קורונה אמא חיובית לקורונה והשאר שלילי- מה כדאי לעשות?

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
נבדקנו ביום שישי כולנו [זוג +3 קטנים] קיבלנו תשובה הבוקר שרק אמא חיובית, בשבת היינו בעיקרון בלי הפרדה.
השאלה היא מה עכשיו- לבודד את אמא [=סיוט], או להיות כולם ביחד?
מה אתם עשיתם? הכנסתם את אמא לבידוד בנפרד? הייתם כולם ביחד?
אם לפי הכללים, נצטרך לחכות 10 ימים שאמא תצא ואז עוד 10 ימים +2 בדיקות שכל השאר יצאו. סכה"כ 20 יום בידוד (זה בהנחה שהגלגל לא ממשיך וכולם שליליים בבדיקות).
נשמח לעצות ממי שכבר עבר את זה.
תודה

עורך עם נסיון

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מבחינה חוקית מה שכתבת הוא הנכון, או פרידה מאמא וגם אז הילדים מעכשיו בבידוד כפי החוק, לפחות 10 ימים + שתי בדיקות.
לפי הוראות חלק מהרופאים יש מקום להניח כי הילדים נדבקו יום יומיים אחרי ההורה או לא ידבקו... ובשעת הדחק ניתן לסמוך ע"ז בהתייעצות עם רופא שמדבר בהגיון.
יש לי מה להוסיף, אך אין המקום מתאים לזה.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לפנות את האמא בלבד למלונית זו אופציה? מאמינה שיאשרו בקלות

מנאלו

משתמש פעיל
הגיוני שבמהלך השבת השאר נדבקו.
ממליצה לבקש שוב בדיקות לכולם ולראות...
ולגבי ההחלטה תלוי מאד איך האמא מרגישה- אם ממילא היא מאד חלשה וצריכה הרבה לנוח יתכן וכדאי להפריד כי ממילא היא לא עוזרת...
נקודה נוספת- הפרדה מחינת משרד הבריאות נקרא- שירותים ואמבטיה, מגבות וכו' נפרדות או לחטאות כל הזמן- האם יש אפשרות?
אוכל מי מכין? וכו'...

אילה מינה

משתמש מקצוען
לפנות את האמא בלבד למלונית זו אופציה? מאמינה שיאשרו בקלות
אנחנו עשינו את זה, היה לא קל אבל שווה
שמירת בידוד בבית היתה בלתי אפשרית ניסינו יום אחד וזה היה קשהההה
לכן אני עם התינוקת בת חודשיים נסעתי למלונית ובעלי נשאר בבית עם שתי ה"גדולות"(3.5 ו2)
היה מאתגר אמנם אבל שווה את זה כי הם יצאו מבידוד בערך כשחזרתי ויכולנו לחזור לחיים הנורמלים
התינוקת היתה צריכה בידוד אבל בגיל חודשיים זה לא מסובך בכלל כי אני יכולתי להכנס ולצאת חופשי
וב"ה עם אוכל וכו' היתה עזרה של המשפחה והשכנים לבעל שנשאר
כולל תשעה באב ושבת באמצע

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי להכנס לבידוד לכמה ימים,
ולאחריהם לערוך בדיקה נוספת לבני המשפחה כדי לוודא שאף אחד לא נדבק בשבת.
ולפי התוצאות להחליט מה הלאה..

פ.נ

משתמש מקצוען
אני חושבת שברגע שמיגלה מקרה בודד שמישפחה של קרונה כל המישפחה יהיו ביחד........

ולגבי ההחלטה תלוי מאד איך האמא מרגישה- אם ממילא היא מאד חלשה וצריכה הרבה לנוח יתכן וכדאי להפריד כי ממילא היא לא עוזרת...

אולי הילדים יעזרו לאמא......... יכינו אוכל וכ..... זה גם רעיון...........

ילדודס

משתמש מקצוען
אני חושבת שלילדים ממש קשה נפשית שאמא בבידוד ולכן לא שמרתי בידוד כשהייתי חיובית
3 ימים לפני שסיימתי בידוד, שזה היה שבוע לפני הזמן שהילדים היו צריכים בידוד שמתי מסיכה והשתמשתי רק בחדר האמבטיה שביחידה, אכלנו בשטח פתוח.
לפני היום האחרון בדקנו את הילדים והם יצאו שלילים וחזרו למוסדות חינוך.

יש לציין שהם שהו גם במלונית ולא נדבקו וליד חולי קורונה רבים
ולכן החלטנו כך לנהוג

דיני

משתמש מקצוען
20-30% מהחיוביים מקבלים תוצאה שלילית

הגיוני מאד שאתה או ילדיך כבר נדבקתם.
תהיו עירניים לכל שינוי קטן בבריאות - נזלת, שיעול, כאב גב, חום נמוך, שינוי בתיאבון - כולם סימנים מובהקים של קורונה כשידוע על מגע עם חולה מאומת.

אני לא בעד הפרדת משפחות, אלא אם ברור שלא היתה הדבקה, או שבני הבית בקבוצת סיכון.

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
נזלת, שיעול, כאב גב, חום נמוך
אכן, זוהי בערך הרשימה של מה שאני מרגיש מיום שלישי, עשיתי בדיקה בשלישי ובשישי, בשניהם יצאתי שלילי.
גם לבת הגדולה יש שיעול קל והיה לה מעל 37 בשלב כלשהו, העניין הוא שכל זה לא עוזר כי אם יצאנו שלילי, ע"פ הכללים אנחנו צריכים עוד 10 ימים מאז שאשתי תסיים, זה אומר עוד שבועיים וחצי עם הילדים בבית :(

זה יוצא שאם אנחנו ביחד בבית לשבוע זה דוחה את כל החזרה לחיים בשבוע.

נערך לאחרונה ב:

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אכן, זוהי בערך הרשימה של מה שאני מרגיש מיום שלישי, עשיתי בדיקה בשלישי ובשישי, בשניהם יצאתי שלילי.
גם לבת הגדולה יש שיעול קל והיה לה מעל 37 בשלב כלשהו, העניין הוא שכל זה לא עוזר כי אם יצאנו שלילי, ע"פ הכללים אנחנו צריכים עוד 10 ימים מאז שאשתי תסיים, זה אומר עוד שבועיים וחצי עם הילדים בבית :(

ורק תקוו שלא יצא פתאום עוד מישהו חיובי
שכנים שלי, שבוע וחצי אחרי שחלק מהמשפחה חיובי, התגלה עוד בחור חיובי (בבדיקה השלישית. השתיים הראשונות יצאו שליליות) הבידוד לבריאים התארך בעוד כמעט שבועיים.

חדשה 93

משתמש מקצוען
אצלינו זה היה בעלי החיובי, ואני והילדים שליליים,
הבנו שאין מצב לבידוד ביתי, וק"ו לא בא בחשבון פינוי של בעלי לבד למלונית.
לא הפרדנו....
ואכן היינו חודש בבידוד....

דיני

משתמש מקצוען

להבדיל מבדיקה חיובית, בדיקה שלילית המהימנות שלה נמוכה. רק 70% מהנשאים מזוהים בבדיקות, היתר, 30% מקבלים תשובה שלילית על אף שהם חולים. (יכול להיות שאין מאסה מספקת של וירוסים בלוע ובאף. אני מכירה מישהו שרק בביופסיה מהראות מצאו לו קורונה. כמובן שהוא היה במצב קשה והביופסיה נעשתה בלאו הכי). גם חלק גדול מהבדיקות נפגם בדרך אל המעבדה.
כך שאם יש תסמינים + קרבה הדוקה לחולה מאומת ההנחה היא שיש מחלה.
מבחינת משרד הבריאות אתה יכול להצהיר שאשתך בבידוד, כך שכולם יוכלו להשתחרר כעבור שבועיים.
מבחינת המציאות והרצון שלא להפיץ את המחלה - תעקוב אחרי אלו שפיתחו אי אלו תסמינים, ושלושה ימים אחרי שהם מחלימים, או עשרה ימים אחרי שהתסמינים התחילו, אפשר לחזור לשגרה.

דיני

משתמש מקצוען
וכמובן שאין שום צורך וממש לא מומלץ להיבדק בבסוף התקופה.
בבחינת "יוסיף דעת יוסיף מכאוב"

לא לשכוח שבתחילת הקורונה החולה היה צריך לחכות עד לקבלת 2 תוצאות שליליות, וזה היה יכול לקחת גם חודשיים.
מאזור חודש יולי הבינו שאחרי 8 ימי מחלה המאסה של הוירוסים יורדת דרסטית, ואלו שנשארים הם וירוסים מתים. ולכן משחררים באופן גורף אחרי 10 ימים.

כך שבדיקה בסוף תקופת הבידוד יכולה לצאת חיובית לאורך זמן, שלא בצדק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה