אמא, איך את מתכוננת לחורף?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י zahav1;2268708:
גם אצלינו אין במשחה היסטוריה של אלרגיה כלשהי מ2 הכיוונים ,
וכשגילנו את הצליאק לבת שלי בגיל 2, 2 הצדדים הזדעקו שזה לא מגיע מהם(כאלו שאם כן, זה משנה משהו...)
אבל כנראה שגנטיקה צריכה להתחיל איכשהו, אז הבת שלי פותחת את השלשלת..
היום צליאק נעשה נפוץ ברמה שלא תאמן. רק בשנה האחרונה שמעתי על לפחות שמונה ילדים שאובחנו. בלי שום רקע משפחתי סביבתי.
טוען מי שטוען שזה בגלל שהחיטה של ימנו היא מהונדסת.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
תסחטי לה הרבה פירות הדר, באופן יומיומי ותני לה לשתות.
מניסיון, יעיל ביותר.

ANONYMUS

משתמש מקצוען
האמת, שממש באתי לכתוב את העצות שלי לגבי הילדה האומללה,
רק דמיינתי את אדריכלית קמה מחר בבוקר,
מלבישה את הילדה,
הולכת לרופא,
עושה בדיקות דם,
מחסנת נגד שפעת,
הולכת לאף אוזן גרון,
בודקת את הפוליפים והשקדים וכל מה שמסביב.
מוציאה מהבית את הפרות הדר
ואחר כך את הבמבה,
קונה משאית של רימונים,
ומתחילה לסחוט אותם,
מורחת שמן זית על החזה של הילדה,
ודוחפת לה לפה ויטימין C,
רצה לשלושת המימדים,
ומשם למטוטלת,
ומשם במרוצה לאלרגולוג.

בקיצור.............
מידי רחמתי. אז חסכתי את התובנות שלי....

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ANONYMUS;2268743:
מלבישה את הילדה,
הולכת לרופא,
עושה בדיקות דם,
מחסנת נגד שפעת,
הולכת לאף אוזן גרון,
ואחר כך את הבמבה,
קונה משאית של רימונים,
ומתחילה לסחוט אותם,
ודוחפת לה לפה ויטימין C,
רצה לשלושת המימדים,
ומשם למטוטלת,
ומשם במרוצה לאלרגולוג.

בקיצור.............

היא ביקשה עצות כדי לעשות מה שיוצא לה מזה למעשה.
וזה אגב מה שהיא עשתה בסוף.
אימצה את הדעה של קניה בבית מרקחת ב39 שקלים..

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ANONYMUS;2268743:
מלבישה את הילדה,
הולכת לרופא,
עושה בדיקות דם,
מחסנת נגד שפעת,
הולכת לאף אוזן גרון,
ואחר כך את הבמבה,
קונה משאית של רימונים,
ומתחילה לסחוט אותם,
ודוחפת לה לפה ויטימין C,
רצה לשלושת המימדים,
ומשם למטוטלת,
ומשם במרוצה לאלרגולוג.

בקיצור.............
בקיצור, לא לקחת בחשבון שיש לה שיקול דעת

ANONYMUS

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GRN;2268747:
בקיצור, לא לקחת בחשבון שיש לה שיקול דעת

בדיוק!
כשרואים ילד סובל,
שיקול הדעת לא ממש עובד...
(אצלי בכל אופן)

ולכן כשילד סובל,
מנסים הכל הכל הכל עד כדי שגעון.

הציירת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם לי היתה בת שמגיל 1/2 שנה עד שנה היתה חולה כל החורף. הייתי איתה 4 פעמים בבי"ח והיא קיבלה באופן קבוע תרופה נגד אסטמה. חורף אח"כ כשהיתה בת שנה וחצי היא לא פיספסה כמעט יום אחד מהגן. וכמובן ב"ה לא היתה צריכה שוב תרופה.
העיקר שיבוא כבר החורף והוא אכן יהיה בריא ומבורך.

RG אדריכלית

משתמש צעיר
תשמעו את ההמשך:

הצלחתם להלחיץ אותי בקשר לצליאק, אז הרמתי טלפון לרופא ילדים שלי [רופא מבוגר שהיה הרופא שלי ועכשיו אני מביאה אליו את הילדים, מכיר אותי ואת כל המשפחה מעולה- כך שאני רגילה לטלפן אליו אם מתעוררות שאלות] בקיצור, את פרץ הצחוק שתקף אותו כששאלתי אם יכול להיות שהיא צליאקית, שמעו מעבר לטלפון, אני כל כך הופתעתי שפשוט שתקתי. תכלס הוא אפילו לא רוצה לתת לי הפניה ז"א , אם אני ארצה הוא ייתן אבל מבחינתו זה הזוי. :confused:
:rolleyes:
טוב, אני צריכה עוד לעכל את השתלשלות העניינים הזו, ואז להחליט מה הלאה.....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י RG אדריכלית;2269042:
תשמעו את ההמשך:

הצלחתם להלחיץ אותי בקשר לצליאק, אז הרמתי טלפון לרופא ילדים שלי [רופא מבוגר שהיה הרופא שלי ועכשיו אני מביאה אליו את הילדים, מכיר אותי ואת כל המשפחה מעולה- כך שאני רגילה לטלפן אליו אם מתעוררות שאלות] בקיצור, את פרץ הצחוק שתקף אותו כששאלתי אם יכול להיות שהיא צליאקית, שמעו מעבר לטלפון, אני כל כך הופתעתי שפשוט שתקתי. תכלס הוא אפילו לא רוצה לתת לי הפניה ז"א , אם אני ארצה הוא ייתן אבל מבחינתו זה הזוי. :confused:

ייתכן מאד שהיא לא צליאקית. הלוואי.

ועדיין. אם אפתח אשכול על רופאים שטעו, ושלא הכירו תופעות שנפוצות היום, ועוד כהנה - הוא יהיה אשכול ארוך.
כולל הרופאים שצחקו עליי, כשהגעתי עם פעוטה קודחת בארבעים מעלות חום, בפעם האלף באותו חורף, ולא הסכמתי לקבל את הקביעה שזה שוב וירוס.

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי את כל ההודעות. אבל אני מיום היוולדי סבלתי כל החורפים מאסטמה - זה דלקות ראות בילדות, דלקות סינוסים חריפות בבגרות- ואינספור וירוסים ,שפעות סטרפטקוק ומה לא... (וכל הזמן אינהלציות ואח"כ משאפים בתיק של הסמינר... ) מאז שני זוכרת את עצמי- החורף שלי היה נראה ככה: 3 שבועות שפעת, חוזרת לכיתה ליום, חוזרת הביתה לשבוע וירוס- לכיתה לעוד יום - ושוב הביתה לחודש לשפעת וסינוסיטיס וחוזר חלילה -עד לקיץ (זה כולל עונות מעבר) עד שיום אחד בערך בגיל 18 הרופאה קיבלה בינה יתירה פתאומית- ואמרה לי לקחת ויטמין C כל יום (1000 מ"ג, כשמתחיל צינון- 1000 מ"ג פעמיים עד 3 פעמים ביום) וויטמין D . ומאז- אני ב"ה בלעה"ר בריאה כל החורף ואפילו לא "מצוננת"... אפילו ההתקפים של האסטמה פחתו בכמעט 90% והיום כשבעלי רואה אותי מחפשת משאף- הוא נבהל...
גם עכשיו- אני לוקחת ומקפידה. אם שכחתי כמה ימים- ישר אני מצטננת- ויותר מזה- התינוקת שלי (יונקת מלא) גם מצטננת- אני לפעמים לוקחת יותר- בשבילה ובערך אחרי יממה היא חוזרת למצב רגיל. קחו ויטמין C- זה יציל לכם את החורף!!!!

נחמדת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י RG אדריכלית;2269042:
תשמעו את ההמשך:

אני מנסה לחשוב למה לפי הנתונים שהעלת חשבו שזה צליאק? כאמא לילדונת צליאקית מתוקה, לא ידוע לי שגוף שמערכת החיסונית שלו חלשה והוא מותקף בוירוסים/ חיידקים שונים ומשונים, זה יכול להעיד על צליאק. תקנו אותי אם אני טועה. הדבר היחיד הוא שציינת שהיא קטנה במשקל, יש לה חוסר תאבון ועצירות. השאלה היא אם היתה זו מבחינתך הערת אגב וזה שולי אצלה או מהותי. כי אלו כן נתונים שיכולים בהחלט להעיד על צליאק. השאלה היא אם חוסר התאבון הוא משמעותי או רק בעקבות מחלה חד פעמית שתקפה את הגוף באותו זמן? לגבי המשקל- האם היא קטנה באחוזונים/ או שהתחילה לרדת באחוזונים האישיים שלה? האם העצירות היא קבועה? משמעותית? כי אם כן- אלו מדדים מספיקים בשביל לשלול צליאק. אין סיבה שצחוק של רופא יגרום לך לוותר על משהו לטובת בריאות ילדתך. אך אם אין סיבה שיכולה להצביע על צליאק כגון חוסר ברזל/ חוסר תאבון/ ירידה באחוזונים/ קומה נמוכה/ שיבושים במערכת העיכול כגון שילשולים או לחילופין עצירות וכדו'- אין סיבה לדעתי לחשוב שמחלות החורף שהיא נדבקה בהם קשורות אולי לצליאק.
הרבה בריאות!!!

poto12

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי קפלר;2269158:
ייתכן מאד שהיא לא צליאקית. הלוואי.

ועדיין. אם אפתח אשכול על רופאים שטעו, ושלא הכירו תופעות שנפוצות היום, ועוד כהנה - הוא יהיה אשכול ארוך.
כולל הרופאים שצחקו עליי, כשהגעתי עם פעוטה קודחת בארבעים מעלות חום, בפעם האלף באותו חורף, ולא הסכמתי לקבל את הקביעה שזה שוב וירוס.

אני רק צריכה להעלות באוב את האשכול ששאלתי לאיזה רופא לגשת עם הפצעים של הבת שלי
עוד עדיין לא ברור וכבר עבר חודש נוסף מאז
רופא עור אומר אלרולוג אלרולוג מגכך ואומר רופא משפחהזה פשוט עקיצות יתוש עושה טובה נותן בדיקות דם האחות שולחת אותי לזיהומולוג ושולחת אותי לבקש הםניה מהפרופסור ילדים הפרופסור אומר עקיצות יתוש אולי אלרגיה וחוזר חלילה....:eek::eek:
אם שאלתם הילדה עוד מתגרדת
מקבלת אריוס בשביל להקל

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
זה לא נכון לחלוק לגמרי על רופאים ותיקים.
אבל גם לא הייתם לוקחת את דבריהם כתורה למשה מסיני.
הם יכולים לטעות(הסטייפלר היה אומר לאמא שלי -הרופאים בודים מליבם)

לא יודעת איך רצו מיד לצליאק כאן באשכול .
תיארת דברים הרבה יותר ראשוניים
של גוף חלוש ווירוסים מתלבשים עליו.

הייתי בהחלט הוכלת על הצד של חיזוק הגוף ומערכת החיסונית .
במידה וזה לא יעזור ובעזרת ה' כן.
אז תשקלי לחפש עוד בעיות ומחלות.
רפואה שלימה!

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שניי דברים שעזרו לי:

בשנה שעברה הקפדתי לתת לילדים חיזוקית כל יום וב"ה, היו הרבה פחות מחלות חורף.

יש לי שני ילדים שרגישים לחלב- הורדתי את מוצרי החלב לגמרי- חוץ מיוגורט, וזה מנע את כל מה שקשור לדלקות אוזניים, שיעולים ונזלת.

אני מכירה אנשים מבוגרים שבאופן קבוע מוציאים מהתפריט חלב ומוצריו במשך כל החורף וזוכים לחורף שקט.

הרבה בריאות!

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
חוזרת על ה שכבר אמרו:
ויטמין C וויטמין D.
מהויטמין D אל תפחדי לתת מינון גדול יותר מהמומלץ.

RG אדריכלית

משתמש צעיר
נכתב ע"י בפוטנציאל;2269250:
זה לא נכון לחלוק לגמרי על רופאים ותיקים.
אבל גם לא הייתם לוקחת את דבריהם כתורה למשה מסיני.
הם יכולים לטעות(הסטייפלר היה אומר לאמא שלי -הרופאים בודים מליבם)

לא יודעת איך רצו מיד לצליאק כאן באשכול .
תיארת דברים הרבה יותר ראשוניים
של גוף חלוש ווירוסים מתלבשים עליו.

הייתי בהחלט הוכלת על הצד של חיזוק הגוף ומערכת החיסונית .
במידה וזה לא יעזור ובעזרת ה' כן.
אז תשקלי לחפש עוד בעיות ומחלות.
רפואה שלימה!

לא יכולתי לנסח את הסיכום טוב יותר ממך!! :)

zahav1

משתמש מקצוען
יכול להיות שצליאק באמת לא קשור כאן,
אבל צחוק של רופא לא היה מניע אותי מלעשות בדיקה,
כשאני הגעתי עם הבת שלי בגיל שנתיים לרופאה (מומחית מאד)וביקשתי הפניה לצילאק, (בעקבות דוד שלי ,שהסב את תשומת ליבי לכך שיש לה סימנים המעידים על צילאק)
הרופאה ממש צחקה עלי,אבל בשביל ל"להרגיע" אותי נתנה לי בדיקת דם.
והתוצאות לא השאירו מקום לספק.
המסקנה שלי, שצריך גם לדעת להתעקש גם מול רופאים מומחים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה