דרוש מידע אנטישמיות בלונדון

• פותח הנושא sseg
  • פורסם בתאריך

cyp

משתמש מקצוען
הייתי בלונדון כמה פעמים ובעלי היה עשרות פעמים ומעולם לא נתקלנו בגילויי אלימות לא פיזית ולא מילולית ואפילו לא מבטים והיינו לבושים רגיל ובעלי שחור לבן ודברנו עברית, אבל משתדלים לא להסתובב בשעות חשיכה רק באזורים יהודים,

בערל דוב

משתמש פעיל
נזכרתי בסיפור יפה ששמעתי פעם
בארה"ב היה פעם יהודי חרדי ירא שמים, שנסע ברכבת ולידו התיישב יהודי ניצול שואה מפולניה, שעזב את יהדותו, הניצול שואה כשראה את היהודי החרדי עם זקן ופיאות חליפה וכובע, התחיל לצעוק עליו בשפת אידיש, תדעו לכם שאתם מביאים את כל האנטשימיות בעולם, כי אתם צריכים להיות שונים מכל העולם, תורידו את הכל ותהיה כמו כולם.
היהודי ענה לו באנגלית, אין לי מושג איזה שפה דברת אלי, אבל הבנתי משפת הגוף שלך, שיש לך טענות על הלבוש שלי, אז אני חייב להסביר לך שאני בא ממקום שנקרא היימיש (לא יודע בדיוק איך לתייג) שאנחנו הולכים באותו לבוש, כמו שלבשו אבותינו מדור דור (גוים לכל דבר) ואנחנו לא משנים כלום, הניצוך שואה כששמע את זה, אמר לו, חס וחלילה אין לי שום טענות כלפיך, אדרבה אני מעריך מאוד את זה שאתם לא משנים כלום מדורות העבר.
אז פתח היהודי את פיו באידיש, ואמר לו אתה לא מתבייש? אם אני גוי והולך בדרך האבות אתה מכבד אותי, ואם אני יהודי שלא רוצה לשנות כלום מדרכי אבותי, אני מביא אנטישמיות

משום נזכרתי בסיפור הזה מהאשכול הזה:D

ידיד

משתמש פעיל
אז אני חייב להסביר לך שאני בא ממקום שנקרא היימיש
הכוונה היא לכת האמיש בארה'ב, אכן נראים חרדים כמעט לכל דבר..
מזכיר את הסיפור של אותו אחד שהסתובב בפריז עם שטריימל וצעקו לו שזה "חילול השם"...

בכ'א, אני חושב שמה שיוצא מהאשכול הזה, שמי שרוצה לשנות קצת אוירה בחו'ל ואולי גם קצת לבוש... יש לו בהחלט הסברים מעולים לסביבה וגם אולי קצת למצפון האישי שלו (אבל זה בשקט..).

ולמי שבאמת חושש, חברים, אין מה לחשוש, יש כ'כ הרבה תיירים עם כ'כ הרבה סגנונות לבוש כך שאנחנו ממש לא מושכים תשומת לב.
ולמי שכן שואל או מעיר, אפשר להגיד שהכובע הוא כי אנחנו סיקים, הזקן זה כי אנחנו היפסטרים, השפם זה כי אנחנו מכת האמיש והחליפה זה סתם כי קר לנו...

העיקר שניסע רק למטרות טובות ושמחות ונקדש שם שמים בכל הליכותינו!

אליזבט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גיסתי נסעה ברכבת של לונדון עם מטפחת ומוסלמי אחד צבט אותה.....

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ולמי שבאמת חושש, חברים, אין מה לחשוש, יש כ'כ הרבה תיירים עם כ'כ הרבה סגנונות לבוש כך שאנחנו ממש לא מושכים תשומת לב.
הבוקר חזרתי מביקור של כמה ימים בבודפשט (עיר מדהימה! אגב).
הלכתי כל הזמן בלבוש חרדי מלא (טוב, כמעט. לא הלכתי שם עם כובע וחליפה), ואכן, חוץ מפעמים ספורות ממש, לא נתקלתי בשום גילוי אנטישמיות. (וגם כשנתקלתי זה היה ממש ממש בקטנה).
אבל (כמעט) כל הרחוב הסתכל עלי! לא בקטע של פרנויה או משהו, אמיתי לגמרי. כי אין מה לומר - לבוש חרדי הוא לבוש מאוד ייחודי שגוי מצוי לא מרבה להיתקל בו. מי עוד הולך עם חתיכת בד על הראש? למי עוד מתנפנפים חוטים לבנים מבעד למכנסיים (וזה אפילו לא נראה כמו סטייל מוצלח...)? ולחסידים מבינינו - מי עוד הולך עם פאות מסלולות המשתפלות במורד לחייו? וכן הלאה.
אם וכאשר אחזור לשם שוב, אני מניח ששוב פעם אסתובב בלבוש חרדי מלא, כי באמת שאין סיבה שלא (חוץ מהאי נעימות), אבל אין מה לומר - זה בהחלט שונה ואנחנו כן מושכים תשומת לב! נכון, גם מוסלמי שילך עם טורבן על הראש ימשוך תשומת לב, אבל זה ממש לא סותר את העובדה שאנחנו כחרדים מושכים תשומת לב בלבוש שלנו. אמת שיש הרבה סגנונות לבוש, אבל מי שישים לב, בעולם המערבי פחות או יותר כל הלבוש הוא באותו סגנון (או עכ"פ לכל סגנון יש משתתפים רבים...). מי שהולך עם סגנון שונה - מושך תשומת לב. אי אפשר להתעלם מזה.
אז אדרבה, אני בעד העובדה שאם הדבר באמת אינו גורר שום אנטישמיות (למשל, אם זה במקום שלא אכפת להם), אדרבה ואדרבה - כדאי ללכת עם לבוש חרדי מלא.
אבל אם לא... ובכן...

ידיד

משתמש פעיל
אבל (כמעט) כל הרחוב הסתכל עלי!
ב.א. הכל בראש!!
מכיר את זה שאתה מגיע מאוחר לבית הכנסת כשכבר אוחזים באמצע התפילה ובטוח שכולם מסתכלים עכשיו רק עליך וכולך בוער מבושה?? בפועל אחד וחצי אנשים סובבו רבע ראש לכיוונך.
אלא מה, הכל בראש!!!

אל תחשוב שמסתכלים עליך ותראה שאכן אף אחד לא מסתכל.

gg

משתמש מקצוען
הצחיק אותי לקרוא את התגובות
אני גרה באנגליה ומסתובבת חופשי גם בחצות
בחיים לא עלה בדעת בעלי או ילדי לכסות את הכיפה או הלבוש וב"ה גם לא נתקלתי בשום אנטישמיות

סטמפורד היל בעייתית במקצת מאחר והיא ממש צמודה ל'הקני' שזו שכונת פשע כושית
אך הרבה מהפשע הוא לאו דווקא אנטישמי
אבל בגולדרס גרין ובערים אחרות באנליה אין שום בעיה להסתובב בדיוק כמו בארץ

ומאחר והזכירו פה את קבר ר' יהודה זאב סגל שחולל לפני כשבועיים אוסיף שזו היתה קבוצת צוענים שפרצו לבתים רבים באיזור וחיפשו דברי ערך- ללא חשש אנטישמיות...

gg

משתמש מקצוען
ב.א. הכל בראש!!
מכיר את זה שאתה מגיע מאוחר לבית הכנסת כשכבר אוחזים באמצע התפילה ובטוח שכולם מסתכלים עכשיו רק עליך וכולך בוער מבושה?? בפועל אחד וחצי אנשים סובבו רבע ראש לכיוונך.
אלא מה, הכל בראש!!!
אלא מה, הכל בראש!!!

בטוח הכל בראש--
כמות החרדים שמסתובבת בבודפשט רבה עד מאד
וממש לא מושכת תשומת לב!

בערל דוב

משתמש פעיל
ומאחר והזכירו פה את קבר ר' יהודה זאב סגל שחולל לפני כשבועיים אוסיף שזו היתה קבוצת צוענים שפרצו לבתים רבים באיזור וחיפשו דברי ערך- ללא חשש אנטישמיות...
וכאילו שבארץ לא היה חילול בית כנסת לפני כמה שבועות
ולתלות ראש של חזיר על בית כנסת לפני כחודש בערך

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ב.א. הכל בראש!!
אלא מה, הכל בראש!!!

אמת.
אבל... לפעמים באמת כל בית הכנסת מסתכל עליך. תלוי במצב. אם מדובר בבית כנסת של 15 אנשים שכולם תמיד מגיעים בזמן ופתאום יום אחד הגעת מאוחר - כולם מסתכלים עליך.
הוא הדין לעניין מקום בו לא מסתובבים כמעט חרדים.
בטוח הכל בראש--
כמות החרדים שמסתובבת בבודפשט רבה עד מאד
וממש לא מושכת תשומת לב!
כמות החרדים שמסתובבת בבודפשט רבה עד מאוד? כמה חרדים כבר ראית שם?
אני ראיתי שם את אותם 5 / 8 חרדים בערך מסתובבים שם. חוץ מזה לא ראיתי עוד ברחוב.
אולי היו עוד, אבל לא הלכו בלבוש חרדי בולט... כך שלא יכולתי לדעת...

אולי מעניין אותך גם...