התייעצות אלרגיה? תינוק בן שנה...

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
חייבת לדייק. כי זה עולה לי בבריאות
היימליך אינו רופא אלרגיה. ולא מתימר להיות (אני מקווה) הוא בסה"כ רופא אלטרנטיבי שאומרים שהוא יודע לאבחן רגישויות.
הוא אינו אלרגולוג! בשום מצב.
ואגב שמעתי ממישהי שהלכה אליו לאבחן אלרגיה והוא פספס כמה אלרגנים מסכני חיים שיש לילד שלה....
מצטרפת.
גם אני הייתי אצלו בתחילת הקריירה שלי האמא לילדים אלרגים.
(ויש לציין שאמא מנוסה אחרת הזהירה אותי. אבל אתם יודעים, כל כך הרבה סיפורי ניסים ונפלאות והילד שלי סבל.... מה, שלא אתפתה?)

IT

משתמש פעיל
חייבת לדייק. כי זה עולה לי בבריאות
היימליך אינו רופא אלרגיה. ולא מתימר להיות (אני מקווה) הוא בסה"כ רופא אלטרנטיבי שאומרים שהוא יודע לאבחן רגישויות.
הוא אינו אלרגולוג! בשום מצב.
ואגב שמעתי ממישהי שהלכה אליו לאבחן אלרגיה והוא פספס כמה אלרגנים מסכני חיים שיש לילד שלה....
לי זה כמעט עלה בחיים שלי.. בחשש לאלרגיות שלב ראשון הולכים לאלרגולוג אחר כך תתחילו עם אלטרנטיבי

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
עברתי את הסרט הזה ממש לאחרונה עם ילד בן שנה וחצי ששלשל בצורה קשה מאד במשך שמונה חודשים!
טיילתי בין רופא ילדים, אלרגולוג, גסטרו, בדקנו צליאק, תפקודי כבד ובלוטת התריס, ניסינו סוגי תזונה שונים ומשונים...
בסופו של דבר ב"ה התופעה חלפה מעצמה, לפי מה שהבנתי מהגסטרו- זו היתה חוסר בשלות של מערכת העיכול שפשוט נפתרה עם הזמן.
מה שכן, כמה נקודות מהניסיון שצברתי בינתיים:
* אלרגולוג מתאים יותר במקרים שבהם יש סימפטומים אופייניים לאלרגיה, כמו פריחה עורית וקשיי נשימה. בעיות עיכול שלא מלוות בתופעות הנ"ל לכאורה לא קשורות לאלרגיה.
* חשוב ממש- לפני שאתם הולכים לגסטרו, תקבעו תור לרופא ילדים ותבקשו בדיקות דם מקיפות כולל צליאק. כך תגיעו לגסטרו מוכנים עם כל הנתונים, ולא תצטרכו לבזבז זמן נוסף עד שתקבלו את תוצאות הבדיקות ותחזרו אליו שוב (הוא בלאו הכי יפנה אתכם לבדיקות האלו, פשוט תחסכו זמן).
* הטיפ הכי חשוב מבחינתי, שהקל מאד על התופעה והפחית את המינון שלה: האלרגולוג המליץ לי לתת לילד פרוביוטיקה, וזו היתה הצלה ממש. ביום ששכחתי לתת השלשולים חזרו בגדול... חמש טיפות כל בוקר, ומערכת העיכול הרבה יותר רגועה.
* לא יודעת אם זה רלוונטי לכם, אצלנו גם האלרגולוג וגם הגסטרו זיהו רגישות ללקטוז (-הסוכר שמצוי בחלב) ולפרוקטוז (-סוכר שמצוי בסויה, פירות וירקות ובמאכלים רבים נוספים). מפרוקטוז המליצו לי לא להימנע, ובכל מקרה הילד ניזון מתמ"ל צמחי שמכיל סויה. מלקטוז אני כן נמנעת, אבל קיבלתי מהם רעיונות למוצרי חלב שלא מכילים לקטוז: גבינה צהובה, יוגורט, וכמובן חלב דל לקטוז. מדי פעם אני כן נותנת טעימות של מוצרים שכן מכילים לקטוז, כדי לא להפוך את הרגישות לאלרגיה ממש.

מקווה שסייעתי,
הרבה בריאות!

ילילי

משתמש מקצוען
הוא מקיא אחרי כל דבר שהוא אוכל?
או רק אחרי דברים מסויימים?

תותית י.

משתמש מקצוען
נוטרמיגן או נוטרינול ניסיתם? (זה מזון לילדים אלרגיים לחלב, והילד שלי שלא אלרגי לחלב משום מה מעכל את זה הרבה יותר טוב מכל מה שניסינו)

תודה לכל המגיבות.
יש לי מחר תור לרופא משפחה אני אבקש ממנה הפניה לבדיקות דם.
ואני מקווה שיהיה לי תור מהיר לגסטרו...

נוטרמיגן או נוטרינול ניסיתם? (זה מזון לילדים אלרגיים לחלב, והילד שלי שלא אלרגי לחלב משום מה מעכל את זה הרבה יותר טוב מכל מה שניסינו)
חשבתי על זה אבל בבתי מרקחת באזור שלי ניסיתי לבדוק ואמרו לי שאין להם.
איפה קונים את זה ? אפילו בלי מרשם.
ומה מומלץ מבין שניהם?

תותית י.

משתמש מקצוען
יש לי מחר תור לרופא משפחה אני אבקש ממנה הפניה לבדיקות דם.
כמו שכבר כתבתי את יכולה לבקש גם מרשם לנוטרמיגן.. אם לא ניסית,
אם את גרה בבני ברק, ויהיה לך איך לשנע ממני אני אוכל לתת לך לנסות כמה ארוחות...

תותית י.

משתמש מקצוען
איפה קונים את זה ? אפילו בלי מרשם.
ומה מומלץ מבין שניהם?
נוטרינול עם כשרות מסויימת ונוטרמיגן בלי שום כשרות,
הילד שלי מעכל יותר טוב נוטרמיגן
(נוטרינול לא מקיא רק פולט)
אפשר לקנות נראה לי רק בבתי מרקחת,
אם את רואה שזה טוב לו, יש דרך להשיג את זה בזול דרך הקופה...

נוטרינול עם כשרות מסויימת ונוטרמיגן בלי שום כשרות,
הילד שלי מעכל יותר טוב נוטרמיגן
(נוטרינול לא מקיא רק פולט)
אפשר לקנות נראה לי רק בבתי מרקחת,
אם את רואה שזה טוב לו, יש דרך להשיג את זה בזול דרך הקופה...
תודה!
על נוטרמיגן עשיתי גוגל ויש את זה בסופר פארם אמנם יקר אבל אני אקנה לנסות...

פוינטס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כדאי לעשות גם בדיקת צואה לראות רמת הדלקות ולשלול קרוהן וכדו

איציק 10

משתמש חדש
אם אני לא טועה לד"ר פקטרוביץ יש לו ניסון בתחום הזה
הוא רופא ילדים בכללית

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
הוא מקיא אחרי כל דבר שהוא אוכל?
או רק אחרי דברים מסויימים?
כשמקיאים בגלל מאכלים מסויימים לא מקיאים מיד אחריהם.
יכול להיות ילד שרגיש לחלב, אבל מקיא סתם ככה אחרי שאכל תפוח.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
עברתי את הסרט הזה ממש לאחרונה עם ילד בן שנה וחצי ששלשל בצורה קשה מאד במשך שמונה חודשים!
טיילתי בין רופא ילדים, אלרגולוג, גסטרו, בדקנו צליאק, תפקודי כבד ובלוטת התריס, ניסינו סוגי תזונה שונים ומשונים...
בסופו של דבר ב"ה התופעה חלפה מעצמה, לפי מה שהבנתי מהגסטרו- זו היתה חוסר בשלות של מערכת העיכול שפשוט נפתרה עם הזמן.
מה שכן, כמה נקודות מהניסיון שצברתי בינתיים:
* אלרגולוג מתאים יותר במקרים שבהם יש סימפטומים אופייניים לאלרגיה, כמו פריחה עורית וקשיי נשימה. בעיות עיכול שלא מלוות בתופעות הנ"ל לכאורה לא קשורות לאלרגיה.
* חשוב ממש- לפני שאתם הולכים לגסטרו, תקבעו תור לרופא ילדים ותבקשו בדיקות דם מקיפות כולל צליאק. כך תגיעו לגסטרו מוכנים עם כל הנתונים, ולא תצטרכו לבזבז זמן נוסף עד שתקבלו את תוצאות הבדיקות ותחזרו אליו שוב (הוא בלאו הכי יפנה אתכם לבדיקות האלו, פשוט תחסכו זמן).
* הטיפ הכי חשוב מבחינתי, שהקל מאד על התופעה והפחית את המינון שלה: האלרגולוג המליץ לי לתת לילד פרוביוטיקה, וזו היתה הצלה ממש. ביום ששכחתי לתת השלשולים חזרו בגדול... חמש טיפות כל בוקר, ומערכת העיכול הרבה יותר רגועה.
* לא יודעת אם זה רלוונטי לכם, אצלנו גם האלרגולוג וגם הגסטרו זיהו רגישות ללקטוז (-הסוכר שמצוי בחלב) ולפרוקטוז (-סוכר שמצוי בסויה, פירות וירקות ובמאכלים רבים נוספים). מפרוקטוז המליצו לי לא להימנע, ובכל מקרה הילד ניזון מתמ"ל צמחי שמכיל סויה. מלקטוז אני כן נמנעת, אבל קיבלתי מהם רעיונות למוצרי חלב שלא מכילים לקטוז: גבינה צהובה, יוגורט, וכמובן חלב דל לקטוז. מדי פעם אני כן נותנת טעימות של מוצרים שכן מכילים לקטוז, כדי לא להפוך את הרגישות לאלרגיה ממש.

מקווה שסייעתי,
הרבה בריאות!
וואו איזה בית ספר עברתם....
מידע ששווה זהב.

מונולוג

משתמש פעיל
הבן שלי בן 11 חודש ניזון כבר חודשיים מנאוקייט עקב פריחה בפנים לאחר אכילת מטרנה חלבית ונוטרימגן,
ולאחר אכילת סימילאק צמחי הוא הקיא ושילשל.

לכל המבינים באשכול, זה כמה שאלות ותודה על כל המידע!!
1. נאוקייט זה מזון טוב? מזין וכו'...? מלחיץ כל מה שכתבתם עם התת תזונה....
רשם לנו אותו רופא ילדים כמובן ואנו קונים אותו בבית מרקחת.
ב''ה לנאוקייט הוא מגיב טוב.
2. התור שלנו לאלגורולוג הוא עוד שבועיים (קבעתי אותו מזמן.....), אשמח לשמוע מנסיונכם,
כמו מה הסיפור שלנו נשמע -
אלרגיה? צליאק ח'''ו? פשוט הייתי רוצה לבוא עם שאלות מדוייקות לאלגורולוג.
רק בריאות לכולם ושנבשר רק בבשורות טובות..... תודה מראש!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה