מה שמעניין אותו זה רק העוולות של החילוניים נגדו.
עובדתית את צודקת לגמרי.
לצערי יש חלק מהציבור (ולא מדובר ביחידים) שמשוכנעים (או לפחות טוענים כך) כי כל "דיבורי הקורונה" הם רק לצורך סגירת מוסדות תורה ואפלית הציבור החרדי.
ולאנשים כאלה, העיסוק בנושא האפליה (הקיימת והלא צודקת!) נותן הצדקה וחיזוק לדעות הקונספירציוניות.
וממילא לזלזול בהנחיות.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עובדתית את צודקת לגמרי.
לצערי יש חלק מהציבור (ולא מדובר ביחידים) שמשוכנעים (או לפחות טוענים כך) כי כל "דיבורי הקורונה" הם רק לצורך סגירת מוסדות תורה ואפלית הציבור החרדי.
ולאנשים כאלה, העיסוק בנושא האפליה (הקיימת והלא צודקת!) נותן הצדקה וחיזוק לדעות הקונספירציוניות.
וממילא לזלזול בהנחיות.
אנחנו לא מדברים עליהם.
לא הגיוני להשתיק ולסתום פיות של מי שמדבר על האפליה, רק בגלל שקיימת קבוצה כלשהי שדיבורים אלו מהווים עבורם הצדקה לזלזול בהנחיות.
הייתי מצפה למינימום תרבות דיון והבנה שלפנינו אנשים בוגרים ולא ילדים בגן. או שציפיתי ליותר מדי....?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
(אגב, בדקת אם יש כבר ארועי קולנוע?
הרבה-הרבה זמן אחרי שחזרו בתי הכנסת, אלה עדיין לא חזרו.)
לא משנה מתי הם נפתחו. דיברתי על העובדה שהם פעילים ולא הוזכרו. הדין זהה לגבי קניונים וכד'. יש מספיק מקומות שצריך להקפיד על ההנחיות, מעבר לאירועים ובי"כ

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא משנה מתי הם נפתחו. דיברתי על העובדה שהם פעילים ולא הוזכרו. הדין זהה לגבי קניונים וכד'. יש מספיק מקומות שצריך להקפיד על ההנחיות, מעבר לאירועים ובי"כ
עם זה בדיוק הסכמתי.
ככה מקבעים תפיסה עקומה.
בטוחה שיש מספיק מקומות פתוחים שאפשר להזכיר במקום 'בתי כנסת'.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מסתבר שגם אותם "עליהם" חושבים כי אינם ילדים בגן.
ואף אחד לא סותם פיות.
אבל מה רע בלציין כי "חובה להקפיד על ההנחיות הרפואיות", גם אם לא אמור להיות קשור לנושא האפליה.
תנסו לדבר על האפליה.
מהר מאד תותקפו בטענה שאתם מתמקדים בדבר הלא נכון
וכרגע יש להתמקד במיגור המגיפה בלבד!

שיר השירות

משתמש מקצוען
בלת"ק
אני יודעת מאיפה מגיע התחושה שהחרדים יש להם יותר קורונה
כל פעם שמדברים בטלויזיה על קורונה יש ברקע תמונות של חרדיים כי בהתחלה היה בריכוזים החרדיים יותר חולי קורונה
ומאז זה נשאר
וזה התחושה שיש בציבור שחרדיים יש להם קורונה זה נהיה תמונת אילוסטרציה לקורונה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
אני יודעת מאיפה מגיע התחושה שהחרדים יש להם יותר קורונה
כל פעם שמדברים בטלויזיה על קורונה יש ברקע תמונות של חרדיים כי בהתחלה היה בריכוזים החרדיים יותר חולי קורונה
ומאז זה נשאר
וזה התחושה שיש בציבור שחרדיים יש להם קורונה זה נהיה תמונת אילוסטרציה לקורונה
יש פה שני נושאים.
אם נלך לפי הסדר ההסטורי, אז באמת בגל ראשון הקורונה התפרצה ביתר שאת בריכוזים חרדיים.
ואז התחילה להתקבע התפיסה הציבורית שקורונה זה מחלה של חרדים.

אחרי זה, בגל השני, תחילת ההתפרצות היתה יותר אצל חילונים (חרדים יותר שמרו, בצורה ברורה), ובכל זאת התקשורת המשיכה לשים תמונות של חרדים, וזה לגמרי היה קיבוע של סטריאוטיפים באופן בלתי הוגן.
בהמשך הגל השני (עכשיו זה קורה) הקורונה מטפסת יותר אצל החרדים, במספרים.
מה לעשות, אמרו ועוד יגידו, אורח חיים קהילתי, משפחות גדולות ובתים קטנים, שמים אותנו בסיכון יתר.

ובהחלט יש מקום להגיד שוב:
כלי תקשורת נכבדים (או פחות) - דייקו!!!
אם סיקרתם חרדים והבאתם תמונות של חרדים - ניחא,
אבל אם אם אתם מסקרים אחרים - אנחנו לא 'אילוסטרציה ישראלית'.
את זה תשמרו לשנה הבאה, אם תרצו לשים תמונה של 'סתם ישראלי' שעומד בצפירה תשימו חרדי. מה דעתכם? רעיון?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה