אנא! שימרו על ילדיכם.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
ולי היה מוזר העניין של הסמים...[וזה לא קורה במרתף טחוב אלא ברחובות הומי אדם]

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פדואלה;n4883655:
לאור התגובות שלא "סובלות" את "אלו" שלא שומרים הפיקדונות שה' נתן להם, ולאור הביקורת הנוקבת המושלכת לעבר כל "אלו" החיים בחושך ולא יודעים מה קורה בחוץ.
אני חייבת לציין שלא כל מה שנראה לכם מבחוץ שהוא חשוך, כלוא, סגור ומסכן, הוא אכן כך.
את הסכנות הידועות רובינו ורובם האחרים יודעים.
אממהה-
שאנחנו בנ"א רגילים עם חולשות כאלו ואחרות, ואנחנו צריכים חיזוקים על נושאים מסויימים מדיי פעם, ולפעמים אפילו טלטלות ע"מ שהגיע למקום המאוזן הישר. וזה לא אומר שאנחנו לא רוצים בכל מאודינו לשמור על יקירינו, וגם זה לא אומר עלינו שום דבר אחר. אנחנו מתפללים מתי שרק אנחנו יכולים שה' ישמור על האוצרות שלנו ועושים השתדלויות שנראות לכל אחד לנכון לעשותם.
ועם כל זאת כל פעם שקורה משהו אנחנו שוב מתחזקים ושוב נופלים וחוזר חלילה...
כולנו אנשים ולא מלאכים! ידוע על הרבה משפחות ששמרו בכל האמצעים ע"מ לשמור על הילדים וקרה מה שקרה. זה לא דרך ללימוד שצריך להרפות, אבל מפה ועד התגובות חסרות ההכלה?!
פתאום כולם דואגים למצפון של האמהות האחרות. מה, אתן מושלמות בכל הנושא של שמירה רוחנית ופיזית על הילדים? מישהו יכול להצהיר ע"ע דבר כזה?
רק אני מאלו?? אולי....

יש כאן כמה עינינים מעורבים ביחד.
ראשית,כן יש אנשים שלא שומרים על הפקדונות שה' נתן להם, וזו עובדה. שמירת החיים זו מצווה ככל המצוות. לא מכירה אף רב שתשאלי אותו אם מותר לשלוח ילד בן שנתיים לבד והוא יאמר לך שכן. יש קווים אדומים שבשום מצב לא מחשבתי ולא חולשתי אסור לעבור אותם. כמו שיבואו ויגידו שלא חשבו שיש בעיה שילד משחק בקופסת גפרורים, ולא עלה על הדעת שתדלק אש.

ענין החושך והאור- לא רואה אור או חושך בלדעת מה קורה בעולם,אולי זה בעין המתבונן על עצמו. יש מספיק סכנות מודעות וברורות לכל מי שחי על פני כדור הארץ בסביבתו הקרובה שהוא לא צריך להחשף לזוועות שמופיעות וכתובות במקום אחר. ומי שעוצם את העיניים לסכנות האלו חי בחושך, שהוא עשה לעצמו.

כולנו בני אדם עם חולשות וחוזקות-נכון. כולנו צריכים חיזוק מדי פעם- בוודאי. להתפלל -זו חובה לכל אחד, אבל עדיין לא יודעת כמה אנשים בדורינו הם ברמת אמונה וביטחון שתפילה היא ההשתדלות היחידה שהם צריכים לעשות כדי לשמור על הילדים שלהם ולא שום מעשה.

אף אחד לא מושלם, מי שמושלם כבר לא כאן. ועדיין , עם כל חוסר המושלמות יש דברים שהם מתחת המינימום הנדרש כדי לשמור על הפקדונות שה' נתן.

דג בבל

משתמש רשום
נכתב ע"י מה הענינים;n4883543:
חבל על ההתקפה.
לא יודעת ולא בדקתי אם המייל הזה נכון או לא, אבל גם אם יש אפשרות להמציא כזה מייל, כנראה שגם ליישם אותו אפשר

בכל אופן, האזהרה הזו נשלחה לכתובת הלא נכונה
היא צריכה להשלח לכל אותם הורים המזירים את עצמם בכוונה תחילה מכל אמצעים טכנולוגיים למיניהם וממילא לא מכירים את העולם!
בעיתונות שלנו ב"ה לא מופיעות כתבות כמו אלה, בחברה שלהם לא מדברים על הנושאים הללו משום 'הרחק מן הכיעור ומן הדומה לו' וממילא הם לא מכירים ואין להם יכולת להכיר משום מקום.
ודווקא אליהם אמור להיות מופנה מייל זה ועוד אחרים כמותו.
רבותי, אנחנו נמצאים בדור לא פשוט ותמימות היא מסוכנת!!
לא צריך להכיר את כל הדברים, מספיק לדעת שצריך להזהר, איך להזהר ומתי וזה הכל
אבל מהכרות אישית עם כמה משפחות שכאלה, כל נסיון לדבר איתם על זה - נכשל.
הם טוענים שמי שמכיר מידי הרבה מושגים, ממילא גם ממציא וגם מכניס לעצמו דמיונות והם לא רוצים להחשף.
אני כותבת את זה בכאב משום שלא רוצה לאמר אח"כ 'שלום עלייך נפשי', אבל יודעת שמאד מאד קשה להגיע לכל אותם אלה שלא מוכנים לקבל.

מה הכוונה מהכרות אישית עם כמה משפחות שכאלה, כל נסיון לדבר איתם על זה - נכשל.
הכוונה משפחות שנפגעו
או משפחות שלא משתמשים באיפון?

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דג בבל;n4883713:
מה הכוונה מהכרות אישית עם כמה משפחות שכאלה, כל נסיון לדבר איתם על זה - נכשל.
הכוונה משפחות שנפגעו
או משפחות שלא משתמשים באיפון?

הכוונה לדוגמא, שאני מתארחת בשבת אצל משפחה, ובת שלהם יורדת להוריד את הפח, ונעלמה- נעלמה לשעה וחצי. ואף אחד לא ממש מודאג.
ואחר כך הילדה חזרה כולה מבוהלת ואדומה מבכי.
ואף אחד לא חשב שקרה לה כלום.
כי שאלו אותה אם קרה לה משהו
והיא אמרה שלא.

וכשרמזתי לאמא לדובב את הילדה
אז היא אומרת לי
"באמת, כאן בשכונה נראה לך שקרה לה משהו? כולם חרדים כאן. כנראה היא נבהלה מחתול או משהו".

אמיתי.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י לבן;n4883731:
הכוונה לדוגמא, שאני מתארחת בשבת אצל משפחה, ובת שלהם יורדת להוריד את הפח, ונעלמה- נעלמה לשעה וחצי. ואף אחד לא ממש מודאג.
והיא אמרה שלא.

אז היא אומרת לי
"באמת, כאן בשכונה נראה לך שקרה לה משהו? כולם חרדים כאן. כנראה היא נבהלה מחתול או משהו".

אמיתי.

הזוי!!!

חוי ג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י אקורד;n4883781:

אבל לצערי לא מפתיע...
מכירה מקרוב כמה מקרים של תמימות מוחלטת בנושא, שכעומדת מהצד בא לי לנער את ההורים האלו חזק...
לדג' אישה שמרשה לבן שלה , בחור קטן, ללכת לעזור לאדם אחר בבית שלו בלי להכיר במי המדובר.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י לבן;n4883731:
והיא אמרה שלא.

אז היא אומרת לי

אמיתי.

כן, ואני אומרת למישהי: את יודעת, אל תשלחי את הבת שלך (9) לבד ע"י איצקוביץ, זה ממש מסוכן
אז היא עונה לי: ההפך, זה מקום חרדי למהדרין, שם הכי פחות לחשוש.
נו...

שיר המעלות

משתמש פעיל
מכירה מישהי שבנה הותקף ל"ע והיו צריכים להסביר לאמא מה בדיוק היה התקיפה כי לא הבינה מה יכלו לעולל לבנה.. מרוב תמימות אמיתית וחוסר ידע מוחלט. לדעתי צריכים לפתוח להורים את העיניים עם סיפורים כדי שידעו ממה להזהר ולשמור על ילדיהם. אולי זה מה שיעזור. אולי....?????

giligil

משתמש מקצוען
נכתב ע"י wald;n4883665:
לא מוזר לי שיש תוקפים, גם לא לגיל הזה
אלא התהליך המתואר במייל הפותח את האשכול הוא המוזר (בא נאמר הציפוי מסביב, דרך הגילוי, אופן הכתיבה וכו')

...

דג בבל

משתמש רשום
נכתב ע"י לבן;n4883731:
והיא אמרה שלא.

אז היא אומרת לי

אמיתי.

זה היה ממש ככה?
למה לא הלכת למשטרה, דרך משל?
מטריד מאוד!

giligil

משתמש מקצוען
בעקבות תגובות של חוסר אמון במעשה, החלטתי לפנות ישירות לאותה פסיכולוגית שממנה קיבלתי את המייל,
ואלו היו מילותיה:
לצערי הרב זה היה.
דברתי גם עם אמא לשתי ילדות שנפגעו והיא ממש תארה לי את התגובות המסוממות שלהן ועוד הרבה מעבר לכך.
תשמרו על הילדים!!!
תפילות ותפילות ותפילות לישועה מהשמים.

אביגיל אינש

משתמש פעיל
כשהבת שלי היתה בגן חובה , פגשנו בדרך לגן את אחת החברות שלה (שאני ידידה של אימה)
ואז היא אומרת לי בשיא התמימות, שמשהו עצר לה עם הרכב ואמר לה אם היא רוצה שהוא יקח אותה לגן ! והיא ענתה לו שהיא גדולה והיא יכולה ללכת לבד! .......:eek::eek::eek:
מיד לאחר שהן נכנסו לגן התקשרתי בזעזוע לאמא שלה, והיא היתה בהלם !!!!
היא אמרה שתמיד בעלה אומר לה שצריך להזהר ואמנם הילדה בגן חובה אבל עדיין זה מסוכן, ותמיד היא זלזלה במה שהוא אמר
ומאותו יום היא ממש לקחה את זה ברצינות!!!
היא ראתה שזה ממש לא ענין פשוט בכלל!!!

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
באמת רק תפילות יכולות לעזור במקרים האלו ולא שום דבר אחר!!! בדיוק השבוע ספרה לי חברה שאמא שלה מפקחת שבכל בי"ס יש לה לפחות 2-3 מקרים שה' ישמור!!!
במסגרת עבודתי הייתי מסדנת מוגנות, והמדריכה שם אמרה שהיום זה מגיע למימדים של מגפה ממש. והמפחיד הוא שרוב המקרים (עד 80%) בציבור החרדי הם מקרובי משפחה (אנשים מוכרים כולל שכנים, בעל מכולת, אח של חברה) ולא מאדם זר...
עם הסיפורים שהיו לה, עדיף שהאמא תוליד את הילדים בגיל 20+ ישר לחתונה, כי היו סיפורים עם אח של חברה שאמר לה לעזור לו לחפש משחק בחדר, עם בעל מכולת שביקש מהילד שיעזור לו רגע במחסן, בתוך הבית כשההורים לא היו, בדרך לבית הספר, עם האבא, עם הסבא, דרך הטלפון, בחיידר בקיצור שום מקום לא בטוח. המקסימום שאפשר לעשות זה:
1. ללמד את הילדים להיזהר גם מהקרובים והנחמדים.
2. ללמד אותם איך לנהוג במקרה שמישהו תוקף אותם.
3. לתת לגיטימציה לנושא כדי שאם ח"ו דבר כזה קורה יבואו לדווח.
ושוב. הדבר היעיל ביותר זה רק תפילה ושוב תפילה!!!

זהר מושקוביץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד הערה ששמעתי ממקור מוסמך
עד גיל שש זה לא משנה אם זה בן או בת!

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
כשאני קבלתי את המייל הזה הגבתי: "ממתי ילדים בני שנתיים הולכים לבד" אבל היום כבר אין לי שאלות
הייתי בגינה עם ילדי ופתאום אומרת לי אישה שראתה ילדה בת שנה וחצי הולכת לבד אל מחוץ לגינה ושמה לב שאף אחד לא חיפש אותה, את הילדה הזו הכרתי לפי התיאור וראיתי אותה ג"כ קודם עם אחיה, משהי הלכה לומר לאמא שלה שבדיוק שמה לב שהיא נעלמה האמא לא נבהלה רק הגיבה : "מה אני יכולה לעשות" והלכה לה לאיטה לכיוון שאליו הלכה הילדה תוך כדי פטפוט עם חברותיה, בנתיים בעלה של האישה ששמה לב הביא אותה, היא הספיקה להגיע די רחוק.
זה פשוט הפחיד אותי לדעת שיש אנשים כאלו בעולם שלנו!
וכמו שכבר כתבו קרובי משפחה זה הקטע הכי קשה (לצערי מנסיון) צריך לפתוח עיניים כל הזמן, ושה' ישמור על ילדינו שלא יפגעו (בפתח) ולא יפגעו (בשוא) ח"ו לעולם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה